Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

(tak to ja najbardziej niestabilna pacjentka tego forum :lol:)

w koncu jest!! Wieksze!!! 

Wczoraj przed noca dotarlo akwarium z szafka i sumpem, pompa i hydraulika. 

TMC Signature 900 

akwarium 90x45x45 z 10mm full opti bez wzmocnien 

sump 80x38x35 z 6mm float (4 przegrody + rezerwa RO)

pompa Sicce Syncra 1.5

Dzis zamawiam reszte sprzetu i tu pojawi sie kilka pytan  

1. Czy mozna rozkleic sciany sumpa zeby je przemeblowac?? 

2. Czy odpieniacz Bubble Magus Curve 5 wystarczy? A moze da rade z 3.5??

3. Falowniki 2 x Jebao SW4 z kontrolerem

4. JAKIE ATO wybrac????????

5. Lampa bedzie chinka 165W lub ta 300w decyzja jeszcze nie zapadla

 

Wystartuje na skale Marco Rock 15kg + 7kg ze starego zbiornika. Zywy piasek Nature Ocean Aragonite (czekam bo nigdzie bialego nie ma i za pare dni ma byc dostawa).

od dnia pierwszego bedzie podawane AF NP pro + AF Bio S

Prosze o komentarze i wskazowki bo szczerze mowiac jestem przerazona skokiem na wieksza wode :mellow:

 

42713B47-7E55-44CC-8786-C579E7CC85D1.jpeg

21A4B8A9-3214-45ED-8C90-DD7258B27D8A.jpeg

965EDF3A-80C1-4261-B4B9-664763AEC6FD.png

Edytowane przez kasiazUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Popraw w nazwie tematu pojemność akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle co wiem to pomogę :

1. Czy mozna rozkleic sciany sumpa zeby je przemeblowac?? 

    skalpel, nożyk do tapet, żyletka - przerabiałem to niedawno i z góry uprzedzam, że ślady po silikonie są dosyć ciężkie do usunięcia; osobiście wymieniłbym go na nowy trochę mniejszy i zrobił oddzielny pojemnik na dolewkę RO

3. Falowniki 2 x Jebao SW4 z kontrolerem

 

dałbym 1x RW/SW-8 + 1x RW/SW-4, u mnie kręci jedna RW-4 ale na maksa więc na pewno dołożę jeszcze jedną, u Ciebie jest 20cm dłuższe akwa więc taki układ powinien być ok

5. Lampa bedzie chinka 165W lub ta 300w decyzja jeszcze nie zapadła

ja mam 140W, póki co świeci na 40% i jest ok, więc 165 spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ensso napisał:

Popraw w nazwie tematu pojemność akwarium ;)

Tzn?

4 minuty temu, rodzyngit napisał:

tyle co wiem to pomogę :

1. Czy mozna rozkleic sciany sumpa zeby je przemeblowac?? 

    skalpel, nożyk do tapet, żyletka - przerabiałem to niedawno i z góry uprzedzam, że ślady po silikonie są dosyć ciężkie do usunięcia; osobiście wymieniłbym go na nowy trochę mniejszy i zrobił oddzielny pojemnik na dolewkę RO

3. Falowniki 2 x Jebao SW4 z kontrolerem

 

dałbym 1x RW/SW-8 + 1x RW/SW-4, u mnie kręci jedna RW-4 ale na maksa więc na pewno dołożę jeszcze jedną, u Ciebie jest 20cm dłuższe akwa więc taki układ powinien być ok

5. Lampa bedzie chinka 165W lub ta 300w decyzja jeszcze nie zapadła

ja mam 140W, póki co świeci na 40% i jest ok, więc 165 spokojnie wystarczy

Z falownikami pewnie masz racje. Teraz dzialam w 90L gdzie przy 60cm mam 2 po przeciwnej stronie i codziennie mam syf na piasku bo kreci sie woda a nie ma prawidlowej cyrkulacji

Ten sump wlasnie jest gigantyczny. Po co ktos zrobil sump gdzie wszystki separatory siegaja gornej krawedzi?? Prosil sie to tylko o przelanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kasiazUK napisał:
27 minut temu, ensso napisał:

Popraw w nazwie tematu pojemność akwarium ;)

Tzn?

zapewne chodzi o :

90x45x45 = 182 brutto

88x43x44 = 166 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rodzyngit napisał:

zapewne chodzi o :

90x45x45 = 182 brutto

88x43x44 = 166 netto

Tak dokladnie zaokraglilam do 165 bo wody nie ma po sam brzeg :D

6 minut temu, ensso napisał:

182l, a nie 165 :)

@rodzyngit dokladnie :)

Wychodzilo by jakies 182+98 :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały offtop, można przerobić i pasowałby jak ulał ;)

1253643903_by_EdiRTOS_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, rodzyngit napisał:

tyle co wiem to pomogę :

1. Czy mozna rozkleic sciany sumpa zeby je przemeblowac?? 

    skalpel, nożyk do tapet, żyletka - przerabiałem to niedawno i z góry uprzedzam, że ślady po silikonie są dosyć ciężkie do usunięcia; osobiście wymieniłbym go na nowy trochę mniejszy i zrobił oddzielny pojemnik na dolewkę RO

Dlaczego "ciężkie do usunięcia"?

