Jump to content

Konrad_Wwa

Klubowicz
 • Content count

  340
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Konrad_Wwa

 1. Konrad_Wwa

  Wata do filtracji...

  Zamów minimum 200g, ja zamówiłem na testy jakieś 150 i 100g o ile dobrze pamiętam i uważam, że 200 to minimum
 2. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Cześć, nabyłem ponad tydzień temu iridisa, po aklimatyzacji pływał 2 dni, przyjmował pokarm i z dnia na dzień zapadł się pod ziemię (może i dosłownie). Akwarium szczelnie przykryte moskitierą ( przeszukałem cała okolice akwarium, zwierząt domowych brak więc jakby wyskoczył to na pewno bym go znalazł). W akwarium jest jeszcze chrysus i bodianus. Czy jest szansa że gdzieś wegetuje w skałach czy piachu czy raczej ryba na straty?:/
 3. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Po głębszej lekturze okazuje się że bodianus nie nadają się do zbiorników z innymi wargaczami, czyli jako jedyny wargacz super ryba, aktywna i ciągle szukające jedzenia ale nie z innymi wargaczami.
 4. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Iridisa spisałem na straty, nie ma co się oszukiwać, że przez taki czas byłby zakopany bez jedzenia. W weekend postanowiłem spróbować z innym gatunkiem wargacza, większym i od chrysusa i bodianusa i co się okazało: bodianus prawie zaganiał go na śmierć wargacz leżał na dnie nieruchomo a bodianus go szukał żeby tylko go prześladować. Bodianus już został odłowiony i spokojnie siedzi w separacji oczekując na nowy dom. Nowy wargacz pływa aktywnie po zbiorniku, widać mój bodianus nie tolerował nowo wprowadzonych wargaczy, chrysusa pogonił okazjonalnie, szczególnie po zgaszeniu świateł ale chrysus był wprowadzony wcześniej. Szkoda bo bodianus to ładna aktywna ryba bo ale trzeba było podjąć decyzję o rezygnacji z tej ryby.
 5. Konrad_Wwa

  Rhodactis

  U mnie to samo się zadziało z 2 sztukami, ale akurat chciałem się ich pozbyć z tego miejsca a nie szło ich usunąć, u mnie obok pojawiła się pavona i chyba to jest przyczyną
 6. Konrad_Wwa

  720 spełnienie marzeń

  Bardzo fajnie, ja bym zmienił jedna rzecz: wyrzuć telewizor a wypoczynek przestaw w miejsce tv, frontem do zbiornika:)
 7. Konrad_Wwa

  Lampa do "jamnika"

  Standardowo T5 mają prawie 60cm
 8. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Trochę żałuję że nie wziąłem takiego największego który był, ale jak to się mówi mądry Polak po szkodzie:) może jeszcze się pojawia za jakiś czas i baniak się rozciagnie w między czasie:)
 9. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Czyli czekać, szkoda mi go bo śliczna ryba i aktywna (jak to wargacze).
 10. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Ryby w dzień nie widać, wydawało mi się że raz mi przemknęła jak przedstawiałem korala, moskitierą jest przyklejona na kątowniku z pcv. Komina nie mam, w panelu szukałem i nie ma jej. Zastanawiam się czy warto rozbierać skałę albo coś czy raczej jeśli ma wyjść to wyjdzie, jeśli padła pewnie nie do znalezienia w skałach czy coś.
 11. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  W domu w ciągu dnia jest małżonka, ratowniczka wargaczy (zbierała już 2 razy uciekinierów jak była siatka z większymi oczkami i skończyło się na miskitierze). Sprawdzę tablice kompatybilności.
 12. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Piachu jest pod dostatkiem na tyle do 3cm, chrysusa mam długo i nie ma problemów z zakopywaniem się. W sklepie mówiłem jakie ryby mam, otrzymałem info że nie powinno być problemu, wiadomo że nikt na to nie da gwarancji bo różnie bywa. Po wpuszczeniu nie zauważyłem ataków. Chrysus i bodianus jakoś się dogadują za dnia czasem bodianus pogoni chrysusa, gorzej jest jak gaśnie białe światło ale nie tłuką się tylko gonitwa i chrysus po chwili śpi już w piachu.
 13. Konrad_Wwa

  Lampa do "jamnika"

