Skocz do zawartości
Nik@

Słodki projekt 225l

Rekomendowane odpowiedzi

Babeczki to moje ulubione rybki, muszą być, jeśli środowisko jest dla nich właściwe  :)

A stiphodon są dla mnie o tyle ciekawe, że jedzą glony. Nie znam morskich glonozernych babeczek.

Kiedyś planuje trochę powiększyć ten słodki zbiornik, tak do 200l. Głównie na wysokość. Rośliny ledwie z piachu wystaja a już sięgają do lustra wody. Ale to jeszcze sporo wody musi upłynąć, bo do morszczaka trzeba skończyć obsadę kompletowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak babki muszą być, to trudno. 

Ale w dwusetce polecam, by akary były jedynymi dużymi rybami. Kiedyś na zimę przeniosłem karasie ze stawu,po minucie złote bez wielu łusek, przerażone. Akara na noc trafiła do innego akwa,rano spokòj.Małych ryb nie tkną,gorzej z tymi dużymi.

Edytowane przez piotr07 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, będę pamiętać.  Na razie w tym 120 babeczki i parka kakadu i zamykam obsadę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tu nie wiem, co z nim, a właściwie z nią począć. Na razie sobie radzi. Oddać bym jej nie chciała, raz, ciężko będzie tego pyrtka złowić a dwa, staram się nie oddawać zwierzaków, jeśli nie stanowią zagrożenia dla innych.

Skoro już się przypadkiem przyplątala to niech zostanie. Spróbuję jej dokupić towarzystwo, jeśli gdzieś trafię na gertrudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,modrooków powinno być przynajmniej 8-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by już było za dużo tego dobrego na taki mały litraz. I co robić? Poczekać do większego i dopiero dokupić? Rybka póki co daje rade, chetnie podchodzi do pokarmu, nie chowa sie, wyglada zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli duże dojdzie w ciągu kilku mies,to może zostać, inaczej będziesz musiała go oddać komuś, kto ma modrooki

.Chociaż gertrudy rosną maciupeńkie, 2-3cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, a masz jeszcze krewetki? Bo jeśli tak, to kakadu Ci je zjedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr07 napisał:

Chwila, a masz jeszcze krewetki? Bo jeśli tak, to kakadu Ci je zjedzą.

Mam takie malutkie czerwone i niebieskie. Dzięki za info, w takim razie rezygnuję z kakadu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie zamiast kakadu? Dodam, że z małymi krewetkami z pielęgniczek,poza Ramireza I żòłtą,raczej bym nie ryzykował.A kakadu są akurat największe. 

      

Edytowane przez piotr07 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nik@ napisał:

Mam takie malutkie czerwone i niebieskie. Dzięki za info, w takim razie rezygnuję z kakadu. 

Cześć mam do oddania trzy kiryski, zbrojnika niebieskiego, sześć gupików trzy samce trzy samiczki, krewetke czerwoną, cztery ładne liściaste rośliny. Tylko w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje, likwidujesz czy zmiana koncepcji?

Ja rybek nie mogę przyjąć, ale mogę zapytać znajomych akwarystow, jeśli chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja, mam za dużo obowiązków i brak czasu na dwa akwaria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś coś takiego naskrobałem. Jedyne zdjęcie jakie mam, jak zarosło było fajnie. Żyły tam Otoski, parka Ramirezek i krewetki. 

3d22a1fb4e91d817.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2019 o 20:20, dale napisał:

Mam tylko ze startu, to znaczy po wpuszczeniu bojownika, tak około 2 tygodnie od zalania.

Te korzenie, to dwa skrzydłokwiaty - taka namiastka hydroponiki (a poza tym, nie trzeba podlewać :) )

1.thumb.jpg.a9cdabca7431768811feb96a3eaf16fa.jpg3.thumb.jpg.6d777bba5ee5b6ef4a372240daa8aef3.jpg

A obecnie, wygląda tak:

5.thumb.jpg.18b0e591293437a60e54c9a5540da750.jpg

Ładny gagatek ;)

A to moje

fe3db6a44461933e.jpg

0f3a44c6e3d0fbc3.jpg

Samice

be50e2e49c3d2d63.jpg

b3bb9d09ae7001a7.jpg

A tu maluszki ojciec Marian a mama samica niebieską z drugiej fotki

22ad862b32ecaa88.jpg

Teraz już są większe i niebieski łapią kolor


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktòry to Marian?Piękna ta samica z pierwszego zdjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Raffy14 napisał:

Ten wygląda jak Betta imbellis :)

 

Teraz jest wiele odmian Betta splendens. 

Ale rzeczywiście podobny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raffy14 napisał:

Ten wygląda jak Betta imbellis :)

 

Podobny :)

zobaczcie tu uff

 

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) Ładne bestie :) Ja swojemu znalazłem dwie samice ale w porę przyszło opamiętanie że to jednak 30l i facet żyje jako singiel dalej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dale napisał:

Gratuluję :) Ładne bestie :) Ja swojemu znalazłem dwie samice ale w porę przyszło opamiętanie że to jednak 30l i facet żyje jako singiel dalej.

Ja mam 6 małych akwarii, chciałem spróbować swoich sił w rozmnażaniu tych pięknych ryb. 12szt już całkiem spore , mają 3tyg i rosną jak glupie. Reszta ryb coś się pochorowała ale powoli wychodzą na prostą..

A zobaczcie to ryby instant z aliexpress

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zakłada zbiornik i chce zdrowe ryby to mam do oddania

zbrojnik niebieski, trzy kiryski, stadko gupików i cztery rosliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Moljzesz napisał:

Ja mam 6 małych akwarii, chciałem spróbować swoich sił w rozmnażaniu tych pięknych ryb. 12szt już całkiem spore , mają 3tyg i rosną jak glupie. Reszta ryb coś się pochorowała ale powoli wychodzą na prostą..

A zobaczcie to ryby instant z aliexpress

 

W 04:09 widać jak rybka zjada żywą ochotkę. Ta ochotka nie zjada rybki wnętrzności, a przede wszystkim nie dusi jej ? :P 

to do tych co tu chyba kiedyś na forum pisali że ochotka nie nadaje się do karmienia rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf mam zbyt na wszystko prócz zbrojnika, ale jeszcze popytam, jeśli nadal masz na stanie. Zbrojnik by poszedł do kogoś innego wtedy ale mogę się postarać o odbiór wszystkiego na raz

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.