Skocz do zawartości

edd90

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez edd90


  1. @Słony leszcz, bardzo chętnie ale, ogranicza mnie miejsce i fundusze, ponieważ równolegle rozpoczynam bardzo ważny projekt:rolleyes: To akwa traktuję jak wstęp i zaznajomienie praktyczne z morszczyną. W przyszłości , w planach mam zmianę mieszkania na większe wtedy na pewno postawie większe szkło z sumpem. Teraz niestety muszę zadowolić się powyższym zestawem, ale dziękuję za Twoje rady. Panel zabierze mi 10-15 cm z szerokość a to chyba sporo , grzałkę w baniaku przeboleję, co do wystającej kaskady , miałem już kiedyś w słodkim, nie jest tak źle z miejscem przy tym.


  2. Widziałem właśnie kilka zbiorników, które wyrywały z butów bez sumpa i odpieńka. Tak jak piszecie, systematyczność jest podstawą. Czyli można przyjąć że mam już wybrane technikalia.

    3x45 

    AI PRIME HD

    Tidal 75/110

    Jager 75

    Jebao OW 4, w przypadku niewydolności wleci jeszcze jedno.

    Po jakimś czasie dojdzie dolewka

    Level automatic Eye i w razie "W" odpieniacz bubble magia QQ-1/3.

     


  3. @Sebastiano, tak tidal ma skimmer powierzchniowy, miałem na myśli odpieniacz, te QQ wydają mi się w miarę dobra alternatywą zamiast upychania odpieniacza do baniaka, chociaż cały czas po głowie chodzi mi sump ale nie wiem jak miałbym się do tego zabrać. I boję się że będzie "plumkać" a moja druga połówka jest przewrażliwiona na punkcie "nadprogramowych" dzięków w nocy, i podejrzewam że mimo tego że akwarium będzie stało w drugim pokoju to i tak będzie coś słyszeć... Z tego samego powodu wącham sie między T110 a 75.


  4. @Sebastiano, AquaClear'a pod uwagę nie brałem, chyba jednak zdecyduję się na Tidala 110, przemawia do mnie pojemność wkładów, ale też nie wiem czy nie wybiorę większego zbiornika 3x45, w którym chyba t110 lepiej się sprawdzi, chociaż czytałem trochę opinii że jest głośny, z czasem dokupię pewnie skimmer, QQ-1 albo QQ-3. Tyle że nie wiem czy PRIME HD ogarnie taki zbiornik... 

     

    Gdybym zdecydował się na 3x45, to jedna ow-4 i kaskada ogarną ruch w kostce?


  5. Czołem, powiedzmy że jestem zdecydowany na szkło o wymiarach 45x45x40, nadal wącham się między TIDALem a FZN 3, start raczej na skale suchej , może Fiji Pukani. I męczy mnie trochę to oświetlenie , AI PRIME HD ,wydaje mi się dobrym wyborem , recenzje w internecie i na forach ma dobre, ale chodzi mi po głowie też aquamedic qube 50, nieco tańsza ale nie tak "sterowalna" jak PRIME...


  6. Cześć, po lekkim ochłonięciu i przemyśleniu co i jak. Naszła mnie kolejna myśl. Tylko trochę głupio mi pisać bo co chwilę mam inny pomysł. Ale do rzeczy, gotowiec odpada, pod uwagę biorę 3 rozmiary baniaka. Tytułowe 64l w kostkę, natomiast dwa pozostałe są nieco większe bo 45x45x45 i 50x50x40/45. Tylko nie wiem czy nie było by dobrze do dwóch ostatnich pomyśleć o skimmerze, pod uwagę biorę BM QQ-1 chociaż w 64 l też by nie zaszkodził. Oświetlenie nad jakim myślę to AI prime HD, jako cyrkulację polecaną tutaj jebao SW/ow 4 , o kaskadzie nieco myślałem, może TIDAL 75 że względu na skimmerze powierzchniowy? Zakup Fzn3 i Eheim skim, cenowo wyjdzie podobnie. Resztą zestawu nie uległa by zamianie.


