Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Artur32 napisał:

A na tą informację już nie zwróciłeś uwagi ? ,,Minionej doby w Hiszpanii zmarło 50 osób zainfekowanych koronawirusem''

Hiszpania 60.041 zakażonych, zmarło 50

UK           106.122 zakazonych, zmarło 140

Polska      18.021  zakażonych, zmarło 774 

 

 

 

Niemcy Anglia i kilka innych państw podaje tylko osoby które zmarły na covid bez chorób współistniejących. Każdy podaje tak jak mu pasuje aby odtrąbić sukces albo zachęcić ludzi do szczepień strachem. Kreatywna księgowość na potrzeby. W Irlandii podawali ile zmarło osób zaszczepionych i nie zaszczepionych, jak im wyszło kilka razy z rzędu że umierają sami zaszczepieni to przestali podawać. Jak już coś podadzą to już bez podziałów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albanos72 równe dobrze można powiedzieć, że wszelkiego typu antyszczepionkowcy i pandemiokrytycy stosują ten sam sposób księgowości w celu poparcia swojej tezy. Jak wygląda "statystyka zgonów" i jak się ją wpisuje opisywałem niedawno... Jeśli ktoś umiera z powodu innego niż covid (np postrzeli się czyszcząc broń siedząc na izolacji) to nie jest zaliczany do zgonów covidowych. Takie wytyczne są w wszystkich krajach europejskich. 

Choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to mamy jeden z najwyższych współczynników śmiertelności w Europie. Fakt, że ma to podstawy w kiepskiej profilaktyce, zaniedbywaniu zdrowia, nie dofinansowaniu ochrony zdrowia, brakiem współpracy pacjenta czy "tradycyjnej walce z rządem"... Ale niestety daje to swojej owoce widoczne na cmentarzach... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Beti napisał:

Szczepionki nie chronią wszystkich w 100% trzeba zrozumieć                     nie wszystkie leki działają na każdego,

W ogóle nie chronią. Co pokazuje przykład Izraela, muzyka queen po 3 dawkach czy innych artystów co umarli po szczepieniach.  Mówisz ,że opowiadamy bajki. Dlaczego ,więc lekarze nie chcą się szczepić? Czy rząd ma lepszą wiedzę medyczną ,że ustawa chce ich szczepić przymusem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że pracuję dla szpitala z UK, teraz szykują się na naprawdę grube liczby z omikronem, ale nie spodziewają się takich scen jak z wiosny, bo ludzie zaszczepieni dużo rzadziej ciężko chorują.

Wczoraj zmarł na Covid mój wujek. 4 osoba w rok wśród znajomych / rodziny w rok. Ciężko chorował, ale gdyby nie covid to by żył.

13 godzin temu, albanos72 napisał:

zmarły na covid bez chorób współistniejących

Wszystkich podają. Nie dzielą na współistniejące i bez.

Osób z poważnymi powikłaniami nawet nie liczę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

bo ludzie zaszczepieni dużo rzadziej ciężko chorują.

Ciężko chorował, ale gdyby nie covid to by żył.

 

Te ciężkie choroby są mało istotne, więc się już nie leczy. W dobie pandemii mogą poczekać albo się zaszczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ben_sage napisał:

Te ciężkie choroby są mało istotne, więc się już nie leczy.

Ale bzdury piszesz. Owszem był leczony, wyprowadzili go na prostą. A potem corona i po chłopie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, katani napisał:

Tak się składa, że pracuję dla szpitala z UK, teraz szykują się na naprawdę grube liczby z omikronem, ale nie spodziewają się takich scen jak z wiosny, bo ludzie zaszczepieni dużo rzadziej ciężko chorują.

Wczoraj zmarł na Covid mój wujek. 4 osoba w rok wśród znajomych / rodziny w rok. Ciężko chorował, ale gdyby nie covid to by żył.

Wszystkich podają. Nie dzielą na współistniejące i bez.

Osób z poważnymi powikłaniami nawet nie liczę.

