Jump to content
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Recommended Posts

Ja zamiast tych śmiesznych siatek ,które faktycznie nic nie dają ,tylko tak jak piszecie syf się zbiera ,wydrukowałem sobie takie osłonki przeciwko ślimakom .
Minus tych osłon to spadek na wydajności pompy o około 10%,ale wreszcie mam spokój z tymi ślimorami.Niekiedy musiałem 2-3 razy na dzień, te gady z pompy wyciągać.
tyTe9yL.jpg
xdV4NIz.jpg
UtgyssV.jpg

Udostępniasz gdzies STL ?

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

W dniu 20.11.2020 o 17:49, katani napisał:

Jarek daj fotę jak to robisz?

Ciszej jest?

Problem z siatkami jest taki, że się zapychają syfem z wody i je trzeba ciągle ściągać i czyścić.w

W serii 300 nie trzeba rozbierać pompy by dostać się do siatek. Operacja włącznie z myciem pod kranem trwa chwilę. W serii 200 to bardziej upierdliwe... 

W dniu 20.11.2020 o 14:36, elespero napisał:

Niestety niemiecki serwis twierdzi że to nie wada i nie wymieniają na gwarancji tego. Ja znalazłem swój sposób aby pompy pozostały ciche, owijam te "dekle" teflonem i siedzą sztywno.

Cieszę się, że nasza praca polskiego serwisu robi różnicę. Jestem czynnym hobbystą totez zawsze staram się wczuwać w rolę użytkownika. Bo przecież chodzi o satysfakcje z użytkowania sprzętu, w który się zainwestowało. Dużo testuje sprzętu pod kątem wychwycenia co może się wydarzyć i z jakiego powodu. Dzięki temu mamy sporo  dekli silnika na stanie - by móc szybko zareagować. Im dłuższe instrukcje obsługi tym mniej osób je przeczyta. Co zwiększa ryzyko jakiejś usterki. Wtedy trzeba pomóc by było miło, a użytkownik czuł, że dobrze wybrał i nie jest sam... 

W dniu 20.11.2020 o 22:16, Krzysiek K. napisał:

tyTe9yL.jpg

xdV4NIz.jpg

UtgyssV.jpg

Mega szacunek za ten pomysł. Jak z przepustowością? 

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

3 godziny temu, luft napisał:

Mega szacunek za ten pomysł. Jak z przepustowością? 

Przepustowość  pompy na pewno spadła ,ale nie mam urządzeń pomiarowych ,aby to dokładnie sprawdzić .Spadek wydajności szacuje na poziomie  10%,może ciut więcej.

Cisza i spokój ,jaki teraz mam jest wart tej ceny.Szczególnie zadowolona jest moja Żona ,bo podczas mojej nieobecności(praca ,wyjazdy) to Ona musiała wyciągać z pompy te ślimaczki.

Te moje osłonki nie uchronią pomp w 100%,bo wiadomo, że ślimaki są różnej wielkości,ale z tymi małymi pompa daje sobie radę.

Może nie do końca ten sam model ale posiadam od kilku dni 

Maxspect gyre xf 330

Kupiona jako używka - roczna. 

Po uruchomieniu warczała że nie dało to spokoju ale Mariusz z Maxspect wiedział jak temu zaradzić i trafił w punkt.

Wymiana dekla ( gumowa osłona na wirniku) i jak ręką odjął.

Do 40% niesłyszalna dopiero przy 50% jak ucho da się do magnesu to słychać pracę silnika;).

Przy 100% jest lekko słyszalna ale wtedy obciążona na maksa i wirnik nie w zamkniętej szafce jak obiegowki a moc musi przenieść.

Do mojego zbiornika 100*50*50 narazie starcza spokojnie jedna. Zobaczy się za jakiś czas jak będzie dużo więcej patyków.

Ps. Czas pokaże jak często te dekle będzie trzeba wymieniać 

Edited by pj007 (see edit history)

U mnie w obu maxspect 350 zużyły się gumowe dekle osadzające wirnik w stojanie. Dekle zrobiły się za luźne , wirnik ocierał o stojan. Przyczyną pewnie mieszanka gumy, która skurczyła się w słonej wodzie. Może niewłasciwa wulkanizacja.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

~900l SPS LPS

6 godzin temu, Dr@co napisał:

.... zużyły się gumowe dekle osadzające wirnik w stojanie.....

o których deklach mówisz?

Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Dekle to te dwa okrągłe elementy osadzone na ośce najbliżej magnetycznej części wirnika. Jeden dekiel ma większą średnicę zewnętrzną, drugi mniejszą. Wykonane są z gumy a w otworzę środkowym mają jakąś tulejkę, wygląda jak grafit. Problemem jest nie luz na wirniku (między deklem a wirnikiem) tylko luz między deklem a stojanem (z powodu zmniejszenia średnicy zewnętrznej dekla). Pan z Salariasa wysłał mi na gwarancji nowy dekiel w komplecie z wirnikiem ale po 3 miesiącach stało się to samo co z poprzednimi. Ale w międzyczasie wysłał mi również nowe dekle, założyłem je na obu pompach zobaczymy co się stanie. Problem mu dokładnie opisałem, wysłałem filmy, miał się kontaktować z producentem. Według mnie wyraźnie producent ma problem z gumą - albo składem mieszanki albo procesem wulkanizacji. 

~900l SPS LPS