Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

To żeby odpowiedzieć na temat ja jestem zadowolony zbiera dużo brudu woda kryształ a mam naprawdę sporo ryb no3 ledwo wykrywalna po4 na Hance 000[emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, SU1 napisał:

Temat wpadł w poślizg i leci bocznym torem ale spoko  mi nie przeszkadza . Przyjmijmy że jestem laik ( :ph34r: )  co ma roller do umierania glona . 

a to bardzo proste, syfek który zazwyczaj ma szansę przejśc cały cykl No3 i Po4 nie ma szansy przejsc przez ten cykl, filtr go zbiera tyle wiadomo że nie 100% ale jednak bardzo duzo, glony maja coraz mniej do wyciagniecia z wody, w pewnym momencie dochodzi do sytuacja że zaczynaja się rozpuszczać u mnie w temacie sa zdjęcia jak to się dzieje doslownie w 15 minut, woda mleko uwiez mi albo przekonaj się na wlasnej skórze :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

a to bardzo proste, syfek który zazwyczaj ma szansę przejśc cały cykl No3 i Po4 nie ma szansy przejsc przez ten cykl, filtr go zbiera tyle wiadomo że nie 100% ale jednak bardzo duzo, glony maja coraz mniej do wyciagniecia z wody, w pewnym momencie dochodzi do sytuacja że zaczynaja się rozpuszczać u mnie w temacie sa zdjęcia jak to się dzieje doslownie w 15 minut, woda mleko uwiez mi albo przekonaj się na wlasnej skórze :P 

Troszku już kumam , plus kumaci znajomi  .Wsio ok tylko korale mają sporo wspólnego z makaronem . Jak korale szczęśliwe to i makaroni zachwycony .jak makaroni stoi to i korale stoją  .Zresztą maja dość wspólne źródło pokarmu .Dlatego pytam jak to że makaroni umiera a korale ok . 
Mam to na talerzu , sprzątam za bardzo korale średnio , pakuję "syf" korale napompowane, przyrosty .... 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję fito bezpośrednio przez pompę do refugium mam tam siatkę ze spagetti i jest git . Nic się nie rozpuszcza spagetti rosną jak rosły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
28 minut temu, petroniusz2 napisał:

Leję fito bezpośrednio przez pompę do refugium mam tam siatkę ze spagetti i jest git . Nic się nie rozpuszcza spagetti rosną jak rosły .

czyli defakto na sile utrzymujesz refugium przy życiu, jak przestaniesz dokarmiać glony to zobaczysz co się stanie, kto co lubi ale czy jest sens to używanie dwóch metod filtracji równolegle

 

35 minut temu, SU1 napisał:

Troszku już kumam , plus kumaci znajomi  .Wsio ok tylko korale mają sporo wspólnego z makaronem . Jak korale szczęśliwe to i makaroni zachwycony .jak makaroni stoi to i korale stoją  .Zresztą maja dość wspólne źródło pokarmu .Dlatego pytam jak to że makaroni umiera a korale ok . 
Mam to na talerzu , sprzątam za bardzo korale średnio , pakuję "syf" korale napompowane, przyrosty .... 

nie zawsze jest to takie proste glony są konkurentami pokarmowymi korali, poza tym jak zachodzi impuls do rozpuszczania się glonów to oddają wszystko co zgromadziły ogolnie glony zaczną si rozpuszczać w "zbyt czystej wodzie" i nie potrzebny jest do tego filtr automatyczny ale znacząco się do tego może przyczynić

 

EDIT: A tu masz jak to wyglądalo u mnie :

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś tańsze zamienniki tych rolek filtrujących. Kupując oryginały wychodzi dużo drożej niż włóknina filtracyjna  allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, kolalysy napisał:

a czy są jakieś tańsze zamienniki tych rolek filtrujących. Kupując oryginały wychodzi dużo drożej niż włóknina filtracyjna  allegro. 

są głównie w Niemczech, u nas lipa już szukałem fizelina od razu Ci napiszę że się nie na daje, ale też nie ma gwarancji czy nie zajeździsz filtra włókniną która jest nie dedykowana, głównie chodzi tak jak pisałem o silnik i elektronikę po prostu może być za słaba trzeba kupować i testować, trzymałem w łapkach różne włókniny i testowałem różne silniki to wiem co piszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam z ciekawości ,jak wygląda sprawa zapachu zużytej części rolki ?  :)  

Pytam bo u mnie przy flizelinie ,zostawiając ja na dwa/trzy dni w wiaderku zaczyna nieprzyjemnie, nazwijmy to pachnieć .Od razu dodam ,że sumpa mam w piwnicy ,codziennie podmieniam flizelinę i do wiaderka ,wywalam jak się uzbiera :P.

