-
Liczba zawartości
116 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez ryzyk.fizyk
-
U mnie podobny problem, PO4 0,4 przy NO3 5. Teoretycznie współczynnik Redfielda zachowany, ale czy PO4 na poziomie 0,4 to już nie trochę za dużo ? Od 2 lat nie karmie suchym żeby nie podwyższać jeszcze bardziej. Absorber w reaktorze, pomaga dosłownie na chwile, zastanawiam się nad uruchomieniem refugium, aby długofalowo panować nad fosforanami. Czy glony zwalczą ten poziom ? Warto w to iść ?
-
Ktoś już coś ogłaszał na BF w tym roku czy narazie cisza ?
-
Witam. Poszukuje osób posiadających/używających w swych zbiornikach odpieniacza ATI - Power Cone 250 iS lub mniejszego z tej serii.
-
Nie ma nikogo kto stosuje tą żywice w reaktorze ? Póki co miałem ją tak jak na zdjęciu między gąbkami reaktora, ale to nie zdaje egzaminu. Ktoś ma inny pomysł ? Może żywice w skarpetę i skarpetę w reaktor ?
-
Czy jest tu ktoś kto stosuje absorbent FO36 w reaktorze ? Mam problem utrzymać go w reaktorze, po pewnym czasie zbiera się u dołu syfek który zapycha gąbki utrzymujące go od dołu w reaktorze, w ten sposób można powiedzieć ze przestaje się kręcić. Z kolei od czasu do czasu ten syfek przepcha się i następuje burza w reaktorze, a drobimy FO36 wylatują górą. Stosujecie jakąś watę na pre filtrze czy wkładacie coś do środka reaktora żeby nie uciekał ?
-
Odświeżę temat. Przymierzam się do zakupu jakiś amino + pokarmu dla korali (obsada głównie LPSy) i tak się zastanawiam czy pójść w Polyp Lab Reef Roids + Polyp-Booster, czy może połączyć Polyp Lab Reef Roids z Prodibio Reef Booster. Jakie doświadczenia macie ? Co polecacie
-
Czy ktoś stosuje jakiś tani zamiennik adsorbentów fosforanów?
ryzyk.fizyk odpowiedział dale → na temat → Chemia
Mam dokładnie tak samo. NO3 z 25 zbite do 2,5 a PO4 ledwie z 0,33 na 0,23, a teraz skoczyło na 0,44. Od dziś kręci się FO36 w reaktorze, zobaczymy jaki będzie efekt. -
Odświeżę trochę temat. Pytanie do znawców stosujących ten specyfik. Mam PO4 na poziomie 0,44 mierzone hanką, zdecydowałem się zastosować tą żywice w filtrze przepływowym. Pytanie ile tej żywicy na początek umieścić w filtrze, tak aby PO4 nie spadło nagle do 0. Chce uniknąć szoku dla korali. Ile wrzucilibyście na początek ?
-
Stosuje ktoś ten filtr, jak się sprawuje? Czy można go stosować na zewnątrz sumpa ? Zastanawiam się jeszcze nad Twistman FP-1 Media Reactor lub Aquaforest AF90 NEW Ktoś coś poleci, służyć ma na pewno pod absorber fosforanów.
-
Jak się sprawuje ten filierek przepływowy AF90 ? Mam problem z PO4 i chciałem w nim trzymać absorber na fosforany. VSV zbiła mi NO3 do 2,5 a PO4 pozostało na poziomie 0,3
-
Rozumiem ze nikt na forum nie używa tej dolewki ?
-
Hej, jak długi macie przewód idący od pompki do eye ? Po powrocie dolewki z gwarancji nagle nie mogę zamontować kabli tak jak dawniej za sumpem, a niby wymieniali sam magnes
-
Na pewno nie Favites
-
Też mam 400 netto, tyle że planuje dobić do poziomu 900, bo tak wskazywał AF w zaleceniach i potem zamierzam doraźnie może tak jak jacek_kl lać 40 ml (może mniej, bo jak to mówią lepszy niedobór niż nadmiar) raz w tygodniu i za jakiś czas kolejne ICP dla kontroli. Pomyśle jeszcze nad Potesem bo uzupełnić niedobór to nie problem trudniej określić bieżące zużycie.
-
i tej siarki doraźnie raz w tygodniu ile lejesz ?
