Jump to content
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Recommended Posts

Korale dostały papu na wieczór :yes

14097597_20190115_190612.jpg

14097596_20190115_190217.jpg

14097595_20190115_190541.jpg

14097593_20190115_190459.jpg

14097592_20190115_190421.jpg

14097591_20190115_190304.jpg

14097652_20190115_164145.jpg

Na dzis No3 5. Po4  0,05

Po zmiamie ledów w reaktorze glonowym spagetti rośnie jak na drożdżach:smile_tongue: w 2 tyg pełna pucha.

14097703_20190115_192109.jpg

Samoróbka.

Taśma LED Philips HUE RGBW light strip base 5m

Pozdrawiam i życzę miłego dnia..@Beti

27 minut temu, grzegorz.k napisał:

Piękne koraliki :wub:

4 minuty temu, anney napisał:

piekne Beatka!!

Dzięki wszystkim,miłego wieczoru ;-)

:)

Ps. Dziś kupiłam brzydala,obecnie się schował czeka go ogrom pracy...

46 minutes ago, @Beti said:

Dzięki wszystkim,miłego wieczoru ;-)

:)

Ps. Dziś kupiłam brzydala,obecnie się schował czeka go ogrom pracy...

ja dzis tez przywloklam brzydala do moich przepieknych aiptaisii :p

7 minut temu, Raffy14 napisał:

Brzydal do lps? Odważnie:ph34r:

@Raffy14 pożyjemy zobaczymy:D,a co chelmon? też ryzyko pozjada co ma pozjadac i zmieni ewentualnie dom ;-)

Eeee, z chelmonem to tak ze kilka przerobiłem i trafił się  tylko jeden łobuz, który podskubał i zostawił w spokoju :)

a brzydal to każdy mi podjadał...  od lps kończąc na akrach. Nigdy więcej, ale życzę szczęscia :D

18 minut temu, Raffy14 napisał:

Eeee, z chelmonem to tak ze kilka przerobiłem i trafił się  tylko jeden łobuz, który podskubał i zostawił w spokoju :)

a brzydal to każdy mi podjadał...  od lps kończąc na akrach. Nigdy więcej, ale życzę szczęscia :D

Obecnie ma 3 cm maluszek,zobacze obecnie zniknął

16 minut temu, @Pawel napisał:

@@Beti przy zadomowionych zebrasomach możesz mieć problem z dokładką chelmona :| 

Paweł wiem,tylko się zastanawialam brzydal czy chelmon.

no mój maluch brzydal się odnalazł,pływa rano pobierał pokarm,ale pływa wokół aiptasi i nie jest obecnie zainteresowany:( jakiś bubel czy co? 

Spokojnie daj mu czas, mój na początku też nie skubał i nie było widać żeby się nimi interesował, a w trzy tygodnie oczyścił mi cały zbiornik.

Niestety później zabrał się za euphylie i acanthastrea :( 

Po oczyszczeniu zbiornika lepiej poszukaj mu nowego domu.

W dniu 18.01.2019 o 07:27, Markow3021 napisał:

Spokojnie daj mu czas, mój na początku też nie skubał i nie było widać żeby się nimi interesował, a w trzy tygodnie oczyścił mi cały zbiornik.

Niestety później zabrał się za euphylie i acanthastrea :( 

Po oczyszczeniu zbiornika lepiej poszukaj mu nowego domu.

W tym tempie to on nic nie oczyści,kompletny leń! wyrzutek społeczeństwa i juz przestałam wierzyć w to że się zabierze za aiptasie:rant:

A probowałaś metod chemicznych? u mnie dobrze się sprawił JoesJuice przez pare miesięcy, następnie uważałem z karmieniem by nie sypać za bardzo aipitasie, no i krewetki też robią swoje zwłaszcza na takie uszkodzone preparatem aipitasie, nawet Thor Amboniensis jadły róże :) prawie wykończyłem plagę, teraz patrzę i jedna tylko rośnie.

Może brzydal da radę ale boje się że podgryzie te piękne LPSy

@@Betinie kombinuj. Kup to lub krewetki. 

Albo od @Nik@ma dwie sztuki i całość ze sprzedaży trafi na konto Wojtka, który potrzebuje wsparcia. 

