Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Slawo napisał:

No to teraz dopiero się zaczną ciekawe rzeczy dziać... W sensie z tymi parametrami które podałaś Kasiu... U mnie w baniaku jak amoniak był 0,25 to po około 2 tygodniach NO3 było 100, po następnych 2 spadło do 10. Na tą chwilę mierzyłbym tylko amoniak i jak spadnie do 0 dopiero można monitorować NO2 i NO3. Tak więc dużo cierpliwości życzę.

Dzieki napewno sie przyda choc po rosterkach z poprzednim to ani checi ani cierpliwosci mi nie brakuje. Juz jestem madrzejsza o wiele informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATAK OKRZEMEK az milo patrzec. NH3 - spada NO2 - 0 a NO3 - 5

skimmer powierzchniowy moge jak najbardziej polecic. Od rana zero syfu na powierzchi. Jesli to odbicie swiatla na skale falujace to „bliki” to zaczyna mnie to denerwowac ale moze z czasem sie przyzwyczaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no tak, to są bliki - niestety.  :)

Testy radze schować do jakiejś szafki na co najmniej tydzień, zapomnieć o baniaczku na tydzień i zająć się czymś innym... na tydzień.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Slawo napisał:

... no tak, to są bliki - niestety.  :)

Testy radze schować do jakiejś szafki na co najmniej tydzień, zapomnieć o baniaczku na tydzień i zająć się czymś innym... na tydzień.

 

A wiem wiem niech sie dzieje co musi az milo bedzie to obserwowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie to tak obserwuję Twój temat, bo mam podobny baniak i ten sam odpieniek. Tyle tylko, że wystartowany na suchej skale Fiji Shelfs. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie z parametrami itd. Mój wystartował na początku listopada.

Pamiętaj o bakteriach i o czymś do jedzenia dla bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Slawo napisał:

A w sumie to tak obserwuję Twój temat, bo mam podobny baniak i ten sam odpieniek. Tyle tylko, że wystartowany na suchej skale Fiji Shelfs. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie z parametrami itd. Mój wystartował na początku listopada.

Pamiętaj o bakteriach i o czymś do jedzenia dla bakterii.

Tez mam sucha skale tym razem. Bakterie najpierw Stability, pozniej AF Bio S i NpPro, Fluval Start a teraz kulki Reef Balance. Dopiero teraz zaskoczylo. No nic zobaczymy co sie zadzieje. Nie spiesze sie bo to byl moj najwiekszy blad przy poprzednim.

@Slawo a jak twoj Bubble Magus?? Moj niby cichy ale wieczorem jak jest cisza to to bulganie jest denerwujace. Mozesz podrzucic fotke jak masz powietrze ustawione?? U mnie na ful zeby brud podchodzil do kubka bo inaczej to mieli po srodku komina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kasiazUK napisał:

ATAK OKRZEMEK az milo patrzec. NH3 - spada NO2 - 0 a NO3 - 5

skimmer powierzchniowy moge jak najbardziej polecic. Od rana zero syfu na powierzchi. Jesli to odbicie swiatla na skale falujace to „bliki” to zaczyna mnie to denerwowac ale moze z czasem sie przyzwyczaje

Jaki masz dokładnie model tego skimmera, jakieś zdjęcie, link? Dla mnie bliki to coś co lubię w ledach, a na świetlówkach akwarium wydaje się martwe, statyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Jaki masz dokładnie model tego skimmera, jakieś zdjęcie, link? Dla mnie bliki to coś co lubię w ledach, a na świetlówkach akwarium wydaje się martwe, statyczne.

Byc moze, ciezko mi sie poprostu przyzwyczaic do tak dobrej jakosci lamp po poprzedniej ledówce. 

Bubble Magus Curve 5 to moj skimmer ale dzwiek „mielenia” wody jest dosyc dziwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o skimmer powierzchniowy, a nie o odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa. Ten to jest AllPound Solution jakis najtanszy jaki byl. Woda krysztal bez nawet jednego sufka. 

0D309CC8-F892-4A92-8230-C11FDED2A3AF.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - fotka odpieńka. Poziom wody 19 cm (wg dystrybutora optymalny to 18-20 cm). Odpieniek ustawiony na 2. Ładnie pieni.

opd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Slawo napisał:

Proszę bardzo - fotka odpieńka. Poziom wody 19 cm (wg dystrybutora optymalny to 18-20 cm). Odpieniek ustawiony na 2. Ładnie pieni.

opd.jpg

:blink: moja ulotka twierdzi ze miedzy 22-25cm poziom optymalny. Ja mam na 23.5 i mieli ostro tyle ze pieni sie woda a nie syf

 

Chyba jednak pierwsza porazka mnie wiele nauczyla. Cierpliwosc poplaca!!!

NH3 - spadlo do 0

NO2- 0.25

NO3- 10

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo syfu u Ciebie jeszcze nie ma. U mnie tak pieni bo raz/dwa razy w tygodniu wrzucam troszkę solowca, dosłownie kilka sztuk jako pożywkę dla bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 pieknie rosnie :D dzis juz 1 wiec pacze i czekam na dalsze wydarzenia

sprawdzilam NO3 i juz 50 wiec ma sie dobrze blizej konca niz poczatku. I tak jestem w szoku ze po 2 tyg na wszystkim suchym i swiezej solance tak szybko zaskoczylo

Edytowane przez kasiazUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 17

W akwarium jak w bajce. 

