Jump to content

sith114

Klubowicz
 • Content Count

  1307
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sith114

 1. To jest Marian czyli Ecsenius lineatus
 2. No to aktualizacja Marian żyję! Koniec aktualizacji
 3. Słyszałem różne opinie, sam wziąłem 100% wody z działającego zbiornika + sucha skala i wszystko ładnie zaskoczyło bez większych problemów
 4. sith114

  Seachem clarity

  Ja stosuje odczucia są takie ze lepiej zbierane są drobiny przez watę.
 5. W sumie jest od początku, a jak widać biedy nie ma
 6. Znam akwaria 300-400l prowadzone z powodzeniem na reaktorze. I właściciele mino wysokiego kosztu początkowego bardzo sobie chwala przejście na reaktor
 7. To i tak dalej wersja beta Pewnie coś tam będę kombinował pytanie czy z własnej woli czy z przymusu W sumie przydałaby się mała edycja 1 posta i udostępnić schemat płytki
 8. Tak, udało woda ro, alkohol i powolna mozolna praca potem poprawa lutów i zabezpieczenie wszystkiego lakierem i powieszenie lampy na docelowej wysokości.
 9. Ja tego nie biorę pod uwagę jako docelowy produkt, ale na początek uznałem ze warty spróbowania. Chociażby z powodu ze lanie 3 butli z reki mało wygodne.
 10. W sumie opisy w polskich sklepach są dziwne spojrzałem na stronę producenta i dawka 5 ml podnosi kh w 100l chyba o 0,3. No i mi podniosła jak mierzyłem.
 11. Spoko ja sam sobie kuku z lampa zrobiłem każdy coś musi spierdzielic żeby się nauczyć
 12. Myślisz nad Ati lub Tritonem, a kupiłeś ballinga od AF? Ja jako pierwszy suplement do podnoszenia kh etc kupiłem all for reef od Tropic Marine. Jak konsumpcja ruszy i all for reef się będzie kończył przejdę na ati pro. Akwarium nie dużo większe bo kostka 3x50 125l. Co do ati pro choćby kolega @s1ngle używa i widać efekty w jego akwa, a litraż nie mały bo 720l.
 13. No i w sumie pierwszy poważny błąd lampa niezabezpieczona leżąca nisko. Zbiera się osad. Jedna ścieżka już cała zeżarta. Myślę czym zebrać ten osad tak żeby się go pozbyć... Wodą no to raczej słabo przy elektronice potem zostają jakieś alkohole w stylu acetonu czy jakiegoś izopropanolu. Pytanie czy taki alkohol + osad ze słonej wody tylko nie przyśpieszy procesów utleniania. Ogólnie jestem zły na samego siebie chciałem dobrze (czyli jak najszybciej zacząć świecić sensowną mocą), ale dużo na głowię + pośpiech i zabrakło chwili żeby podwiesić lampę. Już pomijam kwestie braku obudowy czy jakiejś osłony od dołu z plexi. Najgorszy jest fakt, ze jak lampa przestanie działać to jestem w d*pie... zostaje mi tylko jebao które nie ma nawet 50W lub spuścić wodę i zwijać biznes.
 14. sith114

  Diody Led

  Dokładnie jest tak jak mówisz, ale to nie ma reguł trzeba kupić partię od sprzedającego i przetestować. Jak moja lampa dłużej poświeci to będę mógł się wypowiedzieć czy było warto
 15. 2 dni lania i no3 poszło ładnie w dół, po4 nie mierzyłem, ale teraz ostatnia dawka taka około 0,25ml i pare dni przerwy i będę obserwował ;P
 16. Dokładnie mam podobne podejście. Ale mogę zacząć od 0,5 ml żeby Ci co bardziej wrażliwi nie krzyczeli Pytanie jeszcze która Hankę masz na myśli bo ja przykładowo mam 736.
 17. Bez przesady w druga stronę nie mam czasu na bawienie się strzykawka 5x dziennie docelowo będzie pompa dozującą i wtedy będę tak ustawiał teraz zostaje raz dziennie. Zacznę od w miarę małej dawki i będę obserwował.
 18. Przy jakiej objętości netto akwa? Ja mam 100l dolewki automatycznej jeszcze nie mam także od dzisiaj zaczynam z reki lać tylko nie wiem czy 1 ml który podniesie o 0,05 ppm czy polowe tej dawki.
 19. sith114

  Driver led pt4115

  Tez nad tym myślałem ale aż tak nie boli żeby wydawać kasę na kolejne drivery i płytki do nich a sobie bym skroił coś pod moja lampe Zajawka majsterkowanie, a nie gaszenie pożaru.
 20. sith114

  Driver led pt4115

  Zastanawiam się patrząc na dokumentacje techniczna czy ten driver obsłuży 8 power ledow w szeregu. Oczywiście mowię o dokumentacji drivera nie modułu.
 21. sith114

  Driver led pt4115

  Podlinkujesz te moduły? Ja myślałem samemu projekt zrobić.
 22. Dokładnie tak jaj Krzysiek mówi zwykły Turno Brunneus one się dosyć fajnie mnożą. Nie to co Fluctuosa.
 23. sith114

  Driver led pt4115

  Czy ktoś używał jakiś gotowych modułów opartych o ten układ scalony? Jak z piszczeniem itp bo Mean Welle Ldd 700L doprowadzają do szału. Myśle czy nie zaprojektować płytki z tymi driverami do swojej lampy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.