Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie :clapping. Podoba mi się ten niebieski kolor oświetlenia, chociaż ja w moim mam bardziej biało. I coraz częściej zastanawiam się czy nie dołożyć coś, żeby było bardziej niebiesko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Betimam maxpect rsx 5 100w. Co dołożyć aby zdjęcia wychodziły normalne a nie niebieskie? Mowie o t5 jakie świetlówki. Pytam bo przerabiałaś temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2018 o 05:15, @Beti napisał:

 

2 x 45w Ati Actynic tylko ja nie pamietam jaką ty masz długość lampy więc nie bardzo mam się odnieść do tego

 

Godzinę temu, dla syna napisał:

@@Betimam maxpect rsx 5 100w. Co dołożyć aby zdjęcia wychodziły normalne a nie niebieskie? Mowie o t5 jakie świetlówki. Pytam bo przerabiałaś temat. 

Odpowiedź dla kolegi "dla syna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej01 napisał:

Ładnie :clapping. Podoba mi się ten niebieski kolor oświetlenia, chociaż ja w moim mam bardziej biało. I coraz częściej zastanawiam się czy nie dołożyć coś, żeby było bardziej niebiesko. 

a dziękuję @maciej01 no możesz np coś z Leda dodać,tylko moje zdjecia teraz są robione canonem D80 więc lustrzanka już trochę podkreca lepiej kolory i ostrość

 

3 godziny temu, dla syna napisał:

@@Betimam maxpect rsx 5 100w. Co dołożyć aby zdjęcia wychodziły normalne a nie niebieskie? Mowie o t5 jakie świetlówki. Pytam bo przerabiałaś temat. 

@maciej01 juz znalazl dla Ciebie odp,tylko ja sie walnełam chyba w pisaniu bo tuby mam 2x54w (a nie 2x45)czeski błąd;-)ale Ati Actynic

Sorki ze wczesniej nie ospisalam ale byla imprezka:playing:strutin


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iceberg napisał:

 

@Iceberg chciałeś coś napisać? bo pusto wyskoczylo:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

@Iceberg chciałeś coś napisać? bo pusto wyskoczylo:)

Hej, wybacz, sie pomylilem a chcialem tylko sprawdzic czy jest opcja wprowadzania filmikow i nacisnalem "wyslij" a nie wyjasnilem pomylki nie chcac Ci zasmiecac watku...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Iceberg napisał:

Hej, wybacz, sie pomylilem a chcialem tylko sprawdzic czy jest opcja wprowadzania filmikow i nacisnalem "wyslij" a nie wyjasnilem pomylki nie chcac Ci zasmiecac watku...

Spoko miło że tu zajrzaleś;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, @Beti napisał:

Spoko miło że tu zajrzaleś;-)

Bardzo ladny zbiornik i to z LPS-ami a one mnie najbardziej interesuja...

Ja uwielbiam Platygyre, mam taka purporowo-wscieklezielona, i ta zielen pod aktynika pieknie swieci...

W niedalekiej przyszlosci chce do kupic jeszcze ze dwie w innych kolorach i je dac razem...

Wlasciwie to jestem na etapie zbierania wiadomosci , ktore LPS-y mozna ustawic blisko siebie a ktorych absolutnie nie, jak np. Galaxea...

Moze ktos ma jakis link do kompatybilnosci LPS'ow?...Ulatwiloby to znacznie wybor...

Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Iceberg napisał:

Wlasciwie to jestem na etapie zbierania wiadomosci , ktore LPS-y mozna ustawic blisko siebie a ktorych absolutnie nie, jak np. Galaxea...

Goniopora,Favia,Catalaphlia,u mnie są dość blisko,Euphyllie,dunka,calustlera dość z odstępem,Trachyphilla, też,wegiel w sumpie, coś na pewno wojny chemicznej jest miedzy nimi,goniopory nie polecam do świeżych akwari,ukwialy początkiem było fajnie póki się nie zaczęły dzielić,obecnie połowa pójdźe na sprzedaż ale ciężko mi je oderwać,poczekam jak zaczną się przemieszczać będzie latwiej:)

Zbiornik ma 18miesiecy głównie na Ledach,ale odkąd dodałam T5 2x54w Actinike są większe przyrosty zwłaszcza miekkie:)i kolorki ładniejsze;-)

Edit jesli chodzi o Platygyre mam na oku taką,choć mam zieloną to ta jest cudo...

 

20180930_120919.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, @Beti napisał:

a dziękuję @maciej01 no możesz np coś z Leda dodać,tylko moje zdjecia teraz są robione canonem D80 więc lustrzanka już trochę podkreca lepiej kolory i ostrość

 

@maciej01

LED już mam i myślałem dorobić belkę z samymi royal blue, ale też często chodzi mi po głowie, żeby dołożyć T5. Jeszcze przemyślę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciej01 napisał:

LED już mam i myślałem dorobić belkę z samymi royal blue, ale też często chodzi mi po głowie, żeby dołożyć T5. Jeszcze przemyślę co i jak.

