Skocz do zawartości
grzechotnic

Reagenty do małej Hanki hi774

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Gdzie kupujecie reagenty do małej Hanki hi774? Nigdzie nie mogę Naleźć poza strona Hanna Polska. Źle szukam ?

 

Uszanowanie. Pzdr - GrzechotniC

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie tam, jak kupowałem swoją hankę to właśnie stacjonarnie w Olsztynie w hanna polska. wychodziło najtaniej i to bardzo mocno w stosunku to innych sklepów. 

 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzę je tylko w jednym miejscu. Właśnie tam. A dlaczego nie? Pewnie dlatego dlaczego wielu kierowców nie serwisuje aut w serwisach firmowych bo można zrobić to taniej w innym miejscu.

Uszanowanie. Pzdr - GrzechotniC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, grzechotnic napisał:

Bo widzę je tylko w jednym miejscu. Właśnie tam. A dlaczego nie? Pewnie dlatego dlaczego wielu kierowców nie serwisuje aut w serwisach firmowych bo można zrobić to taniej w innym miejscu.

Uszanowanie. Pzdr - GrzechotniC
 

A tutaj to akurat mało trafiona analogia. Hanna Polska czuje się takim monopolistą na rynku, że owszem, możesz sprzedawać ich produkty dalej, jako dystrybutor, ale żeby zarobić choćby na koszt transakcji, to musisz sprzedawać drożej niż oni :).

Mają politykę niskich rabatów dla dystrybutorów. To też niezbyt dziwne, bo mają może szerokie grono odbiorców, ale nielicznych pojedynczych transakcji - czyli ich wewnętrzna logistyka wyrabia z ogarnięciem wszystkiego... To po co ma zarabiać ktoś inny?

Ja wolę kupić gdzieś indziej, ze względu na:

+Zakupy przy okazji

+Towar na półce od ręki, a nie 2tyg realizacji

np. w sklepie internetowym z Bielawy, u Pana Tryca czy w reefshop. 

(Nie konkretnie 774)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanna-polska wysyła od razu (przynajmniej w moim przypadku tak było). Minusy to brak przelewu błyskawicznego (więc czekają na zaksięgowanie wpłaty), wysyłka tylko kurierem (strasznie drogim nie wiedzieć czemu) i ceny podane netto (trzeba sobie doliczać vat samemu, nie wiem czemu ma to służyć, ale dość upierdliwe). Poza tym zakup bez problemów.

Co do sklepów, te moim zdaniem często przeginają. O ile rozumiem wysoką marżę na życiu (koszty), to jakie uzasadnienie dla 50zł przebitki na hance w większości sklepów, skoro takie pudełeczko po prostu sobie leży na półce i jeść nie woła? Ja z zasady staram się wspierać zdrową konkurencję w tkaich sytuacjach, dlatego (trochę dla zasady) kupuję bezpośrednio w hanna.

Fakt, nie wszystkie sklepy tak robią. Nawet już prawie kupiłem u Pana Tryca, ale... niestety nie było na stanie już. Więc skończyło się na hanna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Słony leszcz napisał:

O ile rozumiem wysoką marżę na życiu (koszty), to jakie uzasadnienie dla 50zł przebitki na hance w większości sklepów,

na stronie hanki to 244zł netto.. brutto to wychodzi 300zł a w sklepie jest za 289zł. to ja czegoś nie rozumiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porażką w Hanna Polska jest :

- brak przelewów typu przelewy24 czy blik ;

- brak paczkomatu , co w przypadku kupna np. jednego reagentu robi transakcję mało opłacalną ;

- obecnie w promocji w Erybce urządzenia są tańsze niż w Hanna ;


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, elespero napisał:

na stronie hanki to 244zł netto.. brutto to wychodzi 300zł a w sklepie jest za 289zł. to ja czegoś nie rozumiem..

