Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jeszcze jedno :P przed tym jak był plan wrzucić na próbę jedną acroporę tricolor powiedziano mi że to nie ma szansy bytu, że moment i padnie bo nie mam jedno że doświadczenia, a dwa że gdzie z tym sprzętem a raczej jego brakiem heh Ja wierzyłem w to że to są bardzo trudne koralowce i ta "działka" jest tylko dla wyjadaczy którzy siedzą już w tym x lat i zjedli na tym zęby. Pisałem o tym wcześniej tu w temacie że czekałem codziennie na to że ta acropora padnie...nie padła. Jak ją kupowałem razem z dunką to sprzedajacy z forum pytał mnie czy chcę ładniejszą szczepkę dunki czy acropory - wziąłem dunkę bo zakładałem że acropora i tak padnie hehe Jak widać taki cienki bolek jak ja jest w stanie w tym bagienku utrzymać przy życiu acropory i to też takie które są bliskie wykończenia co pokazałem na wcześniejszych fotkach. Jak później się okazało ja mam jednak te łatwiejsze acropory czyli znowu poprzeczka idzie w górę i szukam tych na prawdę trudnych hehe 

Aktualnie jestem na etapie wydawania za małe pieniądze prostych koralowców żeby robić miejsce dla tych "trudniejszych" no i dwa żeby nie było tych "walk" między gatunkowych :P 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczepeczki, szczepusie, szczepusiuleńki sobie rosną :P

Sorki za jakość zdjęć - fotograf ze mnie jak z koziej d*py trąba ;) tym razem na szybko trochę z lustrzanki co by pokazać kolory "przekłamane" przez telefon.

m7pbygj.jpg

qDx1MYG.jpg

lQ0TdKu.jpg

IqMKGIs.jpg

I znowu z telefonu :D

k82a91w.jpg

5Ie9rwS.jpg

Przy okazji urodzin CrazyCoral kupiłem sobie dla podniesienia poprzeczki ponoć trudniejsze w hodowli acropory. Teraz tylko utrzymać ich kolor :P

Wuug7pb.jpg

 

2 tygodnie różnicy od poprzedniego zdjęcia

PeDKtFD.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ta.biała z przedostatniegonzdjęcia co to? Ładna.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, laszek napisał:

Ta.biała z przedostatniegonzdjęcia co to? Ładna.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież straciła zooxanthellae albo raczej została ich pozbawiona :/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wlasnie w innych baniak achwidziałem takie jasne w towarzystwie ciemnych. I myślałem ze to nie wina zooksanteli.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdjęcie w normalnych kolorach, a nie na niebiesko. Teraz widać jak te Twoje akwarium na prawdę wygląda. Mogę powiedzieć, że nawet ładne ale ja preferuję na miękko z domieszką LPS bo SPS jakoś mnie nie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, maciej01 napisał:

W końcu zdjęcie w normalnych kolorach, a nie na niebiesko. Teraz widać jak te Twoje akwarium na prawdę wygląda. Mogę powiedzieć, że nawet ładne ale ja preferuję na miękko z domieszką LPS bo SPS jakoś mnie nie kręcą.

Mi też tak nie do końca się SPS'y podobają ale miękkie i LPS'y już miałem w poprzednim zbiorniku i żeby nie było nudno to poprzeczka poszła wyżej i dołożyłem acropory. Przy spsach każdy zły ruch odbija się na ich kondycji, wyglądzie, zdrowiu itd. ;)  Zbiornik będzie fajnie wyglądać jak ta mini kolekcja szczepek się rozrośnie. Wczoraj jeszcze dojechała ładna szczepka millepory sunset. Samych patyczków nie będzie bo jest acana, dunka, caulastrea, kilkanaście odmian zoanthusów, goniopora, 3 odmiany euphulli i briareum asbestinum mocne fluo chcę żeby zarosło boczną i tylną szybę.

Acropora microlados nadal bez zmian ubarwienia i ładnie polipuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, fresz33 napisał:

To ta koleżanka. Ponoć przybyła prosto z Australii. 

54b368d909879e58a90b4b438e28440e.jpg

Fajny krzaczor ;)

Chyba tani nie był zbytnio ? Chyba że masz tylko szczepkę ale lepiej nie pokazuj bo znowu będziesz musiał tytuł zmienić ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam szczepkę. Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :P 

Co do tytułu tematu to jestem otwarty na propozycje hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to briareum na ścianie jest przyczepione? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kass napisał:

Jak to briareum na ścianie jest przyczepione? :)

Nie wiem jak tam fresz33 przyczepił, ale można przykleić szczepkę briareum do szyby kropelką w żelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem skałkę z briareum przy szybie i samo wlazło i powoli zarasta szybę.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak to briareum na ścianie jest przyczepione? [emoji4]
Najpierw szczepka przyrosła do skałki a później na kropelkę w żelu do szyby ;) powinno się też udać samą szczepkę przykleić ale musisz ją wytrzeć w miejscu klejenia papierem do suchego. W akwarium jak przyklejasz to delikatnie przesuwasz o parę milimetrów tak żeby klej przywarł i trzymasz ręką około minutki. Musi trzymać ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wat ma lampa , netto ? .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2018 o 09:13, fresz33 napisał:

Szczepeczki, szczepusie, szczepusiuleńki sobie rosną :P

Sorki za jakość zdjęć - fotograf ze mnie jak z koziej d*py trąba ;) tym razem na szybko trochę z lustrzanki co by pokazać kolory "przekłamane" przez telefon.

