Jump to content

Smithi

Klubowicz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  pomorze

Recent Profile Visitors

180 profile views
 1. U mnie lpsy sa napompowane az prawie popekaja przy parametrach MG - 1300 Ca - 420 Kh - powyzej 9- cos okolo 9,3 Sprobuj pokombinowac w tym kierunku, jak Kh mi spadlo w okolice 8 calustrea zaczela sie tez kurczyc, niewiem od czego to jest zalezne. Karmie mrozonkami wymieszanymi z reef roids.
 2. Wyglada jak jakis z rodziny Pseudoliomera variolosa, podobny grubas :).
 3. Info jest fejsa wiec wkleje ponizej cala informacje. Brown Jelly - jak się ustrzec ? Płukać czy nie płukać ? Przy zakupie korali zawsze trzeba zwracać uwagę na ich kondycje. Przy koralach LPS ma jednak istotne znaczenie, aby tkanka każdego polipa była zdrowa bez oznak recesji ukazującej odkryty szkielet. Korale LPS takie właśnie jak np. E. glabrescens są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia tkanki podczas transportu, przenoszenia i wyjmowania korala z wody. Takie uszkodzenia bardzo łatwo mogą zostać zainfekowane bakteriami. Warto więc rozważyć kąpiel nowo zakupionego bądź też podarowanego od kumpla korala w preparacie dezynfekującym. Bakteria brown jelly jest przenoszona z euphyllii na euphyllie - niestety często kończy się to obumarciem także tych koralowców, które żyły u nas wcześniej bardzo długo. Euphyllie jak wiele innych korali LPS jest podatna na zjawisko foto-szoku spowodowane gwałtownym wzrostem poziomu oświetlenia po przeniesieniu np. z akwarium sklepowego. Dlatego o ile nie mamy możliwości regulacji światła, Euphyllie powinny być wstępnie umieszczone w bardziej zaciemnionym miejscu przez pierwsze parę tygodni. Korale te zasadniczo bardzo dobrze znoszą mniej intensywne światło. Jeżeli zauważymy w naszym zbiorniku bakterię Brown Jelly należy natychmiast usunąć zainfekowane główki koralowca i podać połowę dawki chemiclean - po 2 dniach drugą połowę - metoda niestety nie zawsze się sprawdza i trzeba się liczyć z częściowymi stratami w obsadzie.
 4. Co bylo powodem takiego skoku NO3 ?
 5. Smithi

  Plaga ukwiałów

  anemonia virdis - chyba
 6. Allogalathea elegans - roznia sie ubarwieniem.
 7. Z tego co wyczytalem, przy pojawieniu sie BJ powinienes odrazu usunac zainfekowane czesci i podac polowe dawki chemiclean po dwoch dniach druga polowe. Niestety ta bakteria jest przenoszona z euphyllii na euphyllie.
 8. Powoli do przodu, chyba najgorsza robota za toba, docinanie i klejenie tych rurek.
 9. Smithi

  Tutaj się witamy :)

  Witam wszystkich po raz drugi w sumie, generalnie jestem na forum od 2011 roku troche czasu minelo, niestety z przyczyn finansowych nie wystartowalem z baniaczkiem. Na chwile obecna robie drugie podejscie i pozostaje mi juz tylko zakup baniaczka 112 l i skaly, reszta sprzetu juz sobie czeka. Teoretycznie wiedza jest a praktyka wszystko zweryfikuje. Zakladam ze do konca listopada baniaczek bedzie stal i sobie dojrzewal.
 10. Kurna co za paskud :), zdziwilem sie jak pierdyknol ta wieksza rybe.
 11. Bardzo ladny zbiornik, widac po koralach ze maja u Ciebie dobrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.