Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dzieci zwodowane, jedzą już suchy pokarm więc nie trzeba kombinować z żywym pokarmem.

Dokładkę oświetlenia t5 odkładam ze względów stricte założeniowych :P eksperyment by się nie powiódł hehe 

UvFUChx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nudy [emoji14]
5389c318ddfda0488fa7fab1d715ee2e.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się pochwalić jaką kombinacje T5 masz :) ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam lampę diy na ledach 3w ( royalblue, white,uv 395).

Piękność powoli zalewa podstawkę i kolor delikatnie ciemniejszy wiadomo dlaczego ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile watów tak Ci wyszło :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzieś w temacie o tym pisałem ;)

Coś tam rośnie. Zdjęcia robione telefonem [emoji14] nie oddają dokładnie rzeczywistych kolorów co widać po tych dwóch zdjęciach zrobionych od frontu i z góry. Szczepka jest nadal na podłożu i jutro będę ją przenosić gdzieś wyżej do lepszego światła.

5fef93647cb2849489a1e85432916142.jpgafc1bea7f664f67a932d57191e1c4636.jpgbdc5656fa5ee491dfdccfbef96ca7f31.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niekryty krytyk [emoji14] myślałem że ta acropora poleci po kilku dniach ale nie chce lecieć [emoji14]

Przeprowadziłem testy świetlówkowe i d*py mi nie urwały a poza tym sobie przypomniałem jak one mocno grzeją, lampa momentalnie zdobiła się wyraźnie ciepła. Zostaje przy samych ledach. Suwaczki aktualnie ustawione są na RB 70% a WH z UV na 45%.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee a dlaczego miała polecieć - prędzej zmieni kolor ;) A jak poleci to z innych powodów IMHO ;) 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wtopa zaliczona, większość spsów tak wygląda.273d59dc97953cdec7ebf7c5fb723e3d.jpgbcb01afc5e64c613380bbc2e9d7a520d.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takiego było przyczyną?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Co takiego było przyczyną?
 
01.04.2018

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 1.04.2018 o 16:42, laszek napisał:

01.04.2018

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

:D

Szczepka ze zdjęcia nie przeżyła transportu. To było jakoś miesiąc temu.

Z nowych wieści to do głównego zbiornika wpuściłem już małe błazenki, nikt oprócz zadziornej samicy błazenkowej się nimi nie interesował. Po 2 dniach można powiedzieć że się samica oswoiła i już tak na młode nie zwraca uwagi. Oczywiście narybek ma swoje miejsce w rogu po drugiej stronie zbiornika heh Doszły krewetki bogessi i seticaudata bo nadal walczę ze ślimakami osiadłymi (mam już hexę, mandaryny, chrysusa a ślimaków nie ubywa). 

Próbowałem też pozbyć się gorącą wodą w strzykawce discosom które rosną obok acropor i drażnią je tak skutecznie że tkanka jednej acropory w miejscu stykania się, cofa się. Kolejna próba będzie z gorącym octem bo od wody tylko 2 dnia są skurczone i na nowo się pompują jakby nigdy nic.

Acropory rosną i nowa jasna szczepka też systematycznie zalewa tkanką podstawkę.

Zrobiłem po 2 tygodniach testy i wyszło że:

Zasolenie 36

Kh 7,3

Ca 390

MG 1410

PO4 salifert nie zabarwia się

NO3 salifert delikatny róż czyli około 2-3

Nadal nie zrobiłem podmiany od początku istnienia zbiornika, dolewam mikroelementy na łoko. 

