Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

....echhh jak ten czas leci. Ostatni update prawie 4 miesiace temu. Czas poswiecony na czytaniu i dopracowaniu koncepcji w przelozeniu na projekt. Ponizej kilka zdejc moich bazgrolow w Google SketchUp. Stelaz poszedl juz do spawania. Wszystko z profilu zamknietego o sciance 2mm grubosci. Nogi 40mm x 20mm, porzeczki 20mm x 20mm.

Akwarium o pojmnosci 180L ze szkla optiwhite 90x45x45

Sump 120L + cryptic zone 30-40L jako dodatkowy bufor. Ta czesc wymaga jeszcze dopracowania i ostateczny ksztalt wyjdzie dopiero w praniu po zamontowaniu wszystkich pozostalych elementow w szafce sumpa.

Calosc bedzie zaopatrzona w system ciaglej podmiany. Zbiornik 100L na solanke bedzie w innym pomieszczeniu. Doprowadzenie sila grawitacji, odplyw ze sumpa, dalej przez przebice w scianie domu i do kanalizacji.

Filtracja OLD SCHOOL - Odpieniacz zostanie zastopiany przez metody DSB, Plenum Juberta, Eco system i wspomniane cryptic zone. Taki mix sobie wymyslilem starajac sie polaczyc ich najmocniejsze strony jednoczesnie minimalizuj zagrozenia.

Co ze sprzetow technicznych?

W akwarium cyrkulacja tunze 2x6055 na jakims kontrolerze by uzyskac "laminar flow"

W sumpie - obieg eheim 1250, potem moze cos slabszego. Filtr na wegiel aktywny i napowietrzanie bedzie zorganizowane przez tunze reefpack 200. Nad sumpem mocne oswietlenie LED. Za typami reflektorow jeszcze sie rozgladam.

Nad grzalka sie zastanawiam bo mam pewna koncepcje, ale o tym moze pozniej.

Stelaz:

1

stelaz.jpg

System z roznej perspektywy:

2

przodjg.jpg

3

tyl2g.jpg

4

prawybok.jpg

5

lewybokf.jpg

6

zgory2q.jpg

7

sumphz.jpg

8

zrzutw.jpg

9

powrotrewizjapodmianka.jpg

10

kominm.jpg

11

komin2.jpg

12

kominztylu.jpg

13

wymiaryow.jpg

14

zperspektywy.jpg

15

calosca.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale piekne wizuale :)

no to czekam na tych 3 króli :)

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadłubałeś się przy tym grzebieniu, co?:)

A tak poważnie: co to za dziura na dole komina od wewnątrz akwarium?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin po dlugosci jest dwuscienny. Zdjecia 10,11,12

Orginalnie zewnetrzna scianka z otworem bedzie wykonana z czarnego spienionego PCV. A owa dziure zrobilem ( dla gosci :D ) w celu skuteczniejszego i szybszego usuwania resztek jedzenia i detrytusu.

W momecie kiedy uniemozliwie przeplyw przez grzebien cala woda musi isc przez dziure i odstep miedzy druga scianka (juz szyba) wklejana troszeczke nizej by woda ladowala w kominie.

Rozwiaznie bardzo skutczne nawet na bardzo slabym obiegu i bezpieczne. W sytuacji gdy staje obieg poziom wody w akwarium opada do krawedzi wewnetrznej szyby.

Postaram sie zrobic regulowana nakladke na grzebien tak by czesc wody przelewa sie przez niego czesc przez otwor, a w razie potrzeby jednym ruchem zamykac lub otwierac "magiczna dziurke"

P.S grzebien prosty, pod gorke szlo ze srubunkami, na poczatku :ice:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam projekt zaczyna sie ciekawie :D . Życzę aby to było przełomem w akwariach typu Azoox :thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu przypomnij mi się pózniej to zrobię fotki podwójnego komina u mnie tak jak rozmawialiśmy i podesle na maila bo teraz w robocie niestety jestem


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zyczenia dziekuje, przydadza sie napewno :unworthy:

W tej chwili poszukuje materialu na platforme na ktorej chce usypac DSB. Kratka jaka daje sie pod skale napewno sie nada, ale co na nia??? by mialki piasek sie nie przesypal przes oczka.

Druga sprawa to mysle na dogrzewaniem bakterii, czli grzalka w plenum tak ustawiona by temperatura byla wyzsza niz w akwarium.

Tworca metody opisujac srodowisko osadow otaczajacy rafy koralowe zaleca temperature 28'C. W akwarium jednak to jazda na ostrzu noza. No i czy cieplejsza woda w strefie plenum nie wywola zbyt szybkiej dyfuzji przez piach co zaburzy denitryfikacjie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, a może grzejny kabel terrarystyczny z czujnikiem temp umieszczonym bezpośrednio w plenum :coffee:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym ewentualnie bym grzal to nie taki wielki problem. Wybor sprzetu jest spory. Mnie nurtuje to, jak zachowa sie woda o 3-4 stopnie cieplejsza zamknieta w plenum.