Jeśli przy klejeniu wyskoczy jakaś plamka typu odcisk palca na szybie, to od razu wyczyścić octem (silikon akwarystyczny jest na rozpuszczalniku z kwasu octowego). 
A jeśli coś "wyjdzie" lub przy klejeniu jest nadmiar silikonu, to cierpliwie czekamy aż wyschnie i potem wycinamy nadmiar żyletką.

Przez lata kleiłem akwaria i nigdy nie było tak, że czegoś się nie dało usunąć :)

Oczywiście najlepiej kleić czarnym silikonem, bo przy bezbarwnym trzeba mieć już trochę wprawy - inaczej będzie widać uwięzione bąbelki powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rodzyngit napisał:

taki mały offtop, można przerobić i pasowałby jak ulał ;)

1253643903_by_EdiRTOS_600.jpg

:D

@ensso tytul zmieniony :D az mnie przeraza ta liczka 280 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia przeskok  pozytywny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( i tyle na temat przeprowadzki do nowego szkla... przeprowadzki nie bedzie. Podloga sie zalamuje. Nie wytrzyma nawet 200L... jestem zalamana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się załamuje??? 200kg to naprawdę mało jak na wytrzymałość stropu. Na pewno tak mało że nie powinno się mieszkać w takim lokum. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz zmienić mieszkanie :). Moja siostra mieszka w Anglii w Reading na parterze ma chyba betonową posadzkę, a na piętrze strop na 100% jest drewniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadario napisał:

Jak się załamuje??? 200kg to naprawdę mało jak na wytrzymałość stropu. Na pewno tak mało że nie powinno się mieszkać w takim lokum. 

 

Ok. Wiec mieszkam w uk. Strop?? Ot zwykle belki i to pewnie popruchniale bo to stara kamienica i miedzy moja podloga a sufitem sklepu jest 40 cm pustej przestrzeni a podloga to plyta, gabka i panele. Szafka, szklo, sump i 200L i podloga ucieka wiec jakbym zalala do pelna i sump plus skala i sprzet to rano pewnie sklep by skale zbieral

1 minutę temu, maciej01 napisał:

To musisz zmienić mieszkanie :). Moja siostra mieszka w Anglii w Reading na parterze ma chyba betonową posadzkę, a na piętrze strop na 100% jest drewniany.

Jakbym mieszkala na parterze to bym sie tym nie martwila. Niestety to mieszkanie (maisoneta) nad sklepem. To jest jakas masakra. Normalnie siedze i jestem tak zalamana ze nie wiem co mam robic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaki jest rozstaw belek stropowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

A wiesz jaki jest rozstaw belek stropowych?

Zapewne 36-40cm... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie można postawić akwarium tak jak są belki? Akurat wyszły by trzy belki pod akwarium i to powinno wytrzymać. Pod spód szafki płyta OSB i jakoś to wypoziomować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

To nie można postawić akwarium tak jak są belki? Akurat wyszły by trzy belki pod akwarium i to powinno wytrzymać. Pod spód szafki płyta OSB i jakoś to wypoziomować.

Chodzi o to ze belki nie zawsze sa w dobrej kondycji. Trzeba by otwierac cala podloge w salonie, wzmacniac belki, zamknac podloge i wtedy poziomowac pod szafke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu napisać. Jedyne co mi przychodzi na myśl to zmiana mieszkania, a przez ten czas opiekować się tym mniejszym akwarium, lub zrobić generalny remont ze wzmocnieniem stropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie akwarium przy ścianie i odciągi do ściany i sufitu. Tylko czy warto jeśli to wynajmujesz... No ale skoro podłoga się ugina to należy jej się remont. Bo zrobisz imprezę gdzie przyjedzie 4facetów i jak usiądę na środku pokoju to wpadną do sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpada przynajmniej na 2-3 lata. Drugie malo realne bo mieszkanie wynajmowane. Juz nawet kombinuje zeby polozyc spora plyte osb lub plywood dosyc gruba i kontownikami ja do sciany (ceglanej) zamocowac. Zawsze to mniejsze obciazenie dla podlogi...

1 minutę temu, dadario napisał:

Ewentualnie akwarium przy ścianie i odciągi do ściany i sufitu. Tylko czy warto jeśli to wynajmujesz... No ale skoro podłoga się ugina to należy jej się remont. Bo zrobisz imprezę gdzie przyjedzie 4facetów i jak usiądę na środku pokoju to wpadną do sklepu...

Dlatego imprez nie robie :lol: ale tak serio to wiekszosc chat w uk nadaje sie pod inspektora bo stan jest straszny

Tak wyglada moje obecna porazka...

3DD15593-D8AB-452F-8A82-AB1BF7D7B838.jpeg

Dobra jest szansa... maz sie ulitowal (chyba grozba rozwodu zadzialala :lol:) i jitro otworzy podloge i zobaczy co da sie zrobic. Ach dobrze ze jestem rozpaskidzona jedynaczka i zawsze stawiam na swoim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoji puste, zalewałaś je? Jak masz ściany z cegły to można to jakoś wzmocnić w tej wnęce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Akwarium stoji puste, zalewałaś je? Jak masz ściany z cegły to można to jakoś wzmocnić w tej wnęce.

Puste bo zalalam po czym poziom uciekal wiec spuscilismy wode. Tylna i kominowa z cegly a lewa to rygips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.