Skocz do zawartości
amok

Sklep w Wałbrzychu Aqua Polis

Rekomendowane odpowiedzi

coś znalazłem i już nie chce mieć tego maleństwa :) nawet na na NR było już to poruszane .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niwre37 napisał:

coś znalazłem i już nie chce mieć tego maleństwa :) nawet na na NR było już to poruszane .

Nagoskrzelne są piękne ale niebezpieczne, szkoda bo też bym chciał takiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, maciej01 napisał:

Możesz coś więcej napisać co zamówiłeś?

Taki zestaw z panelem odebrałem :D

IMG-20170915-WA0014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zrób zdjęcie jak jest położony silikon

(i wywal tą kratkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratkę rastrową od razu wywal. nie dawaj jej pod skałę czy podłoże w akwarium.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pirotechnic napisał:

kratkę rastrową od razu wywal. nie dawaj jej pod skałę czy podłoże w akwarium.

Dlaczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo tylko syf się tam będzie zbierał a robactwo będzie miało "bieg z przeszkodami" - żadna babka piasku Ci nie przesieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale słyszałem że to zabezpiecza dolną szybe przed uszkodzeniem przez skalę nawet był gdzieś post na forum. Widocznie są dwie szkoły. 

Jeżeli chodzi o więcej zdjęć to podeślę jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal kratkę jak radzą koledzy a dno to możesz uszkodzić tylko jak będziesz tam rzucał skałę i to jak wody nie będzie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amok napisał:

Ok ale słyszałem że to zabezpiecza dolną szybe przed uszkodzeniem przez skalę nawet był gdzieś post na forum. Widocznie są dwie szkoły. 

Jeżeli chodzi o więcej zdjęć to podeślę jutro

nic CI się nie stanie, pod warunkiem, że jej nie upuścisz podczas układania, co do reszty w pełni zgadzam się z przedmówcami


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak się obawiasz o szybę (niepotrzebnie) to można zeszlifować (ostrą) podstawę skał żeby była większa powierzchnia styku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to kratki już nie ma... 

 

A co mam dac jako obsadę do zbiornika

Wymiary 80×40×40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej się skała ukruszy niż rozbijesz szybę, no chyba że rzucisz skałę.

1 minutę temu, amok napisał:

Ok to kratki już nie ma... 

 

A co mam dac jako obsadę do zbiornika

Wymiary 80×40×40

Obasda to już indywidualna, sam czytaj i szukaj.

Wtedy zdobędziesz jakąś wiedzę, której (nie obraź się) masz mało.

Po drugie to o obsadzie mozesz myśleć dopiero za kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez odradzam zastosowanie kratki rastrowej ,z układaniem skały to ostrożnie i powinno się udać :) albo zrób sobie w miejscu styku skały z szyba ciapki z silkonu (będzie bardziej bezpiecznie )

co do obsady to jak już pisałem nie "łykaj wszystkiego jak pelikan " bo sobie zrobisz "kuku" maja tam fajne i ciekawe zwierzaki ( nawet tutaj dzisiaj pisaliśmy o slimakach) które nie nadają się do akwarium rafowego ,jeśli mogę poradzić to najpierw poszukaj info w necie a później dopiero kup :) 

 

"elespero"  z tymi miesiącami to nie przesadzaj :) 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam.

Jeżeli chodzi o życie to chce tylko kolorowe ryby nie chce żadnych korali...

 

Powiedzcie mi proszę jeszcze czy robić zbiornik w pełni na zywej skale czy suchej. Bo ile osob to tyle opinni. Chciałbym znać Wasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz male akwa kup żywą skale ,maja chyba w sklepie .sucha skala jest nieco tańsza ale jak się trafi "syf" to będą plagi za plaga i w końcu się zniechęcisz...moim zdaniem tylko i wylacznie zywa czysta skala :)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za lampa, jakiś odpieniacz jest i co jeszcze jest w zestawie, bo na zdjęciu widać tylko akwarium i lampę? Kratkę wywal. Jak w akwarium mają być tylko ryby, to według mnie starczy sucha skała np. https://www.akwarystyczny24.pl/marco-rocks-skala-koralowa--naturalna-sucha-skala-do-akwarium-rafowego-morskiego-i-slodkowodnego-p-5679.html, jest chwalona przez wielu posiadaczy tej skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przez neta, nie będę kupował kota w worku. Skala będzie podstawa akwarium i chce ja sam wybrać. Czytałem już o przypadkach że ktoś zamówił 20 kg prosił o 4-6 kawałków a dostał 1. Co ja zrobię jak mi tak wyślą. Ani tego nie wsadź do zbiornika ani nic... zostaje mi jedynie łamać kruszyć zawierać kleić. Bez sensu robota pojadę jutro do sklepu i sam wybiorę. Kierownik mówił że mają 300kg żywej skały.

Cenowo też jest w miarę OK mówili że około 40-50 zl za kg w zależności od rodzaju...

 

Edytowane przez amok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie co wchodzi w skład tego zestawu. O cenę to już nawet nie pytam, bo pewnie wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz, pompa, grzałka,lampa,szkło, zestaw wkładów filtrujacyhh, a czy cena wysoka to rzecz względna dla jednych to będzie tanio dla innych drogo.W sumie około 1200 zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpieniacz odpieniaczowi nierówny :) to samo filtracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ale teraz nie podam modeli bo nie mam tego przy sobie. Dostałem info że sklepu że to ma działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dziwne, kupujesz i nie wiesz co kupujesz. Zapewnienia sprzedawcy, że to ma działać dla mnie są słabe, nie do przyjęcia. Lepiej kupić zestaw np. Reefmax, przynajmniej jest sprawdzony i ma swój dział na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ufam sprzedawcy... wiem dziwne w dzisiejszych czasach. Przecież jest Internet i można zrobić sobie odpieniacz ze strzykawki więc po co kupować i też ma swój dział na forum...:mellow:

 

Nie znam się na akwarystyce tylko na innych rzeczach i od 15 lat pracuje w handlu... Ale jak nie będziemy ufać sprzedawcą tylko czytać opinie często pisane przez przedstawicieli firmy to nigdy nic nie kupimy. Zawsze znajdziemy negatywne opinie.

Zaufalem sprzedawcy w Aqua Polis bo widziałem ich sklep i zbiorniki. Są czyste i poleciało mi sprzęt na których opierają swoje systemy filtracji. Więc dlaczego mam im nie ufać jak widzę jak to działa. 

Edytowane przez amok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz nazwy sprzętu, który kupiłeś? Bo jak tak sobie kalkuluje to za tą kwotę co podałeś ciężko by było taki litraż na uzywanym sprzęcie złożyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.