Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, szutarek78 napisał:

Z opisu reaktora twistmana wyczytać można że używa się go zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz sumpa

http://twistman.eu/pl/p/Reaktor-Wapnia-Calc-Reactor-Medium-ZESTAW/364

 

We wcześniejszych opisach było napisane, że reaktor jest dedykowany do pracy w sumpie, a kolumna szlifująca możne być poza. W nowym opisie jest też pompa AB UP2000/1, a wcześniej była jebao. Jeżeli zaszła zmiana, że można reaktor trzymać po za sumpem, to znowu biorę go pod uwagę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem  ICP. Tak wyglądają wyniki po miesiącu przesiadki z pełnego ballinga na reaktor. Na razie do suplementacji włączam 1ml strontu oraz dwie krople jodu każdego dnia. Podczas tego miesiąca na reaktorze, dozowałem ręcznie jedną pipetę strontu oraz 1-2 krople jodu co 1-2 dni.

ICP_01.JPG

ICP_02.JPG

ICP_03.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że człowiek jest leniwy, to wpadłem ostatnio na taki sposób dozowanie mikro. Na razie dozowane są jod, stront i potas. 

39.jpg
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pompa się przydała. Zaraz trzeba będzie kolejne dokupować do reszty buteleczek [emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szutarek78 napisał:

Jako że człowiek jest leniwy, to wpadłem ostatnio na taki sposób dozowanie mikro. Na razie dozowane są jod, stront i potas. 

39.jpg
 

 

 

Ja chcę taką półkę z Af:veryangry:skąd to masz?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szutarek78 napisał:

Jako że człowiek jest leniwy, to wpadłem ostatnio na taki sposób dozowanie mikro. Na razie dozowane są jod, stront i potas. 

39.jpg
 

 

 

o mato zielone buteleczki,czyje to?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szutarek78 ma jakieś wtyki:D nie powie skąd to ma:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puleczka jest drukowana, jest w wątku o drukoarach ;-)

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szutarek78 jakim cudem udaje Ci się metodę kropelkową wprowadzić w dozowniki pomimo wiekszego zużycia? A największa magia to af build, ktorym trzeba wstrząsać dosyć mocno przed użyciem. Nie boisz się? Mam nadzieję że się uda opanować to cudo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, barnabax napisał:

No i pompa się przydała. Zaraz trzeba będzie kolejne dokupować do reszty buteleczek emoji6.png

Trzeba będzie to się dokupi :)

Godzinę temu, @Beti napisał:

Ja chcę taką półkę z Af:veryangry:skąd to masz?

Wymodelowałem sobie i wydrukowałem :P A jak bardzo chcesz to odezwij sie na PW

57 minut temu, Sygen napisał:

o mato zielone buteleczki,czyje to?

Buteleczki są moje. Uczciwie za nie zapłaciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 19:04, szutarek78 napisał:

Dzisiaj otrzymałem  ICP. Tak wyglądają wyniki po miesiącu przesiadki z pełnego ballinga na reaktor. Na razie do suplementacji włączam 1ml strontu oraz dwie krople jodu każdego dnia. Podczas tego miesiąca na reaktorze, dozowałem ręcznie jedną pipetę strontu oraz 1-2 krople jodu co 1-2 dni.

ICP_01.JPG

ICP_02.JPG

ICP_03.JPG

 

Przy stroncie 3,5-3 pali końcówki w spsach. Uważaj na to bo przy takiej obsadzie to może być tuż tuż. Baniak jak zawsze piękny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dla syna napisał:

@szutarek78 jakim cudem udaje Ci się metodę kropelkową wprowadzić w dozowniki pomimo wiekszego zużycia? A największa magia to af build, ktorym trzeba wstrząsać dosyć mocno przed użyciem. Nie boisz się? Mam nadzieję że się uda opanować to cudo :)

Build nie podaje dozownikiem. Zapotrzebowanie na stront mam w granicach 2ml na dobę. To tyle dozuję. Jod i potas rozpuściłem sobie 50 kropli w 50ml i leję 2 ml każdego. Ot cała magia

3 minuty temu, dla syna napisał:

Przy stroncie 3,5-3 pali końcówki w spsach. Uważaj na to bo przy takiej obsadzie to może być tuż tuż. Baniak jak zawsze piękny 

Dlatego leje 2ml. Za miesic zrobię ICP i elentualną korekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szutarek,moglbys odebrac priv?,to bardzo pilne,serdecznie pozdrawiam P.S. acroporki maja piekne kolorki,naprawde z miesiaca na miesiac widac progres,akwa robi za***iste wrazenie,zdrowiutkich i ladnie rosnacych acroporek zycze


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Coltrane napisał:

ależ to porosło, szacun...

