Skocz do zawartości
Ivandrago

Pierwsza solniczka 96L

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update - wiem że za wczesnie ale żona nie wytrzymała i na gwiazdke przytaszczyła 3 green chromis i zoaska plus 2 turbo slimaczki 

ISNqlJ8.jpg

nLUAAcV.jpg?1

LDp9APK.jpg?1

ENJYGXq.jpg?1

i na dobranoc 

AzeBOxd.jpg

 

 

Edytowane przez Ivandrago (wyświetl historię edycji)

c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz musisz zasiedlać akwarium koralami, żeby to jakoś wyglądało, prezentowało się. Chromisy ładnie się prezentują, ale wyglądają jak pyszczaki w akwarium malawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wpuszczasz życie po 2 czy 3 tygodniach od startu na suchej skale ? zrobiłeś choć raz testy wody ? przecież cykl azotowy nawet się dobrze NIE ROZPOCZĄŁ

Dnia 23.12.2017 o 08:44, Ivandrago napisał:

No w moim akwarium się pewnie nawet nie zaczął. Więc się zastanawiam jak go zainicjować skoro mam sucha skalę ,świeża solanke i najprawdopodobniej dojdzie piasek też suchy .

23 grudnia pytałeś jak zainicjować a 2 tyg. później zasiedlasz - a za 2-3 kolejne tygodnie... będzie płacz i wołanie o pomoc ?

(to tak jakbyś 2 tyg temu po raz pierwszy był na basenie a dziś chcesz z UK do PL "skoczyć" wpław ... )

34 minuty temu, maciej01 napisał:

To teraz musisz zasiedlać akwarium koralami, żeby to jakoś wyglądało, prezentowało się. Chromisy ładnie się prezentują, ale wyglądają jak pyszczaki w akwarium malawi.

bez urazy - ale ŹLE RADZISZ : tak wystartowanie akwarium zasiedla się po kilku MIESIĄCACH - to nie gupiki czy molinezje

też startowałem na suchej skale - ale miałem wodę i sporo piasku ze stabilnego zbiornika - życie wpuszczałem po blisko 2 mieś a i tak "bujałem się" z plagami (np. dino i glony) przez ponad pół roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję czym szybciej zorganizować ok40-50% solanki z dzialajacego zbiornika puki no2 nie podskoczy. O ile już nie jest za późno. 

I jeśli zwierzaki żyją to taki zabieg powtarzać co tydzień przez pierwsze dwa miesiące 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva wiem że dużo za wcześnie ale przyjechałem z roboty a życie już było w akwarium. Żona myślała że 2-3 tygodnie a nie miesiące. Dostała reprymendę ale szkoda się stała.


c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mały update - zrobiłem tez testy wody - wyniki w stopce .

Rybcie żyją i ślimaczki też - korale się rozrastaja powoli ale z nową lamką przyspieszą .

Pytanie - ukonczyłem swoją lampke diy i swieci dziwnie - widziałem wiele lampek i akwariów i mozna na nich robic ladne zdjecia nawet telefonem.

Nad akwarium swieca na zdjeciu 16 Royal blue + 2 cool wite 15000-25-000k + 4 light blue 460-470nm łącznie 66 watt

OJptXDW.jpg?1

a dla porównania te zdjecie dzis zrobilem u znajomego.

L2gCEWx.jpg?1

Edytowane przez Ivandrago (wyświetl historię edycji)

c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dołożyć minimum 4-5 cool white do tego i to jakieś 6000-7000k. Za dużo niebieskiego. Zakup ledy, zasilacz i doklej do lampy. Weź od tego znajomego wody z podmianki i jeżeli ma w sumpie kawałki skały albo siporax to też wrzuć do swojego zbiornika niech Ci kolo trochę pomoże. Powoli, rybcie wydalają i robią dobrą robotę, zapewne zaraz Ci wszystko zaskoczy.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie proporcje diod 3 royal blue do 1 white 9-12 tys.K i kolor oświetlenia jest podobny do Twojego znajomego. Jak chcesz osiągnąć podobny efekt to dołóż, zamień kilka niebieskich(royal blue) na białe. Ja bym raczej wymienił niebieskie-royal blue na białe, bo z mocą też nie ma co przesadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za porady i zainteresowanie się problemem.

