Skocz do zawartości
patrykpyka1995

Dobór sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka dla wszystkich,

Przymierzam sie do zakupu zestawu RS Peninsula 500. Mam pare pytan odnosnie sprzetu. Obecnie mam zestaw 170 na uzywanych sprzetach ecotech. W nowym projekcie glownym czynnikiem w doborze sprzetu bedzie ultra cicha praca.

1. Jako obieg mam M2 i jestem zadowolony, wiem ze nowy zestaw tez by pociagla ale czy ktos korzysta z tej? https://charterhouse-aquatics.com/shop/aquatics/pumps/jecod-1/jecod-dcp-6500-dc-pump

 

2. Czy ktos korzysta z tych pomp cyrkulacyjnych? Czy sa ciche? https://charterhouse-aquatics.com/shop/aquatics/pumps/jecod-2/jecod-sow-8-wavemaker

 

3. Odpieniacz mam Deltec 600i i jest mega glosny, macie jakies propozycje cichych odpieniaczow? 

 

Wielkie dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy DCP i cyrkulatory SOW są ciche. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect Jump MJ-DC6K i Maxspect JUMP MJ-GF . Kompletnie niesłyszalne i naprawdę super wykonanie 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. 

W sprawie swiatla rozwazam dwie opcje, mozecie napisac wasze opienie o tych dwoch lampach?

- 3x Radion XR15 Blue G5

- 6x 54W ATI Sunpower

Zbiornik lps/sps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat swiatła, zwłaszcza w kontekście tych dwóch lamp był ostatnio wałkowany.

Po pierwsze lampa Ati 6x54w cenowo jest nieporównywalnie tańsza niz 3 wspomniane radiony. Ta różnica wystarczy Ci na kilka lat nowych swietlówek.

Ostatnio kupiłem właśnie tego radiona na próbe. I jestem w kropce. Doświetlam nim Maxspecta w jednej części akwarium - nad szczepkami SPS. Ogolnie obie lampy się swietnie komponują. Rozmawiałem jednak z Andrzejem Niewiarowskim który ma 6 Pro i 3 Blue. Według niego G4 miały fajniejsze widmo niż G5. Nie jest zadowolony z blue i twierdzi ze pro daja lepsze widmo niż blue (ale ciagle gorsze niż G4). Według niego Blue są za niebieskie, a zdjęcie niebieskiego z Blue powoduje spadek PAR.

Sam nie wiem co z tymi radionami robić. Gdybym miał szersze akwarium po prostu dokupiłbym drugiego Maxspecta na tył... a tak dwa się nie mieszczą.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegowa dcp polecam cicha i niezawodna pompa, do mojej nawet wpadają czasem makroglony i nie do zajechania. 

Wczoraj kupiłem maxpect jump 4 dużo cichszy w zasadzie to nie słyszalny w porównaniu do np jebao cp25 a cyrkulator sow maja żywotność raczej 2 do 3 lat potem coś się pewnie zepsuje z naprawą nie powinno być problemu o ile będą dostępne części a z tym już może być gorzej jak wyjdą nowe modele. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Tester napisał:

Sam nie wiem co z tymi radionami robić. Gdybym miał szersze akwarium po prostu dokupiłbym drugiego Maxspecta na tył... a tak dwa się nie mieszczą.

A Rsx-a nie dasz rady dodać??? Bez skrzydełek zajmuje sporo mniej miejsca nad akwarium... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wystawał... sprawdzałem. Juz nawet kombinowałem żeby jedno skrzydełko odpiąć ale podobno technicznie sie nie da bo prąd policzony nad oba.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wlasnie jak sprawe swiatla rozwiazac. Rozwazalem tez zakup zestawu delux z 3x reefledami 90 ale to wychodzi na to samo co z radionami. Szczerze to nie mialem stycznosci z T5 dlatego mam male obawy. Jakiego maxspecta uzywasz? Chyba tez masz zbiornik 500L to moge troche porownac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie bylo do mnie to ja mam 2x rsx200... A jeśli do testera to recurva... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obiegowej to wybor padl na Maxspect Jump DCK 10. 

Falowniki MP40 x2, uwazam ze przy peninsuli beda lepiej dmuchac od strony wezszej szyby.

Z odpieniaczem waham sie nad seryjnym red sea lub quantum 160, nie wiem ktory bedzie cichszy. 

Zastanawiam sie towniez jak by dzialalo zestawienie 2x PRO po bokach i Blue po srodku G5 radiona. Chyba za swiezy temat i malo testow

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Bedzie wystawał... sprawdzałem. Juz nawet kombinowałem żeby jedno skrzydełko odpiąć ale podobno technicznie sie nie da bo prąd policzony nad oba.

Ale recurve chyba włożysz. Maksymalnie składasz zewnętrze skrzydełka przy obu lampach i montujesz je na linkach pod kątem. Drugi to samo tylko lustrzane odbicie. Tak jak G5 w USA montują. 

Tylko cenowo szarpnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.