Skocz do zawartości
Marqo

Jak przesunąć akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ok 700l w obiegu. Szykuje się pomału malowanie pokoju i trzeba przesunąć akwarium o 60cm . Wody spuścić jak najwięcej się da lecz ciężar wciąż jest spory. Macie jakieś patenty ? Kółka, wózki ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, skutki takiego spuszczania/zalewania wody i przenoszenia akwarium mogą być większe, niż fakt nie pomalowanych 3m2 ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za akwarium nikt nie zagląda. Chyba że kolor zmieniasz to może się rzucać w oczy. Jak byś tego nie zrobił to i tak zaburzysz równowagę.

Kiedyś się zastanawiałem nad przesiadką i jak przestawić obecne akwarium i pomyślałem o paleciaku wysokiego składowania. Coś takiego

https://www.b2b-partner.pl/reczny-wozek-paletowy-wysokiego-podnoszenia-1500-mm-1000-kg/?gclid=EAIaIQobChMI4-zNroig2AIVQagYCh1KZwBNEAQYBSABEgKRnPD_BwE

Można wypożyczyć. Szerokość 76cm więc powinien wejść do mieszkania. Przygotować dwie belki i podłożyć je w szafce pod blat i unieść odrobinę zbiornik razem z szafką. Oczywiście im mniejsza masa zestawu tym lepiej. Szafkę opróżnił bym do zera i przenosił sam zbiornik z szafką. Nośność wózka to 1000kg więc powinien sobie poradzić z pełnym zbiornikiem.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek85 napisał:

Za akwarium nikt nie zagląda. Chyba że kolor zmieniasz to może się rzucać w oczy. Jak byś tego nie zrobił to i tak zaburzysz równowagę.

Kiedyś się zastanawiałem nad przesiadką i jak przestawić obecne akwarium i pomyślałem o paleciaku wysokiego składowania. Coś takiego

https://www.b2b-partner.pl/reczny-wozek-paletowy-wysokiego-podnoszenia-1500-mm-1000-kg/?gclid=EAIaIQobChMI4-zNroig2AIVQagYCh1KZwBNEAQYBSABEgKRnPD_BwE

Można wypożyczyć. Szerokość 76cm więc powinien wejść do mieszkania. Przygotować dwie belki i podłożyć je w szafce pod blat i unieść odrobinę zbiornik razem z szafką. Oczywiście im mniejsza masa zestawu tym lepiej. Szafkę opróżnił bym do zera i przenosił sam zbiornik z szafką. Nośność wózka to 1000kg więc powinien sobie poradzić z pełnym zbiornikiem.

Ale paleciakiem nie podjedziesz pod szafkę w żaden sposób . Widły idą do góry ale na dole zostaje rama/konstrukcja nośna paleciaka .

Wiec albo masz wysokie nóżki w szafce albo potrzebujesz widlaka z samymi widłami z przodu . 

A jak już miałbyś wysokie nóżki ( min 8cm ) to starczy zwykły paleciak ( wypożyczysz za  30/50zł)  


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paleciaka posiadam lecz jest problem aby wstawic akwa na niego. Nie ma za co chwycic szafki. Plyty sa tak skrecone ze nie zdejme ich dopoki nie wyciagne spodniej plyty pod sumpem a ten z kolei wyjdzie dopiero jak odsune szafke od sciany.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kawalek przesunac .ca56db59ae3e3124e4403e165822151b.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cm akwarium stoi od tylnej ściany? Nie da rady się dostać bez przesuwania akwarium? Ja ostatnio oklejałem ścianę za akwarium kamieniem i odbyło się bez przesuwania baniaka..


