Skocz do zawartości
luft

Procent wilgotnosci powietrza - jaki masz?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ostatnio tzw bazę pogodową. Urządzenie to jakże popularne ma funkcje m.in. pomiaru temperatury oraz wilgotnosci powietrza. Wiadomo, że do urządzeń pomiarowych trzeba podchodzic z dozą ostroznosci, a co dopiero do takiego, ale napiszcie jaką macie wilgotnosc powietrza w pomieszczeniu w ktorym jest baniak.

U mnie jest ponad 60% wilgotnosci.

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie kupię to też napiszę :ball:

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedaleko pomieszczania z akwarium jest ok 60% i tyle ponoć daje największy komfort. Natomiast od kiedy mam akwarium to nawilżacz włącza się bardzo rzadko lub wcale.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

~40-50% ale mam jeszcze funkcjonujące słodkie :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 37%.Jak przyjdą mrozy to spada nawet do 28%.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dopiszę jeszcze, ze temp mam 22 stopnie w pomieszczeniu :)

Sygen - bywają w lidlu. Ja mam z aldi. Dostalem na mikołaja właściwie ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 30 do 99 ,zależnie od pogody


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 30 do 99 ,zależnie od pogody

no u mnie też od 30 do 99 zależy jeszcze od pory roku jeszcze od dobrej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach w zimę czyli drożnych kanałach wentylacyjnych i dobrych wywietrznikach okiennych :thumbup:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ok. 40% przy temp. 21'(bo temp. jest również istotna), przy samej szybie akwarium ok. 43%. A jeśli podkręcę ogrzewanie powyżej 22' to spada do 30%.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój higrometr włosowy Schatz'a pokazuje 80% wilgotności względnej przy 23-24 stopniach Celcjusza w mieszkaniu.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

@luft - masz idealne warunki :)

ja mam przy temp. 21 ponad 75% i walcze ostro z tym, ale tak bylo nawet jak przed zalozeniem akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei skacze od 60 do 80% przy dobrze zamknietym oknie. Temperatura około 20 st.C.

Fajnie jakby było na poziomie 60, bez takich skoków.


Akwarium - miejsce ciekawych przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja srednia 57-62% przy temp srednia 21oC


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jakąś stację pogodową z dodatkowym zewnętrznym czujnikiem,dałem chyba z 200zł za to cudo.Generalnie mam w pokoju przy zamkniętych drzwiach góra 70% a drugi czujnik w szafce nad sumpem pokazuje 73%. To są maksymalne wartości a średnio jest około 50-60%.

Szukałem na necie i doczytałem,że dla człowieka optymalna wilgotność to 40-70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 baniaki w mieszkaniu

temperatura 20 stopni, 76 % wilgotnosci - okna "płaczą" (tyle skrapla sie na nich pary).

Wietrzenie nie pomaga. Liczę na Wasze sprawdzone metody w temacie.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przymtrzech baniaczkach jest od 45 do 100%

Ale to bardziej kwestia pogody niż akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę swoje ;)

U mnie jest od 30 do 60 % max i to jak pranie schnie. Ale jak tak czytam to tak niska wilgotność to zapewne w porządnych kamienicach jakiś poniemieckich tak jak moja ;). Bo brat po ruskich koszarach ma 70-90 % i już grzyb wyłazi. a w blokach PRLu to jest około 70% ;) temp 21-22 we wszystkich wypadkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilgotność mi nie przeszkadza, ale kałuża na parkiecie przy oknach balkonowych już bardzo :/


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilgotność mi nie przeszkadza, ale kałuża na parkiecie przy oknach balkonowych już bardzo :/

właśnie takie podmoknięte okna świadczą o dużej wilgotności i późniejszymi problemami z nią związanymi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 baniaki w mieszkaniu

temperatura 20 stopni, 76 % wilgotnosci - okna "płaczą" (tyle skrapla sie na nich pary).

Wietrzenie nie pomaga. Liczę na Wasze sprawdzone metody w temacie.

pozdrawiam

Mariusz

U mnie stoi tysiąc litrów w 12 metrach i szyby mokre, ale tylko rano po nocy, w dzień jest ok - co robię żeby ograniczyć wilgotność?

- podkręciłem ogrzewanie - zauważyłem, że czym zimniej w pokoju, tym więcej wody na oknach

- w ciągu dnia częściej mam otwarte okna - okna otwieram na zasadzie - szeroko i z przeciągiem, za to krócej, ale częstotliwość większa

- pochłaniacze wilgoci tego typu - http://goods4u.pl/product-pol-6825-Urzadzenie-Metylan-StopWilgoci-AERO-BLUE-450g-6992.html

No i jakoś to działa, woda w postaci pary po nocy jest, ale wody na parapecie na razie nie ma, będzie pewnie przy niższych temperaturach, kiedy tak często okien nie będę otwierał.

Jest tylko jeden feler - beknę za to ogrzewanie po sezonie, oj beknę


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie waha się w okolicach 50% czyli tak od 45 do 60%. Widzę że duży wpływ ma jednak pogoda jak pada deszcz skacze do 60 jak jest ładnie to spada do 50 lub niżej. Jeżeli sprzęt pokazuje poniżej 45 wspomagam się nawilżaczem. Mam małe dziecko więc staram się żeby nie było za sucho.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto rozważyć wyposażenie nowych okien w tzw. nawiewniki. moje okna kupione kilka lat temu posiadają jedynie funkcje rozczelniania bez dodatkowych, niezależnych nawiewników.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=nawiewnik&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dwóch akwariach w pokoju wilgotność na poziomie 55%-60%.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.