Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, szutarek78 napisał:

hej . Cieszę się że ci się podoba. 

Co do kleju to szczepki do podstawek kleję klejem AF Poli glue. Korale do skały klejami dwu składnikowymi miedzy innymi tym od AF. Moim jednak zdaniem trzeba wyłączyć cyrkulację. Kleju też nie można żałować.  Trzeba zrobić solidną kulkę. Da się też przykleić korala pod kontem. Należy wtedy użyć jakiejś podpórki np. szklanki no i cyrkulacja wyłączona na minimum 60 minut.

no i wszystko jasne ,bardzo dziękuję,będziemy jutro działać z synem,dziś już ciemno w akwarium,pozdrawiam pa;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

rozumie też tak robię przytrzymuję 5-10 sek i odpadnie np pod skosem na płaskim trzyma;-)może wyłączyć obieg i falowniki i przytrzymać z 1min...

Wyłączasz cyrkulację i jeden pewny ruch, i trzyma. Zanim zaczniesz kleić to poczekaj z 10 minut po rozrobieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwarium. Mu brakuke w nim piasku ale rozumiem dlaczego go nie ma.

Jak wyglada u Ciebie w tej chwili dawkowanie? Dodajesz tylko AF czy cos innego też? Ile tego lejesz i jal czesto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MaciejK napisał:

Bardzo ladne akwarium. Mu brakuke w nim piasku ale rozumiem dlaczego go nie ma.

Jak wyglada u Ciebie w tej chwili dawkowanie? Dodajesz tylko AF czy cos innego też? Ile tego lejesz i jal czesto?

Dziękuje. 

W obecnej chwili leje codziennie 4 krople strontu, 2 krople jodu i 1-2 krople fluoru. Karmienie uzależnione jest od poziomów No3 i Po4. Z reguły  jest to dwa razy w tygodniu. Korale dostają zupkę z 2 łyżeczek AF power food. Do tego dodaję 2 krople amino mix na zmianę z AF Vitality. Czasami wrzucę też 1/4 łyżeczki od herbaty zmiksowanych owoców morza.  Ryby dostają codziennie wieczorem 3 kostki różnych mrożonek. Rano sypię szczyptę suchego pokarmu od AF dla anthiasów na zmianę ze spiruliną w płatkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2018 o 23:05, szutarek78 napisał:

 W obecnej chwili leje codziennie 4 krople strontu, 2 krople jodu i 1-2 krople fluoru.

Strond, jod i fluor lejesz z Aquaforestu? Czy używasz coś innego?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, waldek123blau napisał:

Strond, jod i fluor lejesz z Aquaforestu? Czy używasz coś innego?

Tak. Cała suplementacja jest od AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widziałem na foto że używasz ARX? Czy pokazuje Ci prawidłowe parametry?

Super zbiornik:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem ARX. Na moich fotkach widać ARM nie ARX. Aktualnie  testuję komputer akwarystyczny który to dzięki zaangażowaniu  kolegi programisty, i zarazem elektronika powstawał przez prawie dwa lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Komputer powstał według mojego pomysłu. W założeniu miał posiadać funkcjonalności których brakowało nawet w markowych firmowych komputerach. Tak w skrócie komputer posiada 8 dowolnie sterowanych gniazd. Pomiar zdefiniowanego  poboru prądu na 4 gniazdach. W przypadku wystąpienia awarii na którymś porcie (brak obciążenia lub przeciążenie) komputer wysyła SMS z powiadomieniem pod wskazany nr telefonu. Po za tym, wysyła alarmy w przypadku wystąpienia braku zasilania AC oraz za niskiej lub za wysokiej temperatury.    Maksymalne obciążenie wszystkich gniazd to aż 16A. Posiada również wbudowane 4 pompy dozujące. Oraz wiele wiele więcej.  Całość sterowana jest z aplikacji pod Windows. Komunikacja po bluetooth.

komp_01.jpg

komp_02.jpg

komp_03.jpg

komp_04.jpg

komp_05.jpg

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany  , szacun za interfejs  . To ja się nie mogę zebrać żeby dostosować komp od krewet do morskiego :wacko: , A sterownik podmianek /dolewek i zabezpieczeń przegrał walkę z  lenistwem zaraz po napisaniu kodu . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie mała aktualizacja.

 Akwarium ma się średnio. Niestety nie chce jeszcze wystartować i kręcić się tak jak powinno. Niektóre acropory pomału rosną, kilka szczepek  odeszło na wieczną rafę. Od prawie 3 miesięcy kalcyfikacja stoi praktycznie w miejscu. Szukając przyczyny stagnacji zbiornika, zakupiłem po raz kolejny sondę PH ponieważ poprzednia zaczęła świrować po przeprowadzce. Pomiary pokazały że pH w nocy spada mi do 7.6 pH, a w dzień nie dobija nawet do 8pH. Pomyślałem że to może być przyczyną. Póki co innych pomysłów mi brak. Skoków CA, KH nie było. Wszystkie mikro wykonane na ICP w MarinLab wychodzą prawie że książkowo. Postanowiłem zacząć walkę o podniesienie PH. Wyprowadziłem wężyk do odpieniacza na zewnątrz oraz kupiłem wapno sodowane jako absorber Co2. Jak nie ma smogu (głównie w dzień) odpieniacz ciągnie powietrze z zewnątrz. Na noc podłączam wykonany własnoręcznie z butelki,wypełniony wapnem sodowanym filterek CO2.  Po powyższych zabiegach pH zaczęło piąć się w górę.Obecnie w nocy spada do 7.8, a w dzień dochodzi do 8.2 pH. Kalcyfikacja również delikatnie drgnęła.