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja - w zwiazku z remontem - pomalowałem połowę pokoju i za nowym akwarium strzeliłem sobie fototapetę z rafą koralową, zamiast tła. No i co by w przyszłosici nie musieć przerzucać znowu akwa na druga stronę pokoju :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa stoi bezposrednio przy scianie. Pomalowac trzeba bo planuje tam polozyc rury i przeniesc sumpa do piwnicy.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że czasowe opróżnienie wyczyszczenie skały będzie najmniej inwazyjnym sposobem.

Z tego co na szybko po głowie chodzi to zniszczyć dno szafki lub jej plecy i wstawienie konstrukcji na której stanie paleciak... Lub paleciak z wysokim podnoszeniem i długimi widłami... (nakładką)
Ja bym ryzykował opróżnić wyjąć co się da przesunąć i ułożyć w miarę bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki transportowe do maszyn przemysłowych przykręcić do narożników i z przodu na środku, regularnie po ćwierć milimetra podnosić, żeby nie było naprężeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 2 takie zestawy [emoji16]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podłodze deska czy panel ? żeby zaraz nie wyszło, że z malowaniem trzeba wymienić podłogę ;)

w którą stronę musisz przesunąć akwarium? jeśli w stronę płytek ciężko będzie przeskoczyć przez tą listwę

na jakiej konstrukcji masz szafkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele. Najlepiej na plytki przesunac . Testowal ktos te wozki do mebli ?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuścić wode do poziomu skaly minimum.. ale i tak bym się bal napreżeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Marqo napisał:

 Testowal ktos te wozki do mebli ?

kiedyś miałem okazję tego używać i powiem Ci, że to straszne g.... jest i nawet jak byś spuścił połowę wody cięzko byłoby przesunąć przez tą listwę

bardziej szukałbym coś tego rodzaju http://www.roltex.com.pl/technika_magazynowa/wozki_do_transportu_maszyn.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 360 koledzy spuscili 120l wody, dzwignią podnieśli nieco stelaż, podłożyli rolki i przesuneli cały zestaw. Korale u mnie nie są przyklejone do skał i żaden nie spadł. Byle była od dołu szpara, by włożyć dźwignię, to mógłbyś zastosować ten sam patent, tylko użyć wiekszej ilości rolek.

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/porzadek-i-magazynowanie/wozki-transportowe/zestaw-do-przenoszenia-mebli-diall-5-czesci.html?&gclid=CjwKCAiAmvjRBRBlEiwAWFc1mN60OAgjPJFSg-5_fAqQ4RwKCyeIDUV1o4dyE17ttJ_aTev83I5jCxoCvWAQAvD_BwE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiedziesz na płytki paleciakiem z takim ciężarem to zobaczysz czy glazurnik to fachowiec, albo od razu poszukaj do niego telefonu to jeszcze na życzenia się załapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PAdam napisał:

jak wiedziesz na płytki paleciakiem z takim ciężarem to zobaczysz czy glazurnik to fachowiec, albo od razu poszukaj do niego telefonu to jeszcze na życzenia się załapie

Jak już wjeżdżać to nie bezpośrednio tylko np na płytę osb ,koszt nieduży a można zapobiec remontom ,a i listwa nie będzie już problemem .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje przykryć akwarium  i pomalować co się da, zostawić trochę w puszce w razie likwidacji w niedługim czasie, w przypadku likwidacji w czasie póżniejszym pomalować znów całą ścianę/pokój

Edytowane przez japko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo - przeczytaj jeszcze raz moją opinię - spójrz w baniak i powiedz czy nie warto zrobić tego raz a porządnie... Co ci grozi - okrzemki, dino, cyjano, a w przypadku ruszenia z wodą i skałą - pęknięcie baniaka? albo pełen sukces. Gdzie jest większe ryzyko i co w razie W bardziej zaboli system brak szkła przez 3 tygodnie czy 10 godzinna akcja spuść wodę i przesuń .... przy okazji radykalnego działania dokładnie wydmuchasz skałę... Sam stoję przed dylematem wymiany podłogi w pokoju z akwarium i póki co skłaniam się ku radykalnej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.