Przedalby sie ktos od mechaniki cieczy :question:

Co do samej konstrukcji to na kratke dam chyba siatke jak dla algae scrubera, podsypke z grubego piasku i dopiero mialki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin po dlugosci jest dwuscienny. Zdjecia 10,11,12

Orginalnie zewnetrzna scianka z otworem bedzie wykonana z czarnego spienionego PCV. A owa dziure zrobilem ( dla gosci :D ) w celu skuteczniejszego i szybszego usuwania resztek jedzenia i detrytusu.

W momecie kiedy uniemozliwie przeplyw przez grzebien cala woda musi isc przez dziure i odstep miedzy druga scianka (juz szyba) wklejana troszeczke nizej by woda ladowala w kominie.

Rozwiaznie bardzo skutczne nawet na bardzo slabym obiegu i bezpieczne. W sytuacji gdy staje obieg poziom wody w akwarium opada do krawedzi wewnetrznej szyby.

Postaram sie zrobic regulowana nakladke na grzebien tak by czesc wody przelewa sie przez niego czesc przez otwor, a w razie potrzeby jednym ruchem zamykac lub otwierac "magiczna dziurke"

P.S grzebien prosty, pod gorke szlo ze srubunkami, na poczatku :ice:

Widze ze patent AM przypadl do gustu :)

Nie latwiej by bylo ponacinac PCV - grzebien zespolony z przednia scianka ?

regolowana nakladka bedzie tez na bocznych grzebieniach ?

projket ciekawy! powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry, ale nie mam dostepu do maszyn zeby wykonac to z jedego kawalka. Moze dremel sobie poradzi. To jak dziala patent AM widzilalem na zywo i bardzo mi cos takiego pasuje. A przy samej wielkosci komina nie wiele zmienia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz, teraz już czaję o co chodzi z tym przelewem - proste, bezpieczne i wygląda na wydajne:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest chyba tajemnicą, że pogrzew wody w jakimś stopniu będzie. Wg mnie można to będzie zminimalizować dając jakąś drobną frakcję na wierzch warstwy plenum aby ją uszczelnić i zminimalizować wypływ cieplejszej wody. W takim układzie będzie tylko emisja poprzez ogrzane plenum a nie dodatkowo poprzez "migrującą" wodę ;)


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek trzymam kciuki szykuje się naprawdę fajny zbiornik, jestem ciekaw jak to wszystko się zachowa na samym piachu :) Jesli chcesz to poszukam i przywiozę Ci do Milówki taką mega drobną siateczkę miałem jej sporo, daj znać :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warstwy plenum nie moge usczelnic niczym co ograniczy dyfuzje. Chyba odpuscze sobie to dogrzewanie z racji braku wiedzy.

Takie doswiadczenia z DSB mnie przerastaja.

Garden dawaj co masz :smoke:

Samego piachu nie bedzie, beda glony w dwoch refugiach, gabki w cryptic zone. Duzo wody w obiegu i duzo "lancuchow" czyli amatorow resztek. DSB to tylko czesc ukladanki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam z ciekawości się zapytam - dlaczego Komin nie w rogu ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozę, przywiozę ;)

P.S.

Jaką Ty tam planujesz grubość piachu?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno rog slabszy a ja chce otwory co 20mm. Prawdopodobnie bez wzmacniania dna kawalkiem drugiej szyby sie nie obejdzie. Jednak glowny powod to akwarium ogladane z trzech stron i plan aranzacji by komin gdzies zginal.

Grubosc DSB bedzie miec jakies 10cm, mieszanka CaribSea Moonligt z Miracle Mud. Wizualnie i w konsystencji to juz bloto.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widze reaktywacje :)

Ja jeszcze musze poczekać z 1-2 lata i tez odpalam Natana vol.4 :)

...

kurcze widze, że uderzasz w oldschool - dsb i refugium, myślisz że wypali?

dobry patent z systemem ciaglej podmiany, ile i co ile planujesz podmieniac?

myślałeś nad peletami, ale tak od samego poczatku?

Hubert z powodzeniem je stosuje; ciekawe jak na ReefCentral, dawno nie byłem, ale wiem, ze sporo osób miało się przerzucic na pelety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musi wypalic bo to moje ostatnie podejscie z Koralmi NP. Po nieprzespanych nocach przed kompem doszedlem do wnioskow ze korale bez zooksantelli wbrew pozorom wcale nie potrzebuja wiecej jedzenia niz ich twardzi bracia. Bledem jest walic tony jedzenia jak ogolnie przyjeto. Nie ilosc jedzenia a rodzaj i wielkosc. Na filmach czesto widac jak Denronepthie rosna w sasiedztewiie SPS i niejednokrotnie bardzo naslonecznionych plytkich wodach. Czy maja wiecej jedzenia niz ich sasiedzi? Wg mnie nie.