28f.jpg

Kolejnym problemem zaczyna być Apitasia. Z jednej róży przytarganej gdzieś na kawałku skały zrobiło się ponad 20 w chwili obecnej. Od tygodnia w zbiorniku pływa brzydal. Niestety jak na razie omija gady szerokim łukiem.

28b.jpg

28a.jpg

28c.jpg

28d.jpg

28e.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szutarek78 napisał:

Niestety jak na razie omija gady szerokim łukiem.

Czy brzydal omija gady szerokim łukiem czy gad omija aiptasie ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Coltrane napisał:

przecież to dopiero chyba 4 miesiąc ;) niektórzy to jeszcze z glonami lub dino (jak ja) walczą 

spokojnie :)

Plag póki co nie miałem. Miałem jednak cichą nadzieję że zbiornik wstanie natychmiast ze względu na moją starą żywą skałę i żywy siporax :).  Niby człowiek wie że natury nie oszuka, a jednak się łudzi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj miałem róży o wiele  więcej niż ty .Zakup brzydula i tak jak u ciebie nie widać było żeby się koło niej kręcił.Ale po dwuch miesiącach różyczek zdecydowanie mniej.

Daj mu trochę czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Plag póki co nie miałem. Miałem jednak cichą nadzieję że zbiornik wstanie natychmiast ze względu na moją starą żywą skałę i żywy siporax :).  Niby człowiek wie że natury nie oszuka, a jednak się łudzi [emoji4]
 
Ładnie jest a zobaczysz różnicę po wkładzie co2. Pamiętaj problemy przychodzą zawsze kiedy ich się nie spodziewamy :) ja już to doświadczyłem na własnym akwarium. Nie myślałeś o krewetce lub chelmonie?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, laszek napisał:

Ładnie jest a zobaczysz różnicę po wkładzie co2. Pamiętaj problemy przychodzą zawsze kiedy ich się nie spodziewamy :) ja już to doświadczyłem na własnym akwarium. Nie myślałeś o krewetce lub chelmonie?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Krewetki jak wpadną mi w ręce to kupię. Co do Chelmona to trochę się boję. Miałem już trzy sztuki. Dwa zdechły z głodu. Trzeciego z niewyjaśnionych przyczyn znalazłem martwego przyklejonego do cyrkulatora. 

56 minut temu, bonio61 napisał:

Witaj miałem róży o wiele  więcej niż ty .Zakup brzydula i tak jak u ciebie nie widać było żeby się koło niej kręcił.Ale po dwuch miesiącach różyczek zdecydowanie mniej.

Daj mu trochę czasu

Mam nadzieję że się rozkręci :)

 

Godzinę temu, katani napisał:

Czy brzydal omija gady szerokim łukiem czy gad omija aiptasie ;]

Jeden gad omija inne gady :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak przeprosić swojego GADA-BRZYDALA. Różyczki właśnie zaczęły znikać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal wykosił całą apitasie po czym zabrał się za moją dunke. Nie chcąc na razie pozbywać się gada, oddałem dunke do zaprzyjaźnionego zbiornika.  Aby przetestować jego żarłoczność przyniosłem do swojego zbiornika kawałek skałki obrośnięty xenia. Nie był to chyba jednak dobry pomysł. Cała akcja rozegrała się jakieś dwie minuty po tym jak xenia trafiła do akwarium. Teraz czuję że za chwilę będę miał następny problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Kurcze mój borsuk by nie darował zwłaszcza latającym fragmentom :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek u mnie brzydal zeżarł euphylie a ja myślałem że to zrobił ustnik Pomacanthus semicirculatus i go przeniosłem do sumpa ale gdy następnego dnia przepiękna clavularia viridis tricolor  została zjedzona  i zobaczyłem na własne oczy kto to zrobił i jakim szkodnikiem jest brzydal wk......em się i oczywiście  przeniosłem go też do sumpa.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie, mojego gada nie interesują inne lpsy. Pływa tylko między skałami i coś sobie z nich wydłubuje. Mrożonki wcina z ochotą i cały czas  jest pod pilną obserwacją. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik niedawno skończył pół roku. W związku z tym, mały foto update do dziennika. 

29b.jpg

29c.jpg29d.jpg29e.jpg

29f.jpg29g.jpg29h.jpg29i.jpg29j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.