Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Darek, i dlatego niezadowolony jest inwestor:clowning


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonanie jest problemem bo ono jest perfekcyjne lecz terminowosc.

Kuba daj fotke ile wody nakapało:waving

scalamy Robercie, scalamy :clowning

pkt. 6 Regulaminu

bla, bla, bla rózowa miotla


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#328377 Robert K :

Kuba daj fotke ile wody nakapa?o:waving

Robert

Basen pewnie do soboty sie napelni

Wlodek

Samo akwarium jest wykonane poprostu perfekcyjnie,

Moim zdaniem jak na razie ci panowie nie maja pod tym wzgledem jak na razie konkurencji

ale terminy to koszmar

Na szczescie jakosc wykonania rekompensuje choc w czesci obsuwy w terminach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy malym remoncie do okola i lejacej sie juz osmozie nie lepiej przykryc czyms akwarium?

No i tak bez probnego zalania? Ale jak chlopaki wiedza co robia to nie neguje.

Trzymam kciuki za najbardziej rozowy projekt na forum :clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje sie woda... woda leje sie... (z mala przerwa na wymiane filtrow)

lejesie.jpg

i mala nauczka po drodze.

Jak widac chyba niektore bledy trzeba przejsc na wlasnej skorze (tym razem doslownie).

Wniosek: lepiej odstawic drinka na bok niz chwytac oba magnesy od Tunze 6205 ta sama reka. :banghead

magnes.jpg

Za to akcja ratownicza jak 3 kolegow probuje rozlaczyc magnesy przyczepione do kawalka mojego palca... bezcenna :D:):clowning

EDIT: Grzegorz: jak widac na zdjeciu, akwa jest przykryte folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328274 Robert K :

Kuba Ty masz zastrzeżenia a co ma powiedzieć Marika.

Ja już sobie dawno na luz wrzuciłam i tyle, akwarystyka morska uczy cierpliwości czyż nie ? i widocznie ta firma wychodzi z takiego założenia, że klient ma niebiańską wprost cierpliwość i wyrozumiałość, także Kubę rozumiem doskonale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Kuba już ty dobrze wiesz kto, ojciec chrzestny Daruś oczywiście, a jak wnosili z drugim ojcem chrzestnym Robercikiem, to się tylko modliłam, żeby im dyski nie powypadały ale na szczęście obyło się bez ofiar :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328695 Marika :

Hahaha Kuba już ty dobrze wiesz kto, ojciec chrzestny Daruś oczywiście, a jak wnosili z drugim ojcem chrzestnym Robercikiem, to się tylko modliłam, żeby im dyski nie powypadały ale na szczęście obyło się bez ofiar :clowning

Ty Marika to lepiej rób foto relacje jak się wszystko po mału do kupy zbiera, a najlepiej w swoim watku bo inaczej nas Kuba pogoni.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche sie dzisiaj dzialo :)

Wody "prawie" wystarczylo zeby wlaczyc obieg z filtrownia. Zabraklo ok. 150l na komin i rury! :)

Po przelaniu wody z innego zbiornika gdzie byla skala od kilku miesiecy i wstawieniu paru wiader do sumpa udalo sie. Odnalazl sie Sid - ma sie dobrze w nowym domku. Miejsca w sumpie na skale zabraklo wiec czesc wyladowala w akwarium.

Hydraulika skonczona. Powroty, locline'y, etc. na miejscu. Obie pompy obiegowe w ruchu. Tunze cyrkulacyjne odpalone. Generalnie wszystko hula.

Chetnie bym sie pochwalil, ze to wszystko sam zrobilem ale bez pomocy pewnego Pana nadal bym sie zastanawial co polaczyc z czym i jak :).

photo35.jpg

Pare szybkich fotek z telefonu.

photo33.jpg

photo32.jpg

photo30.jpg

i pierwsza wersja projektu obudowy.

projekt.jpg

Do zamkniecia etapu "hardware'owego" pozostalo jeszcze oswietlenie. Jak wszystko sie dobrze ulozy to przez weekend zawisnie swiatelko i rozpocznie sie ukladanie kamiennych puzli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super naprawde fajna budowa a masz juz w planach jakie dokladnie swiatelko bedzie wisiało ?


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie to wygląda :)

no i masz przed sobą coś co lobię najbardziej - układanie skały!

przykłady wrzuciłeś bombowe więc poprzeczka wisi wysoko :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubaaas to co ty robisz w domu to dla mnie jakis kosmos, widze ze musisz byc niezle pozytywnie zakrecony na tym punkcie.

Szczerze wątek obserwuje od jakiegos czasu i nie moge wyjsc z podziwu i dotyczy to przede wszytkim tak samo litrażu, planowania, wykonania i odwagi.Chciałbym kiedys zobaczyc twój Basen bo nie mozna nazwac tego akwarium przynajmniej w moim rozumowaniu na własne oczy. Powodzenia i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za mile slowa. Bardzo podbudowuja a ta motywacja jest potrzebna. Juz kilka razy przechodzilo mi przez glowe czy nie zwariowalem do konca :). Dopiero w tej chwili widze jak wielkie to wszystko jest i troszke przerazajace. Wierzcie mi, ze zdjecia slabo oddaja jak to rzeczywiscie wyglada. W nocy 3 razy wstawalem zeby sprawdzic czy ten slup wody nie przeniosl sie z baniaka na podloge :).

