Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, CzaQ napisał:

Podoba mi się twoje ułożenie skały ;) Jak się sprawuje lampa? Też mam na nią oko

Ciezko bylo ale sie udalo ;)

co do lampy to kosmos!! Nieograniczone mozliwosci co do ustawienia co przynosi mi male problemy ale juz jakos powoli ustawial pod to jak mi sie widzi najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały całkiem ładnie ustawiłaś. Najsłabszym ogniwem Twojego systemu według mnie to pompa obiegowa, jest po prostu za słaba. Jak już ma być sicce to proponuję co najmniej model wyższy 2.0, a jeszcze lepiej 2.5. wstawię obrazek z wykresem wydajności i możesz sama zobaczyć. No i jak na razie brak drugiego cyrkulatora.

1008171227130_curve_syncras_05-10-15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Skały całkiem ładnie ustawiłaś. Najsłabszym ogniwem Twojego systemu według mnie to pompa obiegowa, jest po prostu za słaba. Jak już ma być sicce to proponuję co najmniej model wyższy 2.0, a jeszcze lepiej 2.5. wstawię obrazek z wykresem wydajności i możesz sama zobaczyć. No i jak na razie brak drugiego cyrkulatora.

1008171227130_curve_syncras_05-10-15.jpg

Cyrkulator zamowilam i bedzie na czwartek. Mam nadzieje ze na 2 reef tide da rade. Jedyne co maja irytujace to ustawien tysiac piencset ale i to ogarne. 

Mozesz mi inna doradzic na taki obieg? Ta jest super cicha ale wole taka ktora ma regulator mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam u was w UK jest dostępne w sprzedaży. Na pewno Jebao są w UK, które u nas na forum są bardzo popularne i właśnie może coś z nich. Ale na ich temat krążą różne opinie jeśli chodzi o wydajność, głośność. Jak ma być regulowana to myślę, że coś pomiędzy 3000-5000 powinna wystarczyć. Mocniejsza powinna działać ciszej bo będzie pracować na niższej mocy, wydajności. Sprawdź co tam możesz kupić i napisz na forum to ktoś na pewno doradzi który model wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2017 o 21:02, maciej01 napisał:

Skały całkiem ładnie ustawiłaś. Najsłabszym ogniwem Twojego systemu według mnie to pompa obiegowa, jest po prostu za słaba. Jak już ma być sicce to proponuję co najmniej model wyższy 2.0, a jeszcze lepiej 2.5. wstawię obrazek z wykresem wydajności i możesz sama zobaczyć. No i jak na razie brak drugiego cyrkulatora.

1008171227130_curve_syncras_05-10-15.jpg

Cyrkulator zamowilam i bedzie na czwartek. Mam nadzieje ze na 2 reef tide da rade. Jedyne co maja irytujace to ustawien tysiac piencset ale i to ogarne. 

W koncu ustawilam fajnie cyrkulator i nie zwiewa mi piasku w zadnym punkcie. 

Martwi mnie sump. Wiedzialam ze nie bedzie idealny bo niby jak ma byc skoro pierwszy moj sump i to wlasnorecznie przerabiany. Spad do skarpety i odpieniacza, pozniej przegroda z siporaxem i do tego momentu jest super. Teraz zaczynaja sie schody. Kolejna przegroda z przeplywem pod spodem i leci do „dsb” pozniej w powrotna komore. Nad dsb powstaje film i kreci sie w kolko czyli przeplywa marny a nawet powiedzialabym znikomy. Nie wiem teraz czy odlaczyc sumpa i kleic przegrode przed dsb zeby przeplyw szedl gora czy zostawic jak jest. 

Druga sprawa to siorbiacy zlot. Tafla wody jest na 1cm ponizej krawedzi gornej zlotu. 

Poradzi ktos cos???

Edytowane przez kasiazUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać zdjęcie sumpa na wprost, żeby zobaczyć jak masz przegrody, na jakich wysokościach? No i na pewno jest też za słaby obieg, pompa. No i w tym temacie, który wcześniej Ci podesłałem na priv masz jak kolega rozwiązał siorbanie. 

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update. 

