Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dobę internetu i przesyłek kurierskich, wszystko się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert wcale nie jest najlepszy, przynajmniej według testu na reefhub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkopy jada na JBL-u i daja rady wiec i ja dam.

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czekam,dalej jak koledzy poradzili,az sie wartosci wody ustabilizuja.

Dzisiaj::::

Sol-------------1,025

No2------------005

No3-------------15

Kh--------------7

Mg--------------1700

Ca--------------440

Po4-------------0,4

poz

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć;-) to co to się porobiło że te fosforany jeszcze skoczyły do góry na 0.40? coś tam niedobrego się dzieje! ostatnio miałeś tydzień temu 0,30 ;-)

Edit: posyłasz parametry a jak ktoś coś pyta nie odpisujesz,nie rozumie;-) czy to post widmo ;-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.1.2018 o 18:14, @Beti napisał:

cześć;-) to co to się porobiło że te fosforany jeszcze skoczyły do góry na 0.40? coś tam niedobrego się dzieje! ostatnio miałeś tydzień temu 0,30 ;-)

Edit: posyłasz parametry a jak ktoś coś pyta nie odpisujesz,nie rozumie;-) czy to post widmo ;-)

Sorry  Beatko a co nie odpisalem ? moze cos uszlo mojej uwadze.....juz sie poprawiam.


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Diodon napisał:

Sorry  Beatko a co nie odpisalem ? moze cos uszlo mojej uwadze.....juz sie poprawiam.

parę postów temu pytałam z czystej tylko ciekawości jak daje sobie radę sump 100L w 1000L akwarium może tu jest jakiś problem z filtracją? wydaje mi się trochę mały...ale mogę się mylić;-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

parę postów temu pytałam z czystej tylko ciekawości jak daje sobie radę sumo 100L w 1000L akwarium może tu jest jakiś problem z filtracją? wydaje mi się trochę mały...ale mogę się mylić;-)

Cztero kamerowa beczka,wlot i full porcelankowych rurek - potem Odpieniacz - potem tylko wata potem pompa i wylot.Nie wiem czy to za male czy co,ale jedno wiem,ze mi odpieniacz swiruje - raz pieni raz nie - jest za slaby i  szukam na Ebay-u  ---------Tunze Comline® DOC Skimmer 9012-----mysle,ze on bedzie ok tym bardziej,ze pasuje mi idealnie do sumpa.

poz

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

He....odpieniacz mnie wkuza od jakiegos czasu bo jest za slaby i wiecie co zrobilem ? wzucilem do jego srodka na sam dol dotleniacz powietrza podlaczony do pompy  250L/h i nagle po nocy juz pol garka brazowego go...na sie naprodukowalo.Pieni i to jak.....

poz

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Diodon napisał:

Czesc Wam

He....odpieniacz mnie wkuza od jakiegos czasu bo jest za slaby i wiecie co zrobilem ? wzucilem do jego srodka na sam dol dotleniacz powietrza podlaczony do pompy  250L/h i nagle po nocy juz pol garka brazowego go...na sie naprodukowalo.Pieni i to jak.....

poz

D

Hej, w takim razie skoro wcześniej działał, a teraz świruje i dopiero działa jak dodasz extra powietrze to niestety musisz go wyczyścić. Nie chodzi o kubek lecz korpus. Z biegiem czasu na zasilaniu powietrza musialo dojsc do zatoru (wapno, kamień itp). I raz sie przytyka a raz nie. Zgodnie z instrukcją musisz rozłożyć odpieniacz na części, ładnie wyczyścić, udrożnić wszystkie kanały (woda, powietrze nawet w złączkach i kolankach). Poskładać, potestować, poustawiać. Zapewne po tygoniu od czyszczenia dojdziesz z nim do ładu i będziesz zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,my czyścimy odpieniacz co 2 miesiace:-)i jest co czyścić. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wspominając o tym że w wirnik włażą małe ślimaczki i tam się klinują i niestety giną.  Fajnie się czyści w roztworze 1/1 zwykłego octu ze sklepu ocet plus woda z kranu w wiadrze do tego szczoteczka do zębów jakaś stara i szorowanie elementów wirnika itp rurek złączek. komora reakcyjna jak się nie mieści w wiadrze to w wannie czyścić w zwykłej wodzie i po sprawie.  Przy myciu kubka bobrze jest przetrzeć rurę reakcyjną dopieniacza czystą szmatką bo lubią się tam osadzać glony a im czystszy odpieniacz tym lepiej dla odpieniania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze po wymyciu należało by sprawdzić szczelność ukladu zasilającego w powietrze po poskładaniu. Na tyle ile jest to możliwe konstrukcyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyszcze jak mowicie,ale on od poczatku swirowal - pochodzil tydzien,opdpienil co mial i znow stal.Jest za slaby do 500-600L aquarium.

On nigdy nie pracowal dobrze w tym akwarium !!!!!

Od poczatku mialem dwa akwaria - 260L i 350L i w nich takie same odpieniacze Tunze 9006 i wtedy bylo ok,ale kiedy przeszedlem na jedno duze to odpieniacz omdlal i ledwie ciagna.

