Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, zielony mintaj napisał:

Chlorek lantanu.

Poczekaj - jaki atrament ?

Kolega polecil :::: Prodibio Bio Digest

JAKO ZAMINNIK;KTORA Z DUPLI MAM KUPIC :::

Dupla Marin Bacter Booster Ampullen Mikronährstoffe

Dupla Marin Bacter M Ampullen Bakterien

Dupla Bacter , Bakterienstarter

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o atramencie bo miałeś wysokie po4. Ja tym zbijalem fosforany. Ale później napisałeś o no2 i że no3 rosnie wraz z po4. Dlatego napisałem o jakiś ewentualnych zgonach lub bakterie jakieś padły. Jak napisałeś, że nie dawałeś bakterii za wyjatkiem startu to dużo wyjaśniło. Dlatego nawet błache informacje okazują się istotą sprawy. Na moje oko należało by je zaczać podawać, a tym samym wstrzymaj się z atramentem. Może się okazać, że w ogóle nie będzie on potrzebny. Dopiero jesli bakterie przez miesiąc nie pomogą, wtedy można rozważać inne opcje. Daj link tego sklepu, w ktorym masz duży rabat może cos uda się znaleść. A tak w ogóle to biodigest prodibio powinno być w de. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zdjecie sumpa i jaka masz cyrkulacje w tym akwa 

Chcecie zrobic tyle zmian z zbiornikiem 

Tylko jedno sie na myśli niesie czy to wszystko system dzwignie 

Po pierwsze 

Testy nie jakies jbl moze bardziej Salifiert, A.F , 

Skalibruj ten refraktometr

Jak do konca nie wiadomo jakie maasz zasolenie 

Ten mikser to do garazu 

Przy takiej obsadzie to spokojnie 

Podmiany , małe ilosci ballinga i bakterie po tem dokarmiamy korale itp 

Kurcze i tyle roboty przy takim akwa na spokojnego 

Nauczysz sie obsługi swojego akwa 

Po tem mozesz kombinowac 

Bez nerwow i baniak bedzie sie odwdzieczał ladnym widokiem 

A tu tyle piszecie o wszystkim i ...

Zamiast wrocic do podstaw i powoli wprowadzac zmiany 

 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.1.2018 o 22:02, dla syna napisał:

Wspomniałem o atramencie bo miałeś wysokie po4. Ja tym zbijalem fosforany. Ale później napisałeś o no2 i że no3 rosnie wraz z po4. Dlatego napisałem o jakiś ewentualnych zgonach lub bakterie jakieś padły. Jak napisałeś, że nie dawałeś bakterii za wyjatkiem startu to dużo wyjaśniło. Dlatego nawet błache informacje okazują się istotą sprawy. Na moje oko należało by je zaczać podawać, a tym samym wstrzymaj się z atramentem. Może się okazać, że w ogóle nie będzie on potrzebny. Dopiero jesli bakterie przez miesiąc nie pomogą, wtedy można rozważać inne opcje. Daj link tego sklepu, w ktorym masz duży rabat może cos uda się znaleść. A tak w ogóle to biodigest prodibio powinno być w de. 

Wszystko jest w pozadku i rozumiem co piszesz tyle,ze Ja tylko pytalem o zamiennik Prodibio Bio Digest  ale w firmie Dupla  ::::

1 - Dupla Marin Bacter Booster Ampullen Mikronährstoffe

2 - Dupla Marin Bacter M Ampullen Bakterien

3 - Dupla Bacter , Bakterienstarter

 

Dzisiaj::::

Sol-------------1,027..........za duzo...

No2------------005

No3-------------15

Kh--------------7

Mg--------------1700

Ca--------------440

Po4-------------0,3

Diodon

ps.Inne pytanko - mam zielony plankton,(  Phytoplankton Nannochloropsis Salina )powiedzcie ile powinienen tego podawac dziennie ?

