Jump to content

Arturro

Klubowicz
 • Content count

  843
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin
 • Akwarium
  500

Recent Profile Visitors

2360 profile views
 1. Arturro

  Problem z reaktorem, zanik gazu

  Reduktor nieprecyzyjny.
 2. Arturro

  Pocillopora bieleje

  Podtrzymuję co napisałem, ja uczyniłbym tak: wszystko stop, purigen out, węgiel byle nie za duzo i ten długiego działania. Światło ..Ledy ? nie wiem jak mocno ustawione, na wszelki wypadek SPS-a trochę w dół. Dwie podmiany 20% co 3 dni. Dobrze, że ryb nie ma za wiele, karmienie będzie nieznaczne; czekać 3 tygodnie. Będzie dobrze
 3. Arturro

  Pocillopora bieleje

  Piotr, nie wiem co lejesz/wkładasz do akwarium ale po prostu zatrzymaj to. Warto rozrzedzić to coś w wodzie poprzez 2 duże podmiany wody. Bez zdjęcia całości tzw "doradzania" nie ryzykuję.
 4. Arturro

  Podnoszenie MG preparaty od ballinga

  Czy coś cie niepokoi u koralowców ? może Mg nie spada ? Na wszelki wypadek warto zweryfikować test a miałem kiedyś taki przypadek: Salifert Mg szybko wietrzeje i znacznie obniża pomiar. Sprawdzenie magnezu np na solance wykluczy wątpliwość.
 5. Arturro

  Zielone szyby Bielenie korali

  Fitoplankton ?
 6. Arturro

  Acropory padają

  Czy stało się to po 14 marca ? napisałeś wtedy że dokonujesz radykalnej zmiany w systemie: "Ja wychodzę z ballinga. Dodawałam osobno Fauna Marin Elementy ale zawsze jodu brakowało jak zrobiłem testy to litr strony i boru wlać musiałem a teraz fluoru zalecają 400ml? Zaczynam tritona i zobacze co wyjdzie czas leci a efektów brak jak na czas i finanse wsadzona w ballinga .."
 7. Arturro

  Okrzemki / Dino a czyszczenie odessanego piasku

  W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś przyczynę tej sytuacji i brniecie w likwidowanie skutku tj czyszczenie na zewnątrz` piasku jest ..hmm.. Będziesz odsysać, ruszać, maczać ręce, suchym karmić, zmiany szybko wprowadzać to na pewno nie będzie lepiej. Tak to jest w tej naszym hobby - najlepiej to nic nie robić
 8. Waldek, wydaje się mocno inwazyjnie.. System nie "klęka" ?
 9. Arturro

  Prochy do ballinga

  https://sklep.stanlab.eu/pl/
 10. Arturro

  ATI 8x54W czy Maxspect RSX-F R5-300 ??

  Fakt koszty energii stają się istotne w Naszym hobby. Jednak tak radykalna zmiana światła (wg mnie na minus) to złudna oszczędność bo LED-y są o tej o zbliżonej mocy (W). Druga sprawa po 3-4 latach LEDy zaczynają być mocno wypalane. I jeszcze mam takie uczucie, że taka lampa typu Maxpect, kosztująca dużo więcej, jakoś awaryjna się staje po tym okresie. Na produktach ATI, Tunze (niejednokrotnie kupione używane) jest niski spadek wartości i odstapione po 2ch latach nie tracimy za wiele lub wogóle. Ale to moje subiektywne zdanie.
 11. Arturro

  ATI 8x54W czy Maxspect RSX-F R5-300 ??

  A jakie czynniki wpływają że chcesz zrobić krok wstecz ?
 12. Arturro

  [S] Acropora Green (Szczecin) -nieaktualne

  Do zamknięcia. Dziękuję.
 13. Arturro

  Efendi 600-tka

  @Efendipamiętam ostatnie ułożenie skały, nieczęste, specyficzne, trafiło w mój gust. Jestem ciekaw co teraz wydumasz. Wątek pozostaje w obserwacji, powodzenia
 14. Arturro

  [S] Acropora Green (Szczecin) -nieaktualne

  Up. I różne inne, jakoś samo pod moją nieobecność większość mocno porosła..
 15. Arturro

  Monitoring ip w firmie

  Tak z grubsza: Średnia przyzwoita półka to produkty Hikvision lub jej konkurencja Novus. Oba "chińczyki". Pierwszemu zarzuca się dziury bezpieczeństwa coś w rodzaju appla (czyli celowe działanie ?), drugi na czasem problem z kombatybilnością sprzętu z softem. Ponieważ stawiasz na rejestrator to może Hik. Kamery wystarczą 2MB sprzedawane jako fullHD. 16 kamer jeszcze nie problem ale 32 .. jeśli czas życia systemu ma być długi i ważna jest optyka to myśli kieruję na koreański Hanwa (Samsung). Na naszym markecie masz jeszcze Dahua, mocny Honeywell, porządny AXIS i bardzo drogi Bosch. Idąc po linii w drugą stronę cała masa tanich różności o dziwnych nazwach do kupienia allieexpres.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.