Musze kupic mocniejszy.Tego juz szczotkowalem w wodzie z octem wiele razy,ale nic nie pomglo.

poz

D

Ps.W lewym mialem korale i rybki a w prawym zakapiory co zra korale takie jak,Najezka dlugokolca(diodon)Leopard,picasso itp.

Nowe.JPG

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opdpieniacz odpienia bez konca,ale ja nie widze,zeby sie jakiekolwiek wartoscimojej wody zmienily.Powiedzcie mi prosze - co daje odpieniacz,kiedy te proteiny tluste sciaga ? czy jest to az tak wazne ? co proteiny moga zaszkodzic systemowi ?

poz

Diodon


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Diodon napisał:

Witam

Opdpieniacz odpienia bez konca,ale ja nie widze,zeby sie jakiekolwiek wartoscimojej wody zmienily.Powiedzcie mi prosze - co daje odpieniacz,kiedy te proteiny tluste sciaga ? czy jest to az tak wazne ? co proteiny moga zaszkodzic systemowi ?

poz

Diodon

Odpieniacz ma za zadanie usunąć białka (tłuszcze itp), które są przyczyną powstawania no3 i po4, natlenić wodę, i usunąć nadmiar bakterii w pewnym sensie, które się nadmiernie mogą namnożyć. W przeciążonym systemie jest poprostu niezbędny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupilem Bakterie i dzis wlalem pierwsza pipetke.......jak to dalej podawac ? ma ktos z tym doswiadczenie ?????

 

 

IMG_5061.JPG


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Diodon napisał:

No kupilem Bakterie i dzis wlalem pierwsza pipetke.......jak to dalej podawac ? ma ktos z tym doswiadczenie ?????

 

 

IMG_5061.JPG

Do puki no3 i po4 nie spadnie poniżej akceptowalnych poziomów, podawaj jedną na tydzień na kazdy rozpoczety kubik wody. Jesli zbiornik wróci do normy powiedzmy no3 10 a po4 w okolice 0,05 podawaj jedną ampułke co dwa tygodnie. To masz plan na najbliższe 3 miesiące. 

Możesz kupić jeszcze bio-mate od korallen-zucht. Ten szczep bakterii pochłania ładnie detrytus. Dzięki temu znacznie ograniczysz po4, którego masz w nadmiarze w stosunku do no3. Tylko uważaj bo to bardzo agresywne bakterie i nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeśli podasz je w ilosci 1 kropla na każde 100l wody dwa razy w tygodniu zobaczysz, że będzie miodzio. Ich podanie jest wręcz wskazane u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz kolego...........

poz

Diodon

 

ale......................

Jeśli podasz je w ilosci 1 kropla na każde 100l wody dwa razy w tygodniu ....................................

podawaj jedną ampułke co dwa tygodnie.

No wiesz,mam teraz metlik ile i kiedy mam podac ????????????????

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Diodon napisał:

Dzieki za podpowiedz kolego...........

poz

Diodon

 

ale......................

Jeśli podasz je w ilosci 1 kropla na każde 100l wody dwa razy w tygodniu ....................................

podawaj jedną ampułke co dwa tygodnie.

No wiesz,mam teraz metlik ile i kiedy mam podac ????????????????

BioDigest jedna ampulka co tydzień,  a bio-mate jedna kropla na kazde 100l wody dwa razy w tygodniu. To masz dwa różne zestawy bakterii. 

Fotka z pakietem co podawać. 

DSC_0098.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dla syna napisał:

BioDigest jedna ampulka co tydzień,  a bio-mate jedna kropla na kazde 100l wody dwa razy w tygodniu. To masz dwa różne zestawy bakterii. 

Fotka z pakietem co podawać. 

DSC_0098.JPG

Aaaaaaaaaa ok,bo mi sie pokielbasilo.

Kupie Biomate i bede podawac.

Dzieki


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Diodon napisał:

Aaaaaaaaaa ok,bo mi sie pokielbasilo.

Kupie Biomate i bede podawac.

Dzieki

Ps.mam te oba krople trzymac w lodowce ??

W sumie to no3 ma ok tylko Po4 sie trzyma dlugo.

 

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

No werty wody mam juz prawie idealne.Z po4 obnizylem narazie absorberem.Leje bakterie tak jak mowiliscie.Czy moge juz podawac Grotecha A,B,C ?

poz

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę. Jakie masz teraz wyniki wody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie te same co nie dawno tylko wyprostowalem Po4 absorberem,wiec nie jest juz perfect,ale.............

Dzis dostalem bio-mate - bo zamowilem.

Jak to bylo ? kropla na kazde 100L tak?

Mam te oba skladniki trzymac w lodowce ?

Zrobilem Spagetti,algi kupilem w sieci a w okolo jest pasek z ledami,rurka z gory na dol i gabki na gore i na dnie.

Tak to ma wygladac ?

Diodon

 

IMG_5062.JPG

IMG_5063.JPG

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.