Wpadł pomysł żeby zamontować czujnik wilgoci w szafce tak żeby wentylator cały czas się nie musiał chodzić (czujnik z ali za 7zł), no i chcę założyć dodatkowy termostat do grzałki żeby "dmuchać na zimne" (termostat z ali 20zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
default_biggrin.png
Szczepka ze zdjęcia nie przeżyła transportu. To było jakoś miesiąc temu.
Z nowych wieści to do głównego zbiornika wpuściłem już małe błazenki, nikt oprócz zadziornej samicy błazenkowej się nimi nie interesował. Po 2 dniach można powiedzieć że się samica oswoiła i już tak na młode nie zwraca uwagi. Oczywiście narybek ma swoje miejsce w rogu po drugiej stronie zbiornika heh Doszły krewetki bogessi i seticaudata bo nadal walczę ze ślimakami osiadłymi (mam już hexę, mandaryny, chrysusa a ślimaków nie ubywa). 
Próbowałem też pozbyć się gorącą wodą w strzykawce discosom które rosną obok acropor i drażnią je tak skutecznie że tkanka jednej acropory w miejscu stykania się, cofa się. Kolejna próba będzie z gorącym octem bo od wody tylko 2 dnia są skurczone i na nowo się pompują jakby nigdy nic.
Acropory rosną i nowa jasna szczepka też systematycznie zalewa tkanką podstawkę.
Zrobiłem po 2 tygodniach testy i wyszło że:
Zasolenie 36
Kh 7,3
Ca 390
MG 1410
PO4 salifert nie zabarwia się
NO3 salifert delikatny róż czyli około 2-3
Nadal nie zrobiłem podmiany od początku istnienia zbiornika, dolewam mikroelementy na łoko. 
Wpadł pomysł żeby zamontować czujnik wilgoci w szafce tak żeby wentylator cały czas się nie musiał chodzić (czujnik z ali za 7zł), no i chcę założyć dodatkowy termostat do grzałki żeby "dmuchać na zimne" (termostat z ali 20zł).
Mam chrysusa, mandaryna pictariusa, marmurkowego, 2 krewetki seuticudata i raczej nie widziałem, żeby skubały. Niektóre jak siądą obok pavony. To ona je zarasta szybciej jak on buduje muszlę. Aczkolwiek krewetek nie widze tydzień czasu. Raz jedną po tygodniu zobaczyłem. Może siedzą z tyłu. Czasami osiadłe poniszcze tak z 30 sztuk.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te ślimaki są wredne bo mi nawet osiadły się na rurze locline gdzie przecież ona nie ma styku z szybą i nie mają jak przejść, chyba że przez pompę heh muszą pływać jakoś w toni wodnej. Też ręcznie usuwam to co widać i jest dojście. Na szczęście nie jest ich aż tak dużo żeby myśleć o "rozwalaniu" zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Po wylęgnięciu się przepieszczają. Naszczęście poza wyglądem są nieszkodliwe. Tam gdziebdrażni koralowca to ułamuję ogólnie i tak żywią się planktonem.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No u mnie ich pajęczyny drażnią zoanthusy. SPSom nie przeszkadzają bo polipują jakby nigdy nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
No u mnie ich pajęczyny drażnią zoanthusy. SPSom nie przeszkadzają bo polipują jakby nigdy nic.
Też to zauważyłem. Na spsach nie robi to żadnego wrażenia. Jak zoaśki są dłużej zamknięte to oczyszczam ze ślimaków i przedmuchuje.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba będzie trzeba się z nimi pogodzić heh 

Zapomniałem dodać że w weekend jeszcze próbowałem wyciszyć moją rw-8 doklejając jej gumowe nóżki - efekt taki że brak efektu hehe zmieniłem tryb falowania na stały skręciłem do 20% i dopiero mam względną ciszę. W planach jest dokupienie kolejnego falownika i skręcenie obu do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Swego czasu na "butelkę" udało mi się rozmnożyć błazenki, a w podobny sposób ktoś za wschodnią granicą rozmnożył pterapogony ;)



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłem dzisiaj w crazycoral po pterapogony i przywiozłem chyba parkę :) Marek nie chciał brać odpowiedzialności na siebie więc dał sitko i kazał sobie samemu złowić takie jakie chcę heh latałem po 3 zbiornikach i szukałem, a czy owocnie to się okaże za jakiś czas. Rybki są dorosłe i na moje oko to mam samca i samiczkę, głowa/pysk i wypustki na to wskazują. Tak więc Marek jak to czytasz to tak jak obiecałem przy wyjściu zrobię Ci szkolenie [emoji14] rybki dobrze się zaaklimatyzowały i popołudniu już wcinały mrożonki.

Poza tym były piękne spsy ale jedno że nie mam już na nie za bardzo miejsca, a dwa że z boku była żona i lepiej jakby nie wiedziała ile kosztuje hobby męża hehe Dorota żona Marka nagrywała przy mnie filmik z spsami żeby wrzucić na fejsa i albo już są albo je wrzuci, będzie czym nacieszyć oczy.



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2018 o 22:52, fresz33 napisał:

 Rybki są dorosłe i na moje oko to mam samca i samiczkę, głowa/pysk i wypustki na to wskazują. 


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Hejka. A możesz rozwinąć myśl??? O wypustkach wiedziałem, ale głowa/pysk??? Jak można po nich odróżnić płeć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Samiec ma większą koparę [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie wiedziałem... Muszę to sprawdzić przy następnej okazji w sklepie... Bo wg wypustek mam samca, a chciałbym samiczkę do pary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.