Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor
18 minut temu, fresz33 napisał:

Kolega hehe każdy ma rozum...

Nanokaczor nie mówię że nie ;) u mnie jak padł duży salarias to zbiornik tego nie odczuł.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Mi nie tak dawno padł dorosły hepatus. Wieczorem jeszcze sobie pływał i jadł. Rano były tylko ości... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po powrocie z wakacji :clowning

Fotograf ze mnie jak z koziej d*py trąba ale coś tam widać heh zdjęcia robione kalkulatorem :P 

TtGJudF.jpg

 

 

0zphNcv.jpg

 

sRazYIm.jpg

 

tGvMgsS.jpg

 

Ya68qsB.jpg

 

YOidiAd.jpg

 

20T28ib.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale mówią same za siebie! Lepsze zdjęcia nie potrzebne.

Widać że im dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mogłoby być zawsze lepiej ale dziękuje ;)

 

Poprzedni narybek został ładnie mówiąc skonsumowany przez aktualne podrostki. Brzuszki miały tak napchane że myślałem że pękną heh kolejne podejście do rozmnożenia jak te aktualne będą mogły już iść na "głęboką wodę".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomału do przodu. Zdjęcie zrobione telefonem więc nie oddaje rzeczywistych kolorów. Na razie jak widać brak pomysłów co do kierunku koralowego heh zrobiłem słoną zupę  :D być może w kolejnej odsłonie pójdę konkretnie w acropory i dam się namówić na lampę t5. W planach aktualnie jest przeniesienie prostych montipor za skałę bo jest tam z 10-15cm wolnej przestrzeni i poukładanie tego co jest przed nią. Ale nie chce mi się maczać łapsk. 

acRzNGN.jpg

Muszę wytargać lustrzankę bo na tym zdjęciu było "wincyj" widać.

APjmt2p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie blisko siebie  te SPS :o  .E jak to t5 , pod led nie urosną .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No blisko i jestem ciekaw przygód jak się zaczną do siebie zbliżać ;) Rosną pod ledami ale widziałem na żywo zbiorniki pod t5 i jest wielka różnica jeżeli chodzi o walory estetyczne. T5 dużo lepiej doświetla koralowca z każdej strony co jest właśnie jednym z minusów ledów. No chyba że zrobisz matrycę taką że będzie rozłożona nad całym zbiornikiem z 1w diodek albo taki myk jak zrobił bodajże Razor w ich najnowszej lampie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak niebiesko:-) jak by pod ledami:-)fajne to masz:D duży Hepcio


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No muszę zrobić fotę porównawczą zrobioną telefonem i lustrzanką bo niektórzy tu pisali że za bardzo przegiąłem z suwakami w Photoshopie hehe Hepcia już nie ma w tym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

No blisko i jestem ciekaw przygód jak się zaczną do siebie zbliżać ;) Rosną pod ledami ale widziałem na żywo zbiorniki pod t5 i jest wielka różnica jeżeli chodzi o walory estetyczne. T5 dużo lepiej doświetla koralowca z każdej strony co jest właśnie jednym z minusów ledów. No chyba że zrobisz matrycę taką że będzie rozłożona nad całym zbiornikiem z 1w diodek albo taki myk jak zrobił bodajże Razor w ich najnowszej lampie. 

No u mnie były testy kontaktowe  , akra na kilka godzin przytuliła do montipory .Efekt akra oddała tkankę w miejscu styku zarastanie dwa miechy . A... mam jedną co jest od montipory 1 cm  , i ta strona jest biała .Musiałem przestawić kilka korali bo jak wiało z jednego na drugi to stał w miejscu . 
upHBzBJ.jpg
Co do światełka , dlatego mam 54 LED i folie rozpraszającą .Lampa udaje świetlówki .. i już miałem kilka pytań PW jakimi  rurami  świecę  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam 42 diody. A co to za folia ? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Mam 42 diody. A co to za folia ? [emoji6]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Pisał o tym chyba w swoim wątku. Zamawiał ją :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś nie mogę znaleźć ;)