A, to chyba że podrożało. Ja kupowałem hankę jeszcze po 200zł netto (246 z vat), gdzie w sklepach były przeważnie po ok 300 brutto. Ale trochę mam podejrzenie, że wreszcie zrobili ceny brutto, tylko jeszcze opisy po staremu są, że netto. Bo jak dodasz do koszyka, to się tam już wcale vat nie dolicza. Wiadomo, nie klikałem aż do końca, żeby się przekonać ile faktycznie będzie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Słony leszcz napisał:

A, to chyba że podrożało. Ja kupowałem hankę jeszcze po 200zł netto (246 z vat), gdzie w sklepach były przeważnie po ok 300 brutto. Ale trochę mam podejrzenie, że wreszcie zrobili ceny brutto, tylko jeszcze opisy po staremu są, że netto. Bo jak dodasz do koszyka, to się tam już wcale vat nie dolicza. Wiadomo, nie klikałem aż do końca, żeby się przekonać ile faktycznie będzie;-)

Ceny są netto, jak wrzucisz do koszyka to masz pod spodem VAT

W Hanna mierniki są droższe, w Erybce reagenty, w Hanna jest wszystko, w Erybce niektórych pozycji nie ma.

@Słony leszczmasz rację, w Hanna kupowałem swoje Hanki po 200 pln netto ok. rok temu

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pdz napisał:

Ceny są netto, jak wrzucisz do koszyka to masz pod spodem VAT

Może tak być

image.png.90fa53dc6c675296c126e5d98db8d109.png

Jeśli faktycznie, to strasznie mylące jest. W takim podsumowaniu to się spodziewam ostatecznej kwoty, a te "podatki" pod spodem to rozumiem raczej jako "w tym vat". Trochę jak na fakturze czy paragonie. Masz kwotę całkowitą i wyszczególnioną dodatkowo kwotę vat. Ciekawe, czy to w ogóle jest legalne? Nie pamiętam jak to było, jak kupowałem. W historii zamówień mam tam jednak podaną też kwotę brutto ostateczną.

Tak czy inaczej, jeśli faktycznie jest 244 netto, to trochę traci sens robić zakupy bezpośrednio u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Słony leszcz napisał:

Może tak być

image.png.90fa53dc6c675296c126e5d98db8d109.png

Jeśli faktycznie, to strasznie mylące jest. W takim podsumowaniu to się spodziewam ostatecznej kwoty, a te "podatki" pod spodem to rozumiem raczej jako "w tym vat". Trochę jak na fakturze czy paragonie. Masz kwotę całkowitą i wyszczególnioną dodatkowo kwotę vat. Ciekawe, czy to w ogóle jest legalne? Nie pamiętam jak to było, jak kupowałem. W historii zamówień mam tam jednak podaną też kwotę brutto ostateczną.

Tak czy inaczej, jeśli faktycznie jest 244 netto, to trochę traci sens robić zakupy bezpośrednio u nich.

Tak, cały czas przeglądam jakie Hanki dokupić i myślałem, ze kosztuje 244, czyli nieco taniej niż w Erybce, to jest mylące i szczerze mówiąc takei trochę "januszowe".

Kwota netto i podatek powinien być małymi a cena brutto lub suma do zapłaty dużymi, chyba, że to zrobione typowo pod firmy, które interesuje kwota netto.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc. Ja osobiście ( może jestem dziwiakiem... nie wiem) ale bardzo irytuję się jak duża firma liczy sobie za wysyłkę 21 zł. Detalista korzystając z usług brokera wie że koszt kuriera nie jest wyższy w przypadku małej paczki niż 13-15 zł brutto. Reagenty da się wysłać nawet listem poleconym, paczkomatem ba nawet sową jak Harry Potter za mniejsze pieniądze.   Jak duża firma która ma podpisane umowy z przewoźnikami ma ochotę mnie naliczyć za wysłanie pierdółki 21 zł to mam poczucie, że zachodzi mnie od tylu i zabiera się za ściąganie moich spodni....praktyka Januszy biznesu z allegro - moim zdaniem nie przystoi dużej firmie. Dlatego osobiście chyba wolę nie mieć z nimi nic co czynienia - tj. kupić w jakimś sklepie.  Czy ktoś wie gdzie poza sklepem firmowym mogę dostać te reagenty? E rybka nie ma. Przynajmniej na stronie nie widzę. Naprawdę wszyscy kupujecie reagenty w Hanna Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Hanna Polska jest pewnie nastawiona głównie na laboratoria mniejsze i większe, które jednorazowo zostawiają u nich kwoty rzędu +10k. Dodatkowo taki odbiorca patrzy na cenę netto, a nie brutto, a my akwaryści jesteśmy dla nich upierdliwym typem klienta co przychodzi po odczynniki za 50zł, a to trzeba spakować, wysłać i obrobić milion papierków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.