Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kasiazUK napisał:

Dzieki za mile slowo. No teraz to tylko pekniete szklo by mnie powstrzymalo. A tak na marginesie mysle ciagle o obsadzie. Napewno moje wroca z wakacji wiec: 

bolek i lolek (2 blazny)

gienia (yellow tail damsel)

peryskop (nassarius)

turbo

2 scarlety

 

i co jeszcze moge wpuscic z czasem?

polecam Blenniella chrysospilos nie dość że cudownie piękna :wub: to śmiesznie się zachowuje i pięknie czyści akwarium z glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Nie orientuję się w angielskich nazwach. Co to jest gienia i scarlety?

Gienia to Chrysiptera parasema

Scarlety  to Paguristes Cadenati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli garbik i krab czerwononogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Czyli garbik i krab czerwononogi.

Tak wlasnie. Nie moge sie jeszcze do polskich nazw przyzwyczaic. Narazie cwicze lacine :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta Twoja łacina to nazwy angielskie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Tylko ta Twoja łacina to nazwy angielskie :).

Tak i tu sie ja stosuje zamiast laciny. Wy nia czesto operujecie a tu idac do sklepu dostaje sie clownfish, damsel, tang, goby i nieraz pytalam o nazwe lacinska to nawet nie wiedzieli. 

Ok ale moze mniej o mojej angielskiej lacinie. 

To co moglabym tam wpuscic. Zakladam z Marco Rock a ona chyba lzejsza jest od zywej i nie chce miec gruzowiska tylko max do polowy i po szerokosci ladnie rozlozona z kryjowkami i polkami na korale. 

Musze przyznac ze coraz bardziej podobja mi sie sps  ale wiadomo to napewno nie na poczatek ani najblizsze pol roku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz doświadczenia z Chrysipterami, ale ja osobiście w życiu już nie wezmę tych ryb. Osobiście mam zamiar moje sztuki spuścić w toalecie, bo aktualnie we dwie mają na sumieniu (uwaga uwaga) 5 błazenków i 1 żółtka. Jak dla mnie biznes nieopłacalny :) Agresywność lvl master! Może to dlatego, że były w akwarium od początku, a inne ryby dochodziły - nie wiem. W każdym razie ja się trzymam z daleka od tego badziewstwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Thiper napisał:

Nie wiem jakie masz doświadczenia z Chrysipterami, ale ja osobiście w życiu już nie wezmę tych ryb. Osobiście mam zamiar moje sztuki spuścić w toalecie, bo aktualnie we dwie mają na sumieniu (uwaga uwaga) 5 błazenków i 1 żółtka. Jak dla mnie biznes nieopłacalny :) Agresywność lvl master! Może to dlatego, że były w akwarium od początku, a inne ryby dochodziły - nie wiem. W każdym razie ja się trzymam z daleka od tego badziewstwa!

Tez slyszalam ale moja Gienie wpuscilam 2 tyg po blaznach i zero agresji. Siedziala za skala 1 dzien po czym razem z blaznami czekala w rogu co rano na papu bez agresji i dziwnego zachowania. Z wiekszym blaznem nawet sobie gonitwy robili raz ona go ganiala a za chwile on ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (za chwilę 'miałem) dwie. Od początku wpuszczone i skutecznie wykańczały wszystkie spokojne ryby. Większość "ofiar" z naderwanymi płetwami tylnimi, szramami na bokach, obskubanymi płetwami bocznymi itd. Zanim rozgryzłem, że to te dranie, to straciłem dwa przepiękne czarne błazenki, dwa zwykłe i żółtego. Ostatni był z nimi od początku i jakoś go tolerowały, ale z braku "ofiar do gnojenia" i z nim sobie poradziły. Okrutne ryby. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Thiper napisał:

Ja mam (za chwilę 'miałem) dwie. Od początku wpuszczone i skutecznie wykańczały wszystkie spokojne ryby. Większość "ofiar" z naderwanymi płetwami tylnimi, szramami na bokach, obskubanymi płetwami bocznymi itd. Zanim rozgryzłem, że to te dranie, to straciłem dwa przepiękne czarne błazenki, dwa zwykłe i żółtego. Ostatni był z nimi od początku i jakoś go tolerowały, ale z braku "ofiar do gnojenia" i z nim sobie poradziły. Okrutne ryby. :/

Wow to naprawde jakis mordercow nabyles. Nie no ja sie trzymam tego ze dopoki jest jedna to nie powinna robic krzywdy ale jak tylko sie cos bedzie dzialo to napewno wyeksmituje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Kasiu, garbiki to zbóje pokroju Madeja. Ja bym się jego pozbył. Thiper czyli Pan Marcin przestrzega że to nie są ryby spod znaku

pacyfka-kwiatowa-32.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam garbika chrysiptera springeri razem z błazenkami i tragedii nie ma. Czasem garbik stroszy płetwy do błazenków i tyle, odpływa na swoje terytorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chrysiptera parasema przed chwilą dostał "bęcki" bo za blisko podpłynął a błazny składają ikrę, Neoglyphidodon oxyodon zresztą też trzyma się z daleka ... u mnie błazny żądzą zbiornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, silvia napisał:

błazny składają ikrę

Jak błazny składają ikrę to dopiero one są agresywne, nikt nie może podpłynąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiem :) a zapomniałem dopisać że żyją razem w zbiorniku ze dwa lata , a do tego salarias fasciatus (fakt on ma obgryziony ogon) i brzydal - czasem jest "straszonko" ale walk nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2017 o 00:57, marcinsoroka napisał:

Kasieńka jakieś fotki ? jak to idzie? dojrzało już czy jeszcze nie?

