Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@elespero Mam dwa, brązowy i zielony... Obydwa mam od wielkości 5 zł. Obydwa gratisy do innych zakupów... Brązowy rośnie ładnie w kupie, zielony kilka razy łamałem aby nabrał jako tako kształtu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dadario napisał:

@elespero Mam dwa, brązowy i zielony... Obydwa mam od wielkości 5 zł. Obydwa gratisy do innych zakupów... Brązowy rośnie ładnie w kupie, zielony kilka razy łamałem aby nabrał jako tako kształtu. 

no mój zielony to ani drgnie. Jakiś obrażony. U niektorych jak widzę że wielkości głowy jest to się dziwię jak to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero moja zielona była łamana u erniego z forum. Miała wielkość piłki do ręcznej. Byłem pod dużym wrażeniem... Mi jeszcze trochę brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja dopiero teraz zauważyłam Twój wątek? :bangheadMasz bardzo ładne akwarium, super ułożona skała,  czysciutko i zadowolone koralowce,  ale na pewno wybiłabym Ci te hexę z głowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ gdybym wiedział że trafi mi się bandyta to bym jej nie brał.... Czytałem gdzieś o Twojej hexie ;)dała Ci się we znaki...  Teraz zobaczymy. Jeśli nie zmieni swojego podejścia do współtowarzyszy to spróbuję ją złapać. Niestety miałem pecha, ryba bandyta i za wirkami nie przepada... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałam hexy,  tyle się o niej naczytałam i nasłuchalam, że wziełam chrysusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ a byłem pewny, że gdzieś na podstawie swoich doświadczeń odciagałaś forumowicza od hexy(w sumie pasuje ten skrót w niemieckim to chyba czarownica).

@pawellb dzięki, ale na plusa jeszcze sobie nie zasłużył. Co do glonów. Miałem problem z valonią ale mitrax i hepatus zaczynają walkę wygrywać. Z plag zostają jeszcze wirki, je odsysam i liczę na cud B) bo chemii nie chcę używać. 

A parametry z dzisiaj kh. 7,3 ca 425, mg 1400, no3 2.5, PO4 mniej niż 0,03 zasolenie 35pt. (testy odpowiednio AF, salifert i refraktometr) czas podmienić 20l. Tylko córka musi iść spać... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłużył zasłużył. Pytając o glony miałem na myśli filtracje :). Jeśli chodzi o wirki to czytałem i słyszałem , że bardzo pomocny jest chrysus a do kompletu jest ładną rybcią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ Twój nick mi wskoczył i z komórki nie mogę go usunąć. Taki psikus forum z fona.. 

@pawellb plan refugium był. No i dalej jest bo ciągnie mnie do naturalnych metod. Ale powiem szczerze, że jakoś potrzeby nie ma. Wszystko działa dobrze na ten moment, parametry nawet za niskie, dodatkowo, chyba zmienię odpieniacz na wydajniejszy a przy okazji montowany w sumpie, bo tunze pomimo że jest super nie pasuje mi wizualnie. Twistman 100integra w planach.

Mam zamiar dodawać ryb, jeśli będę widział, że potrzeba wspomóc filtrację to refugium powstanie. Ale to dopiero czas pokaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dadario napisał:

chyba zmienię odpieniacz na wydajniejszy

Odpieniacz to ty wywal, a nie zmieniaj na większy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero Wiem jaka jest teraz moda... Ale szkoda zmieniać coś co dobrze działa. Zwłaszcza po ostatnich rewolucjach. Może w przyszłości z pienidła zrezygnuję. Ale jeszcze nie teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium się kręci, życie raczej zadowolone bo rozwija się ładnie. 
Ogólnie dosypałem piasku, a żeby ładnie wyglądał doszły ślimaki: babylonia, strombus i nassarius. (każdego po 2), a żeby też coś więcej pływało doszły n. decora, n. magnifica, no i "nemuś" do pary. Pod względem korali też przybyło kilka szczepek, ale na razie nie mas się czym chwalić. 

Z obsługi: podmiany co tydzień 10%(20L AF reef salt), bailing 90ml/dobę(proszki plus AF strong). Codziennie karmienie mixem mrożonek plus AF phytomix, w karmiku automatycznym AF Algae Feed s, co dwa dni AF power food na zmianę z AF Amino Mix, Energy i Build. 
 