  A może 4x 24w T5 2 równolegle w 2 rzędach plus LED dla wyciągnięcia kolorów?
 14. Cześć, kupię lub wypożyczę pułapkę na ryby, muszę złapać wargacza i siatkowanie wraz z rozbiórka skały odpada. Tylko Warszawa.
 15. Wytnij większy otwór, widać że lampa świeci po pcv i możesz dać siatke, ale przy tej wysokości korony chyba nie powinno być klopotu
 16. Konrad_Wwa

  Start nowego baniaka 200+

  Fajnie się prezentuje, błazny na codzień siedzą przy falowniku czy w koralach? Gorgonia fajnie wygląda, moja chyba zrzuciła liście na zimę...
 17. Ja pominę kwestie stresu ryb ale mi się to po prostu wizualnie nie podoba. Wolałbym chyba zrobić zmienne fazy wschodu/zachodu ale to też jako bajer. Z jednej strony chcemy burze itp., z drugiej uczymy jeść ryby o określonych porach a nawet z ręki. Czy chcemy czy nie w akwarium nie zbliżymy się mocno do warunków jakie występują na rafie.
 18. Konrad_Wwa

  Pomoc w doborze odpieniacza 96L

  Jeśli już to tunze 9004, mam porównanie z hydorem i w mojej opinii łatwiej go ustawić i bardziej stabilnie pracuje.
 19. Konrad_Wwa

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  O takie zdjęcia mi chodziło, Jacek czy panel jest podzielony pod coś na wzór szczepkarium?
 20. Konrad_Wwa

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  Jacek, w akwarium nuda.., wrzuć proszę kilka zdjęć panelowni z krótkim opisem, na pewno jest więcej zainteresowanych osób co tam się dzieje, jak i dla czego. PS. Sam nie jestem fanem tzw. patyków ale jak pooglądam takie akwaria to czasem się chce coś takiego niefalujacego, na pierwszy rzut oka, wrzucić do akwa.
 21. Konrad_Wwa

  Kent Superbuffer dkH użycie?

  Cześć, test masz dobry? Jakie kh masz po podmianie a jakie tydzień później?
 22. Konrad_Wwa

  Ile światła "kradnie" siatka nad zbiornikiem?

  Ja już się zacząłem zastanawiać czy korona 6-7 cm nad krawędź akwarium nie załatwi sprawy wyskakiwania.
 23. Konrad_Wwa

  Ile światła "kradnie" siatka nad zbiornikiem?

  Ja mam moskitierę, niestety siatka na krety nie uchroniła wargaczy przed ucieczką
 24. Konrad_Wwa

  Zmieniać, nie zmieniać ...?

  Prośba o poradę, akwa 70x70x35cm z czego w lewym rogu wydzielony panel 40x14cm, i tu jest właśnie problem. Akwarium stało w rogu i takie rozwiązanie było ok, od jakiegoś czasu akwarium przy ścianie na środku salonu i jest oglądane z 3 stron i taki duży panel powoli zaczyna mnie irytować i teraz nie wiem co z tym fantem dalej zrobić, kilka pomysłów, które mi przychodzi do głowy: 1. Nic, ten na pewno nie wymagałby dużo pracy i nakładów $$$ 2. Kupić pudełko przelewowe i dać sump, nie wiem tylko na ile takie rozwiązanie jest opłacalne, zakładając pudełko używane 3. Kupić pudełko przelewowe i na wysokości akwarium dać z tyłu panel zewnętrzny o wymiarach 70x15x35 4. Dokleić do akwarium paski szkła, zrobić komin i zrobić sump 5 . Dokleić do akwarium paski szkła i dokleić panel zewnętrzny, czyli coś na zasadzie rozwiązania nr 3 ale wersja bez pudełka 6. Wyciąć przegrody z panelu, osuszyć go wkleić mniejszy panel np 30x10cm bez przegrod jak ma krzysiekob i wyciąć obecny panel Faworyt mojej małżonki nr 1:), mój nr 6 z uwagi na najniższe koszty, brak problemu z liczeniem, planowaniem itp., zmiana pompy, odpieniacza itd. ... Czekam na wasze sugestie i inne pomysły. Ps. Większy zbiornik nie wchodzi w grę, nie chce zmieniać szafki:)
 25. Konrad_Wwa

  Zmieniać, nie zmieniać ...?

  Okleina w planie, nie było matowej dostępnej. Nie zmienia to faktu, że na ten moment panel przysłania sporą część akwarium, stąd pomysł jakiegoś upgrade
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.