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2018 o 20:48, Nik@ napisał:

Tak, przesuwa się. W kazdym razie u mnie, bo nie jest nigdzie przyklejona, jest tylko włożona luzem w wąską część spławika. Nie pojmuję, dlaczego nie jest ona na stałe przymocowana/nadrukowana na szkle. 

Refraktometr tez dobrze jest kalibrowac przed każdym pomiarem specjalnym płynem.

I obserwować wodę. Jeśli dolewasz świeżej solanki i widzisz cos w rodzaju smug na styku starej i nowej wody to znaczy, że jest roznica w ich gęstości. Albo dolewasz mniej, albo bardziej slonej, niz woda w akwarium. 

 

:) dobry refraktometr spokojnie można kalibrować raz na pół roku albo na rok - kwestia jest taka że musi być przechowywany w mniej więcej podobnej temperaturze, nie może być skoków temperatury np 35 i 10 - w refraktometrach z ATC jest zamontowany bimetal - który oczywiście się odkształca w miarę jak temperatura się zmienia, dzięki temu mamy kompensację temperaturową wyniku, bimetal przy wielu wygięciach i prostowaniach lubi się wyrabiać, i to jest przyczyną nie trzymania stałego pomiaru i konieczności kalibrowania sprzętu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kalibracja chyba nie dotyczy refraktometrów cyfrowych? Bo osobiście nie wiem gdzie miałbym iść go kalibrować.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.Inne pytanko - mam zielony plankton,(  Phytoplankton Nannochloropsis Salina )powiedzcie ile powinienen tego podawac dziennie ?

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To wszystko zależy od obsady zbiornika. Swego czasu jak kupowałem to kazali mi lać na "łoko" :P tylko nie przesadź bo Ci woda zakwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Diodon napisał:

ps.Inne pytanko - mam zielony plankton,(  Phytoplankton Nannochloropsis Salina )powiedzcie ile powinienen tego podawac dziennie ?

cześć;-) ja daje co 3dni pół kostki mrożonego czerwonego i zielonego,ale nie przesadzam bo jeszcze podkarmiam suchym i płynnym z AF a trzeba uważać co by zakwitu nie było no i No3 i Po4 nie skoczyło,bo ja już raz przekarmiłam to No3 i Po4 szybko skoczyło w górę.,


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, @Beti napisał:

cześć;-) ja daje co 3dni pół kostki mrożonego czerwonego i zielonego,ale nie przesadzam bo jeszcze podkarmiam suchym i płynnym z AF a trzeba uważać co by zakwitu nie było no i No3 i Po4 nie skoczyło,bo ja już raz przekarmiłam to No3 i Po4 szybko skoczyło w górę.,

Witam

Dla tego pytam,bo nie wiem czy czy daje dobrze czy za duzo-tez Po4 i No3 mam powiekszone.na moje prawie 1000L daje 100ml dziennie.

Pewnie za duzo.

poz

Dzieki

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Diodon napisał:

daje 100ml dziennie.

Pewnie za duzo.

no 100ml to chyba dużo za dużo /10ml ,a to Po4 to co oznacza 03 co napisałeś  albo 0,30 lub 0,03 ??? bo jeśli 0,30(0,3) no to fosforany już kosmos,Mg Ci wyskoczyło wysoko bo zasolenie masz 1,027 .ale do rzeczy ja tam specjalistką nie jestem ale za dużo karmisz mimo 1000L i to codziennie!!! takie dawki,może niech inni też się wypowiedzą co do tych ( 100ml )na dobę ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

no 100ml to chyba dużo za dużo /10ml ,a to Po4 to co oznacza 03 co napisałeś  albo 0,30 lub 0,03 ??? bo jeśli 0,30(0,3) no to fosforany już kosmos,Mg Ci wyskoczyło wysoko bo zasolenie masz 1,027 .ale do rzeczy ja tam specjalistką nie jestem ale za dużo karmisz mimo 1000L i to codziennie!!! takie dawki,może niech inni też się wypowiedzą co do tych ( 100ml )na dobę ;-)

