Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

No to trzeba poczekać aż mąż sprawdzi co z tą podłogą i czy da się z tym coś zrobić. Trzymam kciuki, żeby było dobrze. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marcinsoroka napisał:

Rozkapryszona i uparta? Szykuje sie bardzo ładne akwarium ;) 

 

Oj mam trudny charakter :D tego duzego juz nie odpuszcze, powoli z doza cierpliwosci i fantazji napewno bedzie super!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update

podloge da sie podreperowac i akwarium bedzie stalo :D na szczescie belki sa poprzeczne a nie po dlugosci

Farba zeskrobana z tylnej szyby teraz zostaje mi dobrac odpowiedni farbe. Nie wiem czy olejna w sprayu sie nada ale jesli tak to znalazlam odpowiedni odcien „ciemnosci” ktory mi chodzil po glowie (tak naprawde to chodzilo mi po glowie malowanie tla 3d ale ten pomysl odpuszcze)

Zamawiam wlasnie ok 15-17kg Marco Rock bo chce miec jasna sucha skale i mocowac ja na stelazu pcv. Jak to jest z ustawieniem skaly „na” tylniej scianie? Co sie dzieje z syfem za i pomiedzy? Przeciez skaly do czyszczenia soe nie przesowa... moze ma ktos lub mial takie i podpowie jak to jest z estetyka??

Dalej mysle nad lampa a musze ja zamowic do piatku najpozniej. Niby w LED ma byc 0.5W na litr no ok czyli moje prawie 260 powinno miec jakies 130W... pytalam znajomego ze sklepu i mowil ze przy takiej mocy na 100% swiecenia moge zapomniec bo bedzie palic korale... najbardziej sklanialabhm sie ku AI Prime ale na 90cm potrzebuje 2 wiec 2000zl za lampy przed swietami to nie bardzo dobry pomysl tym bardziej ze w uk znalezc je uzywane to cud...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec powoli zbieram sie do zakonczenia kompletowania tego co potrzeba. Pierwsze slone nauczylo mnie (pewnie nie do konca) co to znaczy cierpliwosc i powolny start zeby wszystko szlo pozniej ku dobremu a nie tylko komplikowalo bez potrzeb. 

Nadal uwagi uwazam za cenne i staram sie pytac jesli czegos nie wiem a jest tego masa wiec licze na krytyke jak i dobre rady. 

Szklo: TMC Signature 900 

90x45x45

szafka z tej samej serii 90x45x75

Sump: 80x39x40

lampy: 2x AI Prime HD

pompa Sicca Syncre 1.5

wave: TMC Reef Tide 6000 z kontrolerem

odpieniacz: Bubble Magus Curve 5

grzalka 200W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko: na jakiej soli startowac?? Aquaforest czy Red Sea?? Jesli Aquaforest to Sea Salt czy Reef Salt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tych solach i sam zdecyduj. Nikt ci jednoznacznie nie odpowie na to pytanie. A nawet jak odpowie to  napisze na jakiej on startował i jakie ma doświadczenia. Bazując na tych opiniach musisz sam zdecydować.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tomol napisał:

Poczytaj o tych solach i sam zdecyduj. Nikt ci jednoznacznie nie odpowie na to pytanie. A nawet jak odpowie to  napisze na jakiej on startował i jakie ma doświadczenia. Bazując na tych opiniach musisz sam zdecydować.

Tak napewno zdecyduje SAMA ale wlasnie o doswiadczenia mi chodzi. Skoro 9/10 osob poleci start na AF a jedna na RS to chyba oczywiste w bede solic AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat podałaś przykład - który może spowodować niepotrzebne napięcie.
Używam Red Sea i ją polecam. Ktoś używa AF i również ją poleci. Zadowolonych jednych i drugich chyba już nie brakuje. Wybierz sól docelową markę.

 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chwialek napisał:

Akurat podałaś przykład - który może spowodować niepotrzebne napięcie.
Używam Red Sea i ją polecam. Ktoś używa AF i również ją poleci. Zadowolonych jednych i drugich chyba już nie brakuje. Wybierz sól docelową.