Mam tu na mysli fitoplankton, zooplankton, bakterioplankton, jaja, larwy mollucs i inne. Dochodzi do tego cala organica zwiazki wegla. Miekie NP to co? a no suspension feeders. A co one jedza, a no w duzej mierze bakterie. A co glownie wywala odpieniacz? no wlasnie bakterie i cale jedzenie ktore wymienilem powyzej. Wiec jaki sens sledzic kolegow za oceanu. Na peletkach zeby zjadlem. Nie napisze ze nie dzialaja tylko ja ich po prostu nie lubie. Wymagaja odpieniacza a jego tez nie lubie. :ice:

Szczerze mowiac ja nigdy nie przegladalem watkow na RC. Nie interesuje mnie to jakie koledzy za oceanu robia postepy i ile stosuja automatyki, jakie techniki. Bo to wszystko jest wbrew naturze. My polacy nie gorsi

Nikogo nie gonie, nikomu nie zazdraszczam. Czas moim sprzymiezencem. Im bardziej caly projekt przeciaga sie w czasie tym wiecej wiem i nowe pomysly przychodza do glowy. Czy sie myle to sie okaze. Wiedze czerpie glownie z publikacji naukowych i staram sie tak wszystko poskladac do kupy by chociaz dotknac piet niedoscignionej naturze.

System ciaglej podmiany wody chce uzyc nie tyle w celu odswiezania wody co utrzymywania stabilnych parametrow jak to tylko mozliwe. Dobowe skoki Ph jak 7,8-8,2 czy teperatura dzien 25-noc 24,5 nie wchodza w gre.

Parametry fizyko chemiczne maja byc igla i glowny nacisk bede kladl wlasnie na temperature, Ph, Kh i tlen. Tego musze sie nauczyc i opanowac do perfekcji. Ca Mg i inne pierwiastki sladowe zalatwi za mnie sol RedSea Coral Pro i Miracle Mud.

Woda z podmianki bedzie kapac caly czas i nie bedzie miala pelego zasolenia by jednoczesnie uzupelniac wode wyparowana. Obecne ciezko mi powiedziec ile bedzie wynosila podmianka. Mysle ze 10% tygodniowo czyli jakies 5L na dobe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajac na stelaz postaanowilem sobie wypelnic czas piszac wiecej o swoich przymiarkach i przemysleniach.

Wiem ze cale to DSB spedza sen z powiek tym co probowali dlatego postanowilem sie zabezpieczyc przed ewewntualnym BUM BUM.

W dnie sumpa w strefie Plenum bedzie otwor ze srubunkiem umozliwiajacy odciek. Widac to na jednym z rysynkow. Taki sobie wentyl bezpieczenstwa na wypadek potrzeby rozbrojenia "bomby".

Z poczatku pewnie nie bedzie potrzebny. Caly pomysl z plenum pod DSB powstal wyniku braku pewnosci samego Dr Shimka w sprawie rzekomej kumulacji metali ciezkich wynikajacych z precoseow chemicznuch i pracy bakteri w zlozu. Do te pory nic naukowo nie potwierdzono o takowym fakcie, ale w literaturze naukowej sa wzmianki potwierdzajace taka mozliwosc. To co dzieje sie na bagnach, wszystkie te fermentacje, tworzenie sie metanu popchnely mnie zeby zrobic sobie kolejna dziurke w moim systemie.

Upuszczajac okresowo troche wody z warstwy plenum bede mogl sie pozbywac substancji kumulujacych w najglebszych warstwach zloza. Zabieg ten oprocz korzysci wydluzajacej prace zloza moze przyniesc i negatywny skutek. Odkrecajac kurek natleniona woda przeniknie do stref beztlenowych i zakoncze zywot bakterii denitryfikacyjnych. Wole jednak miec mozliwosc takiej ingerencji niz patrzec na ewentualne czarne strefy gdzie moze formowac sie siarkowodor wedrujace ku powierzchni.

Na sam siarkowowdor tez jest spsosob. Otoz silne oswietlenie DSB moze przyniesc dwojakie korzysci. Pierwsza to mikroskopijne algi jednokomorkowe zwiekszajace ilosc tlenu w warstwie pasku bedace jednoczesnie poczatkiem lancucha pokarmowego zwierzat ktore na wyzszych szczeblach mojej drabiny beda kopac w moim blocie. Owo kopanie wymusza ruch natlenionej wody w glab zloza i napotykajac na wedrujacy ku powierzchni siarkowodor w wielkim skrocie neutralizuje go.

Duga korzysc silnego oswietlenia to juz wielka zajawka. Otoz sa bakterie beztlenowe, ale zdolne do fotosyntezy. W wynuiku swojej pracy neutralizuja siarkowodor do zwiazkow siarki ktore po pewnym czasie zaczynaja byc widoczne golym okiem. Ponizej zdjecia po tym co stalo w wyniku oswietlania stref gnicia gdzie twozyl sie siarkowodor.

Z ogolnie znannych akwarystom czarnych plam zrobil sie ladny pomaranczowy kolorek.

Zjawisko bardzo popularne wsrod studentow zkladajacyc winogradsky column

p1040500jkl.jpg

p1040595x.jpg

p1040594ld.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec cos o postepach jade an zlot, a spawacz pewnie teraz popija piwo przed telewizorem.

Wroce z Milowki to pojade zamowic szklo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przejeżdżasz może obok Tarnowskich Gór ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.