Jump to content

Lebcio

Klubowicz
 • Content Count

  510
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lebcio

 1. Myślę że 24h wystarczy. Ja bym tak zrobił.
 2. Silikon schnie 1 mm na 24h. Przeczytaj może coś ci pomoże.
 3. W moim akwarium murena ma długość ok 50 cm, karmie codziennie połową stynki. Nie zaobserwowałem prób ataku na ryby. Czasami tylko otwiera paszczę do największych ryb w akwarium jakby chciała je odstraszyć. W akwarium najmniesze ryby to: chromis viridis amfiprion (błazenek) Valenciennea sexguttata salarias fasciatus
 4. U mnie też coś słychać delikatnie. Zazwyczaj jak falownik pracuje w jednym kierunku dłużnej niż 1 godz. Ustawiłem pracę, na zmianę kierunku pracy co 30 min i dla mnie jest już OK.
 5. Lebcio

  Pompa dozująca DIY

  Super , dzięki !
 6. Lebcio

  Pompa dozująca DIY

  Bardzo fajny projekt. Podoba mi się bardzo. Wiadomo że obudowę każdy by dopieścił dla swoich potrzeb. Czy mógłbyś wrzucić schemat co jak podłączyć i soft do wgrania?
 7. Możesz dać 25mm. Ja mam wszystko na 32mm.
 8. Mam dwie sztuki ponad 1,5 roku i niedawno je wyciągałem z akwarium i nie zauważyłem żadnych niespodzianek.
 9. Zobacz może Cię to zainteresuje i trochę rozjaśni. http://voltpolska.pl/pl/content/9-czeste-pytania
 10. Lebcio

  Średnica otworów

  Zrób wszystko w jednym rozmiarze. Łatwiej kupować i zawsze łatwiej coś przerobić.
 11. Lebcio

  Filtr RO

  Po założeniu pompy powinno być ok 6 bar i na pewno lepszy wynik w ilości wody RO i mniejszej ilości odcieku.
 12. Lebcio

  Filtr RO

  Mam zamontowany mniejszy ogranicznik już prawie dwa lata i nie zauważyłem jakiś minusów , plusy - mniejszy odciek, szybsza produkcja RO, a jakość wody (PPM) nie zmieniła się. Dokładnie zamontuj pompę. Jakie masz ciśnienie na wyjściu z wodociągów, bo chyba nie pisałeś. Piszesz oczywiście o pompie do RO czy ogólnej do wody?
 13. Może opcja z blatem z belkami przechodzącymi przez ścianę i nogi - wykonanie z profilu aluminium skręcane?
 14. Lebcio

  Filtr RO

  Czy aby instalując drugą pompą na odcieku nie spowodujemy większego upływu wody z pierwszej membrany? Czy to nie tak jakby na pierwszej membranie nie było dławika i woda by leciała i nie produkowała wody RO?
 15. Lebcio

  koty

  Nasza Marianna.
 16. Statecznik należy włączyć w obwód zasilania szeregowo.
 17. Ja mam ustawione tak, że po zadanym czasie zaczyna kręcić w drugą stronę i wtedy się wycisza. Mam dwie sztuki i obie zachowują się podobnie.
 18. Że względu za zarastający piasek.Najpierw miałem aquaforest potem dodałem rowe. PO4 miałem na 0.05, teraz poniżej 0.01 test Aquaforest.
 19. Miałem podobnie rano czysty piasek, wieczorem brunatny lub rudy. Zastosowałem: -Aquaforest Phosphate Minus -Rowa Phos Pomogło po około miesiącu. Piasek jest już czysty przez cały dzień.
 20. Ja używam karmnik RONDOMATIC 400, dozuje pokarm w postaci płatków i granulek i inne preparaty też może.
 21. Jeśli masz ustawione przelewanie przez rezerwę i widać że przelewa cały czas tyle samo wody , to bym na początku odłączył dolewkę i zobaczył czy faktycznie pompa będzie zmieniała obroty i poziom wody będzie ci się zmieniał, czy stanie na jednym poziomie w sumpie (zrób kreskę na szkle i obserwuj). Jeśli będzie poziom wody zmieniał się w górę i w dół przy odłączonej dolewce to pompa do wymiany(reklamacji). Sam używam DCP-10000 i nie mogę narzekać na zmianę przepływu.
 22. Czy masz pompę tak ustawioną aby woda delikatnie przelewała się przez rezerwę? Czy nawet wtedy po 2 dnia spada Ci wydajność pompy i poziom się obniża? Oczywiście masz też dolewkę automatyczną która dolewa dokładnie wodę?
 23. Nieco droższa? Rozumiem że można je kupić dużo taniej? Jebao DCP-10000 z kontrolerem (max 10000l/h) Cena: 539,99 zł Maxspect Jump Pompa DC MJ-DC10K Cena: 985,00 zł Maxspect Jump Pompa DC MJ-DC8K Cena: 899,00 zł
 24. Lebcio

  Jebao sw-2

  Wydaje mi się, że jeśli była wymiana stojana na nowy to ten element powinien mieć liczoną gwarancję od nowa? Jest to nowy element. " W przypadku, gdy gwarant dostarczył nową rzecz albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji „biegnie” na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Natomiast gdy gwarant wymienił część rzeczy, powyższe stosuje się odpowiednio do wymienionych przedmiotów. " https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/gwarancja
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.