Skocz do zawartości
dla syna

Pompa dozująca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jaką pompę dozującą/automat polecacie? Interesuje mnie 3 kanały czyli standardowy balling z możliwością rozbudowy do sześciu kanałów. Mam około 110l wody w obiegu netto. Fajnie by było jakby wymiary zestawu były małe i zwarta konstrukcja. Duży plus jakby wyświetlacz był od przodu (nie z góry). Ewentualna możliwość pracy w pionie i poziomie. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś podpowie? ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz budżet. Ja mam 4 kanałowego GHL z appką na smartfona i wyświetlacz do niczego nie jest potrzebny. Rozbudowa do 16 pomp. Jestem baaaardzo zadowolony. Niestety ma jedną wadę-cena


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o cenie. Może tak do 1 tyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się ewentualnych problemów z gwarancją to coral box. Nie mam osobiście, ale kolega chwali a i na forum pozytywne opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam GroTech sprawdzona pewna pompa , łatwa obsługa i niezawodna nigdy nie miałem z nią problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretne modele? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua-trend doser one pompę mam już ponad 3 lata bez awarii. W standardzie tak jak potrzebujesz 3 pompy dozujące, wyświetlacz z przodu, możliwość pracy w pionie.Możesz rozbudować do 7 pomp na jednym sterowniku.Cena coś około 900 zł za podstawczaka.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Alfik1980 napisał:

Aqua-trend doser one pompę mam już ponad 3 lata bez awarii. W standardzie tak jak potrzebujesz 3 pompy dozujące, wyświetlacz z przodu, możliwość pracy w pionie.Możesz rozbudować do 7 pomp na jednym sterowniku.Cena coś około 900 zł za podstawczaka.

Chodzi o ten? aqua trend doser one evolution 3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja mam Coral Box WF 04...Do tej pory zlego slowa nie moge powiedziec a wczoraj po paru miesaicach, sprawdzilem kalibracje i jest zyleta, bardzo precyzyjna... Jest to tez jedyny chyba za taka cene dozer, gdzie najmniejsze dawki to 0.1 ml,do tego dozer sam oblicza ilosc podawanego plynu,dzielac go na zadana ilosc razy...Kontrola przez wifi, bezproblemowa i bardzo intuicyjna, wlasciwie nie trzeba czytac instrukcji, nawet jak sie jest takim beznadziejnym przypadkiem w rozumieniu informatyki jak ja...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GroTech TEC IV NG

Dozownik mikroelementów umożliwiający dodawanie płynów od 1 do 1999 ml na dobę. Wyposażony w 4 oddzielnie regulowane pompy dozujące.

Podstawową jednostkę można rozbudować max do zestawu składającego się z 12 pomp za pomocą rozszerzeń GroTech EP II i GroTech EP IV. Zaletą urządzenia jest łatwość programowania i obsługi.
Urządzenie udostępnia możliwość pracy w trybach Automatycznym - ustawionym przez użytkownika i ręcznym.

Pompy przystosowane są do pracy z jodem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Ja mam Coral Box WF 04...Do tej pory zlego slowa nie moge powiedziec a wczoraj po paru miesaicach, sprawdzilem kalibracje i jest zyleta, bardzo precyzyjna... Jest to tez jedyny chyba za taka cene dozer, gdzie najmniejsze dawki to 0.1 ml,do tego dozer sam oblicza ilosc podawanego plynu,dzielac go na zadana ilosc razy...Kontrola przez wifi, bezproblemowa i bardzo intuicyjna, wlasciwie nie trzeba czytac instrukcji, nawet jak sie jest takim beznadziejnym przypadkiem w rozumieniu informatyki jak ja...

Gdzie to dostać? Nie mogę jej znaleść. Cena wyswietlana w dolarach 0,00 jakby jej nie było. 

27 minut temu, Darecki napisał:

GroTech TEC IV NG

Dozownik mikroelementów umożliwiający dodawanie płynów od 1 do 1999 ml na dobę. Wyposażony w 4 oddzielnie regulowane pompy dozujące.

