Skocz do zawartości
Gandalf-Szary

Brązowy nalot na szybach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś wie co to za dziadostwo brązowy pyłek na szybach akwarium nie chwyta się skały ani piasku tylko atakuje szyby, jak wyczyszcze szyby to za godzinę znów się pojawia ? Parametry w normie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo mikroelementów i/lub aminokwasów ?

wtedy "pyli" na szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem bardzo podobny problem, jeżeli nic nie dozujesz, a brązowy nalot jest uciążliwy i utrzymuje się już ponad 2 tygodnie to proponuję ReeFlowers Remalgae zastosowane zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ja walczyłem z nalotem na szybach ok. miesiąc - pisałem wątek na ten temat. Po miesiącu za poradą z erybki zastosowałem w/w środek i problem się rozwiązał w ok. tydzień bez żadnych strat w obsadzie i objawów stresu u koralowców. Nie miałem SPS tylko LPS i miękkie. Po dziś dzień mam spokój, a szyby czyszczę co 3-4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę z tymi glonami na szybach... Parametry dobre... Dodałem sera silicate... I nic...  zwiekszylem dawkę bakterii, podmianke wody robię co 2tygodnie... I co to może być???ma ktoś jakieś pomysły... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają co "jeść" to rosną  , mam wysyp  przy za obfitym karmieniu , po podmianach , po za dużej dawce amino .Ale korale ten stan uwielbiają i dlatego sam do tego co jakiś czas doprowadzam . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie suple i jakich ilosciach lejesz do akwarium.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Gandalf-Szary napisał:

Czy ktoś wie jak to dziadostwo zwalczyć?.... 

zwykłe skrobanie i masz czysto :) nie lej tego syfu ReeFlowers Remalgae - marnowanie pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Gandalf-Szary napisał:

Czy ktoś wie jak to dziadostwo zwalczyć?.... 

czyść szyby wieczorem - przed zgaszaniem światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje żadnych suplementów tylko podmianke na soli TMPR i 2 razy w tygodniu leje bufor kh w małych ilościach, akwarium małe bo 50l. Wcześniej dodawałem jbl koral fluid i nic się nie działo ale od jakiegoś czasu nic nie podawałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie słotkie gdzie czasem nie czyści się szyb tygodniami ."Tu" raz na dwa dni to norma , a czasem dwa razy na dzień . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gandalf-Szary napisał:

Czy ktoś wie jak to dziadostwo zwalczyć?.... 

Odpowiedziałem Ci, że miałem identycznie i rozwiązałem problem, więc dlaczego nie przyjmujesz tego do wiadomości tylko kombinujesz jak koń pod górę?

Po co pytasz o rady skoro ich nie słuchasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham rad i dziękuję za wszystkie...  tylko dla mnie preparaty chemiczne to ostateczna konieczność....  mam mały zbiornik i wahania parametrów po podaniu byle czego są bardzo duże wiem bo już dodałem raz preparat a potem ze 2 miesiące męczył się żeby ustabilizowac system... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić,- u mnie brązowy nalot na szybach zanikł gdy zastosowałem sera silicate clear i w tym samym czasie zwiększyłem codzienną dawkę bakterii różnych szczepów Dozowałem każdego dnia te wszystkie bakterie na raz: ProBioS, Microbe-lift spec. blend, NUTRAFIN CYCLE, Nitribiotic Bac. Essential i BioDigest, Po tygodniu plaga zginęła. A to co wyżej napisał ktoś że w akwarium morskim trzeba codziennie czyścić szyby to bujda. Ja przednią szybę czyszczę raz na tydzień -i mam czystą ale u mnie każdej nocy 10 godz. działa lampa UV


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że nie trzeba czyścić szyb codziennie. Na początku w pierwszym okresie dojrzewania to czysciłem 2-3 razy w tygodniu. Teraz czyszczę tak jak Waldek raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2017 o 18:55, SU1 napisał:

Niestety to nie słotkie gdzie czasem nie czyści się szyb tygodniami ."Tu" raz na dwa dni to norma , a czasem dwa razy na dzień . 

Ja czyszczę raz na miesiąc, a tylnej nie czyściłem nigdy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hery napisał:

Ja czyszczę raz na miesiąc

Ja bym zaczął się martwić ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.