Skocz do zawartości
Dan86PL

Żywy pokarm ze sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo jest wątków o własnej hodowli żywego pokarmu, ale jest to jednak nieco kłopotliwe. Dużo wygodniej byłoby kupić od czasu do czasu żywy pokarm w sklepie. Jednak mrożony to nie to samo.

Tylko dlaczego taki żywy pokarm, chociażby tej firmy http://www.ichthyotrophic.pl/home_pl.html  w żadnym sklepie nie jest dostępny?

Chwalą się, że mają żywy lasonóg (mysis), solowiec (artemia), wrotkę (brachionus), które świetnie sprawdziłyby się jako pokarm dla naszych podopiecznych i dodały by im móstwo wigoru, a tu lipa.  Ktoś coś wie?

Dzięki!

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz może poszukać odpowiedniego sklepu. W sklepie niedaleko mojego domu mają co piątek dostawy żywego jedzenia. Z reguły jest artemia dorosła i naupliusy, różne rureczniki, larwy, wazonkowce, widłonogi. Czasem morskie kiełże czy lasonogi. Oczywiście nie wszystko się nadaje do morskiego ale wybór jakiś tam jest.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, katani napisał:

Musisz może poszukać odpowiedniego sklepu. W sklepie niedaleko mojego domu mają co piątek dostawy żywego jedzenia. Z reguły jest artemia dorosła i naupliusy, różne rureczniki, larwy, wazonkowce, widłonogi. Czasem morskie kiełże czy lasonogi. Oczywiście nie wszystko się nadaje do morskiego ale wybór jakiś tam jest.

 

a co byś polecił do morskiego???Ciekawy temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś tu na forum pokazywał filmik jak karmi chelmona... chyba czerwone robaki na ryby to były.

;) naucz ryby jeść mrożonki. Żywa artemia, lasonogi na pewno się nadają.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katani, w którym sklepie we Wrocławiu mają żywy pokarm co piątek? Bo chętnie bym czasami kupił.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pumba07 napisał:

Katani, w którym sklepie we Wrocławiu mają żywy pokarm co piątek? Bo chętnie bym czasami kupił.

Pewno w każdym po czwartkowej giełdzie w Łodzi.

P.S. Ryby uwielbiają wodzienia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pumba07 napisał:

Katani, w którym sklepie we Wrocławiu mają żywy pokarm co piątek? Bo chętnie bym czasami kupił.

W Ikoli.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy z pierwszego postu to w sklepie dowiedziałem się że sprzedają tylko duże ilości pokarmu a tego nie chce brać prawie żaden detalista, myślę że są bardziej nastawieni na sprzedaż poza granicami Polski.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że trzeba albo mieszkać we Wrocku albo we Wa-wie albo kupować na allegro. 

5 minut temu, strzelba26 napisał:

Żywe pokarmy zamawiam na aledrogo, małe woreczki 45 ml po 1 pln.

Jaka forma dostawy przy obecnych temperaturach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość żywego można trzymać w lodówce. Więc chyba bez problemu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trzeba po prostu przejść sie po okolicznych sklepach i popytać kiedy mają i co

(po "zwykłych" zoologicznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem przed świętami do paczkomatu, temperatury raczej nie są problemem bo i tak przechowuje się w lodówce.

ps. raczej obawiałbym się wysokich temperatur.

Edytowane przez strzelba26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, strzelba26 napisał:

Zamawiałem przed świętami do paczkomatu, temperatury raczej nie są problemem bo i tak przechowuje się w lodówce.

ps. raczej obawiałbym się wysokich temperatur.

W sumie racja. Właściwie chyba tylko gdy są mrozy można by się obawiać i nie wybierać dostawy paczkomatem czy listem. Lepiej od razu kupić mrożony... :D

Jaki żywy oprócz wspomnianych przeze mnie: lasonóg (mysis), solowiec (artemia), wrotkę (brachionus) podajecie swoim podopiecznym? Chyba nie każdy żywy jak ochotka, dafnia itp. podawany słodkowodnym rybom nadaje się jako pokarm dla ryb morskich?