Podstawową jednostkę można rozbudować max do zestawu składającego się z 12 pomp za pomocą rozszerzeń GroTech EP II i GroTech EP IV. Zaletą urządzenia jest łatwość programowania i obsługi.
Urządzenie udostępnia możliwość pracy w trybach Automatycznym - ustawionym przez użytkownika i ręcznym.

Pompy przystosowane są do pracy z jodem. 

Trochę za drogie. W tej cenie jakbym miał brać to szedł bym już w kierunku komputera apex rozbudowywujac sukcesywnie zestaw od dozowania po ciągły pomiar ca, mg, kh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy właśnie od budżetu i oczekiwań , można wziąść jebao , a można coś drozszego jak z wszystkim wybór jest duży . Trzeba się jednak zastanowic czy zaoszczędzenie na starcie nie odbije się to w późniejszym użytkowaniu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dla syna napisał:

Chodzi o ten? aqua trend doser one evolution 3ch

Dokładnie o ten. Z kalibracjom nie mam problemów raz ustawiona i zostawiasz, bardzo dokładne pompy.No i serwis w Polsce więc można też przypisać na plus.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Alfik1980 napisał:

Dokładnie o ten. Z kalibracjom nie mam problemów raz ustawiona i zostawiasz, bardzo dokładne pompy.No i serwis w Polsce więc można też przypisać na plus.

 

To puki co najbardziej jestem zdecydowany na tą pompę. Dzięki wszystkim za pomoc i opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie posiadasz jeszcze automatycznej dolewki możesz sprawdzić trochę nowszą pompę dozującą Aqua Trend AT-1 Plus. Posiada on także cyfrowy pomiar temperatury, możliwość rozbudowy o kolejne 3 pompy slave, spore możliwości w ułożeniu harmonogramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CzaQ napisał:

Jeśli nie posiadasz jeszcze automatycznej dolewki możesz sprawdzić trochę nowszą pompę dozującą Aqua Trend AT-1 Plus. Posiada on także cyfrowy pomiar temperatury, możliwość rozbudowy o kolejne 3 pompy slave, spore możliwości w ułożeniu harmonogramu.

Doser one evolution jest chyba wyższym modelem niż AT-1 Plus? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna Jeśli chodzi Ci o wymiary urządzenia to wymiary Doser One Evolution to 22,5x20x7, a AT-1 Plus 15,8x15,6x6,1. Przednie nóżki w Evolution można złożyć, dlatego nie wiem czy producent podał wymiary przy rozłożonych czy złożonych nóżkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten coral box jest na fishstreet, musisz wybrać opcję jaką chcesz. kosztuje 146 euro bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elespero napisał:

ten coral box jest na fishstreet, musisz wybrać opcję jaką chcesz. kosztuje 146 euro bodajże.

Tak szukałem tam, ale cena 0,00 jakby było niedostępne. Być może jest jakiś nowszy model, ale nie znam nazwy. Będę musiał przetrzepać całą ich stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dla syna napisał:

Tak szukałem tam, ale cena 0,00 jakby było niedostępne. Być może jest jakiś nowszy model, ale nie znam nazwy. Będę musiał przetrzepać całą ich stronę. 

Wygląda na to, że wszystko jest dostępne. Cena jest 0,00, ponieważ musisz zaznaczyc jaki chcesz kupić rodzaj pompy w liście rozwijanej "Dosing package". Od razu Ci powiem, że są tam dwie opcje cenowe - 179,99$ oraz 233,99$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2018 o 22:12, dla syna napisał:

Tak szukałem tam, ale cena 0,00 jakby było niedostępne. Być może jest jakiś nowszy model, ale nie znam nazwy. Będę musiał przetrzepać całą ich stronę. 

Wybierz opcję zakupu, jest sam dozownik albo dozownik z pojemnikami na balinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze w PL tego nie ma. Trochę lipa jeśli chodzi o serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.