Strzelam w Reef Salt z AF. Zobaczymy co czas pokaze. A plagi niech sie lepiej na wstepie najedza niz po dluzszym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowalem dwa razy i dwa razy na IO.  Pozniej testowalem i RC i AF a tera mam red sea i chyba jestem jak na razie najbardziej zadowolony. Patrzac na "oko" bo parametrow nie mierze, ale jak koledzy napisali kazdy chwali swoje. Musisz popróbować i sama dojsc do tego co ci odpowiada. Bo czasem czytanie forum robi wiejsze zamieszanie w glowie niz jest na poczatku.

Edytowane przez Damian K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
5 minut temu, Damian K. napisał:

Ja startowalem dwa razy i dwa razy na IO.  Pozniej testowalem i RC i AF a tera mam red sea i chyba jestem jak na razie najbardziej zadowolony. Patrzac na "oko" bo parametrow nie mierze, ale jak koledzy napisali kazdy chwali swoje. Musisz popróbować i sama dojsc do tego co ci odpowiada. Bo czasem czytanie forum robi wiejsze zamieszanie w glowie niz jest na poczatku.

Dokładnie. Ja swoje akwarium bym już chyba dawno odpalił gdyby ciągłe szukanie "perfekcji" w sieci :ph34r: ale nie powiem, kilku pomyłek uniknąłem ale wiele rzeczy zdawałoby się prostych bardzo się skomplikowało. Odnośnie soli to Twój post Damianie też nie ułatwia mi decyzji (pozwolę się podłączyć pod temat) bo jak skreśliłem IO tak waham się ciągle między AF (raczej wersja reef niż salt), a właśnie RS niebieską... bądź tu człowieku mądry :D Wydaje mi się, że wybór soli to najlepiej wybrać dwa "topowe" produkty w naszej ocenie i rzucić dosłownie monetą :D z teoretycznego punktu widzenia to sól jest najmniej winna za problemy w pierwszych miesiącach akwarium ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ensso napisał:

Dokładnie. Ja swoje akwarium bym już chyba dawno odpalił gdyby ciągłe szukanie "perfekcji" w sieci :ph34r: ale nie powiem, kilku pomyłek uniknąłem ale wiele rzeczy zdawałoby się prostych bardzo się skomplikowało. Odnośnie soli to Twój post Damianie też nie ułatwia mi decyzji (pozwolę się podłączyć pod temat) bo jak skreśliłem IO tak waham się ciągle między AF (raczej wersja reef niż salt), a właśnie RS niebieską... bądź tu człowieku mądry :D Wydaje mi się, że wybór soli to najlepiej wybrać dwa "topowe" produkty w naszej ocenie i rzucić dosłownie monetą :D z teoretycznego punktu widzenia to sól jest najmniej winna za problemy w pierwszych miesiącach akwarium ;) 

Dokladnie niby tylko sol a jednak. Ja wole wybrac docelowa niz zaczynac na innej pozniej mieszac i patrzec jak ustabilizowane parametry szlag trafia. 

Zawsze myslalam co ludzie widza w spsach a teraz jestem nawet pewna ze i u mnie kiedys sie pojawia. Jednak wystartuje na AF Bo widze na forach ze cieszy sie dobra opinia a co do RS to bardziej przekonuje mnie firma niz jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przechodzenia z soli na nastepna to ja problemu nie mialem poprostu konczyla sie jedna i zaczynalem podmiany na drugiej. I tak bylo z IO na RC pozniej bylo na AF. Nastepnie przeskoczylem znowu na RC a teraz znowu zmiana na red sea. I nie zauważyłem zadnych problemow. Tylko ze ja mam miekkie i kilka lps :) ale po lps widac roznice na red sea lepiej wyglądają jak na AF.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używa już od ponad dwóch lat soli Blue Treasure Reef Sea Salt, a startowałem na Instant Ocean. Jak bym miał zmieniać na inną to najprawdopodobniej na Red Sea Salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tu pisac...

tak sie konczy slona przygoda...