A no tak ja zapomnialam że Ty masz Led,może i dobry pomysl z T5,a tak przy okazji,przesiadkę juz zrobiłeś na większe akwarium,coś wspominałaś ze będzie;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem wszystko z mojego małego akwarium do Fluval M60 dokładnie 4 sierpnia. Nawet nie widać oznak dojrzewania, tylko na początku przez 2, może 3 dni pojawiły się okrzemki i znikły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

Goniopora,Favia,Catalaphlia,u mnie są dość blisko,Euphyllie,dunka,calustlera dość z odstępem,Trachyphilla, też,wegiel w sumpie, coś na pewno wojny chemicznej jest miedzy nimi,goniopory nie polecam do świeżych akwari,ukwialy początkiem było fajnie póki się nie zaczęły dzielić,obecnie połowa pójdźe na sprzedaż ale ciężko mi je oderwać,poczekam jak zaczną się przemieszczać będzie latwiej:)

Zbiornik ma 18miesiecy głównie na Ledach,ale odkąd dodałam T5 2x54w Actinike są większe przyrosty zwłaszcza miekkie:)i kolorki ładniejsze;-)

Edit jesli chodzi o Platygyre mam na oku taką,choć mam zieloną to ta jest cudo...

 

20180930_120919.jpg

 

7995570C-E848-4DCC-BADD-EE4B1F920DCA.jpeg

Pierwszy raz wrzucam cos telefonem do ktorego uzywania zostalem zmuszony...

Wyzej moja Platygyra, ktorej do towarzystwa chcialbym dokupic jakas z odmiennymi kolorami...

Beti, ta Twoja wymiata...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Udalo mi sie przeczytac caly temat od poczatku do konca i powiem Ci ze pare rzeczy dalo mi do myslenia, te wszystkie potkniecia, upadki i wzloty, gdzies tam przepadajace ryby, ktore po jakims czasie sie znajduja a akurat dzis rano nie moglem znalezc Hexataeni, mimo ze przeszukalem cale miejsce dookola zbiornika i nawet skarpete zdjelem delikatnie, myslac ze na pewno tam jest...Nie znalazlem a po jakims czasie zauwazylem ze ona sobie z Ocelarisem plywa a gdzie byla juz sie nie dowiem...

Akwarium naprawde sliczne a i historia nie mniej ciekawa w ktorej gdzies tam w polowie pojawia sie slowo "sterylnosc", ktore jest moja obsesja, choc zdaje sobie sprawe ze to moze byc jak balansowanie na linie...

Zauwazylem gdzies Cataphyllie, jeden z moich ulubionych korali i na ktoryms zdjeciu ladna Favie (chyba) zielono buraczkowa, choc wiem jak trudno jest odtworzyc kolory i mimo ze mozna cuda zrobic podbijajac jakis kolor, jednak zazwyczaj kosztem innego...

Mowa o uczeniu sie na bledach i to swoich jest prawda, gdyz w tej pasji uczenie sie na bledach innych jest niezbyt przydatne, troche ze wzgledu na innosc kazdego zbiornika...

Majac dluga przerwe, staralem sie nie wchodzic w tematy, gdzie jest wiele stron, gdyz wiadomo ze zajmie to sporo czasu, jednak czasami warto to zrobic. Chcialbym jeszcze poczytac pare foto relacji, od paru osob...

Pozdrawiam...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Rafał to miło że Cie zainteresowal mój wątek,tak jak piszesz było wiele upadków prób i błędów,ale i też trzeba się do nich umieć przyznać a na końcu wyciągnąć wnioski.

Co do sterylności akwarium niestety to moja obsesja np czyszczenie tylnej szyby co 2dni,sump regularnie myty czyszczony,odpieniacz też,co do wody kryształ skarpety,wata,w rezerwie uv:Dzakupiony odpieniacz który teraz robi mega robotę,choc na Delteca 1660 zlego slowa nie powiem..

Każdy z nas ma tam jakieś swoje doswiadczenia z akwarium,ale uważam ze się człowiek uczy całe swoje życie...:)

Głównie moj zbiornik to 80%Lps czemu? Chyba temu że mają to coś w sobie,wiele ciekawych kolorów,ich wieczorne powolne zamykanie,ranne otwieranie oczywoscie nie wszystkie przykladowo goniopory,czy Cataphyllia,ukwiały,szkoda tylko ze obecnie na Polskim rynku jest tak mało dostępnych cukierkowych Lps.

Mam tez SPS parę sztuk z tych łatwych,miękkie też tradycyjne jak u wielu innych.

Są plany na wiekszy zbiornik ale jeszcze muszę poczekać i też będzie przewaga Lps,tylko już bez piasku!na wyższym stelażu niż tradycyjnie się robi.

Ogółem wiele na forum też zdobylam wiedzy jak i na własnych porażkach,ale i wiele poznalam tu ludzi życzliwych którzy pomagali,nadal pomagają, co ważne wymiana doświadczeń między soba fajna sprawa,są czasem spięcia ale to chyba norma forum:smile_wink:

Muszę też podziękować synowi który też dużo wkłada pracy w to akwarium jak mnie niema,częsta praca,dyżury ktoś to musi ogarniać:)i sorkki za offa...

