Skocz do zawartości
waldimas

Pakowanie soli Red Sea

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

weź się dobrze zastanów nad sobą i swoim podejściem - sklepy płacą Ci że ich tak bronisz ?

1 minutę temu, VDR napisał:

To na kiego snujesz domysły typu:

i dorabiasz teorie:

 

naucz się czytać ze zrozumieniem "plomba" tzn. że chodzi mi o ten kawałek wieczka do wyłamania

a powinien być - co widać na fotce

sare-marina-red-sea-salt-7kg-210-litri-g

to jaką sól kupujesz i od kogo i czy są inne opakowania (bez plomby) nie ma żadnego znaczenia dla tematu -

autor ocenił że dostał otwierane opakowanie i to jego zdanie się liczy - koniec i kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, Zszedłem z ciekawości do kotłowni, moje trzy wiaderka nie mają plomby tylko takie wyżłobienie na palec,widocznie są różne wersje. Ciekawi tylko dlaczego było (chamsko) otwierane i przez kogo, i czy warto ryzykować użycie w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia

Wiec po raz 5ty napisze, ze moje wiadra po red sea nie maja tej plomby do wyłamania. Paniał ? Czy jeszcze Ci fotkę zrobić bo nie rozumiesz ? Widziałeś kiedykolwiek tą sól na żywo. Wątpię bo jesteś tylko teoretykiem przepisującym z internetu. Niestety.

Wiadro które przyszło w tym tygodniu, brak plomby do wyłamania, w środku brak klipsa, worek zawiniety - nie zgrzewany.

Zwracam honor przedszkolakom. Gorzej niż do przedszkolaka.

P.s Są też wiadra z plombą do wyłamania - żeby była jasność dla czytających.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
7 minut temu, VDR napisał:

@silvia

Wiec po raz 5ty napisze, ze moje wiadra po red sea nie maja tej plomby do wyłamania. Paniał ? Czy jeszcze Ci fotkę zrobić bo nie rozumiesz ? Widziałeś kiedykolwiek tą sól na żywo. Wątpię bo jesteś tylko teoretykiem przepisującym z internetu. Niestety.

Wiadro które przyszło w tym tygodniu, brak plomby do wyłamania, w środku brak klipsa, worek zawiniety - nie zgrzewany.

Zwracam honor przedszkolakom. Gorzej niż do przedszkolaka.

P.s Są też wiadra z plombą do wyłamania - żeby była jasność dla czytających.

pierwszy strzał w google i plombe widać https://www.google.pl/search?q=red+sea+salt&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjeup3-5pnZAhWBDSwKHaHIA6gQ_AUICigB&biw=1536&bih=756&dpr=1.25#imgrc=J_5VnhOBXls-uM:,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalfa - przeczytaj P.s który zacytowałeś - umiesz czytać ? 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

mam wiadro red sea salt 7kg pół metra od siebie i też plombę ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, VDR napisał:

Wiec po raz 5ty napisze, ze moje wiadra po red sea nie maja tej plomby do wyłamania.

gdy je odbierałeś tez nosiły takie ślady ?

7 godzin temu, waldimas napisał:

opakowanie nosi slady wcześniejszego otwierania i to w dość brutalny sposób jakims srubokretem

więc naucz się czytać ze zrozumieniem - czepiłeś się jak rzep plomby (o której pisałem później) w pierwszym poście napisałem wyraźnie

2 godziny temu, silvia napisał:

zamówiłeś wiaderko 7kg i dostałeś otwierane wiaderko 7kg ? - zwróć

dopiero kolejna myśl była

2 godziny temu, silvia napisał:

 nawet jeżeli ta sama sól - to nie jest fabrycznie zapakowana - nie kupujesz przecież 5kg i trzeba odsypać z wiaderka a tylko wysłać nowe zaplombowane opakowanie

chcesz znów ciągnąc temat przez naście kolejnych stron ? - powodzenia

ja NIGDY nie kupuję soli jeśli widzę że opakowanie nie jest fabryczne / było otwierane / jest zniszczone / zerwana plomba (niepotrzebne skreślić)

skoro Tobie nie przeszkadza otwieranie opakowane - Twój wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
Teraz, VDR napisał:

@michalfa - przeczytaj P.s który zacytowałeś - umiesz czytać ? 

piątunio nie wszystko widzę co ludzie piszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @silvia - nie będę ciągnał z Toba tego wątku - o Tobie opinie mam już wyrobioną - natomiast wiedz, że wszystkie Twoje idiotyzmy i fobie wytknę - choćbym miał dostać bana. Poziom forum jest tak niski, również dzięki Tobie teoretyku, że i tak niczego nie stracę, więc jak to mówią lotto mi to. Mało mnie obchodzi i jak pewnie 99% normalnych użytkowników co Ty kupujesz czy nie kupujesz a tym bardziej Twoje fantazje.

Pytanie było - czy klips powinien być i czy worek powinien być zamknięty - było się trzymać tematu wątku a nie walić wytwory swojej fantazji i by tematu nie było.