Jeszcze odnośnie tego że jest tam ciasno między koralami. To tak jak Katani jestem ciekaw jak to będzie wyglądało z acroporami bo u mnie proste montipory mają gorsze miejsce przydzielone i ciężko będzie się im spotkać tak jak u SU1.Nie mogę na forum znaleźć na to odpowiedzi tak jak Katani który temat założył i cisza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poszukałem, poszperałem i znalazłem. Nie są to super zdjęcia bo wyciąłem z foty konkretną szczepkę od Raffy14. To ta o którą pytał jak tam ta zielona acra jak do mnie przyszła, a ja odpowiedziałem "ale jaka bo takiej nie było w worku". Na zdjęciu widać jak już powoli kolor jej wracał a z czasem tkanka się odbudowywała (ogólnie była cała koloru rajstopy). Oczywiście nie mam mu nic do zarzucenia bo paka ładnie spakowana ale wrześniowe chłody tak czy inaczej wtedy zrobiły swoje. No i darowanemu koniowi nie zagląda się do paszczy heh chcę tylko pokazać jak fajnie acropora się zregenerowała i rośnie.

No i już niedługo kolejne zdjęcie porównawcze bo zaraz mija miesiąc od poprzedniej wrzutki ;)

opssSYk.jpg

dipQKHR.jpg

Ya68qsB.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mija miesiąc od poprzedniej wrzutki ale zdjęcie porównawcze wrzucę jutro w wolnej chwili jak grafik obrobi zdjęcia na photoshopie żeby było widać przyrosty [emoji14]

Wczoraj jak mnie nie było w domu wyłączyli prąd, nie wiem na jak długo ale woda obniżyła swój poziom ze względu na sump i od góry tak z 3-4cm glony wapienne zrobiły się różowe i świecą jak żarówa. Reszta jakby nigdy nic.

Dzisiaj parametry zmierzone i jest:
Zasolenie 36ppt
Kh 7 już balling delikatnie pdkręcony
Ca 385 tu też balling podkręcony
Mg 1400
Po4 na salifercie się nie zabarwił
No3 około 2-3

Zbiornik nadal bez podmiany i odpieniacza. Grotech ABCM bez zmian każdy 5ml na tydzień. Od jakiegoś czasu raz dziennie po jednej kropli AF Build i AF Energy.

Żeby nie było bez zdjęć to jedno wrzucam. 5c75196b80beceb1d6a3036764a75eef.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok grafik się szybko uwinął :P 

Miesiąc różnicy od poprzedniego zdjęcia. 

49Ehkxd.jpg

 

I parę nowych fotek.

U euphylli przybywa główek

zzotRlM.jpg

 

Dunca już ma tak ciasno zbite główki że chyba trzeba pomyśleć o fragowaniu.

AACqDHp.jpg

 

Acropora tricorol była luźno na podstawce tak żeby było można ją przestawiać a tu któregoś dnia patrzę a ona już "wchodzi" na skałę więc jak będę chciał przestawić to zostawi już po sobie ślad. A tak po za tym czeka mnie pielenie capnelli którą widać między acroporami.

9pXn64d.jpg

 

Nx7UUSr.jpg

 

k8CVULN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie spodziewałem się że nikt nie napisze komentarza pomimo tego że sporo osób temat przeglądało :P 

Mam jeszcze spostrzeżenia co do acropor, podkręconego światła i dodatków AF Energy i Build. Jedno że muszę podkręcać ballinga a dwa że korale nabierają ciekawszych kolorów.

Sorki za jakość zdjęć, to cały czas lampa led/telefon i crop żeby było widać więcej szczegółów ;) 

lVI7pO4.jpg

 

QBr1rcX.jpg

 

7YBWl9a.jpg

 

CNwiyK8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fresz33 napisał:

Nie spodziewałem się że nikt nie napisze komentarza pomimo tego że sporo osób temat przeglądało :P 

Mam jeszcze spostrzeżenia co do acropor, podkręconego światła i dodatków AF Energy i Build. Jedno że muszę podkręcać ballinga a dwa że korale nabierają ciekawszych kolorów.

Sorki za jakość zdjęć, to cały czas lampa led/telefon i crop żeby było widać więcej szczegółów ;) 

lVI7pO4.jpg

 

QBr1rcX.jpg

 

7YBWl9a.jpg

 

CNwiyK8.jpg

Ale poza niebieskoscia to nic nie widac;)

Jak robisz fotki to.chyba moglbys lampke inaczej ustawic co nie?

No i ten tytul super low tech - niby gdzie to low tech? Ze bez odpieniacza?

Ale Ty lejesz pol.tablicy mendelejewa;) - chyba juz tak tanio nie jest co?