Życzę aby i Tobie się wszystko udało:thumbup: i zapraszam do częstej aktywności forum :-)

Edit:

troszkę zdjęć na wieczór...przy led

102a557ac5d81.jpg

bd48455ec9436.jpg

4ec586657d484.jpg

f8577159f2742.jpg

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy lokator zawital wczoraj po małej redukcji obsady,drobnica znalazla nowy dom w zamian..

Naso Lituratus rozmiar M

Obecnie mam Naso elegansa jakoś się tolerują...nie widać agresji..choć ctenochetus musi pokazać swoje pazurki:)

 

Edit:Trafil sie ciemny okaz,ponoć są różnej barwy,jaśniejsze oraz ciemniejsze..patrząc w neta to nawet widzę wiele odcieni..

 

20181006_214947.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

Ładna sztuka :)

A jaka drobnica wyleciała? 

2garbiki i piżamka, bylo wielką sztuka złapać garbiki:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Beti napisał:

2garbiki i piżamka, bylo wielką sztuka złapać garbiki:P

To już chyba na poważnie myślisz o dużym zbiorniku :) Spore ryby ostatnio kupujesz.

Akwarium wygląda świetnie. Masz tak niebiesko czy na zdjęciach tak wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjecia są robione typowo na wieczór pod led,lustrzanką.ogółem wczesniejsze sa normalne,nastepne zrobie inne:Dobiecuje...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

na PW zadało mi parę osób pytanie jak to robię że mam takie goniopory?:)może w dwóch zdaniach odp tym osobą w moim wątku.

aby nie nudzić..:D


Goniopory zaliczają się do koralowców LPS(twarde)Najlepiej czują się w średniej cyrkulacji i w średnim bądź słabym świetle. Powinien być regularnie dokarmiany drobnym pokarmem (ja podaję regularnie plankton czerwony, ikrę kraba fito od kolegi z forum)oczywiście co za tym też idzie to stabilny zbiornik i stabilne zwłaszcza Kh,tu są wrażliwe i to bardzo ja mam 7,6-7,8 max

Jest to koralowiec wrażliwy na uszkodzenia tkanki, należy bardzo na to uważać, bo po uszkodzeniu można w niedługim czasie stracić korala. Koralowiec ten nie nadaje się do świeżego akwarium, raczej nie jest to zwierzę dla początkującego akwarysty oczywiście bez urazy kolegów:-)

Goniopory występują w wielu różnych kolorach, od szaro-zielonego, zielony fluo przez brązowy, niebieski, żółty, różowy do czerwonego,ja posiadam 5 odmiam.

Ceny niestety nie są niskie w sklepach od 300 do 500 pln czasem i drożej:)

Myślę że pomogłam,dziękuję:smile_wink:
Życzę miłego dnia:-)

Edit:Jeśli coś pominęłam to sorrki

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beata, ale definicję wystukałaś :) Rozwiń myśli, jakiej firmy plankton, ikra? Jakie miałaś z nimi problemy? Jak często karmisz? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Beata, ale definicję wystukałaś :) Rozwiń myśli, jakiej firmy plankton, ikra? Jakie miałaś z nimi problemy? Jak często karmisz? :) 

Tz...jak często co 3dni z pipety,plankton z firmy Ichthyo Trophic,+ fito od kolegi z forum lane codziennie 70ml na dobę dzielone i podawane w trzech porcjach.

Problemy były tylko początkiem jak akwarium miało 7mies,jeszcze nie było na tyle stabilne aby można było je dać bez negatywnych konsekwencji,niestety stracilam 3szt,życie uczy:-)

Balling podstawa tak uważam, stałe Kh jak pisałam wczesniej bardzo wrażliwa na skoki,jak coś ją podrażni czasem dwa dni się nie otwiera.

Co Ci mogę jeszcze dodac raz na trzy miesiące robie ICP ogólnie testy domowe raz na tydz(colombo)

No3 5 i Po4 0.04 tak mniej wiecej staram się utrzymać te parametry,plus dozowanie różności z AF wspomniane wcześniejszych postach w moim wątku:)

Edit,ikra podawana co 6dni

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć..:)

chciałam wam pokazać ukwiala giganta,dziś się zrobił jak balon,rośnie w ekspresowym tempie 3mies temu miał okolo 6-7 cm dziś około 25 cm nigdy nie dostał nic do żarcia,tyle co z wody złapie.

13401263_20181030_144155.jpg

13401234_20181031_130125.jpg

pytanie czy ukwiał ma jakąś granicę przyrostu bo za chwilę braknie mu szkła:Dmoże ma ktoś podobny przypadek,do jakiej wielkości się go spodziewać że przyrośnie?

Dzięki pozd.

Edit jeszcze parę fotek

13403432_20181027_163056.jpg

13403433_20181025_071742.jpg

13403434_20181025_071838.jpg

13403435_20181025_071807.jpg

13405728_20181101_162516.jpg

trochę Sps doszło od @Sygen super korale,polipują fajnie się przyjęły:thumbup:

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.