Skocz do zawartości
KarinaB1

nowy baniak bakterie, woda tid...

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystich. mam pytanie w związku z moich nowym reefamxem (pisałam już o tym na forum reefmaxa) ale tak naprawdę to powinnam, zacząć od forum dla nowicjuszy. Akwarium uruchomiłam tydz.temu. Woda z działającego zbiornika 13,5 kg skały. Zalałam zbiorni dodałam bakterie (1biodigest i 2 ampułkę ale nazyw dokładnie nie pamiętam). Swiecę 4-5 h dziennie. Na razie pojawiły się takie glony bordowe i kilka zielonych ale ogólnie jest tego bardzo mało. Przeczyłałam żeby nie podmieniać wody tylko uzupełniać i dolewać bakterie.Kiedy zacząc podmieniać wodę (w sklepie powiedzieli mi że po tygodniu zrobić normalna podmianę stąd moje pytanie. Mam pytanie ile i jak często dolewać bakterie.Kupiłam hagen cycle ale podana tam ilość wydaje mi się bardzo duża a nie chcę niz zepsuć. Mam testy salifiert no2 i no3 ale jeszcze nic nie testowałam. Kiedy powinnam dać pierwsze życie. Pytam bo mam drugi zbiornik 60l. pozdrawiam karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie podmianek nie rób. Poczekaj jeszcze z tydzień i zrób testy NH4, NO2, NO3 - jak nie masz któregoś, to poproś, żeby Ci zrobili w sklepie. Jak wszystko wyjdzie dobrze, czyli NH4 i NO2 = 0, a NO3 w granicach do ~15, to można wpuścić pierwsze życie w postaci ekipy czyszczącej (ślimaki, jakiś krabik). Na razie podmianki nadal nie robisz, tylko czekasz, aż NO3 wzrośnie. Możesz zrobić pierwszą podmianę po np. 2 tygodniach od wpuszczenia jakiejś małej rybki.

I warto też poczytać forum - ja tego wszystkiego sobie nie wymyśliłem, tylko wyczytałem właśnie tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki a co z bakteriami stosował ktoś ten hagen cycle ile go podać i jak często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagen Cycle to pożywka dla bakterii nie bakterie :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagen Cycle to pożywka dla bakterii nie bakterie :)

A skąd taka informacja???


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy dawał do analizy, mogę się dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat(krótko się z nim wtedy widziałem)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by podważało obecne informacje :coffee: na temat Cycle :realmad:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Strona producenta:

Technical Information

New Cycle features five times the biomass of the current generation (500mg vs. 100mg per litre), significantly increasing the speed at which these robust beneficial bacteria populate the aquarium as well as being able to immediately metabolise greater quantities of ammonia and nitrite. The new Cycle formulation has been supercharged and more readily adapts and responds to demanding conditions.

Cycle is composed of 5 strains of nitrifying bacteria. In addition to this, heterotrophic bacteria are also included to complement the actions of the included nitrifyers by converting organic waste to inorganic (ammonia & nitrite) compounds for conversion to nitrate.

Lab testing has clearly demonstrated new Cycle to be able to metabolise up to 40mg/L of ammonia in approximately 24 hrs. The new Cycle features a robust group of bacteria that are highly adaptive and responsive.

Ja bym wolał jednak zobaczyć wyniki badań, a nie plotki. Sam to stosuję od ponad roku.

Hagen twierdzi, że tam znajduje się 5 różnych szczepów bakterii nitryfikacyjnych i jeszcze dodatkowo jakieś heterotroficzne które uzupełniają działanie tych pierwszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się pokrywało z tym co zawsze o tym cudzie sądziłem, jak dla mnie nie działa :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu będę się z nim widział i na spokojnie pogadam postaram się też o kopie tej analizy :)

Kapitan ulotka ulotka, a zawartość zawartością... kiedyś mój znajomy kupił pokarm Reef Pearls gdzie miało być 80g pokarmu po położeniu na wadze nawet z opakowaniem nie było 40g :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KarinaB1 - co do bakterii to trudno jest je przedawkowac, wiec lej wedlug zalecen.

A co do samego Cycle Hagena ja w zasadzie jade na tym od samego poczatku


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KarinaB1 - co do bakterii to trudno jest je przedawkowac, wiec lej wedlug zalecen.