Prubowałaś wódki lub vsv ? Miałem kilka róż i wykończyłem je w ten sposób . W starym zbiorniku . Myśle , że te co są z dala od korali można tak wykończyć . Trochę do strzykawki , przystawić pod różyczkę i wstrzyknąć . Tylko dymek szedł. 

dziś dotarły świeże testy na 23.01.2019

trochę zaskoczona jestem jodem bo dozuję codziennie po 5 kropli a przy takim zasoleniu mało,

Po4 minimalnie skoczyło ale trochę ostatnio suchym przesadziłam reszta powinna być ;)

TESTY WODY 23.01.19-min.pdf

i półka na flaszeczki w kącu są razem i pod ręką.

14144108_20190123_105008.jpg

Edited by @Beti (see edit history)

@@Beti jak się zachowują spsy i lpsy przy braku molibdenu? Słyszałem że przy dłuższym braku odpada tkanka. Strontu mało, nie schodź poniżej 4 bo kaplica. Jod to wiesz sama :) a reszta wypas :). Dzisiaj przywiozłem litr siarki i molibden mam mieć do końca tygodnia. Mam ten sam problem z molibdenem co Ty, ale zera jeszcze nie osiągnąłem ;). W micro E jest molibden ale przy większych dawkach mocno skacze cyna. 

12 minut temu, dla syna napisał:

@@Beti jak się zachowują spsy i lpsy przy braku molibdenu? Słyszałem że przy dłuższym braku odpada tkanka. Strontu mało, nie schodź poniżej 4 bo kaplica. Jod to wiesz sama :) a reszta wypas :). Dzisiaj przywiozłem litr siarki i molibden mam mieć do końca tygodnia. Mam ten sam problem z molibdenem co Ty, ale zera jeszcze nie osiągnąłem ;). W micro E jest molibden ale przy większych dawkach mocno skacze cyna. 

No ja to widziałam,ale szczerze nic nie widzę aby coś było nie tak...lub jeszcze nie widać.

a z tym jodem to sluchaj jestem zaskoczona na maxa no nic muszę zwiększyć.

38 minut temu, @Beti napisał:

a na flaszeczki w kącu są razem i pod ręką.

14144108_20190123_105008.jpg

Skąd? Kurcze bo mi się powoli fiolki rozbijają. Też chcę :)

Beti, a tu zobacz... jodu daję co 2gi dzień, czasem co trzeci-czwarty jak wypada mi trochę wolnego:icon_yes:

I to połowę dawki... reszta to mikro af i czysty balling plus podmiany.

Goniopory ostatnio mi marudzą :(

Screenshot_20190123-190839_Word.jpg

@Raffy14 czyli całkiem odwrotne jak u mnie,kurde zasolenie 36ppt i dalej mało dziennie 5 kropli no to co jest,za ciepło mam w domu i się ulatnia jak szalony:D

a poważnie to nie zdziwiłabym się jakby podmian nie robila nic nie dozowala,a jednak..

Ładne tez wyniki masz:)

No ja już sam nie wiem :D myślisz, że wysoki poziom jodu może sprać goniopory? Jakaś blokada czy cuś?:ph34r:

odstawiam jod i zwiększam odrobinę kh... reszta amino papu itp. leci :) no nic trza próbować :D

A u Ciebie najs goniopory :wub:

6 minut temu, Raffy14 napisał:

No ja już sam nie wiem :D myślisz, że wysoki poziom jodu może sprać goniopory? Jakaś blokada czy cuś?:ph34r:

odstawiam jod i zwiększam odrobinę kh... reszta amino papu itp. leci :) no nic trza próbować :D

A u Ciebie najs goniopory :wub:

Nie, to nie od jodu miałam kiedyś też wysoki jod i bylo ok,no ale skoków Kh nie lubią,wyobraź sobie że jak robię podmiane 10-12% to chwilowe mają zaburzenie typu lekko się zamykają po paru godz jest już doborze,bardzo bardzo są delikatnie,skok typu 0,2 -0,4 bo ile moze być przy podmianie i zaraz są efekty,mam goniopory australia 4szt one są mega delikatne,reszta to Indonezja która też łatwa nie jest,choć kolory mają słabsze.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.