Dzięki Tomek. A u ciebie ? . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 21:43, szutarek78 napisał:

Dzięki Tomek. A u ciebie ? . 

Tymczasowe szkiełko aby coś chlupało w domu zamówiłem na początku stycznia w Akwarium Szczecin i tak sobie czekam ;) Nawet nie wiem jeszcze czy będzie na słodko czy na słono...


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygłupiaj sie . Rób na słono. Po szczepki chwiaściorów możesz podjechać do  mnie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2019 o 22:49, szutarek78 napisał:

Nie wygłupiaj sie . Rób na słono. Po szczepki chwiaściorów możesz podjechać do  mnie :P

Do mnie ma bliżej i też dostanie szczepki na start!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności -  ostatnia fotorelacja z aktualnym stanem zbiornika.

            Akwarium 18 miesięcy od zalania. Większość korali urosła z małych szczepek. W zbiorniku zrobiło się bardzo ciasno. Po za tym od samego początku  nie mogę poradzić sobie z dziwnym meszkiem koloru bordowego który porasta mi większą część skały.  W związku z powyższym jakiś czas temu zapadła decyzja o restarcie. Wymieniona zostanie cała skała .Mój  wybór padł na skałę syntetyczną Aquaforest. Skała moczy się już od jakiegoś miesiąca w zaprzyjaźnionym zbiorniku. 

           Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu czeka mnie mała jesień średniowiecza, płacz i zgrzytanie zębów. Zapas melisy z nerwosolem juz zakupiony. Potem znowu dojrzewanie i wszystko od nowa :). A mówią że człowiek na starość mądrzeje. Na mnie to chyba nie działa :)

40a.jpg

40b.jpg

40c.jpg

40d.jpg

40e.jpg

40f.jpg

40g.jpg

40h.jpg

40i.jpg

40j.jpg

40k.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trochę" szkoda...
" " bo bardzo szkoda.
A Trochę, bo każdy kolejny projekt coraz piękniejszy [emoji4]

P.S.
A co to za skała teraz, aktualnie była użyta?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordowy meszek - można prosić o fotki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Efendi zastanawiałem się, czy to nie taki jak u ciebie?

Na tych zdjęciach widać skałę szczelnie porośniętą tym badziewiem.

W dniu 3.03.2019 o 13:14, szutarek78 napisał:

 

40g.jpg

 

40i.jpg

 

 

 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, solo napisał:

"Trochę" szkoda...
" " bo bardzo szkoda.
A Trochę, bo każdy kolejny projekt coraz piękniejszy emoji4.png

P.S.
A co to za skała teraz, aktualnie była użyta?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Aj tam szkoda. Parę miesięcy pocierpię i powinno być jeszcze ładniej. Skała pochodziła z mojego poprzedniego projektu. Nie było z nią żadnego kłopotu, Miedzy przekładkami moczyła się miesiąc w zaprzyjaźnionym sumpie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. 

            W środę ze zbiornika wyleciała cała skała wraz z większością szybko rosnących korali. Dotychczasową zbitą konstrukcję zastąpiła lekka, sklejona z syntetycznej skały aquaforest. Skała bardzo lekka, porowata, lekko różowawa jakby delikatnie barwiona. Do konstrukcji przyklejone zostały głównie wolno rosnące acropory. W zbiorniku zrobiło się znacznie luźniej i przestronniej.  Teraz pozostaje czekać i obserwować co będzie się działo. 

ps. Przepraszam za jakość fotek ale w zbiorniku zrobiło się bardzo jasno i strasznie trudno zrobić dobre zdjęcie. 

41a.jpg

41b.jpg

41c.jpg

41d.jpg

41e.jpg

41f.jpg

41g.jpg

41h.jpg

41i.jpg

41j.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik z dnia na dzień wygląda coraz lepiej. Korale wypolipowane i wybarwione. Od przekładki codziennie do zbiornika leci 5 kropel amino mix oraz 3 miarki power food. Ciekawe co będzie dalej.

42a.jpg

42b.jpg

42c.jpg

42d.jpg

42e.jpg

42f.jpg

42g.jpg

42h.jpg

42i.jpg

42j.jpg

42k.jpg

42l.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.