Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie filtra Ro firmy Aqua Art model 380, czy wstępnie jest w stanie przygotować na tyle wodę żeby z powodzeniem trzymać mało wymagające ryby i korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten filtr http://akwamaniak.pl/aqua-art-filtr-odwroconej-osmozy-380-p-1236.html lub ten https://www.plantagarden.pl/filtry-ro/2632-filtr-odwroconej-osmozy-aqua-art-380.html ta sama nazwa, a różne filtry to tak ale najlepiej dokupić jeszcze https://erybka.pl/product-pol-420-AquaTic-Demi-Filtr-DI.html.  A jeszcze lepiej podaj link o który dokładnie filtr Tobie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakość otrzymanej wody zależy przede wszystkim od membrany a nie nalepki na obudowie filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie film o RO/DI i może na wszystkie pytania sam sobie odpowiesz:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.plantagarden.pl/filtry-ro/2632-filtr-odwroconej-osmozy-aqua- tak, chodzi mi dokładnie o ten głównym argumentem za jest cena bo.160zl za nowy filtr. Wiem że im bardziej ''rozbudowany'' tym lepiej, ale chodzi mi o samo wystartowanie zbiornika i utrzymanie w dobrej kondycji najprostszych w hodowli morskich organizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kuba009 napisał:

www.plantagarden.pl/filtry-ro/2632-filtr-odwroconej-osmozy-aqua- tak, chodzi mi dokładnie o ten głównym argumentem za jest cena bo.160zl za nowy filtr. Wiem że im bardziej ''rozbudowany'' tym lepiej, ale chodzi mi o samo wystartowanie zbiornika i utrzymanie w dobrej kondycji najprostszych w hodowli morskich organizmów.

Witam, filtrem tym można zrobić wodę ro, a do akwarium potrzebna jest woda ro/di wiec dla świętego spokoju dokup do niego korpus na żywicę jonowymienną i wówczas się on sprawdzi.

Faktem jest, że przyjęło się, iż zestaw do ro/di powinien mieć 2 prefiltry: 5 mikronów i 1 mikron, pomiędzy nimi węgiel a za 1 mikronem membranę - dołożenie filtra 5 mikronów wydłuża  żywotność całego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kuba009 napisał:

Mam pytanie odnośnie filtra Ro firmy Aqua Art model 380, czy wstępnie jest w stanie przygotować na tyle wodę żeby z powodzeniem trzymać mało wymagające ryby i korale?

Kolego.

Jesteś bardzo krótko na tym forum. Zakładasz temat z prośbą o radę, ale nie dajesz żadnej informacji o sobie i zbiorniku.Pomijając fakt że nie wiadomo skąd jesteś to nie wiadomo jakie będzie zapotrzebowanie na wodę. Gdzie chcesz zamontować filtry czyli ile masz miejsca


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, kuba009 napisał:

www.plantagarden.pl/filtry-ro/2632-filtr-odwroconej-osmozy-aqua-

raz - link nie działa  - chodzi o ten filtr ? https://www.plantagarden.pl/filtry-ro/2632-filtr-odwroconej-osmozy-aqua-art-380.html

bo ten filtr o ile widzę kosztuje 219,00 zł a nie 160

dwa - w innym sklepie taki sam filtr kosztuje 105zł a w w linku który podałem wyżej za 149zł masz od razu z zasobnikiem z żywicą

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Roman.P napisał:

Kolego.

Jesteś bardzo krótko na tym forum. Zakładasz temat z prośbą o radę, ale nie dajesz żadnej informacji o sobie i zbiorniku.Pomijając fakt że nie wiadomo skąd jesteś to nie wiadomo jakie będzie zapotrzebowanie na wodę. Gdzie chcesz zamontować filtry czyli ile masz miejsca

Ok, zbiornik to 120 lido firmy juwel, filtracja stety lub niestety kubełek tetra ex 1200, falowniki mam zamówione 2 sztuki sunsun jvp 2500l/h,odpieniacz tego typu jak poniżej. Jestem na etapie kompletowania sprzętu, zbiornik mam zamiar odpalić jeszcze w tym roku. Jeżeli chodzi o filtry ro i dostępność miejsca to z tym raczej nie powinno być problemu. Odpieniacz-akwarium-Akwarium-Filtr-Kolektor-Odpad-w-Drewna-Nowego-Narz-dzia-K400Y.jpg_640x640.jpg

