Skocz do zawartości
fifek33

Czyszczenie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Czym czyście szyby zewnątrz ?

Ja kupiłem akwa ponad rok temu w e- rybce i mam straszny problem z wyczyszczeniem szyb cały czas smugi próbowałem już wszystkiego różne psik psik, wodę z octem za każdym razem smugi nie wiem czym zatłuscili szyby

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać by szmatkę regularnie prać,tłuszcz który zostanie na szmatce później go rozcieramy i stąd też są smugi.Na stronie autodetalingu jest duży wątek o czyszczeniu szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn do mycia naczyń a w zasadzie samą pianą na gąbkę i delikatnie myjesz (tak żeby nic nie nalać do środka) później woda a na koniec płyn do szyb.
A się jeszcze zapytam czym te szyby czyscisz tzn mikrofibra, ręczniki papierowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myję samą wodą  przy pomocy ścierki produkcji "Zosia Samosia" ze sklepu z kropkowanym owadem. Co najmniej raz w tygodniu, po czym wycieram papierowym ręcznikiem i lśni jak  nie powiem co. Przy większym baniaku pewnie bym użył ściągaczki to szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2020 o 18:16, inmar napisał:

Na stronie autodetalingu jest duży wątek o czyszczeniu szyb

przy pomocy szmaty? dawno temu miałem przyjemność pracować w tej branży i od zawsze używaliśmy specjalnego papieru który nie zostawiał paprochów na szkle, a w akwarium płyn do szyb i ręcznik kuchenny załatwia temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, inmar napisał:

Głównie mikrofibry o różnej gramaturze i strukturze.

do szyb, proszę cie nie wierz we wszystko co piszą w poradnikach, mikrofibry nadają się do plastików ewentualnie polerowania twardych past polerskich, używanie tego do szyb to strata materiału i pieniędzy, chyba że chodzi o polerowanie szkła tlenkiem miedzi to jako nośnik się nadaję efekty lepsze niż przy gąbkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn do mycia szyb i ręcznik papierowy. W zależności od zabrudzenia czynność trzeba powtórzyć ale szyba kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła ściereczka frotte ewentualnie ręcznik papierowy. Jak trzeba to dodatkowo woda.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dopiero zacząłem przygodę z akwarystyką ale ja myje myjką z żółtej firmy przeznaczonej do okien. Sprawiłem żonie ale z myślą o akwarium ale cicho sza :)  Niestety dość drogie rozwiązanie ale mając dużo luster i okien w domu mogą skorzystać 2 osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2020 o 19:07, boo12 napisał:

przy pomocy szmaty? dawno temu miałem przyjemność pracować w tej branży i od zawsze używaliśmy specjalnego papieru który nie zostawiał paprochów na szkle, a w akwarium płyn do szyb i ręcznik kuchenny załatwia temat

Właśnie,aby nie pylił a mi ręczniki kuchenne pylą.Jaki,specjalny papier masz na myśli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie,aby nie pylił a mi ręczniki kuchenne pylą.Jaki,specjalny papier masz na myśli ?
Kurcze to było strasznie dawno, to był taki papier na bardzo długich rolkach cieniutki i bardzo gładki jednocześnie chłonny coś jak kartka do drukarki tylko 2x cieńsza


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Mam, klepnij sobie w w wujka papier bezpyłowy do szyb

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.