Jump to content

Arturro

Klubowicz
 • Content count

  911
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin
 • Akwarium
  500

Recent Profile Visitors

2634 profile views
 1. Arturro

  Akwarium 2019 :) konkurs :)

  Na ten koralowiec natknąłem się w dwóch miejscach. W pierwszym opisana po prostu jako acropora sp. W drugim marketingowo została zaprezentowana jako acropora carduus "green dragon". Brzmiało dobrze . Jednak jaka by nie była jej prawdziwa nazwa to był dobry nabytek; mam ją od 4 lat, nie jest istotnie wrażliwa na zmiany środowiska, jednokolorowa dobra na drugi plan rosnąca w atrakcyjny kształt choinek. Wystarczy dużo światła i zmienny ruch wody. Będziesz kiedyś w Szczecinie, podzielę się.
 2. Arturro

  ślimak turbo 20-30szt (Szczecin)

  Nie wysyłam z braku mozliwosci organizacyjnych. @Yarccomślimaki nie uciekną. Jeżeli to nowe akwarium o wymiarach ze stopki a woda to zrobiona solanka to szczerze polecam zalać z istniejącego akwarium po podmianie.
 3. Arturro

  Akwarium 2019 :) konkurs :)

  en face
 4. Arturro

  ślimak turbo 20-30szt (Szczecin)

  Nikt nie chce ślimaczków ?
 5. Arturro

  Akropora - zeszła tkanka

  Nie bardzo widzę miejsca na ewentualne odłamanie zdrowej części zatem - brak czynności jest czynnością Zasolenie można podnosić mniej inwazyjnie wlewając wicej solanki, woda będzie odparowywać do poziomu gdzie reaguje dolewka. Acropory nie odczują zmiany. Swoją drogą mam wątpliwość czy solanka mogła taką reakcję spowodować. Ślinienie, chowanie polipów ale od razu tkanka..
 6. Arturro

  Żywica DI - Zmiana koloru

  Nie mam takiej wiedzy. Robiąc wpisy/rady lub nie zgadzając się z zamieszczoną opinią staram się podeprzeć materiałem zewnętrznym do weryffikacji lub własnym doświadczeniem. A u siebie zauważyłem, że niewielkie "placki cyjanopodobne" na żwirku pojawiają się na jakiś tydzień/dwa przed zanim TDS pokaże więcej niż 0,00. Nie mam natomiast pewności czy prefiltry i wkład węglowy mają tu znaczenie i należy je równolegle zmieniać.
 7. Arturro

  akwarium marzeń :-)

  Doceniam co mam a poszukiwanie świętego Graala dodaje radości w tym hobby.
 8. Arturro

  Żywica DI - Zmiana koloru

  Propozycja zamiany lecz w następującej formule: Gdy żywica w pierwszym pojemniku od strony filtra RO "nasyca się" warto wymienić wkład i nowy wstawić na drugą pozycję. A ta z działającej drugiego pojemnika może pracować jeszcze w pierwszym miejscu. Żywica pod koniec "nasycenia" nie tylko przepuszcza to co nie chcemy ale również uwalnia zatrzymane wcześniej m in. krzemiany bo zatrzymuje fosforany azotany itp To wiedza z przeprowadzonych badań poniżej:
 9. Oddam nadwyżkę ślimaków turbo za coś do akwarium npo klej akwarystyczny. Ilość: 20-30 sztuk wdł potrzeb Wielkość: losowa od młodocianych do podrośnietych. Odbiór osobisty: Szczecin
 10. Arturro

  300 litrów - dobór odpieniacza

  Moim zdaniem przewymiarowany i to mocno. Lecz argumentację mam nieco odmienną: planowanie sporej obsady ryb jest juz błędem podstawowym który stanie się żrodłem głównych problemów w akwarium. Fakt przerybienia, agresji z braku miejsca, stresu, walk i następnie chorób już w niczym nie wspomoże odpieniacz, mimo skutecznego oczyszczania wody. Lecz tak skutecznego, że nie będzie "biologi" dla organizmów nizszych, drobnych i koralowców. W efekcie koncowym małe zbiorniki z ogromnymi odpieniaczami wyglądają jak rafa koralowa po tsunami czyli pustawo..
 11. Arturro

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  Rozważ po czasie włożenie węgla- możliwe ze robaki uwalniają toksyny.
 12. Arturro

  Akceptacja postów na Targowisku.

  System zatwierdzania ogłoszeń, odrzucania przy braku powiadomienia zainteresowanego choćby z powodu braku jakiegoś tam tagu itp przypomina mi nomen omen irracjonalną gospodarkę socjalistyczną. Tam też dla dobra społeczeństwa regulowano ceny i asortyment i skończyło się nieróbstwem i bylejakością. Kruczek tu jest jednak gdzie indziej i trzeba zauważyć drugie dno: to forum komercyjne i nie należy dziwić się działaniom ochrony swojego (właściciela) interesu, sam bym to czynił i bezlitośnie likwidował sygnały zagrożenia.
 13. Arturro

  Briareum straciło kolor

  światła mało ?
 14. Arturro

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Syndrom sztokholmski
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.