Cześć zużyta nadąża wysychać na tej rolce ? Bo wilgotna na bank musi śmierdzieć.

  


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem clarisea 5000, jeszcze nie testowałem ale fajnie to działa na sucho.  To taka skarpeta filtracyjna która sama się podmienia. Teraz pytanie jaki zamiennik rolki bo 100 zł to trochę dużo, patrzyłem to u mnie w clarisea 5000  to nie jest włóknina taka jak wata filtracyjna tylko raczej materiał. Myslałem o fizelinie ale rozumiem odpada. Mam watę filtracyjną F9 poliestrowo-polipropylenową wydaje sie, ze jest dostatecznie mocna pytanie jak z filtracją, bo aby była cienka trzeba wziąć cieńsze warsty (rozwarstwić). Może jakaś agrowłonknina w rolkach ale sam nie wiem. A w Niemczech to jakie to produkty ?

 

Do tej pory używałem włóknin filtracyjnych g3 bodajże i było super  i tanio ale nie chce mi się moczyć rąk za każdym razem gdy trzeba wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie wersje takiego filtra(bez silnika) dopasowaną do przegrody w sumpie , wszystko dopasowane pod rolkę 10cm szeroką ,dzisiaj założyłem oryginalną z clarisea i wygląda to na flizelinę krawiecką ( tzn.żona patrzy co to zakładam i mówi to flizelina krawiecka :) ) Poszukałem i znalazłem taką flizelinę medyczną bez kleju .

  https://karinex.sstore.pl/50160100biala-p-318.html

Wydaje mi się ,że powinna być obojętna dla wody morskiej ?

Zostaje tylko kwestia równego pocięcia i 16 rolek po 100m w zapasie :rolleyes:

Macie jakiś patent na takie cięcie ?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
49 minut temu, Kris81 napisał:

wygląda to na flizelinę krawiecką ( tzn.żona patrzy co to zakładam i mówi to flizelina krawiecka :)

Hehe no to sie zdziwisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni używam rolermatu produkcji kolegi z forum i musze powiedziec, że jestem zadowolony z efektów. Koniec z wymianą waty, samo się przewija. Efekty znacznie lepsze od waty, woda dokładniej czyszczona no i nie trzeba wymieniać.

przepływ mam pompę 10k l/h ustawiona na 84%. Całą woda ze spływu i rewizji przechodzi przez filtr.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paragon napisał:

Hehe no to sie zdziwisz :P

Może się podzielisz czym się zdziwię ? skoro temat przerobiłeś

 

6 godzin temu, katani napisał:

Ja od kilku dni używam rolermatu produkcji kolegi z forum i musze powiedziec, że jestem zadowolony z efektów. Koniec z wymianą waty, samo się przewija. Efekty znacznie lepsze od waty, woda dokładniej czyszczona no i nie trzeba wymieniać.

przepływ mam pompę 10k l/h ustawiona na 84%. Całą woda ze spływu i rewizji przechodzi przez filtr.

  Jakich wkładów używasz ,oryginalne czy docinasz z jakieś większej rolki .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 godzin temu, katani napisał:

Ja od kilku dni używam rolermatu produkcji kolegi z forum i musze powiedziec, że jestem zadowolony z efektów. Koniec z wymianą waty, samo się przewija. Efekty znacznie lepsze od waty, woda dokładniej czyszczona no i nie trzeba wymieniać.

przepływ mam pompę 10k l/h ustawiona na 84%. Całą woda ze spływu i rewizji przechodzi przez filtr.

Ciesze się że działa jak w założeniu :) taki właśnie był plan na pozbycie się skarpet i wat itd., dokładnie jak opisałeś to jak raz kupisz zmywarkę to nigdy nie wrócisz do mycia ręcznego :)

 

Godzinę temu, Kris81 napisał:

Może się podzielisz czym się zdziwię ? skoro temat przerobiłeś

a no przerabiałem nie jeden rodzaj wkładu :P , a testowałeś tą fizelinę krawiecką puszczałeś przez nią wodę z obiegu w akwarium??

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

a no przerabiałem nie jeden rodzaj wkładu :P , a testowałeś tą fizelinę krawiecką puszczałeś przez nią wodę z obiegu w akwarium??

Nie przepuszczałem ,dlatego pytam . A ty próbowałeś tą krawiecką?

Nie kapuje po co ta tajemniczość w stylu ja wiem ale nie powiem :P


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Kris81 napisał:

Nie przepuszczałem ,dlatego pytam . A ty próbowałeś tą krawiecką?

