Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 16.04.2018 o 20:57, dadario napisał:

Hmmm... Nie wiedziałem... Muszę to sprawdzić przy następnej okazji w sklepie... Bo wg wypustek mam samca, a chciałbym samiczkę do pary...

Ja jednak albo nie dopatrzyłem albo dobrze to ukryły bo większa sztuka 100% samiec tłukł mniejszą i musiałem ją wczoraj odłowić. Przy tym było słychać specyficzne stukanie. 

Zaczynam poszukiwania samicy, jakby ktoś miał na wydanie to ja chętny ;) 

 

Photograph-of-female-and-male-Banggai-ca

25074b71cca71fd50-jpg.107103

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2018 o 22:52, fresz33 napisał:

Byłem dzisiaj w crazycoral po pterapogony i przywiozłem chyba parkę :) Marek nie chciał brać odpowiedzialności na siebie więc dał sitko i kazał sobie samemu złowić takie jakie chcę heh latałem po 3 zbiornikach i szukałem, a czy owocnie to się okaże za jakiś czas. Rybki są dorosłe i na moje oko to mam samca i samiczkę, głowa/pysk i wypustki na to wskazują. Tak więc Marek jak to czytasz to tak jak obiecałem przy wyjściu zrobię Ci szkolenie emoji14.png rybki dobrze się zaaklimatyzowały i popołudniu już wcinały mrożonki.

 

5 godzin temu, fresz33 napisał:

Ja jednak albo nie dopatrzyłem albo dobrze to ukryły bo większa sztuka 100% samiec tłukł mniejszą i musiałem ją wczoraj odłowić. Przy tym było słychać specyficzne stukanie. 

Zaczynam poszukiwania samicy, jakby ktoś miał na wydanie to ja chętny ;) 

Jednak oko Cię zawiodło :). Jakiś czas temu w seafrags mieli w ofercie dobrane pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego pisałem "chyba" , "okaże się za jakiś czas" ;) no i się okazało że pomimo pół godzinnego latania z siatką po sklepie nic nie dało heh zrobiłem błąd że nie poprosiłem ich o odłowienie do jednego zbiornika żeby po 2 dniach wiedzieć czy to będzie parka i wtedy bym przyjechał i odebrał. A tak musztarda po obiadku heh Jedna sztuka już powędrowała do kolegi i myślę że w JM jak będą mieć to znajdą mi odpowiednią samiczkę bo tam się przykładają do wszystkiego [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z życia zbiornika... Nie wiem która sierotka trąciła euphyllię na podstawce i ta poleciała prosto na szczepkę jasnej acropory, no i ją poparzyła tak że na połowie straciła już tkankę i nie wiem czy coś z tego będzie B) jest jeszcze jedna strata clavularia papaya rosła, z jednego polipu zrobiły się 4 i nagle zaczęły zanikać, kolejne podejście do tego korala i ponownie po dłuższym czasie zonk heh nie wiem jak mu dogodzić żeby rósł. Na weekend jakieś nowe foty popstrykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i po pracy został już tylko sam szkielet acropory :) a żeby było jeszcze fajniej to euphyllia znowu leżała i kolejna acropora poczęstowana mackami... Jutro będę kleił euphyllię do większej stabilniejszej podstawki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś tam się kisi, nadal bez podmian. Foty prosto z telefonu.4240fc55e027a8682edf257c20f5128c.jpgf2c936130cf8e61333a6ae2f60f7ca64.jpg515ea4b27e6e3c56796253be1ca87d09.jpgda82594fd4e2e6231b34159242c3eeed.jpg53bb2ed7195d6d27d4547cd46a8c0b8c.jpga9a7d5ffa522982f9b40605f6306b44c.jpg923e136628adf817b687b0f1b7740d1c.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że coś tam rośnie. I to coraz lepiej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze by się chciało żeby rosły lepiej ale to nie wyścigi i podoba mi się tak jak jest ;) próbowałem podkręcać mocniej białe światło ale bez miernika PAR to jak chodzenie po omacku, widać było po koralach że im to nie pasowało. Oczywiście tak niebiesko jak na zdjęciu w rzeczywistości nie jest bo to tylko zasługa aparatu w telefonie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie wszystkim zależy na mega szybkim wzroście. Ważne żeby pilnować to co jest. Zepsuć można łatwo. Ja dzisiaj odlałem prawie 2 l wody. Odpieniacz na mokro nie nadążał jednak z wywalaniem wody. Zobaczymy jak to się ułoży w następnych tygodniach. Jednak balling daje mi już znać. Zasolenie rośnie kh spada. A jak u Ciebie?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie jest balling i grotech abcm ;) jutro zmierzę podstawowe parametry.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczoraj dopiero po 3 tygodniach szarpnąłem się na zrobienie testów :)

