Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, laszek napisał:

Bardzo ładnie lpsowo. Musisz lać nitraminus? Czy bez tego NO3 rośnie powyżej 5?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz leje go juz obecnie 6ml tylko na dobę,moge spróbować zejść do zera tylko nie chcę skoku No3 jest 6 pokolcy boję się ze narobia bajzlu:-)stopniowo będę podawala mniej na pompie i zobaczę co się będzie działo:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko parę zdjęć...

ukwiały będą znikać powoli przynajmniej połowa,jest ich już za dużo,co najmniej 4szt (czerwone)

dziś robiłam testy 

No3-5   Po4 0,05 reszta bez zmian...

31382aadd0dff.jpg

f7d090b15f19d.jpg

8ff8c267c0b86.jpg

5ea99f1b387e6.jpg

fbd95b3da5156.jpg

08743fe7d2e22.jpg

6ca72987ff598.jpg

Edytowane przez @Beti
zdjęcie (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti hej, jak będziesz coś ciąć to daj znać. Potrzebuje w niedalekiej przyszłości coś wrzucić teściowi do baniaka. Ale nie ukwiały a miękkie typu zoa itp. Wolę mieć koraliki z pewnego baniaka a nie ze sklepu. Jak coś to prv do mnie. Ładny zbiornik, podoba mi się. 

Mogą być też lps :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dla syna napisał:

@@Beti hej, jak będziesz coś ciąć to daj znać. Potrzebuje w niedalekiej przyszłości coś wrzucić teściowi do baniaka. Ale nie ukwiały a miękkie typu zoa itp. Wolę mieć koraliki z pewnego baniaka a nie ze sklepu. Jak coś to prv do mnie. Ładny zbiornik, podoba mi się. 

Mogą być też lps :-) 

Witaj,ok spoko,obwcnie to ukwiały polecą,tylko czekam aż przejdą bym dała radę je oderwać a nie uszkodzić;-)

Zoasy i reszta miękkich też będzie,ale raczej to Ci dam handlować tym nie będę;-) napisze kiedy i co jak,jak polecą ukwialy to wtedy,raz zamieszam w zbiorniku,tak łapek nie wkładam

Teraz, Raffy14 napisał:

Już to pisałem ale powtórzę

Kocham Twoje lps:wub:

od dawna...wiem:wub: a moje ulubione to goniopory..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie Ci sie:wub: az sie ciesze ze u siebie restart zrobiłem to znajde miejsce dla 'paru' lps:wub:

Chociaz na gonio trzeba uwazać, w czwartek mialem taki widok

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Raffy14 napisał:

Chociaz na gonio trzeba uwazać, w czwartek mialem taki widok

ładnie to zdjęcie  że tak akurat udało się zrobić,interesowało ją co jest z boku:shocking no te goniopory strasznie są wybredne czasem jest tak że białobrody skubnie ją i się zamyka na parę godz lub do następnego dnia.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo popatrzeć:) ehhh, zeby moje kiedyś tak wyglądało. Co to za rybol czarny w biale paski na grzbiecie? Jakas coris?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nik@ napisał:

Milo popatrzeć:) ehhh, zeby moje kiedyś tak wyglądało. Co to za rybol czarny w biale paski na grzbiecie? Jakas coris?

dziękuję Dominiko:) 

to jest rybka z wargaczy nie pamiętam dokładnej nazwy,ale nie polecam,wszystkie skałki z koralami przewraca ma taką siłę że szok!,początkiem nic nie robiła @waldek123blau zwracał mi uwagę na nią też ją miał i ją wyłowił,mnie też to czeka,wszystkie szczepki wszystko przewraca,potrafi gonioporę przewrócić ,szukam pułapki do złapania i oddam gratisa:)

Twoje akwarium tęż będzie śliczne jeszcze trochę po roku zaczyna wszystko hulać na dobre...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytalam o te rybke, bo jest podobna do młodej coris gaimard (ta coris w dzień jest jasnoczerwona, ale po zmroku czerwone rybki zwykle wygladają na czarne) a to maly bandyta jest :)

Nawet, jesli to nie gaimard, to chyba wargacz i tak z samego ubarwienia juz wyglada na rozrabiakę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest @waldek123blau wypowiedz w moim wątku:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, jednak  trafiłam :) To masz rybkę, ktora nie nadaje się do zbiornika "towarzyskiego". To jest ryba przepiekna, jak wiele wargaczy zmienia ubarwienie po osiagnieciu dorosłosci, ale wymaga raczej zbiornika fish only, z rybami silnymi, duzymi, bo to z charakteru jest taki przepiekny bandyta.

