Jump to content
FREY

Maxspect Syna-G Informacje

Recommended Posts

Drodzy Użytkownicy Maxspect,
została wydana już oficjalnie nowa aplikacja Syna-G. W związku z tym chcielibyśmy powiedzieć parę słów na jej temat. Aplikacja sama w sobie jest ewolucją pierwotnie przeznaczonej tylko dla lamp Ethereal aplikacji ICV6, pozwalać ona będzie na sterowanie przy pomocy urządzeń Android i iOS wszystkimi nowymi produktami firmy Maxspect(m.in.: Ethereal, Recurve, TurbineDuo, Gyre oraz wszystkie następujące). Funkcje będą dodawane w trakcie cyklu życia aplikacji o czym będziemy informować w tym temacie.
Syna-g.png.ee3e6c361f8631e5a66ae3372d3a222a.png
Już w pierwszych dniach niestety musimy poinformować problemie aplikacji z najnowszą wersją systemu Android 8. Producent został powiadomiony o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Z lepszych wieści w wersji 1.2.2 zostało dodane wsparcie dla Recurve.

Jeśli napotkają Państwo problemy z nową aplikacją prosimy o informowaniu nas drogą mailową lub przez forum. 

W razie gdyby Państwo mieli jakieś pytania służymy pomocą w godzinach działania firmy czyli 10-18 pn-pt.

Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska
www.maxspect.pl

Zostało dodane wsparcie dla Recurve, a nadal nic nie wiadomo kiedy pojawi się w polskich sklepach. Coś już wiadomo?

@maciej01
Recurve przeszło pierwsze problemy dla których wstrzymywaliśmy się z zamówieniem. Lampy będą dostępne za 2 m-ce. 

Czy w nowej Syna G można ustawiać moc diody wiatraka? albo w jakiś inny sposób ustawić słabe oświetlenie nocne (mniej niż 1% kanału białego) 

najlepiej 10% mocy diody wiatraka.

@Ura
Niestety nie, ale podeślemy sugestię producentowi.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska

A w jaki sposób program(bo czytałem,ze ma miec)będzie kontrolował pracę pomp gyre xf?

Gyre ma swój przewodowy sterownik...

Jak zatem sterownik wifi dołączany do lamp ethereal będzie się komunikował z tymi pompami?

Pozdr

W.

@witek2000
Kontrolery Gyre serii 200 posiadają moduł komunikacji Wi-Fi który jest fabrycznie wbudowany z myślą o komunikacji z ICV6. Aktualnie trwają prace nad aplikacją by ta kontrola odbywała się jak najłatwiej i bez problemu. Lampy Ethereal korzystały z tego sterownika jako pierwsze ale nigdy nie był on przewidywany jako dedykowany sterownik tylko i wyłącznie do tych lamp. Prawdopodobnie wszystkie nowe produkty firmy Maxspect będą lub już korzystają z możliwości kontroli ICV6. ICV6 sam w sobie jest opcjonalnym kontrolerem albo raczej interfejsem do aplikacji Syna-G.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka

Witam.

Czy na chwilę obecną ICV6 łączy się z kontrolerem od pomp GYRE XF250 ?

Tak można sterować pompami.Ja mam dwie XF 230 i działa już nawet z zaawansowanymi ustawieniami.

Jak mogę dodać Gyre 230 do apki? ICV6 wyszukuje mi jedynie Ethereal, a falownika nie widzi?

Update:

Już mnie naprowadziła odpowiedź powyżej, trzeba zrobić update firmware

Edited by matroxpl (see edit history)

Witam :)  Nie wiem co się stało, ale mam problem połączyć się z lampą Maxspect z aplikacji.... 

Lampa była ustawiona - chciałem dokonać korekcji i na dwóch różnych urządzeniach nie chce się połączyć.

( dodam że nic nie zmieniałem, ani w aplikacji ani w usługach internetowych czy sprzętowych ustawieniach itp ) 

Ktoś dopomoże co można zrobić? :)

Nie mam lampy ale z pompami mi się tez tak czasami dzieje.Ja to załatwiam usuwając urządzenie a później dodaje je na nowo i przez długi czas mam spokój.