 

 

O idzie tak jak na zdjeciu :P

jutro rano stawiamy stelaz, odbieram druga lampe AL Prime HD bo kupialm 2 ale 2 dni temu chcialam wlaczyc przetestowac i okazalo sie ze jedna wogole sie nie zalancza wiec zanioslam do sklepu i zamowili mi nowa na jutro. Sump przerobiony, skala dzis przyjechala (wniesc 22kg skaly na 2 pietro to makabra.

dzis przyjezdza filtr RO DI 4 stopniowy z miernikiem tds dajacy 100galonow/dobe

zaraz bedzie kurier z sola, jednak ide od razu w to co bedzie docelowe czyli Aquaforest Reef Salt

 co do sumpa to nadal jestem w kropce bo waham sie miedzy dsb a sama skala z refugium a najbardziej prawdopodobne jest to drugie bo kolejne 15kg piachu w sumpie da mi kolejne obciazenie ktorego wolalabym ominac przynajmniej z poczatku. Poza tym czytam i czytam i nadal nie wiem jaki piach do dsb czy kwarcowy czy zwykly drobny suchy rafowy. 

Mam 2 L siporaxu i dzis bede skladac pudelka do sumpa na media. 

Czy cos oprocz skarpety, waty, siporaxu powinnam od poczatku umiescic w sumpie??

Bede startowac na Seachem Stability ale myslalam nad innymi bakteriami. Moze poradzicie cos? Malo tego dostepne u nas lokalnie

C224490F-8962-4378-A15D-7B7D0369B555.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podpowie ktos cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach do DSB kwarcowy o najdrobniejszej frakcji 0,1-0,3 mm, a 15 kg to nie jest wcale aż tak dużo więcej przy tym całym Twoim systemie. Do sumpa jak masz to daj na starcie odpieniacz. Bakterie, może microbe lift special blend,  lub jak startujesz na soli Aquaforest to może bakterie od Aquaforest?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieja sie cuda... 

maz ma rece pelne roboty bo ja sie pradu boje :D za to mu kibicuje pijac kawke

jeszcze pare godz i bedzie odpalone 

p.s. Prosze sie nie smiac ze stelaza ale obudowa z lacobelu dojdzie w 2 tyg za to stelaz nie drgnal pod waga 300kg 

E94DAA66-52AD-43CE-9E2D-C25D7F366BD4.jpeg

1BC997AD-F13D-4C84-8721-4953B8E2917C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych bańkach co tam masz? Na priv odpisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej01 napisał:

W tych bańkach co tam masz? Na priv odpisałem.

RODI w baniakach plus 3 sie robily... akwarium zalane grzeje wode zeby dzisiaj zasolic a jutro pojdzie piach. Az mordeczka sie cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zejdzie do późna w nocy :)? Ale znam to jak nie można się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno do pozna bo zaraz bede sol sypac a zanim to sie wymiesza to wole posiedziec i poobserwowac. Ekscytacja siega zenitu a to dopiero pierwszy dzien 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i ono :wub:

Zalane 03.12.2017

Po serii niepowodzen i problemow w koncu akwarium stoi i dziala. 

90x45x45 full Opti

sump ok 45L

odpieniacz Bubble Magus Curve 5

obieg Sicce Syncra 1.5 (wogole nieslyszalna pracyjac na 100%)

grzalka 200W

pod spadem jest skarpeta

2x AI Prime HD

cyrkulacja TMC ReefTide 6000

1kg Siporaxu w worku bo czekam na kratki rastrowe a w zapasie kolejne 2kg

18kg skaly Marco Rock poklejonej Reefix

9kg suchego piasku aragonitowego

Sol AF Reef Salt 

 

po zalaniu, zasoleniu i zasypaniu piachem, mgla zeszla i zasolenie jest 1.024 a temp 25.5. Odpieniek walil piane z gipsem i syfem z piachu mimo ze byl plukany to i tak chmure zostawil. 

Wszystko dziala, sump wlasnej roboty wiec zobaczymy czy sie okaze wydajny.

Mile widziane komentarze:D

30ECB6DC-87B7-4F33-B53D-B99D7DEFE8FF.jpeg

8846CFB4-D8A7-4E8E-AC40-AB072017F2DF.jpeg

09D507B4-7146-428D-86FF-3A2870AEC81A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.