Oczywiscie nie odbierz tego jako atak - ale czytajac Twoj watek to mysle sobie, ze koledzy maja dosyc Twojego wymadrzania, ze niby nic nie robisz, nic nie wydajesz kasy itp itd

A jak widac sporo robisz i spoeo lejesz i troche wydajesz;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo tak jak napisałem lampa led i telefon (balans bieli szaleje), przy tym nie zrobisz normalnego zdjęcia. Mam lustrzankę ale nie chce mi się jej wyciągać z szafy :P 

Ok temat edytuję bo widzę że razi heh Zbiornik bez odpieniacza, lampa DIY led za parę groszy, akwarium prowadzone bez podmian itd.- ograniczony tylko do ballinga i dolewania mikroelementów - bez tego akurat nie obędzie się "żodyn" zdrowy baniak ;) koszty były śmieszne i nawet Ciebie by było na niego stać, może w końcu dasz się namówić na większe szkło heh no i nie będziesz liczył strat w koralach :P 

"Sporo robisz przy zbiorniku i dużo lejesz" - co 3 dni wymiana waty filtracyjnej, raz dziennie karmienie rybek i korali, co 3 dni uzupełnienie wody RODI w bańkach (nie mam automatu), raz w tygodniu czyszczenie szyb, raz w tygodniu w weekend dolewka Grotecha ABCM, raz na miesiąc podstawowe testy i to wszystko ;) czy to dużo? 

Ja się nie wymądrzam tylko mówię i pokazuję jak jest :P same fakty heh

Odnośnie kosztów: 

Pokarm dla rybek - solowiec tabliczka 5zł wystarcza mi na miesiąc - tylko tym karmię

Pokarm dla koralowców - Fito w żelu easybooster 91zł i mam go już ponad pół roku i jeszcze sporo zostało, skończyło mi się prodibio reefbooster kupione w dużej promocji u jadwigimorskiej no i tani jak barszcz salifert coral food. A od kilku dni mam AF power food i widzę że mi go wystarczy na rok jak nie lepiej :P 

Grotech ABCM - kupiony pół roku temu i jeszcze na trochę mi wystarczy, kosztował 170zł

Testy AF Ca,Kh,Mg kupione za chyba 120zł i trochę nimi testów porobię.

Watę filtracyjną o tyle mam dobrze że mam dostęp bezpośrednio do producenta i przy znajomościach koszty śmieszne że nawet ich nie liczę heh 

Zatem koszty miesięczne około 50zł licząc razem z prądem i wodą.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytul, ktory miales to by pasowal bardziej do mojego. Bo jedyne co.robie to podmianki.raz na.dwa tygodnie no i fito.

Na wieksze akwarium.sie nie dam namowic, bo brak miejsca i nie tylko;)

Pisanie, ze lustrzanki.z.szafy nie chce Ci sie wyjac - troche to smieszne.

Ale jakbys zapalil wiecej bialych to i telefonem by wyszlo;)

Jak.moj Lenovo K5 daje rade przy dziennym wiec wiesz;)

Niestety przy niebieskim nic nie widac, wszystko sie zlewa i mankamenty w akwa znikaja;)

Co nie zmienia to.faktu, ze akwarium.masz ladne.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie rosną, a suplementy trzeba dolewać zwłaszcza jak się nie robi podmianek - korale muszą mieć z czego żyć i rosnąć.

Co do zdjęć pod ledami to nie przejmuj się bo mi też wychodzą takie niebieskie, ale jak ktoś wie na co patrzy to widzi co trzeba, przyrosty są, korale zadowolone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, r_33 napisał:

Tytul, ktory miales to by pasowal bardziej do mojego. Bo jedyne co.robie to podmianki.raz na.dwa tygodnie no i fito.

Na wieksze akwarium.sie nie dam namowic, bo brak miejsca i nie tylko;)

Pisanie, ze lustrzanki.z.szafy nie chce Ci sie wyjac - troche to smieszne.

Ale jakbys zapalil wiecej bialych to i telefonem by wyszlo;)

Jak.moj Lenovo K5 daje rade przy dziennym wiec wiesz;)

Niestety przy niebieskim nic nie widac, wszystko sie zlewa i mankamenty w akwa znikaja;)

Co nie zmienia to.faktu, ze akwarium.masz ladne.