-
Dzięki wszystkim za rady, Sulphur już zamówiony, jutro będzie i zaczynam uzupełniać braki. Wiadomo ile mniej więcej utlenia się jej na dobę ? Zastanawiam się czy po uzupełnieniu niedoborów, nie zacząć dozować jej wraz z Ballingiem. Wiadomo że każdy zbiornik jest inny i każdy stosuje inną sól do podmian. Sprawdziłem ICP-OES z partii soli którą obecnie stosuje i Siarka jest na poziomie 626, nic dziwnego ze z każda podmianą jest jej coraz mniej. Może ma ktoś doświadczenie i stosuje na co dzień, jestem ciekaw jakie dawki na 100L należałoby dolewać.
-
czym podnieść ? jaki proszek ? zastanawia mnie też niski Potas, dozowałem jodek potasu, ale że jodu miałem za dużo to zaprzestałem, z kolei potasu jest niedostatek
-
Po 2,5 roku kręcenia się zbiornika przyszedł czas na ICP. Proszę o sugestie, rady, kometarze. Zbiornik 400L netto, w sumpie skała, odpieniacz i siporax. Z korali głównie LPS i miekkie + łatwiejsze SPS. Do zbiornika leci Balling tzn. kH, Ca i SBS. Magnezu nie leje bo jest wystarczająco wysoko. Podmiany co tydzień 10% na Reef Saltcie. Jeśli chodzi o fosforany to wiem i walczę, zawsze miałem problem z fosforanami przy niskich azotanach. Ostatnio dość mocno podkarmiałem żeby NO3 wzrosło (w tej chwili już ponad 25) od tygodnia stosuje VSV. Jeśli chodzi o jod to od miesiąca przestałem dozować jodek potasu bo zauważyłem po koralach że coś nie teges jest. Co z resztą parametrów ? Co sądzicie, jakieś rady i uwagi ?
-
2x actinic-blue + 2x aquablue-coral
-
Mam te lampy jako uzupełnienie do T5 (do oglądania korali wieczorami) Co ciekawe zaobserwowałem że wywołują agresje u samicy Mandaryna wspaniałego. Jak świecą same T5 parka pływa razem, a jak włączę te LEDy to agrecha się załącza u samicy, zaczyna gonić i podgryzać samca. Po wyłączeniu agresja ustaje i wszystko wraca do normy. Spotkał się ktoś z takim zachowaniem ?
-
Podepnę się pod temat. Od jakiegoś czasu hoduje fito na nawozie z ww. portalu aukcyjnego i pojawił się pewien problem. Odnotowałem znaczny wzrost fosforanów. Z poziomu 0,09 wzrosło w ciągu 2 miesięcy do 0,38. Samo fito rośnie pięknie, zieloniutkie, wyrośnięte tylko tak jakby nie konsumowało fosforanów który jest jednym ze składników nawozu. Hodowla rośnie sobie w cylindrze laboratoryjnym o pojemności 1000ml przez 2 tygodnie na oknie. Z ciekawości zmierzyłem sobie ile fosforanów jest bezpośrednio w takiej hodowli po 2 tygodniach. Okazało się że wynik to 1,79. Pomiar robiony hanką. Pytanie co może być nie tak że fito nie konsumuje z nawozu fosforanów, a mimo to jest ładne zieloniutkie. Spotkał się ktoś z podobnym problemem ? Jakieś rady, wskazówki ?
-
a może podwiesić ją pod stelażem na trytkach, trochę upierdliwe będzie wtedy programowanie, ale w sumie ile razy będę to robił, raz na jakiś czas najwyżej. Czy głowice w AT1 można obracać o 180 stopni, producent pisze tylko o obrocie w lewo lub prawo o 90 stopni ale to chyba bez różnicy ?
-
Jestem przed etapem montażu pompy dozującej w sumpie. Może trochę głupie pytanie, ale gdzie najlepiej ją zamontować. Planowałem nałożyć na sump niewielką półeczkę nad komorą ze skałą (zaznaczone na czerwono) pojemniki postawiłbym przed zbiornikiem technicznym a wężyki wyjściowe albo przez otwory w półce prosto w dół albo lekko bym je skręcił i zamontował na uchwycie z boku. Woda w sumpie po wyłączeniu obiegówki i odpieniacza sięga niebieskiej linii. Z tego co się orientuje wężyki nie mogą się zanurzać. Jak macie to rozwiązane u siebie ? Do której komory powinny spływać płyny Ballinga ? Czy musi to być ostatnia komora powrotu czy nie ma to znaczenia i mogą być także w komorze odpieniacza ?
-
To ja się pochwalę Oprócz tego 25kg soli AF i Aqua Trend Doser AT1 Plus V2
-
Chciałbym jeszcze wrócić do pytania z pierwszego posta Ktoś ? Coś ?