@michalfa  - wybaczam ;P

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja plastik odłamałem w 7kg ale klipsa nie było w środku żadnego, worek zawiniety a nie zgrzany,  instrukcja po polsku na zewnątrz przyklejona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak miałem jak używałem Red Sea tej fioletowej - mocnej z kh 11 :) miałem małe wiadro i też worek w środku zawinięty - tym bym się raczej nie przejmował, aczkolwiek producent mógł by poskąpić te pare euro centów na taką spinkę - przydatna jest w przechowywaniu soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, VDR napisał:

 @silvia - nie będę ciągnał z Toba tego wątku - o Tobie opinie mam już wyrobioną

skoro twierdzisz że powinno się bez chwili zastanowienia wsypywać do zbiornika sól z wiadra które ktoś kiedyś wcześniej otworzył ... to ja też (szkoda że nie dopisałeś że powinienem jeszcze dopłacić)

zawsze będę twierdził że powinno się takie wiadro (ślady otwierania/brak plomby) zwrócić - niech sklep robi z nim co chce (np. posypie chodnik - akurat jest sezon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku postów również mnie tknęło.Poszedłem i sprawdziłem moje fioletowe wiaderko z solą. Plomba jest ,ale worek nie był niczym spięty.

 

Edytowane przez promil (wyświetl historię edycji)

W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia nic takiego nie twierdze, teoretyku fantasto. Fantazjuj dalej.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, VDR napisał:

@silvia nic takiego nie twierdze, teoretyku fantasto. Fantazjuj dalej.

8 godzin temu, waldimas napisał:

 wiaderko tej soli i opakowanie nosi slady wcześniejszego otwierania i to w dość brutalny sposób jakims srubokretem

2 godziny temu, silvia napisał:

 nie mam ochoty zastanawiać się czy to sklep wydał otwierane wiadro (i dlaczego) czy po prostu kurierowi chciało się sikać

tyle na temat teorii

a co do praktyki - kupowałem 5kg soli i sprzedawca przy mnie otwierał nowe wiadro i odsypał - nie interesowało mnie co zrobi z resztą - czy dosypie z innego wiadra i sprzeda czy zużyje u siebie czy posypie chodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia - mało kogo zapewne obchodzą Twoje fantazje czy kurier sikał do tego wiadra i co kto z tym wiadrem robił. Nie tak brzmiało pytanie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tej soli,  akurat ja mam wiaderko 7kg w wersji z plomba, worek zaś po otwarciu był bez spinki i nie zgrzany. Uważam, że kolega powinien wyjaśnić że sklepem zaistniałą sytuację, na pewno dojdą do porozumienia. 

Uważam też, że jest coraz mniej powodów, żeby wchodzić na to forum bo poziom wypowiedzi niektórych użytkownikow po prostu do tego zniechęca. Nie raz wchodząc na główną i widząc w ostatnich tematach na przemian wypowiedzi dwóch "ekspertów" człowieka krew zalewa. Wypowiedzi w formie przeklejania informacji z netu, odpowiadanie byle by był post, snucie domysłów jest tutaj na porządku dziennym. Tęsknię za czasami, gdzie na forum królowala fachowa wiedza. Pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z morskim i z zapartym tchem czytałem wypowiedzi inmara albo Grzegorza Dyzmy. A teraz... Także panowie silvia i maciej01 bo o Was mowa - poziom forum w dużej mierze dzięki wam mocno spadl ostatnimi czasy więc może piszcie mniej ale żeby te wypowiedzi miały jakąś wartość bo w tej chwili ręce opadają... 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafael31 napisał:

Używam tej soli,  akurat ja mam wiaderko 7kg w wersji z plomba, worek zaś po otwarciu był bez spinki i nie zgrzany. Uważam, że kolega powinien wyjaśnić że sklepem zaistniałą sytuację, na pewno dojdą do porozumienia. 

Uważam też, że jest coraz mniej powodów, żeby wchodzić na to forum bo poziom wypowiedzi niektórych użytkownikow po prostu do tego zniechęca. Nie raz wchodząc na główną i widząc w ostatnich tematach na przemian wypowiedzi dwóch "ekspertów" człowieka krew zalewa. Wypowiedzi w formie przeklejania informacji z netu, odpowiadanie byle by był post, snucie domysłów jest tutaj na porządku dziennym. Tęsknię za czasami, gdzie na forum królowala fachowa wiedza. Pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z morskim i z zapartym tchem czytałem wypowiedzi inmara albo Grzegorza Dyzmy. A teraz... Także panowie silvia i maciej01 bo o Was mowa - poziom forum w dużej mierze dzięki wam mocno spadl ostatnimi czasy więc może piszcie mniej ale żeby te wypowiedzi miały jakąś wartość bo w tej chwili ręce opadają... 