 

5 godzin temu, silvia napisał:

raz - link nie działa  - chodzi o ten filtr ? https://www.plantagarden.pl/filtry-ro/2632-filtr-odwroconej-osmozy-aqua-art-380.html

bo ten filtr o ile widzę kosztuje 219,00 zł a nie 160

dwa - w innym sklepie taki sam filtr kosztuje 105zł a w w linku który podałem wyżej za 149zł masz od razu z zasobnikiem z żywicą

-tak dokładnie ten filtr

-mam możliwość kupienia za 160 z innego źródła

-skoro ten za 149 ma możliwość korzystania z wkładu z żywicą to już jest bardziej atrakcyjną opcją niż ten o którym mówiłem, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam zestawów RoDi w których membrana stoi za węglem. Drobiny węgla dostają się na membranę i ja uszkadzają. Lepiej dołożyć kilka zł i mieć pewność że z wodą będzie wszystko ok.

Jeśli masz miejsce ja polecił bym taki zestaw

 http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-odwrocona-osmoza-ro-4-100-gpd-i5065355829.html?reco_id=1fc08e78-ccb1-11e7-a8ca-6c3be5bb11b0

Do tego dokupić trzeba pojemnik z żywicą i masz 5 RoDi. Układ powinien wygladac: 5um-wegiel-1um-membrana-żywica. 

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie kubełek i zainwestuj w lepszy odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Darek85 napisał:

 Drobiny węgla dostają się na membranę i ja uszkadzają.

o ile zapomnisz wypłukać węgiel - mam taki "od zawsze" tzn. kilka ładnych lat i membrana dalej działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale wiadomo jaki węgiel trafisz? A jak zapomnisz przepłukać? 

Ja tylko twierdzę że na 5 RoDi jest sprawniej i bezpieczniej. Okresowa wymiana dodatkowego prefiltra to koszt kilku zł bo są tanie. Niestety koszt całego filtra trochę może odstraszać.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taka kolejność

Węgiel-5 mikronów-1mikron-menbrama - żywica? ;)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

albo dodać samemu kolejny moduł :) kosztują kilka/naście zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

korzystajac z tematu prosze o odpowiedz na pytanie które nurtuje mnie od dawna .Po co zalecacie zywice przy sprawnej membranie RO?

chodzi o to,że zywica -to jak rozumiem wymieniacz jonowy -zatem w wodzie za sprawną membraną nie bardzo jest co wymieniać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, indra napisał:

witam

korzystajac z tematu prosze o odpowiedz na pytanie które nurtuje mnie od dawna .Po co zalecacie zywice przy sprawnej membranie RO?

chodzi o to,że zywica -to jak rozumiem wymieniacz jonowy -zatem w wodzie za sprawną membraną nie bardzo jest co wymieniać.

 

Zmierz TDS'em wodę po membranie - na pewno nie ma 000 , żywica jest po to żeby "wyssać" z wody co się jeszcze da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko z tego powodu Ok.-logiczne.

Korzystając z okazji.jaka jest praktyka co do wymiany membrany tzn przy jakiej wartości ppm należy ja wymienić .Na ile ppm po membranie mozna  liczyc nz żywicę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To już zależy od temperatury ciśnienia i jakości wody w sieci - membrana oczyszcza wodę w 90kilku % - trzeba sprawdzić/monitorować ile jest na nowej i np. po 3-5 latach należy ją wymienić bo się zużywa , a to kiedy dokładniej decydujemy sami :)

np, jeśli sprawność spadnie poniżej "naszej / założonej" normy - to więcej pozostałości musi wyłapać żywica więc się szybciej zużywa ... czyli koszty rosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 postow wyzej masz filtr ktory kupilem po membranie mam 0026ppm po żywicy 0000ppm jak kolega wyżej pisał wyłapuje reszte „ zanieczyszczenia” wody, żywica jest tu niezbedna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. tylko ,ze ja wyrzucam membrane jesli na wyświetlaczu mam 0006ppm i  stad moje pytania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.