Beatko - tak mam na skali JBL - 0,3 mg/l - chodzi mi o Po4

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Diodon napisał:

Beatko - tak mam na skali JBL - 0,3 mg/l

no to kosmos czyli 0,30ppm tylko coś te JBL nie do końca są wiarygodne tu kiedyś czytałam na forum,już wiesz skąd masz takie fosforany

Edytowane przez @Beti
pomyłka mała (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

no to kosmos czyli 0,30ppm tylko coś te JBL nie do końca są wiarygodne tu kiedyś czytałam na forum

W sumie z 9 pozycji u mnie jest na 4

Skala : 0,05---0,1---0,2---0,4---0,6----0,8---1,2---1,8 - tak wyglada skala w tym glupim JBL


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić testy ta pierwsza skala 0,05 jeszcze przejdzie ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

musisz zmienić testy ta pierwsza skala 0,05 jeszcze przejdzie ;-)

no pierwsza jest <0,02

PHOSP.JPG


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 no i jeśli będziesz miał te dwie pierwsze pozycje będzie ok,nawet masz na zielono napisane ok ;-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, @Beti napisał:

 no i jeśli będziesz miał te dwie pierwsze pozycje będzie ok,nawet masz na zielono napisane ok ;-)

To wiem,tylko beczke trzeba dobrowadzic do porzadku.

Dzieki

 

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 zaprzestań chwilowo karmienia korali,rybą trochu mniej,zapodaj jakiś  np Rowa  lub z AF Phos Minus na Po4 jakaś podmianka i czekać ,nic gwałtownie,tyle co ja robiłam jak przesadziłam z karmieniem korali;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, @Beti napisał:

 zaprzestań chwilowo karmienia korali,rybą trochu mniej,zapodaj jakiś  np Rowa  lub z AF Phos Minus na Po4 jakaś podmianka i czekać ,nic gwałtownie,tyle co ja robiłam jak przesadziłam z karmieniem korali;-)

Juz Beatko nic nie podaje od 2 tygodni - wartosci byly o wiele wieksze,ale pisali koledzy wstrzymac Balinga i poczekamy az wszystko sie zkomosuje i potem delikatnie zrobimy nastepne kroki.Tak ze wszstko pod kontrola.Dzieki


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak jest;-) ja Ci nic nie każe lecz Ci sugeruje to co ja robiłam jak przekarmiłam,a z tego co widzę miałeś Po4 nawet 0,80ppm  dużo co!!! korale wytrzymały?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, @Beti napisał:

wiesz jak jest;-) ja Ci nic nie każe lecz Ci sugeruje to co ja robiłam jak przekarmiłam,a z tego co widzę miałeś Po4 nawet 0,80ppm  dużo co!!! korale wytrzymały?

Dzieki Beato - przeciez wiem,ze  dzielisz sie ze mna  wiedza i chcesz pomoc.Korale wytrzymaly z wyjatkiem Euphilli - przestaly sie pompowac - ale wracaja do normy dzieki Wam wszystkim z tego forum - dzieki


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam do Ciebie pytanie po za tematem czysto teoretycznie i w sumie to praktycznie też :na 1000L akwarium  to 100L sump daje to rade wszystko?pewno to brutto a ilość wody w nim to ile netto mniej więcej? tak pytam bo kiedyś tu na forum przeczytałam że sump powinien być min około 20% pojemności akwarium,a czym większy tym lepiej ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maciej01 napisał:

Nie wiem czy czytałeś, ale na reefhub był test testów akwarystycznych https://reefhub.pl/domowe-testy-akwarystyczne/, wybierz, kup te które pokazują najbardziej prawidłowe wyniki.

Ja wiem od dawna,ze salifiet jest najlepszy,ale nie stety tu gdzie mieszkam nie mam szans.

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.