https://goo.gl/images/UXNSm8

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

Ooo, jednak  trafiłam :) To masz rybkę, ktora nie nadaje się do zbiornika "towarzyskiego". To jest ryba przepiekna, jak wiele wargaczy zmienia ubarwienie po osiagnieciu dorosłosci, ale wymaga raczej zbiornika fish only, z rybami silnymi, duzymi, bo to z charakteru jest taki przepiekny bandyta.

https://goo.gl/images/UXNSm8

 

pewno taki będzie kiedyś znalazłam ją pod nazwą "Coris gaimard"

no razem napisałyśmy też szukałam;-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

parę zdjęć przy wieczornych Led...akwarium bez zmian ma się obecnie chyba dobrze:strutin,jedynie idzie więcej fito bo 70ml na dobę,czekam na wyniki ICP

-będzie nowa korona oraz obudowa szafki,ale to około końca października;-)

-będzie też zmiana korali,trochę zniknie ukwiałów a dojdzie SPS,wszystko z czasem... 

401baaf4d4538.jpg

034ebad2497b9.jpg

c4b2f878bd3f0.jpg

2b8ce2754a5de.jpg

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wszystko się prezentuje. Brawo :clappingNowa szafka już w październiku, ja na swoją zabudowę od maja czekam i czekam :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pawel_Q napisał:

Ładnie to wszystko się prezentuje. Brawo :clappingNowa szafka już w październiku, ja na swoją zabudowę od maja czekam i czekam :mellow:

Paweł nowa bo obecna chyba była ze slabej jakości i są plamy od soli zawsze coś ta sól narobi ,teraz będzie biały połysk:-) i inna plyta,obecnie to było oklejane fronty i taka trochę (kaszana) ale jak mi to gościu robił prawie 2lata temu tak się temu nie znałam;)teraz trochę z czasem widziałam lepszej jakości, stąd ta zmiana.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, @Beti napisał:

Paweł nowa bo obecna chyba była ze slabej jakości i są plamy od soli zawsze coś ta sól narobi ,teraz będzie biały połysk:-) i inna plyta,obecnie to było oklejane fronty i taka trochę (kaszana) ale jak mi to gościu robił prawie 2lata temu tak się temu nie znałam;)teraz trochę z czasem widziałam lepszej jakości, stąd ta zmiana.

Biały połysk z czego robisz? Płyta laminowana czy lakier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pawel_Q napisał:

Biały połysk z czego robisz? Płyta laminowana czy lakier?

Plyta w lustrzanym połysku,tak to sie nazywa wg firmy która będzie to robiła,o malowaniu nie było rozmowy:bow


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita "mini" rafa :o Szczyt moich marzeń :clapping robi piorunujące wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, @Beti napisał:

Plyta w lustrzanym połysku,tak to sie nazywa wg firmy która będzie to robiła,o malowaniu nie było rozmowy:bow

proponuje lacobel. w czyszczeniu świetne, w wyglądzie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, krzlew napisał:

Piękny zbiornik 

Dziekuje ślicznie:smile_wink:

 

2 minuty temu, elespero napisał:

proponuje lacobel. w czyszczeniu świetne, w wyglądzie również.

O dzięki Jarku,jeszcze nie było pomiarów więc zapytam o ten produkt:smile_wink:skoro tak mówisz poproszę firmę o próbkę tej płyty.

2 minuty temu, divennn napisał:

Niesamowita "mini" rafa :o Szczyt moich marzeń :clapping robi piorunujące wrażenie

@divennn wszystko w swoim czasie,i twoje się doczeka...dzięki:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

O dzięki Jarku,jeszcze nie było pomiarów więc zapytam o ten produkt:smile_wink:skoro tak mówisz poproszę firmę o próbkę tej płyty.

jest to płyta pokryta szkłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2018 o 22:19, elespero napisał:

jest to płyta pokryta szkłem. 

będzie Jarku jak pisałeś,to są drogie rzeczy:Dale warto,plany na większe akwarium dopiero za około 1,5 roku więc na obecną chwilę będzie,jest szafka po pomiarach będzie gotowe na koniec października.

 

a teraz parę zdjęć i moje małe szczepki hehe...pierwszy raz to w życiu robiłam trochę miękkich,boję się jeszcze ciąć SPS ale kupię szczypce i to zrobię:googleye kiedyś trzeba spróbować :D

to raczej szczepki dla siebie w ramach szkolenia:P

5cdba538b7513.jpg

5ceba5aabce84.jpg

a tu parę fotek z życia codziennego

9b2ce3a521079.jpg

fbfe6e1739be4.jpg

f65db1d97525b.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.