Nie kapuje po co ta tajemniczość w stylu ja wiem ale nie powiem :P

to skapujesz jak zaczniesz szukać, zamiast grzecznie spytać to się rzucasz w takim razie powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeczni ci odpowiem

O co Ci chodzi? O to ,że pytałem o twój roller diy  i ostatecznie się nie zdecydowałem, sory ale wolałbym dołożyć 400zł i mieć clarisea .

A stwierdzenia typu "mój na dobę potrzebuje 30cm wkładu a oryginał ponad metr"  do mnie nie przemawia ,bo każdy system jest inny , inny wkład w filtrze i różnica na pewno będzie spora.

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Kris81 napisał:

Grzeczni ci odpowiem

O co Ci chodzi? O to ,że pytałem o twój roller diy  i ostatecznie się nie zdecydowałem, sory ale wolałbym dołożyć 400zł i mieć clarisea .

A stwierdzenia typu "mój na dobę potrzebuje 30cm wkładu a oryginał ponad metr"  do mnie nie przemawia ,bo każdy system jest inny , inny wkład w filtrze i różnica na pewno będzie spora.

 

masakra skąd masz takie daleko idące wnioski, ja właśnie wszystkim polecam Clarisea bo moim zdaniem jest to bardzo fajna i kompaktowa konstrukcja, ma tylko wadę ze ni filtruje całej wody i zużywa dużo włókniny, więc twoje teorie spiskowe mają się ni jak do rzeczywistości,  jakiej włókniny używam to żadna tajemnica, jak byś zapytał to byś się dowiedział a to wolny rynek możesz kupić gdzie chcesz i u kogo chcesz możesz zrobić sam, sorry ale nie zarabiam na tym fortuny, robię to bardziej dla frajdy i żeby drukarka nie stała bezczynnie...

Co do Twojej osoby nie podoba mi się ze chciałem teraz Ci pomoc i wyprowadzić Cię z błędu i to był właśnie mój błąd :) trzeba było się nie odzywać i się zamknąć po co pomagać, idziesz złą drogą ale masz jakieś ale to że tak powiem radź sobie sam, pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon jesteś w stanie "wyprodukować" taki roller mikro? Mam panel szerokości 12cm. Wiem że to mało miejsca ale tylko tam mam pełny przepływ. Jeśli podjął byś się zadania, zmierzę go dokładnie. Rolki można by wypuścić wysoko w górę żeby mieć niemal idealnie przysloniete światło przepływu i dostęp do podglądania jak to pracuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, dla syna napisał:

@Paragon jesteś w stanie "wyprodukować" taki roller mikro? Mam panel szerokości 12cm. Wiem że to mało miejsca ale tylko tam mam pełny przepływ. Jeśli podjął byś się zadania, zmierzę go dokładnie. Rolki można by wypuścić wysoko w górę żeby mieć niemal idealnie przysloniete światło przepływu i dostęp do podglądania jak to pracuje. 

Igor do kwietnia mam czas potem ruszam z budowa domu, to zabawa jak wspomniałem hobbystyczna na zimę żeby się nie nudzić i zeby drukarka nie stała :)  wyślij wymiary na PW ile masz miejsca pomyślimy, konstrukcja to nie problem, problemem jest czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię pomiar i dodam zdjęcie poglądowe jak to u mnie wygląda. Na rynku nie ma małego modelu a smoki które są w sprzedaży poprostu nie zmieszczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

Igor do kwietnia mam czas potem ruszam z budowa domu, to zabawa jak wspomniałem hobbystyczna na zimę żeby się nie nudzić i zeby drukarka nie stała :)  wyślij wymiary na PW ile masz miejsca pomyślimy, konstrukcja to nie problem, problemem jest czas :)

Zdjecia poniżej gdzie można zainstalować roller

Screenshot_20190209-103838.png

Screenshot_20190209-103829.png

Mocowanoe odpieniacza oraz węże pompy dozujacej przełoże w inne miejsce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprawdza dp urządzenia ściereczka uniwersalna 70%wiskoza 30% poliester . Szukajcie i montujcie nie za bardzo kumam po co to ukrywać .

Np Rossman cena 8 zł i po przecięciu macie 2 rolki . Co prawda jest troszkę inna tekstura , ale działa .

Jeżeli wymyśliliście coś lepszego to się podzielcie po to jest to forum . Nie rozumiem zawiści i trzymania w sekrecie takich rzeczy . Po co mamy się dawać skubać firmom Niemieckim . Oczywiście są obrońcy demokracji jak niejaki Paragon który się nie podzieli ( ot taki piesek ogrodnika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, petroniusz2 napisał:

Paragon który się nie podzieli ( ot taki piesek ogrodnika )

Paragon jest taki? :P o to czort hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ponoć wyczaił coś lepszego , ale ogółowi podać nie chce :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.