nie wiem co robic bojestem w kropce, po otwarciu podlogi „zalamka” bo stan joisow w krytycznym stanie. Zaprosilam inspektora budowlanego z lokalnego urzedu i uslyszalam wprost „absolutnie odradzam stawianie na tym pietrze czegokolwiek powyzej 200-250kg” a nawet w sklepie na dole sufit zaczyna pekac bo wszystkie legary so w zlym kierunku i ze slabej jakosci drewna .

wystawilam ogloszenie o sprzedazy mojego akwarium... nie bylo mi dane zobaczym w nim kawalka rafy...

nie wiem i bije sie z myslami czy stawiac mniejsze bo bede sie meczyc tak jak z poprzednim 90L :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie można większego, a chcesz mieć własny kawałek rafy to stawiaj mniejsze. Może kiedyś zmienisz mieszkanie na takie z lepszą podłogą, to wtedy postawisz większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maciej01 napisał:

Jak nie można większego, a chcesz mieć własny kawałek rafy to stawiaj mniejsze. Może kiedyś zmienisz mieszkanie na takie z lepszą podłogą, to wtedy postawisz większe.

Ale sam wiesz jaki to bol d@@py ze nie mozna miec tylko dlatego ze podloga zawiodla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz sama, że nie ma innego wyjścia jak postawić mniejsze lub zmienić mieszkanie co pewnie tak myślę nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, maciej01 napisał:

Widzisz sama, że nie ma innego wyjścia jak postawić mniejsze lub zmienić mieszkanie co pewnie tak myślę nie wchodzi w rachubę.

No niestety trzeba sie tu kisic ze 2 lata minimum...

wlasnie koles napisal ze niby chetny i nawet 4h w jedna strone chce po moje jechac. Zobaczymy jak sprzedam znajde cos ok 100-120L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dosc dlugiej przerwie. Juz wiem ze rzeczy niemozliwe nie istnieja. Nie pozbylam sie mojego szkla, poprostu sumienie mi na to nie pozwolilo. Patrzalam w nie i plakalam wmawiajac sobie ze „cos” sie napewno da zrobic. I maz moj ulitowal sie, odwiedzil sklep pod nami i przeliczyl odleglosci stali i belek. Powiedzial krotko. Skoro podloga nie da rady to sciana napewno! I tak juz w ten weekend bede zalewac szkielko :D 

A jak? Tak ze zamiast szafki z kompletu maz zrobi stelaz, zakotwiczy go na chemie do sciany i komina  i po sprawie. Glowne szklo bedzie „wisialo” w powietrzu minimalnie opierajac sie na podlodze na tyle zeby obciazenia wiekszego niz 100kg nie bylo 

Juz wiem teraz dlaczego za niego wyszlam :D ma leb na karku

jak rusze to wkleje jak to wszystko sie dzieje etapami, klejenie skaly, zalewanie ro i solenie itd itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Kasiu gratuluję męża, który ma łeb na karku i widzimy kto tym łbem kręci. Moje gratulacje. Pozdrawiam. Roman 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

Pani Kasiu gratuluję męża, który ma łeb na karku i widzimy kto tym łbem kręci. Moje gratulacje. Pozdrawiam. Roman 

 

A dziekuje dziekuje. No dobralismy sie JA wymyslam ON wykonuje wiec rownowaga jest :P

zacieram rece i nie moge sie doczekac weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Kasiu, nie ma rzeczy niemożliwych. Powodzenia, tylko, żeby obyło się bez niepotrzebnych niespodzianek. Jeszcze raz powodzenia, trzymam kciuki :). Nadzieja zawsze umiera ostatnia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

No widzisz Kasiu, nie ma rzeczy niemożliwych. Powodzenia, tylko, żeby obyło się bez niepotrzebnych niespodzianek. Jeszcze raz powodzenia, trzymam kciuki :). Nadzieja zawsze umiera ostatnia :).

Dzieki za mile slowo. No teraz to tylko pekniete szklo by mnie powstrzymalo. A tak na marginesie mysle ciagle o obsadzie. Napewno moje wroca z wakacji wiec: 

bolek i lolek (2 blazny)

gienia (yellow tail damsel)

peryskop (nassarius)

turbo

2 scarlety

 

i co jeszcze moge wpuscic z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się w angielskich nazwach. Co to jest gienia i scarlety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.