Mija tydzien. Nic sie nie dzieje oprocz tego ze wczoraj pojawilo sie NO3 - 5, reszta zerowa

doszlam w koncu do porozumienia z cyrkulatorem i lampami i ustawienia sa jak dla mnie super

Zrobilam liste zycia jakie zamieszka moj baniaczek:

RYBY:

3 Pagurites cadenati

3 slimaki Turbo

1 slimak Nassarius

1 Astropecten polycanthus

1 Escenius bicolor

2 Amiphirion Ocellaris

1 Zabrosoma Flavescenus

1 Gramma loretto

1 Pseudocheilinus hexataenia

1 Chromis virdis

1 Nemateleotris magnifica lub decora

KORALE:

Discosoma sp

Ricordea florida

Pachyclavularia sp

Rhodactis sp

Sinularia sp

Sacrophyton sp

Clavularia sp

CZY MOGE LICZYC NA PODPOWIEDZ  czy obsada dobrze dobrana? Moze kolejnosc dodawania ktos podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad krabami pustelnikami to się zastanów, czy na pewno chcesz je mieć. Będą zrzucać szczepki, chyba że szczepki zostaną przyklejone do skały. Mogą lub raczej będą zabijać ślimaki w celu pozyskania muszli. Rozgwiazdę piaskową i ślimaki nassarius możesz dać jak akwarium będzie już w pełni dojrzałe, żeby nie padły z głodu. Ślimaków nassarius daj więcej niż jednego, minimum 5, a lepiej więcej na Twoje akwarium. Ślimaków turbo też możesz dać więcej. Możesz dołożyć ślimaki strombus. Co do kolejności ryb to na pewno na początek błazenki, escenius bicolor też może być na początek, a do reszty nie wypowiem się. Jak chcesz chromis virdis to lepiej więcej niż jednego. Korale na start mogą być. Najlepiej niech wypowiedzą się jeszcze inni to będziesz mogła porównać różne opinie i przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od półtora roku Paguristes cadenati, ten gatunek pustelnika jest bardzo spokojny. Nie zrzuciły mi nigdy żadnej szczepki (pewnie z tego względu iż te kraby są naprawdę małe), ślimakami się nie interesują (nie odnotowałem zaginięcia któregokolwiek ze ślimaków), fakt że dostały muszle w różnych rozmiarach.  Bardzo fajne malutkie stworzonka, dosyć płochliwe.


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RafahGd napisał:

Mam od półtora roku Paguristes cadenati, ten gatunek pustelnika jest bardzo spokojny. Nie zrzuciły mi nigdy żadnej szczepki (pewnie z tego względu iż te kraby są naprawdę małe), ślimakami się nie interesują (nie odnotowałem zaginięcia któregokolwiek ze ślimaków), fakt że dostały muszle w różnych rozmiarach.  Bardzo fajne malutkie stworzonka, dosyć płochliwe.

Dokladnie to sa Scarlet Crab i sa bardzo szybkie w czyszczeniu skaly i spokojne a glownie chodza noca. Te duze niebieskonogie sa agresywne i rozwalaja co popadnie

1 godzinę temu, maciej01 napisał:

Nad krabami pustelnikami to się zastanów, czy na pewno chcesz je mieć. Będą zrzucać szczepki, chyba że szczepki zostaną przyklejone do skały. Mogą lub raczej będą zabijać ślimaki w celu pozyskania muszli. Rozgwiazdę piaskową i ślimaki nassarius możesz dać jak akwarium będzie już w pełni dojrzałe, żeby nie padły z głodu. Ślimaków nassarius daj więcej niż jednego, minimum 5, a lepiej więcej na Twoje akwarium. Ślimaków turbo też możesz dać więcej. Możesz dołożyć ślimaki strombus. Co do kolejności ryb to na pewno na początek błazenki, escenius bicolor też może być na początek, a do reszty nie wypowiem się. Jak chcesz chromis virdis to lepiej więcej niż jednego. Korale na start mogą być. Najlepiej niech wypowiedzą się jeszcze inni to będziesz mogła porównać różne opinie i przemyślenia.

Dzieki za podpowiedz z pompa. Kupilam Hydor 2800L i zdzialala cuda. Obieg wariuje az milo patrzec, w sumpie taki przeplyw ze ho ho. Teraz widze dopiero ze przegrody zrobione prawidlowo. 

Wsadzac nawet ekipy czyszczacej nie zamierzam dopoki sie nie ustabilizuje. Jedyne co moge dorzucic to sposob na krewetke dziala i dzis po 72h pojawil sie amoniak. Zobaczymy jak to dalej pojdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że pompa sicce którą miałaś zamontowaną jest sporo za słaba. A jak z siorbaniem na spływie, o którym wcześniej pisałaś, pomogło zwiększenie obiegu czy nadal siorbie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, maciej01 napisał:

Pisałem wcześniej, że pompa sicce którą miałaś zamontowaną jest sporo za słaba. A jak z siorbaniem na spływie, o którym wcześniej pisałaś, pomogło zwiększenie obiegu czy nadal siorbie? 