Napisałem już do ciebie w innym temacie, jak masz coś do mnie to pisz na priv. Dla twojej informacji nie udzielam się we wszystkich tematach i w tym temacie to jest mój pierwszy post na twoje życzenie. Jak się nie podoba to nie musisz czytać i nie przyklejaj mi łatki, że dzięki mnie poziom forum mocno spadł.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, silvia napisał:

zamówiłeś wiaderko 7kg i dostałeś otwierane wiaderko 7kg ? - zwróć

pewno było otwierane odsypane i wsypane z innego wiadra .. nie wiadomo co - nawet jeżeli ta sama sól - to nie jest fabrycznie zapakowana - nie kupujesz przecież 5kg i trzeba odsypać z wiaderka a tylko wysłać nowe zaplombowane opakowanie

Jutro zrobię zdjecie jak to wyglada ten element do wyłamywania nie jest wyłamany ale obok  jest ten plastik powyginany jak by ktoś otwierał to srubokretem i wieczko można bardzo łatwo otworzyc

4 godziny temu, VDR napisał:

@silvia tak, zauważyłem, że masz straszne problemy z zaufaniem albo jakieś fobie i wszystkich sprzedawców masz za oszustów vide kilka ostatnich wątków.
Wracając do tematu.

@waldimasJeśli wiadro jest wiadrem z plombą i plomba była cała a ewidentnie są ślady otwierania, wyjaśnij temat ze sprzedawcą. Nie powinno coś takiego mieć miejsca. Brak klipsa, otwarty worek w środku, brak instrukcji tak jak dawniej przy soli Red Sea nie jest niczym dziwnym. Więc to nie powinno spędzać snu z powiek.

Dokładnie jest to wiaderko z tym elementem do wylamywania, obok tej plomby plastik niestety jest powyginany jak by ktoś otwierał to śrubokrętem teraz można to otworzyć palcami bez wyłamywania tej plomby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj tez otworzylem wiadro ale 22kg. Wieko ciezko schodzi bez wylamania rantu recznie raczej ciezko zdjac. Worek foliowy wyglada na fabrycznie skrecony z seledynowym klipsem. To tyle co u mnie.

Kiedys kupilem sol w worku 25kg Microbelift od JM ktory byl jedynie z malutkimi drukowanymi naklejkami na worku ktore byly naklejane na siebie raz po raz z roznymi nazwami tej soli (organic i premium). Napisalem do sprzedawcy, ktory odeslal mnie do dystrybutora  ), a nawet on sam do mnie napisal. Nie pamietam czy oferowal zwrot lub wymiane na wiadro, ale tal czy inaczej na worki zadnej informacji na temat partii itd. Wiec rozumiem obawy co niektorych o "lewa" sol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dokładnie jest to wiaderko z tym elementem do wylamywania, obok tej plomby plastik niestety jest powyginany jak by ktoś otwierał to śrubokrętem teraz można to otworzyć palcami bez wyłamywania tej plomby
Żeby nie kontynuować forumowej gównoburzy to tak jak pisałem wcześniej pisz bezpośrednio do sklepu, powinieneś to zrobić od razu po przyjęciu przesyłki. Telefon nie parzy ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiste dawno nie było burzogwałtu;-):clowning na forum,o zaślepkę z wiadra,uff chciały by być tylko takie problemy w życiu codziennym,Panowie po kielichu go akwarium i do gardła na uspokojenie nerwów,swoją drogom wiadro powinno mieć plombę,a jeśli nie ma to znaczy że sklep musiał otwierać wiadro i robił przesypkę soli,lub jakieś kombinacje,lub mogło się zdarzyć że plombę zerwano niechcący ale raczej wątpliwe.

@VDR a jeśli dostałeś takie wiadro reklamowałeś to? lub tel do sklepu co jest grane? 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest to gownoburza z tego powodu ze mowimy o ryzyku falszowania soli a wiec jej byc moze niskiej jakosci a dalej o ryzyku uwalenia akwarium w ktorym poza sentymentem, honorem i pasja jest dobrych kilka(nascie?) tys pln.

 

Producenci zakladaja plomby zeby klient wiedzial ze kupuje produkt oryginalny ktory ma miec deklarowane parametry. Dla siebie z tego co wiem dodaja do soli cos co nazywaja merkerem. W laboratorium moga sprawdzic czy to ich sol. Przynajmniej niektorzy producenci.

Ta "zaslepka" przy wieku ma duzo wieksza wartość niz material z ktorego jest zrobiona bo moze kosztować 2x tyle ile kasy plywa w akwarium  (raz upadek zycia a 2 zakup nowego). O tym co czuje akwarysta i ew jego dzieci widzac martwego pupila chyba nie trzeba pisac. Owszem uwalenie zycia to sytuacja ekstremalna i malo prawdopodobna ale jednak. Zachwianie parametrow czasem wyprawia kilku mieszkancow akwarium na wieczna rafe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna piszecie jak by „cyganiona” sól miała wybić całą Warszawę... to zwykła sól, bez spiny.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stefan85 napisał:

Nie jest to gownoburza z tego powodu ze mowimy o ryzyku falszowania soli

@Stefan85czy ja tak napisałam ??? doczytaj ;-)doskonale to rozumie co napisałeś o pakowaniu soli jestem tego samego zdania,ale w moim poście chodziło o coś innego..;-) jak nie potrzebne chlapanie błotem po sobie jeden z drugim;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.