W Anglii podają tylko tych co zmarli bez chorób współistniejących. Słyszałem kiedyś jak Niedzielski to mówił i to jemu w tym wypadku bardziej ufam niż tobie.  Skoro tak mało ludzi w tej Anglii umiera a szczepionka działa to po co te wszystkie obostrzenia. Przecież jest 95% dorosłych wyszczepionych.

 

15 godzin temu, dadario napisał:

@albanos72 równe dobrze można powiedzieć, że wszelkiego typu antyszczepionkowcy i pandemiokrytycy stosują ten sam sposób księgowości w celu poparcia swojej tezy. Jak wygląda "statystyka zgonów" i jak się ją wpisuje opisywałem niedawno... Jeśli ktoś umiera z powodu innego niż covid (np postrzeli się czyszcząc broń siedząc na izolacji) to nie jest zaliczany do zgonów covidowych. Takie wytyczne są w wszystkich krajach europejskich. 

Choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to mamy jeden z najwyższych współczynników śmiertelności w Europie. Fakt, że ma to podstawy w kiepskiej profilaktyce, zaniedbywaniu zdrowia, nie dofinansowaniu ochrony zdrowia, brakiem współpracy pacjenta czy "tradycyjnej walce z rządem"... Ale niestety daje to swojej owoce widoczne na cmentarzach... 

W sumie ze wszystkim się zgadzam co napisałeś. Tylko nie wiem po co rządzący robią takie cyrki z liczeniem wywołując tym brak zaufania do szczepień. Co do śmiertelności w Polsce  to jacy "eksperci" przy rządzie, taka umiejętność walki z Covidem.  Jedno mówią co innego myślą a jeszcze co innego jeszcze robią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

Ale bzdury piszesz. Owszem był leczony, wyprowadzili go na prostą. A potem corona i po chłopie.

Statystyki mówią same za siebie. Co piąty nadmiarowy zgon ma związek z grypą.

Wśród krajów OECD Polska zajmuje drugie miejsce, po Meksyku, pod względem liczby nadmiarowych zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców.

Jeśli uważasz ,że bzdury to podaj jakiekolwiek argumenty. Niestety ,ale minimalna garść ludzi która się zaszczepiła 3 dawką nie podają żadnych faktów w dyskusji.

Widzisz jakby był strasznie chory i wiedzieli by ,że jest pandemia to by go odizolowano. Najwyraźniej osoby sprawujące opiekę były zaszczepione szczepionkami które są śmiertelnie niebezpieczne i dla zaszczepionych i otoczenia.

7 na 10 osób które umierają w UK są to osoby w pełni zaszczepione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne za maseczkę 

Policja połamała ręce chłopakowi choremu na astmę za brak maseczki w galerii handlowej

Do czego to wszystko zmierza 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby nie używające maseczek w miejscu publicznym powinny być traktowane jak w Indiach a nasza policja powinna tam jeździć na szkolenia. Gwarancja 100% że żaden śmieć nie narażał by już innych osób na utratę zdrowia i życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, volf napisał:

Osoby nie używające maseczek w miejscu publicznym powinny być traktowane jak w Indiach a nasza policja powinna tam jeździć na szkolenia. Gwarancja 100% że żaden śmieć nie narażał by już innych osób na utratę zdrowia i życia. 

Dlaczego wg ciebie ta osoba to śmieć, są inne środki jak mandat za brak maseczki, ale połamać komuś ręce za brak maseczki gdzie jest chory na astmę ? Myślę że to gruba przesada, to jest Policja?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Beti napisał:

Dlaczego wg ciebie ta osoba to śmieć, są inne środki jak mandat za brak maski, ale połamać komuś ręce za brak maseczki gdzie jest chory na astmę ?

