Skocz do zawartości
marcinsoroka

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/polska-dolewka-automatyczna-pompa-perystaltyczna-i5993660183.html

czy ktoś miał do czynienia z tym produktem?

znalazłem optymalną wysokość poziomu wody i chcę jakoś utrzymywać stały  poziom,

poza tym nie mam zbytnio ochoty szaleć z regulacją odpieniacza więc poziom wody jest dość istotny

robienie tego ręcznie to raczej ciężki temat poza tym doprowadza to do zbyt wysokich różnic

w zasoleniu a chcę tego uniknąć


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa perystaltyczna jako dolewka RO to kiepski pomysł. Potrafi być upierdliwa, wężyki lubią czasem pękać (mam w pracy pompy perystaltyczne, i powiedzmy, że tanie wężyki to kłopoty). Lepiej dedykowana dolewka, z 2 czujnikami i np. pompką na 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś konkretnie?

bo to co wkleiłem z allegro nie da się określić jako NIEDEDYKOWANA :)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Levelautomatic Milestone z Aqua-Trenda w wersji z pompą DC (jest jeszcze opcja z elektrozaworem). Osobiście bardzo polecam - pompka mała, cicha (nawet w nocy jej nie słychać, a przy zamkniętych drzwiach w szafce jest praktycznie zupełnie niesłyszalna, jedynie jak w zbiorniku rezerwy brakuje wody to trochę hałasuje). Dolewka ma czujnik optyczny, który spisuje się super, magnetyczny czujnik zabezpieczający przed przelaniem i zabezpieczenie przed pracą pompy na sucho, które sygnalizuje brak wody w zbiorniku dolewki. Czujnik optyczny pozwala na płynną regulację wysokości lustra wody (u mnie około 2 cm od krawędzi zbiornika). Ma alarm optyczny (dioda) i dźwiękowy ("pikacz", który jest słyszalny, ale nie jest uciążliwy, chyba, że na dłuższą metę :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://magu.pl/aqma-refill-automatyczna-dolewka

koszty: arduino, 1 - 3 pływaki, przekaźnik , zasilacz i jakieś pudełko na obudowę - to jakieś 50zł

sam decydujesz czy chcesz pompkę 12V (np z łodzi czy campera) czy jakąś inną

ps. a tą perystaltyczną na ebayu kupisz na jakieś 5-6$ - tyle że jak poprzednicy pisali - do dolewki się nie nadaje - chyba że do nano zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Levelautomatic to sprawdzone rozwiązanie również ją polecam. Jeżeli chcesz tanio , a dobrze to polecam tą  http://allegro.pl/ebtech-automatyczna-dolewka-podwojny-sensor-i5819984291.html

Sam ją użytkuję i jestem zadowolony. Niestety pompkę trzeba sobie dokupić samemu.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  też mam  sentry ato od pacyfic sun i polecam. Na stronie producenta  przeczytaj sobie o jej możliwościach. Ważne, aby w dolewce był czujnik optyczny ponieważ magnetyczny może namagnesować się, jeśli jest zbyt blisko pompy obiegowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Starszy napisał:

Ważne, aby w dolewce był czujnik optyczny ponieważ magnetyczny może namagnesować się, jeśli jest zbyt blisko pompy obiegowej.

musiałby chyba jej dotykać - czyli herezje kolega opowiada :) tysiące akwarystów używa zwykłych "pływaków" (nawet tych najtańszych za 1$) i się sprawdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, silvia napisał:

musiałby chyba jej dotykać - czyli herezje kolega opowiada :) tysiące akwarystów używa zwykłych "pływaków" (nawet tych najtańszych za 1$) i się sprawdzają

