Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze stary!!! gratuluje! aleś się narobił!!!!

na prawdę piękne akwarium,

odkąd uruchomiłem swoje 

wiem ile rzeczy bym zmienił, to jest wprost niesamowite

bardzo fajny projekt, czy przewidujesz dojrzewanie tego nowego zbiornika? 

czy po prostu przeniosłeś absolutnie wszystko ze starego plus więcej solanki

sump został ten sam? dokładałeś skały suchej? piasku? ile czasu moczyłeś przed przeprowadzką?

 

 

 

btw. serio masz salimetr spławikowy?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze stary!!! gratuluje! aleś się narobił!!!!
na prawdę piękne akwarium,
odkąd uruchomiłem swoje 
wiem ile rzeczy bym zmienił, to jest wprost niesamowite
bardzo fajny projekt, czy przewidujesz dojrzewanie tego nowego zbiornika? 
czy po prostu przeniosłeś absolutnie wszystko ze starego plus więcej solanki
sump został ten sam? dokładałeś skały suchej? piasku? ile czasu moczyłeś przed przeprowadzką?
 
 
 
btw. serio masz salimetr spławikowy?


Dzieki;) skala moczyła sie tylko tydzien, przeniosłem wszystko, dojrzewanie bedzie albo nie bedzie... wydaje mi sie ze nie powinno go byc.

Sump został stary ale dojdzie drugi zbiornik w szafce 200l bedzie tam tylko skala.

Tak mam spławikowy salimetr, słodka woda wg niego jest rozcieńczona ;) ale termometr dziala jak ta lala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku trzymam kciuki aby dojrzewania nie było ale różnie to może być szczególnie dlatego że tylko tydzień moczyłeś nową suchą skałę. Ja też chciałem u siebie aby obyło się bez dojrzewania ale życie to niestety zweryfikowało.

Napisz kiedy będzie ten nowy zbiornik na skałę w szafce? Czy już moczysz skałę do tego zbiornika czy będzie to żywa skała?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak marco rocks to nie bedzie.duzo nie rozrobil nowej solanki to jak wieksza podmiana.Do sumpa wlozylbym sucha bo raz taniej a dwa czysta bez zadnych niespodzianek.Jak odpalisz ten zbiornik z skala to chetnie zobaczylbym  jak sump bedzie wygladal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te twoje 2 akwaria i się zastanawiam czy obudowę do nowego akwarium przerzuciłeś ze starego akwarium? Bo po co byś rozkręcał starą kostkę? Jeżeli tak zrobiłeś jak piszę to jak sprzedasz starą kostkę z niekompletną zabudową?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump gotowy? Ciekawi mnie dodatkowy pojemnik ze skałą jak to masz podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak patrzę na te twoje 2 akwaria i się zastanawiam czy obudowę do nowego akwarium przerzuciłeś ze starego akwarium? Bo po co byś rozkręcał starą kostkę? Jeżeli tak zrobiłeś jak piszę to jak sprzedasz starą kostkę z niekompletną zabudową?

Wszystko jest nowe, rozkręcałam bo przerzucalem to po pokoju sam i kazdy kg mniej byl na wage złota.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sump gotowy? Ciekawi mnie dodatkowy pojemnik ze skałą jak to masz podłączone

Poprostu dodatkowe akwarium w szafce ;) jeszcze go nie zamowilem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Ależ masz tempo, chwila nieuwagi na forum a tu nowe akwarium B). Jestem pod wrażeniem, ja to bym chyba włosa na 3 dzielił przez kolejne 3 miesiące :lol:.

Jeśli Twój target to wielokolorowe Acroporki to rozważ czy DSB to dobre dla nich środowisko. Miałem, DSB je regularnie karmiło i kolory były takie hmm "zaprószone".

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdziło się nowe dno? 

Na razie jest Ok, razi bielą ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomek,
Ależ masz tempo, chwila nieuwagi na forum a tu nowe akwarium B). Jestem pod wrażeniem, ja to bym chyba włosa na 3 dzielił przez kolejne 3 miesiące default_laugh.png.
Jeśli Twój target to wielokolorowe Acroporki to rozważ czy DSB to dobre dla nich środowisko. Miałem, DSB je regularnie karmiło i kolory były takie hmm "zaprószone".

No wlasnie wyczesane acropory na ten moment nie sa targetem ;) startowałem z DSB i bylem zadowolony z soczystości kolorów wszyskich korali oraz ich kondycji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dno wklejaleś jakoś na szkło czy tylko polozyleś pvc na szybie. Myślałem o takim samym rozwiazaniu ale bałem sie tego, że z czasem sie odklei i pod płytą bedzie siarkowodór.. ja zrezygnowałem i okleilem szkło od spodu folią pvc. Mam nadzieję że u Ciebie wszystko będzie dobrze. Bardzo fajny projekt, trzymam kciuki!


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dno wklejaleś jakoś na szkło czy tylko polozyleś pvc na szybie. Myślałem o takim samym rozwiazaniu ale bałem sie tego, że z czasem sie odklei i pod płytą bedzie siarkowodór.. ja zrezygnowałem i okleilem szkło od spodu folią pvc. Mam nadzieję że u Ciebie wszystko będzie dobrze. Bardzo fajny projekt, trzymam kciuki!


Dzieki!

Dno jest wklejone. Wiem o czym myslisz bo likwidowałem kiedys komin wewnętrzny ktory oklejony byl lacobelem, smród byl niesamowity.

Niektórzy wymiatacze na R2R czy RC tez maja takie dno i chcialbym miec ich koralowce ;)

Mamy drugi dzien, woda nadal mętna. Wymienilem owate i podam dzisiaj life source. Jak bakterie ruszą to owata ladnie wyłapie zmętnienie.

Acropory polipują. Ucieszył mnie białobrody, przed przesiadką taki byl zestresowany beczką, skałą i innymi działaniami ze nie widzialem nigdy tak obsypanej krostami ryby. Dzisiaj nie ma juz zadnej.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z boku wygląda jakby akwarium dalej było kostką ;]

Dopiero od frontu łapie się efekt.

Fajnie, że wszystko się udało.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku czy tą watę obok węgla wymieniasz czy płuczesz i siup z powrotem do sumpa?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w reefguardzie i wpadło jeszcze 15kg marcorock oraz 7kg piasku reeflowers

teraz każda rybka ma dla siebie pokoik i odrobinę prywatności!
 

 

woda mega mętna no ale co zrobić jak się tyle grzebie...


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło, sporo fajnych kryjówek dla ryb i dużo miejsca dla korali.

Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę tego widoku na przestrzał przez dwa długie boki. U mnie nie ma takiej możliwości, żeby tak umieścić większych gabarytów akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MaciejK napisał:

Sam nie moge sie doczekac swojego.

Maćku ja jestem następny w kolejce u Przemka,- dostaniesz swoje dopiero po mnie! He he he


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, waldek123blau napisał:

Maćku ja jestem następny w kolejce u Przemka,- dostaniesz swoje dopiero po mnie! He he he

Moze być po tobie, byle bylo to najpozniej na poczatku przyszlego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry po przesiadce i dodaniu 250l wody w 2tyg nie poszly w kosmos.

Kh 7.1 Hanna
Ca 425 Aquaforest
PO4 0.049 Hanna
NO3-2.5 Salifert


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku zmien opis w stopce bo jest nieaktualny!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.