zasolenie 36

Ca 380

Kh 6,3

Mg 1410

Pompki podkręcone.

Krewetki bogessi i kuekenthali coś słabo się starają bo osiadłych ślimaków nie ubywa tak jakbym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładka zdjęć do forumowego "pamiętnika". Akwarium prowadzone cały czas tak samo czyli bez podmian bez odpieniacza na samej wacie filtracyjnej i bez testu ICP [emoji14] żeby nie było nudno to od przyszłego tygodnia będę kombinował z peletkami bo mam od Paragona fajne uchwyty na wkłady i trzeba je jakoś wykorzystać.

A3gfvqn.jpg

zV3ZUfp.jpg

wdpvqst.jpg

PfnbJgc.jpg

d1Tm3Nq.jpg

4daCcYF.jpg

sNB2bPq.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i do tego pod ledami. Wsadzając peletki najprawdopodniej, na 99,9%, zniszczysz równowagę w zbiorniku. 

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jacek chcę dać dużo mniejszą dawkę niż proponuje producent ;) już przy hodowli krewetek słodkowodnych nauczyłem się umiaru, co też teraz owocuje ;)

Wiem że nadgorliwość gorsza jest od sraczki, a pośpiech wskazany jest tylko przy zbieraniu wody z podłogi ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2018 o 09:46, fresz33 napisał:

Wczoraj dopiero po 3 tygodniach szarpnąłem się na zrobienie testów :)

zasolenie 36

Ca 380

Kh 6,3

Mg 1410

Pompki podkręcone.

Krewetki bogessi i kuekenthali coś słabo się starają bo osiadłych ślimaków nie ubywa tak jakbym chciał.

Krewety na osiadłe to seticaudaty. Mają je w menu. Niby wszystkie Lysmaty jedzą osiadłe ale chyba tylko w naturze. W niewoli seticaudata 3-4szt na 100l działają skutecznie pod warunkiem że ktos ich nie przekarmi. 

A tak do tematu to ladne kolory w baniaku. Podoba mi się. 

Nie dawaj peletek skoro wszystko gra. Szkoda zachwiać system, bo nie wiadomo jaką lawinę to wywoła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę zapeszyłem bo zaczęło być mniej pajęczyn osiadłych ślimaków ;) Peletki niestety lub stety już w zeszłym tygodniu zamówiłem i dzisiaj powinny dojść. Spróbuję z małą ilością.

Tak po za tym to strombusy zabrały się za amory i na nodze euphylli złożyły pełno jajek, ciekawe czy coś z tego będzie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 19.05.2018 o 13:37, fresz33 napisał:

Dokładka zdjęć do forumowego "pamiętnika". Akwarium prowadzone cały czas tak samo czyli bez podmian bez odpieniacza na samej wacie filtracyjnej i bez testu ICP emoji14.png żeby nie było nudno to od przyszłego tygodnia będę kombinował z peletkami bo mam od Paragona fajne uchwyty na wkłady i trzeba je jakoś wykorzystać.

:) cieszę się że Ci się podobają, a pasują Ci na szerokośc obie?, jaką masz szerokość sumpa?