Poważniejsze zmiany: uporządkowałem trochę sumpa dzięki czemu część siporaxu trafiła do filtra przepływowego częściowo zraszanego. Filtr to konstrukcja DIY z rur wentyacyjnych zasilana Jebao Fa1000(miało być prosto, tanio, a skutecznie)

Plany:  Zmiana odpieniacza, wkurza mnie widoczny Tunze 9004 w zbiorniku, głównie  przez to, że tam jest. A że jego wydajność powoli zbliża się do granicy swoich możliwości więc poszukuję czegoś odpowiedniego (a w miarę taniego).  Jak nie będzie tunziaka to pomajstruję coś przy cyrkulacji, ponieważ pompa Cp za bardzo rzuca się w oczy. Być może jedną rw4 zamienię na rw8. 
Z życia mam zamiar jeszcze dodać jedną rybę. Niestety tutaj ma prawo głosu Żona, a wg niej brakuje czegoś żółtego. Zobaczymy co trafi się w odpowiedniej cenie i rozmiarze, moje typy to chelmon albo borsuk (raczej borsuk), a Ona upiera się na żółtka. A na nic moje argumenty, że zbiornik za mały. 

A zbiornik wygląda jak na filmiku(zdjęć nie dodaję, bo drażni mnie nasze forum z tymi załącznikami)

Sumpownia:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borsuk czy żółtek co to za różnica nawet borsuk chyba większy rośnie:rolleyes: bierz chelmona  on najmniej potrzebuje miejsca (jest to powolna rybcia) nie kupiuj czasami chepatusa bo to wariat :cursin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@c-sys hepatusa już mam... Wariat, oj tak... Pływa w stadzie z chromisami i nocuje w s. hystrixie.

Mi też chelmon się najbardziej podoba, jednak jest też najbardziej wymagający... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zaczyna się robić w zbiorniku. Jeśli chcesz wizualnie pochować sprzęt to maxpect albo na licencji maxpecta tańsze sprzety są jeśli chodzi o cyrkulację. Temat zapewne znasz, ale w zbiorniku takim jeden cyrkulator robi lepszą robotę niż standardowa konstrukcja przy dwóch sztukach. 

https://erybka.pl/product-pol-13697-Maxspect-Gyre-Generator-XF-230.html

Aaa teraz widzę że masz taki zestaw. To co on tam nie wyrabia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

A zbiornik wygląda jak na filmiku(zdjęć nie dodaję, bo drażni mnie nasze forum z tymi załącznikami)

@dadario :thumbup:

Bardzo fajne akwarium czysto sterylnie piękne korale jak na 8 mies bomba:clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna mam cp25 i daje sobie radę, problemem jest fakt, że jest na widoku. Jest pomysł aby dać go pionowo z boku. A jako kontrpompa rw8 lub jakby się trafiło to jeszcze jedna cp25. Ale to taka fanaberia na kiedyś. Pierwsza rzecz to odpieniacz... A potem będziemy kombinować.

@@Beti korale przeniesione z 100l więc miały łatwiej, ale ogólnie muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z postępów. Chociaż do "bardzo ładnie" jeszcze daleka droga... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2 lata ten hepatus będzie miał 25 cm wtedy zobaczysz jaki to wariat w zębach przenosi muszle kamienie a dzisiaj zauważyłem jak tarmosił jeżowca i tez przewalił go na druga cześć akwarium bo mu wlazł na jego teren:banghead

żółtek i chelmon są ok a chepcio to wariat nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, c-sys napisał:

za 2 lata ten hepatus będzie miał 25 cm wtedy zobaczysz jaki to wariat w zębach przenosi muszle kamienie a dzisiaj zauważyłem jak tarmosił jeżowca i tez przewalił go na druga cześć akwarium bo mu wlazł na jego teren:banghead

żółtek i chelmon są ok a chepcio to wariat nie polecam

Może za małe akwarium? A jakiej wielkosci jest teraz Twój hepek?