Jesli chodzi o planowanie to tak sie zlozylo, ze w ostatnich paru miesiacach mialem sporo wolnego czasu wiec skupilem sie na tym projekcie. Z odwaga bym nie przesadzal. Chyba blizej do szalenstwa niz odwagi... na papierze to wszystko wydawalo sie takie rozsadne... :)

@skipper: jesli bedziesz kiedys w okolicy to serdecznie zapraszam.

@Kris_77: gdybys mial ochote wniesc swoj wklad w aquascaping jestes bardzo mile widzianym gosciem u mnie! Mamy teraz dobry dojazd S8ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te klosze 52x na 52x ,super sprawa tanie a bardzo dobre

skiba ma je chyba.

Balasty to bardzo dobry wybor

LUMATEK 400W DIMM z opcją superlumen można je przełączyć na 250W, 250W SL, 400W, 400W SL

nie tracą wydajności jak balasty magnetyczne i praktycznie nie zużywają się.

czekam jak to wszystko bedzie wygladac czekam na jakies zdjecia z budowy

pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! :)

Już się nie mogę doczekać efektu końcowego - jestem pewien że będzie powalający. :) Zresztą już na początku trafił Ci się genialny zwierzak. :)

Coś mi mówi, że kiedyś się wproszę do Ciebie, żeby zobaczyć to wszystko na własne oczy. Tym bardziej, że sam mam w głowie plany w podobnej skali - na razie w raczej odległej przyszłości, ale powoli się lęgną. :)

Ja osobiście mam trochę wątpliwości co do tych kratek rastrowych pod skałą, ponieważ absolutnie skutecznie zakłócają one cyrkulację / przekopywanie dna przez stworki. Według mnie to kiedyś może się zamienić w bombę biologiczną, ale zdaje sobie sprawę, że przy takiej ilości skały strach układać ją bezpośrednio na szybie. Wprawdzie nie spotkałem się nigdzie z innym, lepszym rozwiązaniem, ale myślę że jakbym ja stanął przed takim problemem, to kombinowałbym mocno nad jakimś innym sposobem... Może jednolita płyta z pleksi w newralgicznych punktach? Albo kratki rastrowe o minimalnej grubości - choć pewnie nie da się ich przeciąć w poprzek. :) Hmmm... Chyba w przyszłości, jak już na mnie wypadnie, po prostu każę wylać na dnie warstewkę silikonu. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor: czuj sie zaproszony. Kombinowalem co z kratka zrobic. Myslalem o tym zeby zbudowac jakas konstrukcje z pleksy/pcv ale nic sie nie trzymalo kupy...

Jak bedzie docelowo ustawiona skala to obetne to co wystaje. Nie widze innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ~120 kg. skały leży bezpośrednio na szybie 12 mm. W poprzednim baniaku przez rok miałem na dnie kratkę i jak wyjąłem skałę to totalny syfek był w kratkach. Aż śmierdziało z niej.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechetnie troche do tej kratki podchodze ale jednak przy niej pozostane. Ogranicze do minimum tylko pod ciezsze kawalki skaly.

A przy okazji. Czy wie ktos gdzie moge na szybko zdobyc 3 szt. Lumenarc III? Jestem o krok od zamowienia w UK ale wolalbym lokalnie gdzies je nabyc.

EDIT: Nieaktualne. Juz w drodze z UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas po co Ci te kratki, jak znam życie (i wspomagajacego zakładanie baniaka) to skałe masz lekką, porowatą i nawet jak ją ułożysz bezpośrednio na szybie to zupełnie nic się nie stanie, ja mam u siebie przy zbliżonym rozmarze też całkiem sporo skały i nie jest to problemem... zastanów się raz jeszcze.... woda, a szczególnie morska skutecznie ten ciężar wypiera :):)

JAcek

ps. ja też się wpraszam na "inspekcję" i zapraszam do siebie w sumie w "zbliżonych" rejonach mieszkamy


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#329967 Kubaaas :

No dobra. :) Kratka wypada.

O masz ci los, szlag trafił czas spędzony na poszukiwaniach kratki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszly dzisiaj Lumateki. Niezle jaja byly. Koles ze sklepu ze zdziwieniem stwierdzil, ze nikt jeszcze do celow akwarystycznych takich u niego nie kupowal. Cytuje "to nietypowe zastosowanie"...

A w pudelku poza balastami:

photo37.jpg

Najbardziej podobal mi sie tytul jednej z gazet: "Jak chowac wasze skarby".

A tak ogolnie to mega pancerny sprzet. Wyglada solidnie. Do tego 5 lat gwarancji.

photo38.jpg

photo39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.