Zmieniłem 4 rb na ice white 9-15kk Dla oka wygląda duzo lepiej ake aparat dalej kicha - jak wlacze druga nitke to woda wyglada jakby metna :/ moze za duzo tego swiatla ? albo wciaz za duzo niebieskiego ? Moze te 2 super cool white z drugiej nitki tez zmienic na ice white lub cos bardzie zoltego ?

12xroyal blue + 4x ice white 9000-15000

3z7aNaW.jpg?1

a tutaj po wlaczeniiu 2 nitki 2x super cool white 15000-25000k + 4 bright blue 460-470nm

8lzoVNu.jpg?1

minus taki ze juz nie widac fluorescencji tak dobrze - chyba dodam 4-6 sztuk na osobnej nitce jako nocne i dla oka mojego :D

 

I nowy nabytek 

vRrIvV7.jpg

P.S. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi i pomoc nawet na priv w sprawie fotografowania korali - wskazówki co do ustawień lustrzanki. 

Eksperymetuje ale kiepskie efekty.

Edytowane przez Ivandrago (wyświetl historię edycji)

c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . 

Mały update - akwarium żyje przeszły już dwie plagi cyjano .

Dokupiłem  2 ślimaczki i kraba szmaragdowego - ( pod koniec stycznia )

Wczoraj zaczełem się martwić bo go nie widziałem od dwóch dni nawet przy karmieniu a dzis rano żona mnie budzi i krzyczy - kocik mamy dwa kraby . :)

Oczywiście mamy jednego tylko zrzucił panceż . Czy można mu jakoś pomóc lub czego nie robić w okesie gdy zmienia odwłok ?

I czy one zawsze są takie niezdarne po tym ?? Bo ten nasz włuczy szczypcami za soba :( 

14KykTR.jpg?1

hFv3QgW.jpg?1

6aoYcM2.jpg

 

Edytowane przez Ivandrago (wyświetl historię edycji)

c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz no2/0,10 no3/100 nh4/ 0,10 po4/ 1 i dalej dajesz życie:o. Popraw parametry i dopiero zasiedlaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daje własnie z powodu parametrów  - krab i slimaki sa juz 2 miesiace - dałem update z powodu wylinki kraba  :( , zapytać czy jakoś szczególnie się z nim obchodzić ?? nie wiem - nie świecic światła czy karmić obficiej ? czy  nic nie robić :( 

 

Edytowane przez Ivandrago (wyświetl historię edycji)

c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krabowi będzie przeszkadzało światło zaraz po wylince, to się gdzieś schowie między skały. Podejdź do tego jak by się nic nie stało i obchodź się z nim tak jak dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam po długiej przerwie .

Nie dawno przeprowadzilismy sie do domku i mamy trochę więcej miejsca w domku więc szukałem wiekszego akwarium .

Znalazłem niechciane akwarium więc będzie przesiadka ale o tym w nowym temacie będzie . 

Razem z akwarium dostałem korala i white ribbon eel  wygłodzona strasznie .

Czym moge ją karmić by jej nie zaszkodzić ?  Wyczytałem małe krewetki i małe rybki . 

Założe małą hodowle ghost shrimp ale najwczesniej moge odwiedzić zoologiczny w sobotę i do tego czasu nie chcę 

stworzenia głodzić bardziej . Pierwszego dnia u mnie zjadła trochę mrożonego krylu  ale po wpuszceniu do akwarium 

to już raczej nie poje tym. próbuję go karmić krewetką królewską mrożoną zakupioną w spożywczym i pocieta na cienkie paseczki .

Czy taki poklarm może jeść ?? 

 

 


c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi karmi skutecznie krewetkami ze spożywczego, tylko sprawdzają by nie było przypraw, konserwantów i substancji glazurujących, ciężko znaleźć takie, są bez przypraw ale często z konserwantem.

Możesz kupić mrożonki typu stynka i kroić jej na małe paski, albo kupić mrożony gruby kryl, albo krewetkę piaskową dobrą mrożonkę - polecam Ocean Nutrition, super jakość, z ceną gorzej ale przynajmniej widać za co się płaci - przerabiałem wiele mrożonek, to te chyba najlepsze. 

Jest specjalna mieszanka wysokobiałkowa dla drapieżników VHP - to powinno podtuczyć szybko twojego pupila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ura za odpowiedź , zobacze co z tego co napisałeś mają w maidenhead aquatics ale to najwcześniej w sobote . 

Czy te stworzonko je codziennie czy jak węże raz na pare dni ?? Nie wiem obficie był karmiony albo jak nie był karmiony i nie chce mu zaszkodzic bardziej

 


c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.