Mój hepek jak był malutki to spał w milce, teraz gdzieś pod skałą się chowa. Nadal jest mały, ma może z 8 cm, więc jeszcze nie rozrabia, ale gryzie mnie w palce kiedy podaję płatki albo granulki. Nie trafia w pokarm, jest zbyt niecierpliwy i atakuje pyskiem gdzie popadnie. Jak na takiego szkraba to już całkiem mocno potrafi ugryźć, choć jeszcze mi krzywdy nie robi.  Acanthurus za to pierwszy zawsze wyjadą prosto z palcow, mimo, że się spieszy to nigdy mnie nie ugryzł i zawsze trafia precyzyjnie w pokarm:)

@dadario pięknie wygląda akwarium, a w sumpie az obrzydliwy porządek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, c-sys napisał:

za 2 lata ten hepatus będzie miał 25 cm wtedy zobaczysz jaki to wariat w zębach przenosi muszle kamienie a dzisiaj zauważyłem jak tarmosił jeżowca i tez przewalił go na druga cześć akwarium bo mu wlazł na jego teren:banghead

żółtek i chelmon są ok a chepcio to wariat nie polecam

Bo hepatusy są głupie,  taka prawda :pnie bez powodu w bajce też taki był :p nawet w dużych akwariach mają swoje odpały... nie lubię tych ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raffy14 napisał:

Bo hepatusy są głupie,  taka prawda :pnie bez powodu w bajce też taki był :p nawet w dużych akwariach mają swoje odpały... nie lubię tych ryb

Dori i tak nie będzie tego wszystkiego pamiętała...lol...przecież ma niepamięć wsteczną :)

Mój Hepcio jest wspaniały. Nie mogę narzekać :). Jest pierwszy do jedzonka i to najciekawsze, że zawsze chwyta najpierw to co jest najbliżej dna żeby nie stracić  pokarmu wpadającego w skały. Rewela :)lol Prawdziwy odkurzacz a przy tym bardzo pocieszna rybcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Nik@ napisał:

Może za małe akwarium? A jakiej wielkosci jest teraz Twój hepek?

Mój hepek jak był malutki to spał w milce, teraz gdzieś pod skałą się chowa. Nadal jest mały, ma może z 8 cm, więc jeszcze nie rozrabia, ale gryzie mnie w palce kiedy podaję płatki albo granulki. Nie trafia w pokarm, jest zbyt niecierpliwy i atakuje pyskiem gdzie popadnie. Jak na takiego szkraba to już całkiem mocno potrafi ugryźć, choć jeszcze mi krzywdy nie robi.  Acanthurus za to pierwszy zawsze wyjadą prosto z palcow, mimo, że się spieszy to nigdy mnie nie ugryzł i zawsze trafia precyzyjnie w pokarm:)

@dadario pięknie wygląda akwarium, a w sumpie az obrzydliwy porządek :)

może i male mój ma juz ponad 20 cm na pewno, w 2 lata (był wielkosci 2 zlotówki) nadpobudliwy jest może dlatego bo widzi na jedno oko :right:rok temu jak wróciłem z wakacji już takie miał:chris: nie wiem co się stało czy za male akwarium ? Dla niego na pewno :D może kiedyś doczeka się większego narazie staram się tak okładać skały żeby miał gdzie się rozpędzać:blink: co nie zmienia faktu ze to głupia ryba i więcej jej nie kupie:fish:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie hepatus łamał twarde koralowce jak tur [emoji14] nic go nie zatrzymało hehe ładna rybka ale szurnięta.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z dzisiaj... Staram się je robić mnie więcej w połowie między podmianami:

kH: 7,6 (AF)
Ca 405 (AF)
Mg 1580 (AF) na tej soli to raczej nikogo nie dziwi wysoki magnez
PO4 0,1 (Salifert) zbliża się termin ważności więc na wynik patrzę z przymrużeniem oka
No3 pomiędzy 10 a 25 (Salifert) ale tak samo jak wyżej

Nie jest źle... Czekam na paczkę z coralhouse, no i wtedy zobaczymy jak to wygląda w icp. 

A co do wcześniejszych odpowiedzi...Ja tam lubię hepatusa. Jest "dziwny" ale dodaje charakteru w zbiorniku. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.