W jakim modelu występuje problem? Czy aplikacja była aktualizowana? Problem jest nam znany, mamy nadzieję, że z kolejnymi aktualizacjami aplikacji będzie tylko lepiej. 
Proszę spróbować dokonać restartu urządzeń albo spróbować powyższej metody użytkownika sevi74

Spodziewamy się kolejnej aktualizacji SYNA-G, liczymy na poprawę w działaniu aplikacji. 

Pozdrawiam 

Sylwia Wojak 
CS FREY TEAM 

9 godzin temu, FREY napisał:

W jakim modelu występuje problem? Czy aplikacja była aktualizowana? Problem jest nam znany, mamy nadzieję, że z kolejnymi aktualizacjami aplikacji będzie tylko lepiej. 
Proszę spróbować dokonać restartu urządzeń albo spróbować powyższej metody użytkownika sevi74

Spodziewamy się kolejnej aktualizacji SYNA-G, liczymy na poprawę w działaniu aplikacji. 

Pozdrawiam 

Sylwia Wojak 
CS FREY TEAM 

Chodzi o model ETHEREAL a Syna-G ma wersję V1.3.4 

Wersja sprzętu 0.1

wersja oprogramowania urządzenia 1.6

Oprogramowanie niby spoko ale to że się takie rzeczy dzieją, że się nie da połączyć z lampą to nie za fajnie jest...

Trochę za wolno działają z tymi aktualizacjami skoro problem jest znany. 

PS. a jak zrestartuje urządzenia to strace swoje presety z ustawieniami lampy?

PPS. jeśli można prosić to jak mam to zrestartować bo instrukcję mam w pudełku na strychu ( czyli niewiadomo gdzie :) ) i nie za bardzo wiem jak to zrobić :)

Jestem teraz na urlopie i nie mam dostępu do urządzenia ale z tego co pamietam to wchodzisz w apk  tam jest ikonka klucza wchodzisz w te ustawienia i wybierasz usuń.Nastepnie robisz wszystkie kroki jak byś lampe podłączał na nowo.Ja tak robię z pompami i działa .Ustawień nie stracisz jak je miałeś zapisane.A sama aplikacja cały czas jest aktualizowana i ja z tego się cieszę bo miałem lampe innego producenta i aktualizacji nie było ani razu  a Maxspect cały czas robi  coś w tym temacie;)

Aby zrestartować urządzenie należy; 

1. Wyłączyć zasilenie lampy
2. Wcisnąć i trzymać pokrętło
3. Włączyć zasilanie lampy jednocześnie trzymając wciśnięte pokrętło
4. Po kilku sekundach puścić
5. Przycisnąć ponownie i puścić 
6. W tym momencie powinno migać oświetlenie wentylatora, które będzie oznaką restartu urządzenia. 

Jednak pierwsze polecam spróbować metodę z usunięciem urządzenia w aplikacji Syna G i dodaniem go ponownie. 

Natomiast wersja firmware samego urządzenia, jest jak najbardziej aktualna, czyli - 1.6. :) 

Z niecierpliwością czekamy na aktualizacje samej aplikacji od producenta. Liczmy, że będzie tylko lepiej. 

Pozdrawiam, 
Sylwia Wojak 
CS FREY 

U mnie był podobny problem, również ponownie dodałem lampę i zadziałało.

Guest laszek

Witam, gdzie można nabyć moduł z diodami plus wentyalotr do maxspecta razor 320w?

Czy ICV6 współpracuje z kontrolerem od pomp GYRE serii 300? Rozumiem, że kontrolery z poprzedniej  serii nie są kompatybilne z serią 300, to w takim razie, czy obecna aplikacja Syna-G współpracuje z serią 300?  

W mojej ocenie aplikacja to świetny sposób do zarządzania podstawowymi funkcjami zbiornika. Nie posiadam niestety pompy obiegowej czy odpieniacza z stajni Maxspecta, ale do obsługi lamp czy cyrkulacji świetna sprawa. 
U mnie, z poziomu telefonu mogę ustawić lampy rsx200 oraz dwie pompy xf350. Tak więc nie wiem @norbi2222 czy już znalazłeś odpowiedź, ale da się z poziomu Syna-G obsługiwać pompy z serii 300...

tak. Syna-G obsługuje zarówno Gyre 200 jak i serie 300