A co do samego Cycle Hagena ja w zasadzie jade na tym od samego poczatku

Wcale nie trudno przedawkować :) Pod warunkiem że to nie Cycle, spróbuj na przykład zwykłych (nie pamiętam nazwy) JBL-a, równie tanie, a działają, w przeciwieństwie do Cycle, jak dla mnie jeśli czegoś nie da się przedawkować to znaczy że nie działa.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć ładny zbiornik to już od samego początku nie zalewaj go chemia jakimiś tam bakteriami to preparaty dla zaawansowanych ludzi którzy wiedza co wlewają jeśli masz w zbiorniku żywa skale, piasek ,nie potrzebujesz żadnych bakteria .podmieniaj regularnie co dwa tygodnie trochę wody włącz odpieniacz i tyle,przy czym zaoszczędzisz jeszcze troche kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz w zbiorniku żywa skale, piasek ,nie potrzebujesz żadnych bakteria .podmieniaj regularnie co dwa tygodnie trochę wody włącz odpieniacz i tyle

Jestem raczkującym morszczakiem ale według mnie to co napisałeś krzlew jest nie do końca prawda, bakterie leje się do zbiorników świeżych by zasiedlić bakterie by przyspieszyły dojrzewanie akwarium jak i usuwanie obmarłych zwierząt w skale.Do zbiorników dojrzałych też ludzie dolewają i to tez poprawia system.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w życiu nie wlałem do zbiornika kropli a mam już trzeci piękny zdrowy system ,nie tedy droga żeby walić do akwarium wszystko co pojawi się na rynku ,być ślepym na marketingowe chwyty zrób jak pisze a sam się przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz absolutną racje z tym laniem wszystkiego do akwarium,ale każdy ma swoją myśl prowadzenia własnego akwarium i jedni leją i mają zbiorniki piękne, lub tak jak ty nic nie leją i również mają zbiorniki piękne, także czy pójdziemy tą drogą czy tą to już od nas zależy i od naszej cierpliwości bo jak wiemy to tu jest najistotniejsze by po woli do celu :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

tak masz absolutną racje z tym laniem wszystkiego do akwarium,ale każdy ma swoją myśl prowadzenia własnego akwarium i jedni leją i mają zbiorniki piękne, lub tak jak ty nic nie leją i również mają zbiorniki piękne, także czy pójdziemy tą drogą czy tą to już od nas zależy i od naszej cierpliwości bo jak wiemy to tu jest najistotniejsze by po woli do celu :D

Pożywka, czy nie - działa :)

Przecież jest też szkoła akwarystów którzy na początku wlewają swój mocz do akwarium, aby właśnie rozpocząć cykl nitryfikacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie szkoła a raczej jakieś zboczenie,fetysz, jedni lubią siusiać na swoich partnerów inni do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w życiu nie wlałem do zbiornika kropli a mam już trzeci piękny zdrowy system ,nie tedy droga żeby walić do akwarium wszystko co pojawi się na rynku ,być ślepym na marketingowe chwyty zrób jak pisze a sam się przekonasz

zgadzam sie z toba krzlew... wiem, jestem poczatkujacym akwarysta i za bardzo nie mam sie co tutaj wtracac, ale mam zbiornik 86ltr, ma 28 dni i nie wlalem tam ani jednej kropli zadnej chemi nawet bakterii, i wyglada na to ze zbirnik wystartowal bardzo dobrze, glony brunatne tak szybko jak sie pojawily, tak szybko zginely, zostalo kilka nitek glonow zielonych, ale tez koncowki robia sie biale wiec sa juz na stracie :), testy robione byly juz trzy razy, i dwa ostatnie wyszly dobrze wedlug mnie, NO2 i NH4 niwykrywalne NO3 03, pH 8.2, wydaje mi sie ze parametry sa ok, dodam ze mam juz od tygodnia wpuszczona ekipe sprzatajaca, filtr jest wypelniony wata, wymieniana co dwa dni i tunze nanochem... wiec jestem tez za tym zeby nie lac nic jak nie trzeba... ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie racji, bakterie są wszędzie, nawet w wysterylizowanej sali operacyjnej i w konserwach, dosłownie wszędzie. Jak Macie zdrowy pęcherz, to Lejcie mocz, tam nie ma bakterii :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej czy póżniej i tak każdy coś "leje", różny jest cel :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.