Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie parę dni, temperatura w zbiorniku przekroczyła 26 st.  Pomyślałem że przygotowania do letnich upałów czas zacząć. Mam nadzieję że i tym razem mój wiatraczek da radę.

30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Przez ostatnie parę dni, temperatura w zbiorniku przekroczyła 26 st.  Pomyślałem że przygotowania do letnich upałów czas zacząć. Mam nadzieję że i tym razem mój wiatraczek da radę.
30.jpg
Fajny wiatraczek :) u mnie też zaczął się włączać systematycznie :) parowanie mega teraz mam. A jak z parowaniem jak chodzi Ci ten wiatrak? Mocno rośnie? U mnie się odpala przy 26.7°C.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak mocowaliśmy listwy z gwiazdkami do płyty meblowej?

Te nowe wersje nie maja dziurek na śruby.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko, łącznie z listwami mocowane jest na taśmę dwustronną TESA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic się tu nie działo więc pstryknąłem dzisiaj kilka fotek . Zbiornik skończył właśnie 9 miesięcy. 

31a.jpg

31b.jpg

31c.jpg

31d.jpg

31e.jpg

31f.jpg

31g.jpg

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczyna się ruszać. Obecnie leci 345 ml po równo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Radek się rozkręca. Trochę cyjano masz w tanku  a tak po za tym spoko.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, waldek123blau napisał:

Fajnie Radek się rozkręca. Trochę cyjano masz w tanku  a tak po za tym spoko.

Gdzie ty widzisz tu cyjano ?

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały foto update przy okazji testu aparatu w nowym fonie. :). Wybaczcie  jakość, ale mega trudno jest pstryknąć dobrą fotkę przy 10 rurach niebieskich + niebieski led i tylko dwie rury różowe. 

32.jpg

32b.jpg

32c.jpg

32d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne kolorki. Jaki to telefon? I w jakim trybie robione zdjęcia? 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon letni w pełni. Wczoraj temperatura w zbiorniku doszła do poziomu 27.75 stopnia. Jak co roku, obiecałem sobie że następnej wiosny zainstaluję klimatyzację. Tymczasem dołożyłem trzeci już wiatrak. :) 

33b.jpg

33a.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Sezon letni w pełni. Wczoraj temperatura w zbiorniku doszła do poziomu 27.75 stopnia. Jak co roku, obiecałem sobie że następnej wiosny zainstaluję klimatyzację. Tymczasem dołożyłem trzeci już wiatrak. [emoji4] 
33b.jpg
33a.jpg
 
 
Też tak mówiłem ale wkońcu kupiłem klimę i jestem zadowolony. Można wyjechać spokojnie. 2864b697510c844291e7d484f3ee8435.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szutarek78 napisał:

Sezon letni w pełni. Wczoraj temperatura w zbiorniku doszła do poziomu 27.75 stopnia. Jak co roku, obiecałem sobie że następnej wiosny zainstaluję klimatyzację. Tymczasem dołożyłem trzeci już wiatrak. :) 

Ja tak samo, właśnie skończyłem montować 3 wiatrak, ale przyjdzie taki moment, że trzeba zastąpić tą prowizorkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zainwestowałem w chłodziarke i uważam to za jeden z moich najlepszych zakupów do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

W środę temperatura na zewnątrz dobiła do 40 stc w cieniu. W zbiorniku piekło. Nie pomogły 3 wiatraki, całodzienne wymiany zamrożonych butelek z wodą, oraz dosypywanie lodu zrobionego w kostkarce z wody RO. O godzinie 21, temperatura  w akwarium osiągnęła 28.6 stc. Byłem już bliski rozpaczy. Na ratunek przyszedł mi mój szef i  zarazem serdeczny kolega. I tak już w czwartek pojawiła się u mnie ekipa montująca klimatyzacje. Od wczoraj w całym mieszkaniu, panuje przyjemny chłodek a w zbiorniku temperatura nie przekracza 26 stc. Teraz mam cichą  nadzieję że zwierzaki tego nie odchorują. 

