Slawo
Klubowicz-
Liczba zawartości
48 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Slawo
-
Piękna valonia. Może Kolega powinien rozejrzeć się za mitraxem
-
Chciałbym wrócić do tej rozmowy za pół roku
-
Witam. Nie chcę Cię straszyć Kolego, ale ja miałem kłopoty przez tą skałę. Jest ciężka, mało porowata i wg mnie nie bardzo nadaje się do solniczki. Jest gdzieś tu na forum kilka tematów o niej. Trzymam kciuki i pozdrawiam.
-
Ale ta lampka idealnie nadaje się do refugium. Glony pod nią rosną jak szalone.
-
Widzę, że w tym roku Prima Aprilis trochę wcześniej :D:D
-
węgiel aktywny i jego działanie plusy i minusy :)
Slawo odpowiedział Słony leszcz → na temat → Chemia
-
Pierwotniaków? Oczywiście.
-
To może być zakwit pierwotniaków. Proponuję wódeczkę w ilości 0,5 ml na 100 l i obserwować. U mnie pomogło, po dwóch dniach woda była kryształ.
-
Ja osobiście nie mam dobrych doświadczeń z tą skałą. Wszystko było fajnie dopóki nie przyszło życie. Według mnie ta skała się nie nadaje do akwarium morskiego lub ja trafiłem jakąś dziwną partię. Pozdrawiam. W tym temacie było o tej skale.
-
To sam sobie odpowiedziałeś :D. Pozdrawiam.
-
Dwa tygodnie i dwa dni temu wystartowałem kostkę 49l na wodzie z podmian od Kolegów z okolicy i suchej skale. Amoniaku brak, NO3 na poziomie 0,25 i spada, ale pojawiło się jedno małe ognisko cyjano. Włożyłem małą szczepkę xenii i nie grymasi, ale od początku mam makroglona. Po dokładnie dwóch tygodniach na szybach pojawił się lekki zielony nalot. Czekam i obserwuję dalej. Pozdrawiam
-
Mój się podzielił w ciągu 1 nocy.
-
Mi to przypomina "golden algae" tylko kolor się trochę nie zgadza, bo powinien być brudny żółty, tak plus/minus. Trzeba zwiększyć ilość bakterii i samo sobie pójdzie. U mnie już końcówka i cyjano też w odwrocie a nie stosowałem chemii tylko zwiększyłem dawkę bakterii.
-
Kolego, zrób proszę tak jak ja. Wyciągnij kawałek tej "skały" i potraktuj go młotkiem. Dobra skała powinna dość łatwo pęknąć i jej struktura powinna być jak pumeksu. Osobiście, jestem bardzo ciekawy, czy Twoja skała to też taki zbity kawałek czegoś co przypomina mokry gips w dodatku biały. Po roku skała nawet w "środku" powinna być ładnie zasiedlona przez życie.
-
Na 100% to wina skały. Miałem taką w poprzednim baniaku. Po roku wyjąłem kawałek, żeby sprawdzić moje podejrzenia... młotek wpadł w nią jak w mokry gips budowlany. Wyrzuciłem całość. Część poszła do dziury w ziemi na działce i po 3 miesiącach się rozpuściła... Dosłownie.
-
Niech Kolega sprawdzi zasolenie. Mi to wygląda na "golden algae". Też mi coś takiego wyskoczyło, sprawdziłem wszystkie parametry i okazało się, że spadło mi zasolenie do 1.020. Trzeba podnieść zasolenie i dołożyć ekipy sprzątającej. P.S. Nie kombinować z kH.
-
Gdzieś tu na forum jest temat odnośnie odpieniaczy i ich "dedykowanej" wydajności. Radze poszukać, poczytać i wyciągnąć wnioski samemu.
-
Nie polecam tej skały. Niby fajnie wygląda, ale to po prostu zbita kupa cementu - chyba - wg mnie nie nadaje się do morskiego. Rok się męczyłem z parametrami z tą "skałą" w baniaku. Stanęło na zmianie baniaka i cała ta "skała" poszła do kosza.
-
... a mi kożuszek cyjano.
-
Ja startowałem na suchej skale fiji shelfs z tego sklepu około 2 miesiące temu. Najpierw wrzuciłem ją do baniaka i zalałem solanką około 75% objętości, dałem bakterie, cyrkulację i grzałkę i tak to się kręciło przez 4 tygodnie. Dwa razy w tygodniu robiłem "przemeblowanie" bo ze skały wylatywał syfek. Następnie zebrałem co wyleciało ze skały, dorobiłem solanki i poszedł pełny obieg + odpieniacz i tak to się kręciło następne 3,5 tygodnia aż amoniak i NO2 były niewykrywalne.
-
... kropelka w gelu też się nada do zaklejenia.
-
I bardzo dobrze. Wyciągnie nadwyżkę NO3 i PO4 a resztą zajmą się bakterie
-
Ja mam parę pomarańczowych od roku. Do ukwiała wprowadziła się najpierw samiczka, a potem samiec. Na tą chwilę samiec dostał eksmisję z ukwiała - nie wiem dlaczego, ale samica go po prostu wywala z domu , trwa to około 2 tygodnie. Jest to już druga eksmisja, bo przy pierwszej po około 3 tygodniach wygnania pozwoliła samcowi wrócić do ukwiała. Jestem ciekawy ile teraz potrwa foch.
-
Jak ma się sprawa z podmianami i dozowaniem pierwiastków śladowych? Może tu jest przyczyna. Jak masz refugium, to może być niedobór.