m7pbygj.jpg

qDx1MYG.jpg

lQ0TdKu.jpg

IqMKGIs.jpg

I znowu z telefonu :D

k82a91w.jpg

5Ie9rwS.jpg

Przy okazji urodzin CrazyCoral kupiłem sobie dla podniesienia poprzeczki ponoć trudniejsze w hodowli acropory. Teraz tylko utrzymać ich kolor :P

Wuug7pb.jpg

 

2 tygodnie różnicy od poprzedniego zdjęcia

PeDKtFD.jpg

wreszcie normalne kolory - a jednak dało się hehe

Akwarium bardzo ladne - gratuluje


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wreszcie normalne kolory - a jednak dało się hehe
Akwarium bardzo ladne - gratuluje
Dało ale tak mi się nie chciało bawić z lustrzanką przegrywaniem zdjęć na kompa że masakra hehe a telefonem robię zdjęcie i pyk od razu na forum przez tapatalka bez żadnych obróbek itd. to co ma być widać to każdy zobaczy. Specjalnie dałem zdjęcia z lustrzanki i niżej z telefonu żeby zobaczyć w czym jest różnica ;)

Wieści z placu boju są takie że hardcorowa szczepka nie padła nie zmieniła koloru i nadal ładnie polipuje. Hmm.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej 2tygodnie/miesiąc/pół roku ;)  Patrząc na to co w tle widać będzie ciężko utrzymać taki kolor ale trzymam kciuki.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, VDR napisał:

Daj jej 2tygodnie/miesiąc/pół roku ;)  Patrząc na to co w tle widać będzie ciężko utrzymać taki kolor ale trzymam kciuki.

Się zdecyduj ile :P ja wiem że jest bida z nędzą heh co jest nie tak z tłem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nadal wina zdjęcia czy faktycznie tak jest, ale mocno ciemne masz te acry - przynajmniej tak wygladaja na zdjeciu. Kolory nie są nazwijmy to soczyste a burkowate. Takie przybrudzone. Dwa, że dla mnie nadal wszystko w kierunku zielonego lub seledynowego.  Ale być może to faktycznie efekt zdjęcia.  W każdym razie jeśli tak wyglądają to nad kolorem jak już porosną będziesz musiał IMHO popracować.

Co do okresu - sprawdzanie po 2 dniach czy szczepa nadal ma ten sam kolor i nie pociemniała jest bez sensu. Na reakcje zazwyczaj trzeba poczekać - napisałem 2tygodnie/miesiąc/pół roku w kontekście abyś cyknął fotki. Pewnych niuansików się nie zauważa, dopiero jak sobie patrzymy na zdjęcia robione w podobnym oświetleniu widać zmiany i różnice.  Sam jestem ciekawy jak ta szczepa dalej się będzie zachowywać.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nadal wina zdjęć i oświetlenia. Jak mi zrobisz fotę 100% odzwierciedlającą rzeczywistość pod moją lampą led i na takim ustawieniu jak cały czas świeci to stawiam Ci bursztynowy 40% napój wyskokowy hehe najlepiej jak weźmiesz pod pachę lampę t5 i porównamy :P może bym też się przekonał do innego oświetlenia. Mam porównanie do zbiornika z którego brałem szczepki a była tam ATI na świetlówkach i w tamtym świetle koralowce świeciły biły jasnością w oczy a u mnie takie wow jest w 50%. Ogólnie wydaje mi się tak jakbym miał dużo mniej światła w zbiorniku i to tez może powodować wolniejszy wzrost. Ktoś tu na początku pisał że jest pod wrażeniem że przy takiej małej mocy w ogóle acropory rosną...

Też jestem bardzo ciekaw jak się zachowa ta szczepka, a że jest na forum osoba która też ma tą szczepkę to będzie fajne porównanie ;) 

EDIT: nie wydaje Ci się że zdjęcia są w ogóle ciemne? 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lampy T5 - mam LEDy plus dwie swietlowki - zazwyczaj byly blue plusy, teraz swieca giessmany actynic + i jakas purple ;)  Wiec wszystkie moje foty pod takim oświetleniem robione ;)  ;) Zgodziłbym się z tezą, że mało światła - u siebie też to obserwuję.  Natomiast po prostu w odniesieniu do seriatopory i jej kolorku brałem odniesienie.

Jak mi się trafi jakiś kurs w kierunku na północ to z pewnością zajrzę. Może już ta szczepa podrośnie to będzie z czego uciąć ;P

Zerknij tutaj - najblizej chyba sa kolory -- kurde nie chce sie wrzucic fota :/

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To i tak połowa uroku tej seriatopory na zdjęciu, ulubiony koral mojej żony :P i właśnie zapaliła mi się żarówka heh mam statecznik elektroniczny i mogę 2 świetlówki po 24w dołożyć :D muszę coś pomyśleć jak przerobić lampę, może jeszcze coś upchnę w obudowie ale to wtedy musiał bym dołożyć wentyle albo na jakieś uchwyty bym od zewnątrz doczepił. Pomysł jest czas na realizację heh

Jakie najlepsze są aktualnie świetlówki? 

Jak będziesz chciał szczepkę to pół majątku będziesz musiał zostawić jak nic :P 

 

Które połączenie najlepsze ? wziął bym chyba 2 Ati coral plus. Gdybym miał na 4 świetlówki to po każdej stronie dał bym coral plus i actinic.

Kolory-ATI-T5-reefguard-SPS.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.