  7. Tak, moja wina ,zasugerowałem się ogłoszeniem o koralach , tam było jako miejsce odbioru- Wrocław:clowningglupi ja. Chyba że znowu coś pomieszałem. Kurde, wystartował bym na żywej skale , ale boje tego że wyjdzie z niej jakiś nieproszony gość. Co do światła, brałem pod uwagę kilka modeli, między innymi aquamedic qube 50 , kessil a80 tuna blue i Jebao ak70.


  8. 9 minut temu, pdz napisał:

    A jaki jest średni uzysk ? Np. na każde 1000 litrów ścieku ile jest wody RO ? Pytam , bo nie wiem czy nie zorganizować spustu na ogródek.

    Woda jest niedroga ale u mnie jest szambo , 10.000 litrów to 180 pln.

    Przyjmuje się że na 100 litrów przypada 75 odpadu w zależności od ciśnienia i temperatury, ciśnienie można podnieść dokładając pompę co zapewnia większą wydajność filtra.


  9. 3 minuty temu, karpik napisał:

    Przy tak małym akwa i okrojonym budżecie możesz kupić wodę demineralizowaną z marketu. Koszt to +-3 złocisze za 5litrów. Jadę na takiej wodzie już 2 lata

    Podziwiam, nie chciałoby mi się latać z banieczkami. Pomijając pewność parametrów i opłacalność. Jak dla mnie filtr w domu to wygoda, a i przy większym baniaku masz już parę zł do przodu że względu na brak konieczności kupowania sprzętu dodatkowego.


  10. Witam, na chwilę obecną chyba muszę nieco zweryfikować moje plany, uderzę w coś w stylu AquaEl Duo 49, ewentualnie jakiś czas po dojrzewaniu dokupię drugą lampkę pod łatwe LPSy . Grzałkę kupię taką która zmieści się do kaskady, którą wypakuję gruzem skalnym + w razie potrzeby absrorby.  Na wierzchu położę watę,  jest sens z zakładaniem prefiltra na wlot? 

    Wiem ,że mniej znaczy trudniej. W obcowaniu że slodkimi nauczyłem  się że mniejszy baniak mniej wybacza, ale jak widać dać  na przykładne "kilku" zbiorników na formu przy odpowiednim samozaparciu i wiedzy da sie. Mam zamiar przyłożyć się do tego tak bardzo, jak tylko będę umiał. Liczę na dalsze sugestie i pomoc z Waszej strony.


  11. @Mini Niestety, ogranicza mnie miejsce i ten wymiar, ewentualnie kostka o boku 60/70 cm to max i fundusze po kątem postawienia od razu zbiornika z kominem wewnętrznym i wyposażonym sumpem ,notabene taki właśnie zbiornik mi się marzy, 70x70x50 z sumpem. Może kiedyś się uda.

     

    @ILUZJONISTA  tak, wątek już czytałem, będę śledził. Co do skały , najprawdopodobniej byłaby to żywa skała, w ilości do 10 kg.


  12. Witam, już od dawna noszę się z zamiarem startu słonego maluch, za sobą mam kilka dobrych lat zabawy w roslinne HT. W ostatnim czasie znów zakiełkowała we mnie chęć "rafki" , celuje właśnie w kostkę 40x40x40. Do Was zwracam się z prośbą oceny wybranego przeze mnie sprzętu i polecenia reszty o której zapomniałem. Filtr RO posiadam, dokupię puszkę na DI.

     

    Akwarium cube OW 40X40X40

    Filtr - Fzn3 , co do wkładów to pewnie na początku ceramika i wata. Potem jakieś absorbenty z Seachem, tylko nie pamiętam których nie łączyć.

    Grzałka Jager 75W

    Cyrkulator 2x Coralia 900

    Oświetlenie-  totalnie nie mam pojęcia

    Testy- NH3, NO2 , NO3 , pH (7-9), Kh, potem ewentualnie Ca i Mg.

    Refaktometr H2ocean

    Podłoże - piach RED SEA reef pink 3-5 kg

    Sól - Ilu akwarystów tyle opinii, celuje w miękasy, LPSy + jakieś ślimaki i 2/3 rybki. Pod warunkiem że pojemność pozwoli.

    Z czasem pomyślał bym o kupnie pudełka przelewowego , zrobieniem sumpa , dolewką i jakimś odpieniaczem. 

    Czy powyższy set jest sensowny na start? 

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.