Ale u mnie nie ma mankamentów :P zrobię w końcu zdjęcia lustrzanką ;) a Ty się nie wykręcaj brakiem miejsca bo jak wiesz "jak się popieści to się wszystko  zmieści" hehe

W poprzednim poście napisałem jeszcze o kosztach. Chcesz jeszcze info ile mnie kosztował zbiornik ze sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fresz33 napisał:

Ale u mnie nie ma mankamentów :P zrobię w końcu zdjęcia lustrzanką ;) a Ty się nie wykręcaj brakiem miejsca bo jak wiesz "jak się popieści to się wszystko  zmieści" hehe

W poprzednim poście napisałem jeszcze o kosztach. Chcesz jeszcze info ile mnie kosztował zbiornik ze sprzętem?

Dzieki nie potrzebuje kosztow nie obchodza mnie.

Mi tylko chodzi,.ze jakbys napisal w tytule watku ze to np "akwarium fresha" nikt zapewne by sie nie czepil.

Bo jak widac robisz to jak wiekszosc tutaj akwarystow - czyli: lejesz balinga (lub cos innego), dodajesz suplementy i robisz testy parametrow wody. 

Jestem.ciekaw ile mnie miesiecznie kosztuje akwa.... Lampka 17 cyrkulatory razem jakies 10W - czyli razem 27W. Podmianka co 2 tygodnie 5l wody (woda 3zl za 5l) no i sol af reef salt.

I nie mam miejsca na wieksze i pieniedzy. Zostaje przy 30 litrach. Bo jakby mialoby byc wieksze to musialbym.zaczac sie bawic wlasnie w taki low tech jak Twoje;) czyli testy, suplementy, jakies balingi itp....

A wiec nie dziekuje:)

 

 

 

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, r_33 napisał:

Dzieki nie potrzebuje kosztow nie obchodza mnie.

Mi tylko chodzi,.ze jakbys napisal w tytule watku ze to np "akwarium fresha" nikt zapewne by sie nie czepil.

Bo jak widac robisz to jak wiekszosc tutaj akwarystow - czyli: lejesz balinga (lub cos innego), dodajesz suplementy i robisz testy parametrow wody. 

Jestem.ciekaw ile mnie miesiecznie kosztuje akwa.... Lampka 17 cyrkulatory razem jakies 10W - czyli razem 27W. Podmianka co 2 tygodnie 5l wody (woda 3zl za 5l) no i sol af reef salt.

I nie mam miejsca na wieksze i pieniedzy. Zostaje przy 30 litrach. Bo jakby mialoby byc wieksze to musialbym.zaczac sie bawic wlasnie w taki low tech jak Twoje;) czyli testy, suplementy, jakies balingi itp....

A wiec nie dziekuje:)

To był pomysł moderatorów żeby z mojego tematu kontrowersyjnego zrobić temat z moim zbiornikiem heh i to Oni przenieśli temat bodajże z offtopu gdzie go założyłem do tematu ze zbiornikami :P tak trochę na siłę ale niech już im będzie heh dołożyłem opis zbiornika no i jest robi zamieszanie :P 

Przy Twoim zbiorniku koszty są bardzo małe. Ja podobnie jak Ty postawiłem na oszczędność i okroiłem zbiornik już chyba do maksimum (zero absorberów, pelletek, reefugii, dsb, reaktorów itp itd). Cały czas korci mnie lampa t5 ale to spory wydatek no i późniejsze koszty związane z prądem i wymianami świetlówek. Ten temat miał pokazać że da się prowadzić zbiornik z acroporami bez super high endowego sprzętu i że może sobie na to pozwolić każdy jak ma trochę więcej pojęcia o zależnościach które zachodzą w zbiorniku. Żeby nie było ja nadal studiuję tematy na forach i się uczę heh 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fresz33 napisał:

To był pomysł moderatorów żeby z mojego tematu kontrowersyjnego zrobić temat z moim zbiornikiem heh i to Oni przenieśli temat bodajże z offtopu gdzie go założyłem do tematu ze zbiornikami :P tak trochę na siłę ale niech już im będzie heh dołożyłem opis zbiornika no i jest robi zamieszanie :P 

Przy Twoim zbiorniku koszty są bardzo małe. Ja podobnie jak Ty postawiłem na oszczędność i okroiłem zbiornik już chyba do maksimum. Cały czas korci mnie lampa t5 ale to spory wydatek no i późniejsze koszty związane z prądem i wymianami świetlówek. Ten temat miał pokazać że da się prowadzić zbiornik z acroporami bez super high endowego sprzętu i że może sobie na to pozwolić każdy jak ma trochę więcej pojęcia o zależnościach które zachodzą w zbiorniku. Żeby nie było ja nadal studiuję tematy na forach i się uczę heh 

Zgadzam.sie z szanownym kolega.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.