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

W Ikoli.

Dzięki. W najbliższym czasie na pewno wpadnę. Polecasz szczególnie jakiś pokarm? 

Godzinę temu, Roman.P napisał:

Pewno w każdym po czwartkowej giełdzie w Łodzi.

P.S. Ryby uwielbiają wodzienia.

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję poszukać czegoś bliżej mnie. Może Kakadu z Koronie ma.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dan86PL pamiętasz jak Ci mówiłem o tym zwykłym zoologicznym w Katowicach gdzie kupowałem woreczki na szczepki i ryby? Tam też przy prowadzeniu poprzedniego akwarium czesto kupowałem żywy pakowany w małych woreczkach. Woreczki po 1zł i 1.5zł.

1zł - wodzień. Wygląda jak lasonogi, tylko się rusza :) Artemia była rzadziej i po 1.5zł. Też w takim małym woreczku. Trzymane w lodówce przeżywały około 4 dni, później traciły formę :) Myślę że jakbys przeszedl po sklepach z akwarystyką słodkowodną to szybko znajdziesz :) Kupowałem ten żywy tak raz na miesiąc. Za pomoca żywego z woreczków udało mi się pterapogona nauczyć jeść mrożonki. Od zakupu mrożonek nie ruszał, głodował, wiec kupiłem mu wodzienia - wsuwał aż miło, i pozniej przy każdym karmieniu dawalem troche zywych a troche mrozonych lasonogow (bo wygladaja identycznie), czsto się nabierał i łapał mrozonego zamiast żywegono i tak się przestawil pozniej tylko na mrozonki :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialam problem z pterapogonem po wpuszczeniu i wodzienia załapał bardzo chetnie. Ale padł mi po kilku miesiącach :( pewnie to nie mialo nic wspólnego z tym pokarmem, ale jakoś straciłam zaufanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Blizzard2009 napisał:

@Dan86PL pamiętasz jak Ci mówiłem o tym zwykłym zoologicznym w Katowicach gdzie kupowałem woreczki na szczepki i ryby? Tam też przy prowadzeniu poprzedniego...

To ja wiem. Miałem słodkowodne i kupowałem wodzienia czy tubifex (te czerwone) tylko zawsze myślałem, że taki pokarm słodkowodny dla ryb morskich się nie nadaje. Dlatego w pierwszym poście pisałem o artemii, mysis czy wrotce, bo one  pochodzą ze słonych wód z tego co się orientuję. :)

Ale dzięki za odpowiedź. U mnie pterasie na szczęście od razu zakapowały co to mrożone jedzenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie przesadzajmy z twierdzeniem że ryba morska ma jeść tylko morskie robaki.

Przy rozkarmianiu Chelmona podawałem różne mrożonki w tym ochotkę , dafnie  , wodzienia i wiele innych wynalazków do słodkowodnego  ( na rurecznika się nie odważyłem ) i żadna ryba nie chorowała.

Zebrasomy i piżamy chciały się za nimi pozabijać a Chelmon do dzisiaj cieszy się super zdrowiem.

Nie ma dla mnie opcji abym nie wypłukał mrożonki przed podaniem rybom a robię to od lat w wodzie RO ... oczywiście witaminy to podstawa.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czeladzi w M1 jest Aquela sklep i mają żywe pokarmy. Ja kupuje u mnie na wsi w zoologicznym - wystarczy zagadać w sklepie czy przywiozą, jeżeli jeżdzą do Łodzi na giełdę to spokojnie można kupić tam.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czarnego piasku i tapety dziś nie mieli, przynajmniej kupiłem płatki jajeczne i dwa rodzaje granulek do słodkiego żeby moim błaznom trochę dietę urozmaicić. 

edyt. żywy w woreczkach był chyba zgnity bo woda brazowa

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem o tym w seafrags, oferta IT jest owszem interesująca ale zainteresowanie w sklepie znikome..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.