Siorbie jeszcze gorzej. Moze dlatego ze zrobilismy przelew diy w bardzo niekonwencjonalny sposob. Cos musze wykombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już wcześniej pisałem i dałem link do tematu z takim samym akwarium jak Twoje, musisz zamontować zawór na spływie i wyregulować tym zaworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, maciej01 napisał:

Też już wcześniej pisałem i dałem link do tematu z takim samym akwarium jak Twoje, musisz zamontować zawór na spływie i wyregulować tym zaworem.

Wiem wiem czytalam. Staram sie robic jak mowisz po kolei bo tylko to siorbanie zostalo takie irytujace. Pompa wyla ale na kratce rastrowej  polozona jest bezdzwieczna. 

Splyw myslalam ze bedzie gladko szedl bo jest rura 45mm gietka taka karbowana. Chyba jednak zmienie na sztywna rure z zaworem. 

 Dzis za to przy zmianie pompy sprawdzilam ile spadnie do sumpa w razie awarii i spokojnie ponizej zlotu zostaje w sumpie zapas na jakies 20L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj skontaktować się z kolegą z tematu, który dałem. Ma takie samo akwarium i może coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dzien

Conajmniej dziwne rzeczy sie dzieja. Kiedy krewetka gnila byl amoniak 0.15 pozniej 0.25 do dnia po wyjeciu. Dzis NH3-0

NO2- 0

NO3-5

PO4- 0

Ca- 400

Mg- 1230

Kh- 5.1 ?????

pH- 8

Zerooooo czegokolwiek, ani glonow ani okrzemek ani nic. 

Jedyne co mnie martwi to film na tafli wody. Dodalam cyrkulator - nic to nie zmienilo, nawet teraz wyglada to jakby woda sie pienila. Najgorszy syf plywa na 2h po podaniu bakterii rano. Stability dawka tygodniowa skonczona wiec podaje AF bio s i np pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suchej skale to musi wszystko potrwać. Glony i inne plagi najprawdopodobniej jeszcze przyjdą. Niskim kh na razie bym się nie przejmował. Mógłbym napisać, że masz za niskie zasolenie ale Ca i Mg jest powiedzmy w normie, to zasolenie odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Na suchej skale to musi wszystko potrwać. Glony i inne plagi najprawdopodobniej jeszcze przyjdą. Niskim kh na razie bym się nie przejmował. Mógłbym napisać, że masz za niskie zasolenie ale Ca i Mg jest powiedzmy w normie, to zasolenie odpada. 

A tu cie zaskocze bo zasolenie faktycznie mam teraz 1.022 wiec ciut niskie. Zmieniajac pompe dolewka zwariowala i dopompowala sporo ro wiec dorobilam solanki i dolalam ale zasolenie dalej stoi. To sol rafowa wiec pewnie mg i ca wysokie powinno byc non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie halo. Od rana na tafli wody mam nie dosc ze film syfiasty to teraz wyglada to jak plama beznyny na wodzie. Nic nie dodawalam, wszystko jak zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

o godz 13 nie ma juz tej plamy rozlanej. Wyjelam skarpete i przeplukalam cala dokladnie pod RO. Syf na tafli dalej plywa a nawet jakby woda metna. Moze to bakterie?? Dzis dodalam 1L siporaxu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bakterie, a dokładniej zakwit bakteryjny? Tylko ostatnio dość często jest opisywana mętna woda i o ile dobrze pamiętam to właśnie na suchej skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Może bakterie, a dokładniej zakwit bakteryjny? Tylko ostatnio dość często jest opisywana mętna woda i o ile dobrze pamiętam to właśnie na suchej skale.

Woda juz sie wyklarowala ale  syf na tafli narasta. Nie bardzo wiem jak mam sie tego pozbyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem osoba ktora szybko sie irytuje, film na wodzie mnie tak denerwowal i zamowilam skimmer powierzchniowy. Cudo! Poprostu super sprawa. Dziala juz od 13 i polowe filmu zniknelo wiec do jutra pewnie wogole nie bedzie. Woda calkowity klar. Dzis rano NH3-0.25 NO3-5 NO2-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dopiero się zaczną ciekawe rzeczy dziać... W sensie z tymi parametrami które podałaś Kasiu... U mnie w baniaku jak amoniak był 0,25 to po około 2 tygodniach NO3 było 100, po następnych 2 spadło do 10. Na tą chwilę mierzyłbym tylko amoniak i jak spadnie do 0 dopiero można monitorować NO2 i NO3. Tak więc dużo cierpliwości życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.