Jump to content

Recommended Posts

• Oświetlenie 3w lampka z Aliexpress diody niebieskie, od paru dni doświetlam druga lampką z diodami białymi, bo samo niebieskie dziwnie wygląda,
• Filtracja fzn-1 Matrix + absorber i wata,
• Parę kawałków żywej skały,
• Na razie piasku brak, ale jest w planach,
• Podmiana raz na tydzień 10% AF Reef Salt,
• Życie: Korale miękkie i liczne życie w postaci wężowideł, wieloszczetów, krylu, jakichś małych krewetek, asterin i ślimaków turbo.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować za pomoc, wszelkie rady i dobre słowa od wrocławskich morszczaków. Oraz oczywiście za życie na start. Wszystko, co znajduje się w zbiorniku i tak bardzo cieszy oko, pochodzi od ludzi dobrej woli z Wrocławia i okolic (pozdrawiam Siechnice). Bez Was nie było by tak kolorowo.

@rymar666 @katani @skorpion77

IMG-20190813-WA0001.jpg

IMG-20190813-WA0002.jpg

Ale fajne maleństwo :thumbsup:

Dawno zalane?

A te wężowidła to gdzie żyją, w skale? Ja niestety nie mam ani jednego, tylko same wieloszczety i asteriny :hope:

5 godzin temu, klossowski napisał:

Ale fajne maleństwo :thumbsup:

Dawno zalane?

A te wężowidła to gdzie żyją, w skale? Ja niestety nie mam ani jednego, tylko same wieloszczety i asteriny :hope:

Dzięki :)

W piątek będą 2 tygodnie od zalania.

Za dnia chowają się w skale, w nocy wychodzą na żer ;)

18 minut temu, Arrooss1 napisał:

Zaprzestań podmianek.

Na tym etapie zbiornika nie ma sensu podmieniać. Niczemu dobremu to nie będzie służyć....

Jeszcze tak naprawdę ani jednej nie zrobiłem na rozrabianej soli. 

Tyle że wlewałem wodę od ludzi, którzy dawali mi korale z ich zbiorników. 

To co w ogóle nie podmieniać???

Nawet co 2 tygodnie? 

Jeszcze tak naprawdę ani jednej nie zrobiłem na rozrabianej soli. 
Tyle że wlewałem wodę od ludzi, którzy dawali mi korale z ich zbiorników. 
To co w ogóle nie podmieniać???
Nawet co 2 tygodnie? 
Odpowiedź sobie na pytanie co dają podmianki. Uzupełniają braki mikro i makro, oraz pomagają usunąć cześć nutrientow z akwarium. U Ciebie nie ma za bardzo kto zużywać mikro i makro, a co dopiero produkować nutrienty. Na początku najlepiej nie tykać akwa. Lej bakterie zgodnie z instrukcją i daj baniakowi dojrzeć. Po kilku, czytaj np. 3 miesiącach zacznij mierzyć kh ca i mg i będziesz widział czy masz konsumpcję. Wtedy można zacząć podmieniać. Teraz podmianki zaburzają tylko ten bardzo niestabilny system i dostarczają papu plagom....

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

przecież kolega ma całkiem sporo życia i korali jak na taki mały zbiorniczek więc konsumpcja na pewno jakaś jest, druga sprawa że założył zbiornik na żywej skale i pewnie wodzie więc dojrzewanie może mieć dość łagodne i szybkie

bardzo ładnie wygląda ten słoiczek

Edited by fannadil (see edit history)

2 godziny temu, fannadil napisał:

przecież kolega ma całkiem sporo życia i korali jak na taki mały zbiorniczek więc konsumpcja na pewno jakaś jest, druga sprawa że założył zbiornik na żywej skale i pewnie wodzie więc dojrzewanie może mieć dość łagodne i szybkie

bardzo ładnie wygląda ten słoiczek

Też mi się wydaje że podmiana raz na 2 tygodnie nie pogorszy sytuacji. Żywa woda 100% i żywa skała. 

Godzinę temu, LordMatthew napisał:

I w tym momencie przypomniało mi się że mam 10l akwarium, stoi i się kurzy. Hmmm....... :)

Lampka z Aliexpress, kaskada i do przodu :v

14 minut temu, michal322 napisał:
Godzinę temu, LordMatthew napisał:

I w tym momencie przypomniało mi się że mam 10l akwarium, stoi i się kurzy. Hmmm....... :)

Lampka z Aliexpress, kaskada i do przodu :v

Wystarczy jedno narazie ;)

16 godzin temu, michal322 napisał:

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować za pomoc, wszelkie rady i dobre słowa od wrocławskich morszczaków. Oraz oczywiście za życie na start. Wszystko, co znajduje się w zbiorniku i tak bardzo cieszy oko, pochodzi od ludzi dobrej woli z Wrocławia i okolic (pozdrawiam Siechnice). Bez Was nie było by tak kolorowo.

@rymar666 @katani @skorpion77

Niech się chowa zdrowo.

Podmianki przy takim akwarium to ja bym robił tylko na wodzie z innego zbiornika, żadnej soli ;]

Wpadasz z 1.5 litrową butelką, bierzesz wodę z podmianki i masz zapas. Przy takiej obsadzie wystarczy taki zabieg raz na 3-4 tygodnie.

1 godzinę temu, fannadil napisał:

jak masz rozwiązane dolewanie wody? ręcznie? ile wody Ci paruje?

Codziennie po południu około 100-150ml RODI dolewką manualną ;)

Nom przy takiej "whiskówce" to bedzie wyzwanie utrzymać parametry, kibicuje  :clapping

Sprawia wrażenie większego. Fajny projekcik. Utrzymanie stabilności w tej kropelce będzie wyzwaniem. 

Dzięki za miłe słowa :D

Tacka to siła wyższa, żeby nie zniszczyć mebla właścicielowi wynajmowanej kawalerki :tongues

Domyślam się że wyzwanie z parametrami, ale zawsze warto spróbować :welcome:

Cukierków i herbatników też jeszcze mało :rofl:

Tutaj dyskoteka fluo :guitar:

IMG-20190817-WA0003.jpg