Skocz do zawartości
abzol

dziwne pukanie lub inaczej pstrykanie po zdarzeniu światła

Rekomendowane odpowiedzi

Po zgaszeniu światła coś pstryka lub puka jak by o szybę czasami jest to raz ,czasami trzykrotnie po koleii .Co to moze byc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moze slimak o szybe skorupa? Krewetka pistoletowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka pistoletowa pewnie w skale siedzi.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd by się wzięła i jak by była to chyba nie pykało by ta trzy razy w odstępie pół sekundowym .

 

 

Edytowane przez abzol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te samą zagwozdke w moim 54l. Wielokrotnie powtarzające się dźwięki przypominające stukanie monetą o szybę. Podejrzewam dziką pistoletową, ale od pierwszego usłyszenia tych trzaskow nie potrafię jej namierzyć wzrokowo. Strzela wieczorem, rano i w ciągu dnia. Zniknęły mi 3 berghie w tym akwarium i tak się zastanawiam, czy to nie sprawka tego snajpera?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

Mam te samą zagwozdke w moim 54l. Wielokrotnie powtarzające się dźwięki przypominające stukanie monetą o szybę. Podejrzewam dziką pistoletową, ale od pierwszego usłyszenia tych trzaskow nie potrafię jej namierzyć wzrokowo. Strzela wieczorem, rano i w ciągu dnia. Zniknęły mi 3 berghie w tym akwarium i tak się zastanawiam, czy to nie sprawka tego snajpera?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może zabrzmi to dziwnie ale moje Pterapogony wydają z siebie dziwny dzwięk, jak by pukanie co jakiś czas, ktoś z Was spotkał się z takim zachowaniem u tych ryb??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ostatni tez od poczatku wakacji znikneły trzy rybki malych rozmiarow.

Ja mam pterapogony ale czy to one nie wiem a czemu po zgaszeniu światła zawsze jest to codziennie w dzień nie wiem bo nie ma mnie w domu.Zona mówi że straszy w tym domu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pteropogony kłapią mordką najbardziej samiczka rządzi w całym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pustelnik ciaganie w nocy tyłek po szybie i stuka muszlą. Nie wiem o co mu chodzi, ale nogi ma na piachu a muszle u góry i szoruje nią po szkle. Słychać wtedy takie właśnie klikanie, stukot...

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Darek85 napisał:

Mój pustelnik ciaganie w nocy tyłek po szybie i stuka muszlą. Nie wiem o co mu chodzi, ale nogi ma na piachu a muszle u góry i szoruje nią po szkle. Słychać wtedy takie właśnie klikanie, stukot...

U swojego zauważyłem identyczne zachowanie, w dzień zdarza mu się sporadycznie ale jak zgaśnie światło kilkanaście min. stuka potem się uspokaja.

Może właśnie to jakiś krabik ci stuka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak czasem mam,ślimak jak się skręca to czasem o szybę walnie:) krewetki na 100% nie mam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie regularne stukanie,to na bank krewetka pistoletowa,tez mam ją w akwa,przyszła jako dziki lokator z LR.

Żyją ok 2 lat,także za jakis czas zdechnie i będzie cisza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie, uważam, że to pistoletówka :-)

u mnie też ślimaki "hałasują", głównie w nocy

oraz pterapogony "kłapią dziobem", ale to raczej w dzień;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by kupić babkę sympatyczną,to taki delikwent nie wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Deklus napisał:

też tak czasem mam,ślimak jak się skręca to czasem o szybę walnie:) krewetki na 100% nie mam:)

U mnie trzaski są tak głośne, że ślimak z taką siłą nie puknie muszlą. Raz aż na równe nogi wstałam, bo się wystraszyłam, że akwarium pękło :blink: Musiała się u mnie dostać jako maleństwo gdzieś w szczepce i jakimś cudem przetrwać. Nie mam w tym akwarium ryb, więc długi czas nie karmiłam. Prócz korali są tam jedynie ślimaki turbo, mysis i kiełże. Może dlatego tak często strzela, bo poluje na te drobne skorupiaki. Znalazłam tez dwukrotnie fragmenty różowego pancerza kraba. Pierwszy był kompletny, więc raczej wylinka, ale ostatnio znalazłam tylko górę karapaksu, może franca zeżarła tego kraba.

12 minut temu, Deklus napisał:

a jak by kupić babkę sympatyczną,to taki delikwent nie wyjdzie?

Obawiam się, że nie wszystkie krewetki pistoletowe są symbiotyczne z babkami. Jeśli nie ma pewności co do gatunku, to może lepiej nie ryzykować życia babeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pistoletowe to nie mantisy, ogólnie uważane są za reef safe. Te które przychodzą ze skała są zwykle bardzo małe (0,5 -1 cm). Większe gatunki można kupić w zestawach z babkami. 

Na marginesie nie liczyłbym, że pożyje tylko 2 lata, moja pociągła spokojnie koło 5 lat, była wielkości paznokcia.

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ze dwa lata szukałem krewetki pistoletowej a po wyjęciu skały (przekładałem część do sumpa) okazało się, że to dziki małż tak pstryka. 


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, czy ta krewetka jest taka reef safe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego pstrykacza - gapa w szczepce, przypomina przerosnieta kielze - oczy jak peryskopy, fajny maly stworek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.