 

A no dlatego że wystarczy okazac zaświadczenie od lekarza ,po drugie gdyby się nie szarpał z policją to nie doznał by żadnego uszczerbku na zdrowiu o ile w ogóle go doznał. Pozatym z policją szarpie się tylko bandzior.  Ale jak zwykle tvn przemilczał te szczegóły :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

Nieprawdopodobne za maseczkę 

Policja połamała ręce chłopakowi choremu na astmę za brak maseczki w galerii handlowej

Do czego to wszystko zmierza 

Biorą osoby słabe psychicznie do Policji to jest jak na tym filmiku. Może chłopak powiedział im że ma astmę a oni pomyśleli że sobie z nich jaja robi.  Zresztą ciężko ocenić po tym filmiku bo nie ma początku rozmowy. Szwagier mi zawsze mówi Pisowski Omon a nie policja i muszę się z nim zgodzić. Jedyny plus że nie strzelają do demonstrantów ja za rządzących poprzedników. Kolejny przykład poniżej. Gość powybijał szyby w oknach i uciekał podczas interwencji. Przykładanie pistoletu do głowy gdy gość leży na ziemi komentuje się samo. Słaba ta selekcja.

 

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

Dlaczego wg ciebie ta osoba to śmieć, są inne środki jak mandat za brak maseczki, ale połamać komuś ręce za brak maseczki gdzie jest chory na astmę ? Myślę że to gruba przesada, to jest Policja?

 

Tak , to pisowska policja . Ale za brak maseczek powinni surowo karać. Byłem  dzisiaj w osiedlowym spożywczaku , połowa klientów bez maseczek , masakra w DE , to nie do pomyślenia.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, albanos72 napisał:

Biorą osoby słabe psychicznie do Policji to jest jak na tym filmiku.

100% się zgadzam, teraz biorą do policji prawie każdego. 

Efekty widzimy 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, dlaczego najeżdżacie na policjantów, skoro filmik nie jest od początku.
Zazwyczaj są wrzucane filmiki bez początku, gdyby gościu nie skakał to by nie był glebowany takie jest moje zdanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, albanos72 napisał:

Jedyny plus że nie strzelają do demonstrantów ja za rządzących poprzedników.

 

Wszystko w swoim czasie.  Do Polski wszystko z opóźnieniem trafia.Trzeba pokazać w tv ,że gdzieś indziej jest gorzej. Nadal jest za dużo swobody np swobodne przemieszczanie po miastach, niema godziny policyjnej, nie robią jeszcze testów przed skorzystaniem ze środka publicznego, karetki jeżdżą , firmy które handlują artykułami innej niż pierwszej potrzeby i gastronomia funkcjonuje, niektórzy nawet swobodnie sobie jeżdżą po wielu krajach z certyfikatami na wymianę, jest nadal tanio i większość wozi się dobrymi furami po 150tys+ . Wszyscy są zadowoleni nie ma kto protestować to nie trzeba szczelać.

 

6 godzin temu, Alcoholik napisał:

Ciekawi mnie tylko, dlaczego najeżdżacie na policjantów, skoro filmik nie jest od początku.
gdyby gościu nie skakał to by nie był glebowany takie jest moje zdanie
 

Najpierw napisałeś , że filmik nie od początku i ktoś najeżdża bez podstaw na policjantów a po chwili gdyby gościu nie skakał.... i takie twoje zdanie. Masz problem do innych a sam bez sensu coś klepiesz.

 

11 godzin temu, volf napisał:

Pozatym z policją szarpie się tylko bandzior. 

Uważałbym z takimi stwierdzeniami. Policja która przekracza użycie siły koniecznej i nie zna swoich praw nie należy nazywać policją.   Byłem świadkiem można powiedzieć napaści pseudo policjanta na kobietę i przekroczeniem grubo uprawnień.Kobieta się broniła . Została dość mocno uszkodzona. Ktoś zadzwonił po karetkę. Ostatecznie finał był w sądzie gdzie byłem świadkiem. Pseudo policjant ostatecznie wyleciał z pracy a historia drugiego nie wiem jak się potoczyła.

 

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł za brak maseczki na terenie prywatnym Wow :D

No proszę yt czyści niewygodne filmiki.

 

https://vm.tiktok.com/ZM8K8rUpg/


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.