Dokładnie, podwójny pływak i normalna eksploatacja czyli dbanie o czystość i kontrola czy nic sie nie rozwaliło co jakiś czas zapewnia wystarczający poziom bezpieczeństwa dolewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sentry jest fajna ale ja doswiadczylem ze kabel przy czujniku sie wyrobil(izolacja) i dolewka troche mi przelala wody z dolewki.Czego by nie wymyslili to zawsze dwa czujnimi lepsze niz tylko jeden.Optyczny spoko ale w polaczeniu z mechanicznym.obecnie levelautomatic uzywam i fajna opcja jest drugi czujnik ktory odcina jak pierwszy zawiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - lokalnie poszukaj. Miałem okazje oglądać dolewkę Levelautomatic Eye z aqua-trendu - uprzedzę pytanie nie używam takiej ponieważ miałem inną już trochę przed premierą. Obecnie nie mając pompy i dolewki brałbym w ciemno. Opis funkcjonowania masz u Bartka na ReefHub - ie. A polecaną dolewkę znajdziesz w Łodzi. Budżet podobny do tego co pytałeś a jakość, o wiele lepsza i przede wszystkim - przystosowana do systemów morskich.

Nie piszę tego bo znam Łukasza i Barka osobiście ale dlatego że trochę dolewek przerobiłem od jednej miałem przygodę z pożarem w domu (była to dolewka z zewnętrzną pompą). Inna dolewka na wbudowanym dobrym perystaltyku dwukrotnie się nieco przetopiła. Produktowi Eye byłbym skłonny zaufać. Na spotkaniu Łódzkim mogę Ci wyjaśnić dlaczego warto szukać sprzętu niskonapięciowego.

Koszt dolewki w Łodzi około 300zł więc raczej moja propozycja powinna brzmieć dla Ciebie sensownie.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam aqua trend Shark Evolution - od samego początku, działa pięknie, cicho i dokładnie. Nie ma żadnych problemów i jest to jeden z najlepszych wyborów przy zakupie do akwarium. Co do dolewki od PS mam ich dozownik i niestety ale nie zaufałbym im kolejnemu urządzeniu, potrzebna jest ciągła kalibracja tego sprzętu. 

 

 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prze pól roku uzywalem Levelautomatic Milestone,puzniej zaczela mi przelawac!!czujnik poziomu tak jak by nie dzialal,poszla do kosza teraz uzywam PACIFIC SUN - SENTRY ATO SV 

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

44 minuty temu, kapa napisał:
pul roku

 

 

facepalm.gif


Marek.
 

 

 

 

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2017 o 12:35, Leel00 napisał:

Pompa perystaltyczna jako dolewka RO to kiepski pomysł. Potrafi być upierdliwa, wężyki lubią czasem pękać (mam w pracy pompy perystaltyczne, i powiedzmy, że tanie wężyki to kłopoty). Lepiej dedykowana dolewka, z 2 czujnikami i np. pompką na 12v.

Gdy mi się popsuła automatyczna dolewka (  przelewała ), szybko przeliczyłem ile mi ubywa wody RO DI i podłączyłem do wolnej pompy perystaltycznej  zaprogramowałem 

na 24 h i tak przeżyłem tydzień. Codziennie i tak musiałem robić korekty w  sampie. Z poważaniem Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływakowy chinol od początku , cichy , niezawodny .Nie ma co sie popsuć , jedyna upierdliwość to instalacja ....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2017 o 17:53, silvia napisał:

musiałby chyba jej dotykać - czyli herezje kolega opowiada :) tysiące akwarystów używa zwykłych "pływaków" (nawet tych najtańszych za 1$) i się sprawdzają

Silva, nie herezje opowiadam, ale w instrukcji dolewki aqua trend z czujnikami magnetycznymi napisane było ile cm od pompy powinny byc umieszczone - o ile pamiętam (bo wymieniłem właśnie dlatego na optyczne, więc nie mam już tej instrukcji) było to chyba ok 15 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podepę się tutaj, szkoda dublować temat. Co polecacie bezpośrednio do akwarium, tak by fale nie powodowały "szaleństwa" pompy? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Centry ATO i jestem bardzo zadowolony poziom mierzony pryzmatem 

tyle że ja mam panel i nie muszę tam się przejmować falami w zasadzie woda w nim nie drga :)

http://allegro.pl/sentry-ato-automatyczna-dolewka-pompa-dc-i7025785331.html

świetnie wykonany sprzęt


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.