34a.jpg

34b.jpg

34c.jpg

34e.jpg

34f.jpg

34g.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie martwił taką temperaturą. U mnie potrafiła dochodzić do 32 stopni i nie było nigdy problemów. Po za tym naturalnie temperatura wody np. na wielkiej rafie (w zeszłym roku sprawdzone przez kumpla) miała 28.9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Niestety.
W środę temperatura na zewnątrz dobiła do 40 stc w cieniu. W zbiorniku piekło. Nie pomogły 3 wiatraki, całodzienne wymiany zamrożonych butelek z wodą, oraz dosypywanie lodu zrobionego w kostkarce z wody RO. O godzinie 21, temperatura  w akwarium osiągnęła 28.6 stc. Byłem już bliski rozpaczy. Na ratunek przyszedł mi mój szef i  zarazem serdeczny kolega. I tak już w czwartek pojawiła się u mnie ekipa montująca klimatyzacje. Od wczoraj w całym mieszkaniu, panuje przyjemny chłodek a w zbiorniku temperatura nie przekracza 26 stc. Teraz mam cichą  nadzieję że zwierzaki tego nie odchorują. 
34a.jpg
34b.jpg
34c.jpg
34e.jpg
34f.jpg
34g.jpg
 
Piękne koralowce. Dalej przy niebieskich i 2 różowych świetlówkach?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mrppp14 napisał:

Ja bym się nie martwił taką temperaturą. U mnie potrafiła dochodzić do 32 stopni i nie było nigdy problemów. Po za tym naturalnie temperatura wody np. na wielkiej rafie (w zeszłym roku sprawdzone przez kumpla) miała 28.9. 

Dzięki za słowa otuchy. Mam nadzieję że mi się też upiecze :)

8 godzin temu, laszek napisał:

Piękne koralowce. Dalej przy niebieskich i 2 różowych świetlówkach?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Jedną niebieską zamieniłem na białą. Teraz jest 9 niebieskich, 2 różowe i jedna białą + 9 x 10W niebieskich led. Cieszę się że się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szutarek78 napisał:

Niestety.

W środę temperatura na zewnątrz dobiła do 40 stc w cieniu. W zbiorniku piekło. Nie pomogły 3 wiatraki, całodzienne wymiany zamrożonych butelek z wodą, oraz dosypywanie lodu zrobionego w kostkarce z wody RO. O godzinie 21, temperatura  w akwarium osiągnęła 28.6 stc. Byłem już bliski rozpaczy. Na ratunek przyszedł mi mój szef i  zarazem serdeczny kolega. I tak już w czwartek pojawiła się u mnie ekipa montująca klimatyzacje. Od wczoraj w całym mieszkaniu, panuje przyjemny chłodek a w zbiorniku temperatura nie przekracza 26 stc. Teraz mam cichą  nadzieję że zwierzaki tego nie odchorują. 

34a.jpg

34b.jpg

34c.jpg

34e.jpg

34f.jpg

34g.jpg

 

Istnym słowem PKP:czapkizgłów:)

Pięknie co to za koral to ostatnie zdjęcie???


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Istnym słowem PKP:czapkizgłów:)

Pięknie co to za koral to ostatnie zdjęcie???

Dzięki. To jest jakaś montipora superman 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mija rok od uruchomienia zbiornika.  Z okazji tak pięknego jubileuszu, przygotowałem małą foto-video aktualizację.  Najpierw jednak wstawię kilka archiwalnych fotek aby łatwiej można było zobaczyć progres jaki przez ten rok postępował w akwarium. Dodam że większa część korali jest stale cięta i łamana. Aktualnie do zbiornika leję 570ml ballinga na dobę.  Przy okazji wszystkich chętnych  na szczepki koralowców zapraszam do Barlinka na małe co nie co :). 

09.09.20179.jpg

28.10.201720d.jpg

16.12.201726a.jpg

11.02.201828e.jpg

06.06.201831c.jpg

02.09.2018 - Kilka fotek Obecnie

35k.jpg

35a.jpg

35b.jpg

35c.jpg

35d.jpg

35e.jpg

35f.jpg

35g.jpg

35h.jpg

35i.jpg

35j.jpg

Zrobiłem też krótki film. Niestety ale bardzo ciężko jest  nagrać coś przy takiej przewadze niebieskiego światła (11 niebieskich rur, 2 różowe, 1 biała). W rzeczywistości kolory są znacznie ładniejsze.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Piękne. Gratuluję.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne kolory aż mnie korci by postawić coś pod SPS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.