NH3 - 0

NO2- 0.25 spada

NO3- 10 spada

czyzby to juz?? Od tak sobie dojrzalo wnpare dni? 

Fakt faktem leje rozne bakterie ale zeby od tak hop siup? Okrzemki byly... jeden dzien i sladu nie widac. Woda klar a skala jak nowa. 

Zastanawiamm sie czy jak bedzie to „juz” czas, czy jest sens wpuszczanie do takiego nowego suchego zbiorniak ekipy czyszczacej. Przeciez te biedactwa popadaja z glodu. Ani glonow, ani detrytusu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie czas bo NO2 musi spaść do zera. Ta tak zwana ekipa czyszcząca co ma czyścić jak piszesz, że nie ma glonów? Jak już będą parametry OK to na początek daj korale i ewentualnie jakieś ryby. Jak zaczną rosnąć glony na szybach, skale to wtedy ślimaki na glony ewentualnie jakieś kraby. Jak będą ryby to będziesz je karmić i będzie zbierał się detrytus i wtedy można dać ślimaki nassarius, strombus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciej01 napisał:

Jeszcze nie czas bo NO2 musi spaść do zera. Ta tak zwana ekipa czyszcząca co ma czyścić jak piszesz, że nie ma glonów? Jak już będą parametry OK to na początek daj korale i ewentualnie jakieś ryby. Jak zaczną rosnąć glony na szybach, skale to wtedy ślimaki na glony ewentualnie jakieś kraby. Jak będą ryby to będziesz je karmić i będzie zbierał się detrytus i wtedy można dać ślimaki nassarius, strombus.

:D wiem wiem Macieju chyba o taki brak podstaw mnie nie posadzales

Jak narazie mi sie nigdzie nie spieszy. Ale nie powiem strasznie milo jest patrzec jak wszystko idzie „jak w zegarku” prawidlowo a nie te wybryki co poprzednie akwarium. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się upewnić, chciałem sprawdzić czy coś Cię nie pokusiło :P.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pokusilo?? W zyciu :D jedynie kusi zeby cos kolorowego wsadzic przed swietami ale to jesli spadnie NO2 do 0 i NO3 utrzyma sie na poziomie 5-10

mysle nad lobophyllia i clavularia. Dobry pomysl na start??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od jakiś prostych, tanich miękasów. Briareum, sarcophyton, jakieś grzybki, a jak się utrzymają to wtedy dasz te, które Tobie się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 dzien

mialy byc korale ale niestety okrzemki zaatakowaly. Odpuscilam i czekam. Mysle ze to wina grzebania przy ustawieniach lampy bo non stop probuje ja ustawic na najlepsze % ale nic z tego nie wilychodzi. 

Poczekamy zobaczymy. Jutro wielkie sprzatanie od piasku po przedmuch skaly i czuszczenie sumpa (choc nie wiem czy jest z czego)

C328E2DF-FF02-40B0-8364-FAF25247A16B.jpeg

B83E7703-E4BA-43DC-B392-09A2937C18E1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 29

od wczoraj okrzemki wogole sie nie pokazaly a parametry super:

temp 25.6

zasolenie 1.024

ph 8

kH 8

NO2 - 0

NH3- 0

NO3 - 2

PO4 - 0

Ca 400

Mg 1320

Poniewaz milo jest zakonczyc rok nie pustym zbiornikiem dzis zakupilam rano 2 korale. 

Sacrophyton i Discosome

musze jakos znalezc ustawienie dla Zielonki bo jest na sporej skale i chyba niezbyt jej odpowiada spore dmuchanie.

40BD9EBF-FD91-474F-ACEE-AEA4F8037D4F.jpeg

D27528D3-891B-4615-B8C1-B39D6D0BE3D6.jpeg

9F3B5331-C9E9-4E2A-8A60-4F825E5D4B24.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzin 34

achh jak milo patrzec w szkielko...

oba korale pieknie sie przyjely i nawet nie myslalam ze patrzenie w malo kolorowe ale zadowolone zwierzaczki sprawia taka przyjemnosc

 

Mam jednak problem. Nie wiem co

zrobic bo po podaniu bakteri AF i NP pro po godzinie dwoch pojawiaja sie okrzemki. Wiem dzienie to brzmi ale sa tak z 15-20h i nast dnia jak podaje bakterie a zawsze o tej samej porze historia sie powtarza...

860245EE-4454-4533-AC72-092A749BC877.jpeg

50C515CE-D6AC-4889-86E0-644DE0AB3E88.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko zielony koral to rhodactis. Co do bakterii i pojawiających się okrzemek napisz do Aquaforest. Ładne bliki na piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciej01 napisał:

Jak na moje oko zielony koral to rhodactis. Co do bakterii i pojawiających się okrzemek napisz do Aquaforest. Ładne bliki na piasku.

Ladne?? Matko to ja chyba spaczona jakas jestem bo kombinuje zeby tego nie bylo :D 

co do rhidactisa to moze masz nawet racje. Widzisz taki tu u mnie problem ze malo sie jeszcze znam a ci co to sprzedaja znaja sie chyba jeszcze mniej tym bardziej smieszna byla sytuacja ze kolo niego byla skala z Briareum a facet mi wciskal ze to 2 te same korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.