Bajkowe masz tam kolorki, moje gratulacje fajnie Ci to wychodzi :) , mi jeszcze daleko do Ciebie, ale też nie planuje podmieniać wody zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 21.05.2018 o 09:59, Paragon napisał:

:) cieszę się że Ci się podobają, a pasują Ci na szerokośc obie?, jaką masz szerokość sumpa?

Bajkowe masz tam kolorki, moje gratulacje fajnie Ci to wychodzi :) , mi jeszcze daleko do Ciebie, ale też nie planuje podmieniać wody zobaczymy co z tego wyjdzie

Tak 2 szt się mieszczą ;) Dzisiaj poszła do Ciebie paczuszka z koralami więc musisz mnie gonić :P

No i wczoraj zwodowałem garstkę peletek XL, zobaczymy za jakiś czas co się będzie działo heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrobię trochę offtop bo chyba nie warto zakładać nowego tematu.

Dawno temu wyskoczył mi z akwarium pterapogon kauderi a ostatnio chromis virdis. zastały mi po 1 szt z tych gatunków. Można dokupić i wpuścić nowe czy ze starymi będą się prać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z chromisami nie będzie problemu ale pterapogon jak się trafią dwa samczyki to będzie wojna ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
40 minut temu, fresz33 napisał:

Tak 2 szt się mieszczą ;) Dzisiaj poszła do Ciebie paczuszka z koralami więc musisz mnie gonić :P

No i wczoraj zwodowałem garstkę peletek XL, zobaczymy za jakiś czas co się będzie działo heh

fajnie :) , nom jestem co najmniej rok albo dwa za tobą więc będzie ciężko, pokaż fotę uchwytu jak zamontujesz ciekawi mnie czy wszystko pasuje, czy będziemy robić poprawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Które pellety wziąłeś i w co wsadziłeś, jaki przepływ?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Reef Interests N/P Reducing BioPellets XL - dałem je na spływie który jest napędzany pompą dc3000 tymczasowo w pojemniku z filtra kubełkowego. Te peletki nie potrzebują silnej recyrkulacji, można ją trzymać w kaskadzie... :P Nie można przesadzić z ilością bo pożywka jest skuteczna, a przy braku odpieniacza mogą być różne historie heh 

Ktoś tu mi pisał żeby poczytać o przypadkach gdzie nie było odpieniacza a działały peletki. Szukałem tematu Seb na innym forum i doczytałem że nie było jakiegoś specjalnego powodu dla którego wrócił do odpieniacza, chyba tylko z przekonania bo przyzwyczajony był do te, a nie innej metody. Ja np. nie widzę potrzeby wkładania "napowietrzacza" za kilkaset złotych. Pisał że po zamontowaniu peletek ( miał inne w filtrze recyrkulacyjnym ) koralowce wystrzeliły - zwiększyła się ilość pokarmu bakteryjnego więc przyspieszyły ze wzrostem, a później nastała stagnacja ( coś tam kombinował i to nie koniecznie wina peletek moim zdaniem...) 

No to czekam teraz na jakiś zakwit :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

No i wczoraj zwodowałem garstkę peletek XL, zobaczymy za jakiś czas co się będzie działo heh

Fresz z ciekawości po co dajesz pelletki, jeśli wszystko śmiga? Zauważyłeś jakąś rzecz, którą chciałbyś poprawić?

Pytam bo mamy podobne (w założeniach) systemy, ale przez myśl mi nie przeszło, żeby dawać pelletki. W sumie pelletki = pożywka i siedlisko dla bakterii. Ja pożywkę daję w kropelkach ale jest to malutka ilość (7-8 kropelek na dobę to 1/3ml na 500 litrów).


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Taknsię zastanawiam nad pelletkami, ale no3 i po4 - 0 wg icp po4 - 0.05. I leje af pro bio s a cyjano jak wyskoczyło to ni huhu nie ustępuje. Ciekawe czy pelletki zrobiłyby dobrą konkurencję bakteryjną. Jakie bakterie wlałeś do pelletek? 

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.